Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2016-02-21
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2016
<<< Orsa Grönklitt Ski Marathon
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 989[
1
2
]
43.4km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Fredrik Byström
Orsa SK
1:51:03.666260
87.1p
2
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:51:03.666290
+0
87.1p
3
H 21
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:51:14.667360
+11.1000
87.0p
4
H 21
Erik Söderström
Östersunds SK
1:51:15.667410
+11.1050
86.9p
5
H 21
Håkan Löfström
IFK Mora SK
1:51:53.671200
+49.4840
86.3p
6
H 21
Kein Einaste
Jõulu Suusaklubi
1:52:00.671970
+57.5610
86.2p
7
H 21
Adam Sten
AXA SC
1:53:30.680980
+2:27.14620
84.7p
8
H 21
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
1:56:17.697610
+5:13.31250
82.2p
9
H 21
Jonatan Sten
Falun Borlänge SK
1:57:06.702590
+6:03.36230
81.4p
10
H 21
Björn Hänninen
Högbo GIF
1:57:31.705010
+6:27.38650
81.1p
11
H 40
Anders Zeffer
Mälarö SOK
1:57:31.705040
+6:27.38680
81.1p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:58:00
12
H 21
Tom Ankerstål
Rehns BK
1:58:50.712930
+7:46.46570
79.9p
13
H 21
Ronnie Löf
Högbo GIF
1:58:50.712960
+7:47.46600
79.9p
14
H 21
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
1:58:55.713400
+7:51.47040
79.8p
15
H 21
Anders Boström
Sundbybergs IK
1:58:55.713480
+7:52.47120
79.8p
16
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:58:57.713640
+7:53.47280
79.8p
17
H 40
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
1:59:00.713970
+7:57.47610
79.8p
18
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:59:11.715010
+8:07.48650
79.6p
19
H 21
John Maritz
Broby GoIF
1:59:45.718400
+8:41.52040
79.1p
20
H 40
John Wiklund
Stockholms RK
2:00:04.720330
+9:00.53970
78.9p
21
H 21
Fredrik Åström
Gävle SK
2:00:30.722940
+9:26.56580
78.5p
22
H 21
David Lingfors
IF Hallby SOK
2:02:47.736660
+11:44.70300
76.7p
23
H 21
Joakim Lindberg
Gävle SK
2:03:02.738190
+11:59.71830
76.5p
24
H 40
Ola Warrén
Turebergs IF
2:03:04.738330
+12:00.71970
76.5p
25
H 40
Ulf Jansson
Östervåla IF
2:03:06.738580
+12:03.72220
76.4p
26
H 40
Daniel Danielsson
Sya SK
2:03:07.738600
+12:03.72240
76.4p
27
H 21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
2:03:10.738910
+12:06.72550
76.4p
28
H 21
Jonas Böhlmark
Yuppie Ski Club
2:03:21.740050
+12:17.73690
76.2p
28
H 40
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
2:03:21.740050
+12:17.73690
76.2p
30
H 35
Daniel Nilsson
OK Norrvirdarna
2:03:24.740350
+12:20.73990
76.2p
31
H 21
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
2:03:33.741280
+12:30.74920
76.1p
32
H 21
Fredrik Wallström
Gävle SK
2:03:39.741800
+12:35.75440
76.0p
33
H 21
Pontus Karlsson
Turebergs IF
2:04:07.744660
+13:04.78300
75.6p
34
H 21
Rasmus Klintberg
Gävle SK
2:04:12.745190
+13:09.78830
75.6p
35
H 40
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:04:23.746280
+13:20.79920
75.4p
36
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
2:05:01.750000
