Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2016-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
15:29.92840
2
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
16:02.96120
+32.3180
3
Maja Årebäck
Bolidens SK
16:13.97200
+43.4260
4
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
16:26.98540
+57.5600
5
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
16:28.98780
+59.5840
6
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
16:38.99730
+1:08.6790
7
Elsa Wallin
Högbo GOIF
16:41.100020
+1:11.7080
8
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
16:42.100100
+1:12.7160
9
Ella Georgsson
Högbo GOIF
16:43.100290
+1:14.7350
10
Moa Hansson
Landsbro IF SK
16:51.101050
+1:22.8110
11
Nora Lignell
Lucksta IF
17:01.102080
+1:32.9140
12
Moa Karlsson
Högbo GOIF
17:03.102200
+1:33.9260
13
Wilma Björkman
IFK Mora SK
17:07.102600
+1:37.9660
14
Linnea Johansson
Linköpings SK
17:15.103460
+1:46.10520
15
Linn Tapani
Sågmyra SK
17:19.103840
+1:50.10900
16
Julia Nilsson
Offerdals SK
17:29.104870
+2:00.11930
17
Ida Wasell
Järpens SK
17:31.105080
+2:02.12140
18
Tuva Persson
Tranemo IF
17:33.105290
+2:04.12350
19
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
17:34.105360
+2:05.12420
20
Elsa Persson
IK Fryken
17:44.106380
+2:15.13440
20
Erika Österman
Häverödals SK
17:44.106380
+2:15.13440
22
Elin Lindberg
Älvdalens IF SK
17:47.106670
+2:18.13730
23
Linn Schogster
IFK Umeå
17:51.107020
+2:21.14080
24
Signe Svensson
Föreningen IKJ Haninge
17:52.107100
+2:22.14160
25
Linnea Sjödin
Rembo IK
17:52.107140
+2:23.14200
26
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
17:54.107330
+2:24.14390
27
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
17:54.107390
+2:25.14450
28
Elin Edström
Bondsjöhöjdens IK
17:57.107680
+2:28.14740
29
Olivia Lavén
Täby IS SK
18:04.108360
+2:35.15420
30
Jenny Edin
Matfors SK
18:10.108950
+2:41.16010
31
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
18:17.109640
+2:48.16700
32
Paige Lembke
Sundbybergs IK
18:24.110300
+2:54.17360
33
Kerstin Näslund
SK Bore
18:24.110320
+2:54.17380
34
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
18:26.110550
+2:57.17610
35
Sara Uddegård
Offerdals SK
18:28.110730
+2:58.17790
36
Maja Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
18:30.110900
+3:00.17960
37
Tova Nyberg
OK Sarven
18:31.111080
+3:02.18140
38
Malin Sundén
Strömnäs GIF
18:32.111150
+3:03.18210
39
Ida Olaspers
Orsa SK
18:32.111160
+3:03.18220
40
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
18:34.111340
+3:05.18400
41
Emmi Eriksson
Täfteå IK
18:34.111350
+3:05.18410
42
Alva Andreasson
IK Fryken
18:43.112250
+3:14.19310
43
Sofia Westerlund
Hemmingsmarks IF
18:44.112370
+3:15.19430
44
Moa Backlund
Högbo GOIF
18:48.112710
+3:18.19770
45
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
18:48.112730
+3:18.19790
46
Lisa Melén Olsson
Häverödals SK
18:49.112830
+3:19.19890
47
Lia Arvidsson
IFK Umeå
18:58.113750
+3:29.20810
48
Amanda Hedström
IK Fryken
18:58.113770
+3:29.20830
49
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
19:08.114710
+3:38.21770
50
Alva Sköld
Häverödals SK
19:14.115350
+3:45.22410
51
Tilda Malmgren
Åsarna IK
19:16.115500
+3:46.22560
52
Minna Seger
Garphyttans IF
19:38.117720
+4:08.24780
53
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
19:43.118260
+4:14.25320
54
Ida Norman
Kramfors Alliansen
20:35.123490
+5:06.30550
55
Matilda Bäck
Svegs IK
20:45.124480
+5:16.31540
-
Evelina Christensen
Föreningen IKJ Haninge
23:59:58.8639700
-
Amalia Söderberg
Sunderby SK
23:59:58.8639700
-
Ellen Gustafsson
Sunderby SK
23:59:58.8639700
-
Tove Pettersson
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
-
Linn Nordgren
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
Ida Drugge
Ersnäs IF
23:59:59.8639800
-
Gabriella Thors
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Tilde Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Ida Lundgren
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)