+13:57.83640
75.0p
37
H 21
Jakob Bergstrand
Enebybergs IF
2:05:11.751080
+14:08.84720
74.8p
38
H 21
Patric Vilhelmsson
Norbergs CK
2:05:12.751120
+14:08.84760
74.8p
39
H 21
David Flinkfelt
Hudiksvalls IF
2:06:33.759260
+15:30.92900
73.8p
40
H 50
Leif Markfjärd
Brovallens IF
2:06:41.760040
+15:37.93680
73.7p
41
H 21
Ronny Larsson
Roslagsbro IF
2:06:59.761800
+15:55.95440
73.5p
42
H 35
Carl Henrik Niper
IKJ Haninge
2:06:59.761820
+15:55.95460
73.5p
43
H 40
Peter Thunvall
IKJ Haninge
2:06:59.761830
+15:55.95470
73.5p
44
H 21
Martin Sander
Nässjö Ski
2:07:05.762490
+16:02.96130
73.4p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:08:00
45
H 40
Tommie Lindblom
Stockholms RK
2:08:05.768410
+17:01.102050
72.7p
46
H 50
Magnus Graas
OK Linné
2:08:06.768570
+17:03.102210
72.7p
47
H 35
Magnus Nilsson
Hällbybrunns IF
2:08:16.769560
+17:13.103200
72.6p
48
D 21
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:08:17.769670
+17:14.103310
72.6p
49
H 21
David Holmström
Roslagsbro IF
2:08:38.771700
+17:34.105340
72.4p
50
H 21
Henrik Wallin
Brovallens IF
2:08:48.772730
+17:44.106370
72.2p
51
H 21 Motion
David Samuelsson
Västerås
2:08:50.772910
+17:46.106550
72.2p
52
H 21
Jacob Westling
Grycksbo IF OK
2:08:55.773490
+17:52.107130
72.1p
53
H 40
Anders Boström
OK Linné
2:08:57.773680
+17:54.107320
72.1p
54
H 21
Henrik Rosén
Östervåla IF
2:09:03.774240
+17:59.107880
72.1p
55
H 40
Lars Nilsson
Valbo AIF
2:09:10.774920
+18:06.108560
72.0p
56
H 40
Mats Berglund
Nacka Värmdö SK
2:09:14.775380
+18:11.109020
71.9p
57
H 21
Erik Johansson
Trosabygdens OK
2:09:19.775820
+18:15.109460
71.9p
58
H 40
Niklas Hammarlund
Ockelbo SK
2:09:20.775960
+18:17.109600
71.9p
59
H 21
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:09:27.776640
+18:23.110280
71.8p
60
H 35
Andreas Berthagen
Ufk
2:09:38.777700
+18:34.111340
71.7p
61
H 40
Jonas Albäck
Årsunda IF
2:09:45.778410
+18:41.112050
71.6p
62
H 50
Göran Härdin
Söderhamns SK
2:09:51.779040
+18:47.112680
71.5p
63
H 21
Fredrik Erixon
Stockholm
2:10:03.780200
+18:59.113840
71.4p
64
H 35
Kristian Furuskog
Berga SOK
2:10:03.780280
+19:00.113920
71.4p
65
H 35
Andreas Degerfeldt
Turebergs IF
2:10:17.781670
+19:14.115310
71.2p
66
H 35
Peter Henningsson
IKJ Haninge
2:10:20.781970
+19:17.115610
71.2p
67
H 21
Björn Wennblom
Yuppie Ski Club
2:10:54.785390
+19:51.119030
70.8p
68
H 21
Göran Kampegård
IKJ Haninge
2:10:59.785830
+19:55.119470
70.7p
69
H 40
Fredrik Ström
Bålsta SK
2:11:04.786330
+20:00.119970
70.7p
70
H 21
Kenneth Berglund
Stockholm
2:11:05.786400
+20:01.120040
70.7p
71
H 21
Joakim Persson
Rehns BK
2:11:05.786470
+20:02.120110
70.7p
72
H 40
Jari Jussi
Gävle SK
2:11:07.786600
+20:03.120240
70.7p
73
H 40
Ulf Angelsiöö
Storvreta IK
2:11:08.786750
+20:04.120390
70.6p
74
H 40
Per Kreij
Högbo GIF
2:11:47.790650
+20:43.124290
70.2p
75
H 35
Henrik Andersson
Nacka Värmdö SK
2:11:56.791580
+20:53.125220
70.1p
76
H 21 Motion
Thierry Debaud
Stockholm
2:12:06.792590
+21:03.126230
70.0p
77
H 40
Arne Nordli
Stockholms RK
2:12:21.794040
+21:17.127680
69.8p
78
H 21
Jerker Aspgård
Mölndal Outdoor IF
2:12:22.794160
+21:19.127800
69.8p
79
H 21
Patrik Bredolt
AXA SC
2:12:23.794230
+21:19.127870
69.8p
80
H 40
Anders Hübinette
Sundbybergs IK
2:12:30.794940
+21:26.128580
69.7p
81
H 40
Lennart Holmström
IF Åland
2:12:39.795840
+21:35.129480
69.6p
82
H 21
Magnus Nygren
AXA SC
2:12:40.795930
+21:36.129570
69.6p
83
H 40
Mikael Svensson
Roslagsbro IF
2:12:43.796210
+21:39.129850
69.6p
84
H 40
Håkan Karlsson Uvhagen
AXA SC
2:12:47.796600
+21:43.130240
69.6p
85
H 21
Mårten Bergstrand
Enebybergs IF
2:12:54.797350
+21:50.130990
69.5p
86
H 40
Håkan Sandahl
AXA SC
2:12:56.797550
+21:52.131190
69.5p
87
D 21
Karin Vemhäll
Rembo IK
2:12:56.797560
+21:53.131200
69.5p
88
H 50
Hans Andersson
Jäderfors SK
2:12:57.797620
+21:53.131260
69.5p
89
H 35
Jonas Eriksson
Nacka Värmdö SK
2:12:58.797700
+21:54.131340
69.4p
90
H 21
Fredrik Björk
IK Rex
2:13:23.800270
+22:20.133910
69.2p
91
H 21
Andreas Sandgren
Hofors AIF
2:13:23.800280
+22:20.133920
69.2p
92
H 35
Klas Sundberg
Yuppie Ski Club
2:13:25.800400
+22:21.134040
69.2p
93
H 21 Motion
Henrik Baltzari
Västerås
2:13:56.803550
+22:52.137190
68.8p
94
H 50
Anders Backman
Turebergs IF
2:14:09.804860
+23:06.138500
68.7p
95
H 21
Tomas Jonsson
Vallsta SK
2:14:09.804890
+23:06.138530
68.7p
96
H 35
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:14:15.805470
+23:12.139110
68.6p
97
H 40
Mathias Svärd
Gävle SK
2:14:48.808740
+23:44.142380
68.3p
98
H 21
Kristoffer Wahlberg
Gävle SK
2:14:48.808750
+23:44.142390
68.3p
99
H 50
Kjell Lindroth
Högbo GIF
2:14:54.809340
+23:50.142980
68.2p
100
H 35
Peter Zetterström
Brovallens IF
2:15:40.813980
+24:37.147620
67.7p
101
H 50
Peder Holst
Lugi SK
2:16:20.817930
+25:16.151570
67.3p
102
H 40
Christian Ragnar
Berga SOK
2:16:21.818010
+25:17.151650
67.3p
103
H 21
Hans Jonas Strandell
Vassunda IF
2:16:26.818570
+25:23.152210
67.3p
104
H 40
Mikael Vikström
Högbo GIF
2:16:39.819880
+25:36.153520
67.1p
105
H 40
Olle Düring
AXA SC
2:16:44.820300
+25:40.153940
67.1p
106
H 50
Jan Östlund
Högbo GIF
2:16:44.820340
+25:40.153980
67.1p
107
H 21
Victor Johansson
Korsnäs IF SK
2:16:50.820920
+25:46.154560
67.0p
108
H 40
Lennart Romin
Gävle SK
2:16:53.821250
+25:49.154890
67.0p
109
H 40
Antti Karonen
Brudpiga RK
2:17:31.825090
+26:28.158730
66.6p
110
H 40
Dan Sundgren
Stockholms RK
2:17:45.826480
+26:42.160120
66.5p
111
H 40
Patrik Lehtonen
IF Åland
2:17:55.827470
+26:52.161110
66.4p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:18:00
112
H 50
Torbjörn Söder
Berg
2:18:28.830760
+27:25.164400
66.1p
113
H 50
Björn Näslund
Härjedalen
2:18:48.832770
+27:45.166410
65.9p
114
H 50
Sjur Jensen
Vattenfalls IF Stockholm
2:18:50.832960
+27:47.166600
65.9p
115
H 40
Magnus Karlsson
Häverödals SK
2:18:57.833610
+27:53.167250
65.8p
116
H 50
Birger Edvinsson
Ufk
2:18:57.833670
+27:54.167310
65.8p
117
H 40
Jonaz Kumlander
Turebergs IF
2:18:59.833840
+27:55.167480
65.8p
118
H 40
Mattias Forsberg
Turebergs IF
2:19:01.834040
+27:57.167680
65.8p
119
H 40
Björn Winell
Storvreta IK
2:19:03.834200
+27:59.167840
65.7p
120
H 35
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:19:07.834650
+28:03.168290
65.7p
121
H 21 Motion
Fredrik Ahlsson
Uppsala
2:19:43.838260
+28:40.171900
65.4p
122
H 35
Kjell Häggqvist
Näsvikens IK
2:19:52.839120
+28:48.172760
65.3p
123
H 40
Niklas Hedberg
Gävle SK
2:20:09.840870
+29:06.174510
65.1p
124
H 21
Peter Blomgren
Boo Kanot och Skidklubb
2:20:33.843220
+29:29.176860
64.9p
125
H 40
Anders Berglund
Stockholm
2:20:53.845260
+29:50.178900
64.7p
126
H 40
David Wijk
Högbo GIF
2:21:11.847070
+30:08.180710
64.5p
127
H 21
Per Granqvist
Ljusdal
2:21:34.849360
+30:31.183000
64.3p
128
H 21
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:21:40.849960
+30:37.183600
64.3p
129
H 21
John Kärrbrink
Yuppie Ski Club
2:21:41.850050
+30:37.183690
64.3p
130
H 50
Björn Nordén
Sundbybergs IK
2:21:43.850200
+30:39.183840
64.2p
131
H 21
Linus Fredrikson
Nacka Värmdö SK
2:21:44.850390
+30:41.184030
64.2p
132
H 21
Max Bergström
Mora
2:21:45.850440
+30:41.184080
64.2p
133
D 21
Lena Viklund
Högbo GIF
2:21:48.850750
+30:44.184390
64.2p
134
H 21
Morgan Åkesson
Stora Skedvi IK
2:22:01.852080
+30:58.185720
64.1p
135
H 21 Motion
Viktor Josefsson
Jönköping
2:22:07.852690
+31:04.186330
64.0p
136
H 35
Johan Sennström
Stockholm
2:22:18.853790
+31:15.187430
63.9p
137
H 40
Peter Gylderud
Högbo GIF
2:22:35.855400
+31:31.189040
63.8p
138
H 40
Mats Tidlund
Nacka Värmdö SK
2:22:37.855650
+31:33.189290
63.7p
139
H 21 Motion
Daniel Asplund
Nacka
2:22:42.856160
+31:39.189800
63.7p
140
H 40
Mattias Strid
Sya SK
2:22:43.856240
+31:39.189880
63.7p
141
H 35
Robert Korsman
Hällbybrunns IF
2:22:47.856680
+31:44.190320
63.7p
142
H 21 Motion
Peter Rosenqvist
Huddinge
2:22:49.856820
+31:45.190460
63.6p
143
H 35
Fredrik Oscarsson
Rembo IK
2:22:50.856950
+31:46.190590
63.6p
144
H 40
Christer Fyhr
Gävle SK
2:22:52.857110
+31:48.190750
63.6p
145
H 21
Fredrik Stennert
AXA SC
2:23:00.857900
+31:56.191540
63.5p
146
H 50
Olle Sellström
Högbo GIF
2:23:04.858330
+32:00.191970
63.5p
147
H 40
Per-Olov Nilsson
Högbo GIF
2:23:36.861560
+32:33.195200
63.2p
148
H 50
Dan Rimbe
IF Spirit Idrottsförening
2:23:36.861580
+32:33.195220
63.2p
149
H 50
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:23:37.861640
+32:33.195280
63.2p
150
H 40
Julius Hefte
Åkersberga SK
2:23:37.861650
+32:33.195290
63.2p
151
H 21
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
2:23:41.862050
+32:37.195690
63.2p
152
H 40
Rickard Molin
Gävle SK
2:23:51.863090
+32:48.196730
63.1p
153
H 21
Per Hård Af Segerstad
Västerås Skidklubb
2:24:15.865440
+33:11.199080
62.9p
154
H 40
Mats Löfgren
Rembo IK
2:24:24.866370
+33:21.200010
62.8p
155
H 40
Henrik Nyström
Avesta OK
2:24:31.867070
+33:28.200710
62.7p
156
H 21
Anders Näslund
Härjedalen
2:24:58.869730
+33:54.203370
62.5p
157
H 40
Lars Gustafsson
Stockholms RK
2:25:04.870350
+34:00.203990
62.4p
158
H 50
Roland Ewerbring
Täby IS SK
2:25:09.870860
+34:06.204500
62.4p
159
H 40
Patrik Ytterman
Nacka Värmdö SK
2:25:14.871340
+34:10.204980
62.4p
160
H 40
Andreas Dackell
Gävle SK
2:25:22.872120
+34:18.205760
62.3p
161
H 40
Magnus Jonsson
Gävle SK
2:25:28.872730
+34:24.206370
62.2p
162
H 21
Erik Mattsson
Västerås Skidklubb
2:25:48.874720
+34:44.208360
62.1p
162
H 21 Motion
Jonas Branting
Eskilstuna
2:25:48.874720
+34:44.208360
62.1p
164
H 40
Fredrik Karlsson
Vassunda IF
2:25:50.874930
+34:46.208570
62.0p
165
H 21
Marcus Klang
AXA SC
2:26:03.876230
+34:59.209870
61.9p
166
H 21 Motion
Jan-Magnus Söderlund
Huddinge
2:26:04.876300
+35:00.209940
61.9p
167
H 21 Motion
Jonas Sandström
Stockholm
2:26:20.877960
+35:17.211600
61.8p
168
H 50
Tomas Eriksson
Stockholms RK
2:26:26.878550
+35:22.212190
61.7p
169
H 40
Patrik Larsson
Stockholm
2:26:27.878610
+35:23.212250
61.7p
170
H 40
Anders Svensson
Gävle SK
2:26:33.879280
+35:30.212920
61.7p
171
H 50
Hans Olsén
Sundbybergs IK
2:26:34.879380
+35:31.213020
61.7p
172
H 40
Johan Näsmark
AXA SC
2:26:38.879720
+35:34.213360
61.6p
173
H 50
Tomas Vahlund
Högbo GIF
2:26:46.880590
+35:43.214230
61.6p
174
H 21 Motion
Sebastian Lembke
Solna
2:26:58.881750
+35:54.215390
61.5p
175
H 21
Benjamin Lembke
Linköpings SK
2:27:03.882270
+36:00.215910
61.4p
176
H 50
Per Ernström
Stockholms RK
2:27:21.884070
+36:18.217710
61.3p
177
H 40
Patrik Vestlund
Högbo GIF
2:27:23.884250
+36:19.217890
61.3p
178
H 40
Andreas Hiller
AXA SC
2:27:40.885970
+36:37.219610
61.1p
179
H 40
Michael Jansson
Roslagsbro IF
2:27:44.886320
+36:40.219960
61.1p
180
H 21 Motion
Andréas Göransson
Västerås
2:27:44.886340
+36:40.219980
61.1p
181
H 21
Stellan Lindgren
Stockholms RK
2:27:57.887680
+36:54.221320
61.0p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:28:00
182
H 50
Erik Brisenheim
Stockholms RK
2:28:18.889720
+37:14.223360
60.8p
183
H 21
Erik Harlén
Karlslunds IF SF
2:28:20.889970
+37:17.223610
60.8p
184
H 21 Motion
Joakim Larsson
Stockholm
2:28:39.891870
+37:36.225510
60.6p
185
H 21 Motion
Jonas Arrhénborg
Stockholm
2:28:59.893850
+37:55.227490
60.5p
186
H 50
Anders Rönnlund
Järbo IF
2:29:04.894370
+38:01.228010
60.4p
187
H 21
Anders Möllerberg
Valbo AIF
2:29:11.895040
+38:07.228680
60.4p
188
H 50
Jonas Helin
Ulricehamns IF
2:29:22.896170
+38:19.229810
60.3p
189
H 50
Jan Granlund
Västerås Skidklubb
2:29:23.896210
+38:19.229850
60.3p
190
H 21 Motion
Petrus Nordin
AXA SC
2:29:29.896860
+38:26.230500
60.2p
191
H 40
Mattias Klintemar
Tullinge SK
2:30:13.901290
+39:10.234930
59.9p
192
H 40
Niklas Dannewitz
Järfälla Skidklubb
2:30:16.901570
+39:13.235210
59.8p
193
H 21 Motion
Gustaf Walther
Finspång
2:30:30.902980
+39:27.236620
59.7p
194
H 35
Magnus Mineur
Gävle SK
2:30:39.903810
+39:35.237450
59.7p
195
H 21 Motion
Stefan Rodheim
Falun
2:30:42.904150
+39:38.237790
59.6p
196
H 40
Pål Olofsson
Nacka
2:31:02.906160
+39:59.239800
59.5p
197
H 50
Matti Nylund
Sigtuna OK
2:31:12.907180
+40:09.240820
59.4p
198
H 40
Staffan Öberg
Umara SC
2:31:24.908300
+40:20.241940
59.3p
199
H 21
Robin Gerum
AXA SC
2:31:25.908470
+40:22.242110
59.3p
200
H 40
Tomas Bergström
Täby IS SK
2:31:29.908820
+40:25.242460
59.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 40
Fredrik Bergqvist
IFK Sala
2:31:36.909580
+40:33.243220
59.2p
202
H 40
Patrik Lundberg
Häverödals SK
2:31:41.910070
+40:38.243710
59.2p
203
H 21 Motion
Tomas Johansson
Solna
2:31:54.911300
+40:50.244940
59.1p
204
H 21 Motion
Markus Larin
Stockholm
2:32:05.912460
+41:02.246100
59.0p
205
H 35
Erik Sundvall
AXA SC
2:32:07.912680
+41:04.246320
59.0p
206
H 50
Lars Bengtsson
Årsunda IF
2:32:08.912760
+41:05.246400
59.0p
207
H 50
Jan Fernö
Rembo IK
2:32:10.912920
+41:06.246560
59.0p
208
H 21 Motion
Fredrik Zetterling
Stockholm
2:32:15.913410
+41:11.247050
58.9p
209
H 50
Jan Gillberg
Roslagsbro IF
2:32:18.913710
+41:14.247350
58.9p
210
H 40
Magnus Dahlin
Turebergs IF
2:32:49.916890
+41:46.250530
58.7p
211
H 50
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:32:52.917110
+41:48.250750
58.6p
212
H 40
Martin Joborn
Västerås Skidklubb
2:33:04.918370
+42:01.252010
58.5p
213
H 35
Johan Gustafsson
Häverödals SK
2:33:14.919380
+42:11.253020
58.5p
214
H 40
Håkan Ottosson
Fjärdhundra SK
2:33:31.921050
+42:27.254690
58.3p
215
H 40
Magnus Cederlöf
Tullinge SK
2:33:41.922050
+42:37.255690
58.3p
216
H 40
Rikard Westman
AXA SC
2:33:46.922520
+42:42.256160
58.2p
217
H 40
Tomas Andersén
IKJ Haninge
2:33:51.923070
+42:48.256710
58.2p
218
H 40
Pierre Ahlström
Brovallens IF
2:33:55.923460
+42:52.257100
58.2p
219
D 21
Josefine Olsson
Ockelbo SK
2:34:11.925070
+43:08.258710
58.0p
220
H 50
Stefan Holmström
Roslagsbro IF
2:34:35.927410
+43:31.261050
57.9p
220
H 50
Mats Midhamre
Redvägs SK
2:34:35.927410
+43:31.261050
57.9p
222
H 50
Leif Moström
IFK Umeå
2:35:05.930450
+44:01.264090
57.6p
223
H 21
Nils Engstad
Vreta Skid o MK
2:35:11.931010
+44:07.264650
57.6p
224
H 21
Olof Höglin
Gävle SK
2:35:16.931510
+44:12.265150
57.6p
225
H 21
Andreas Venngren
Östervåla IF
2:35:28.932770
+44:25.266410
57.5p
226
H 60
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
2:35:35.933450
+44:31.267090
57.4p
227
H 40
Marcus Phersson
OK Linné
2:35:53.935240
+44:49.268880
57.3p
228
H 35
Hans Fredrik Holtling
Roslagsbro IF
2:36:17.937610
+45:13.271250
57.1p
229
H 35
Ragnar Johansson
Västerås Skidklubb
2:36:22.938160
+45:19.271800
57.1p
230
H 21 Motion
Jimmy Planting-Bergloo
Stockholm
2:36:26.938520
+45:22.272160
57.0p
231
H 21 Motion
Ola Bengtsson
Sundbyberg
2:36:29.938860
+45:26.272500
57.0p
232
H 21
Linus Mattsson
Rehns BK
2:36:29.938880
+45:26.272520
57.0p
233
H 50
Arthur Aanesen
Täby IS SK
2:36:39.939850
+45:35.273490
56.9p
234
H 21 Motion
Gustaf Johansson
Karlskrona
2:36:51.941050
+45:47.274690
56.9p
235
H 21 Motion
Mikael Hellsten
Falun
2:36:52.941180
+45:49.274820
56.9p
236
H 40
Mathias Loqvist
Fagersta Södra IK
2:36:53.941270
+45:50.274910
56.8p
237
H 21
Magnus Lindberg
Ockelbo SK
2:36:55.941410
+45:51.275050
56.8p
238
H 50
Thomas Gustafsson
Säter
2:37:10.942950
+46:06.276590
56.7p
239
H 40
Patrik Nyman
Brandkårens IK
2:37:15.943420
+46:11.277060
56.7p
240
H 40
Mikael Eliasson
Sollefteå Skidor IF
2:37:15.943460
+46:12.277100
56.7p
240
H 40
Per Guvå
Södertälje-Nykvarn OF
2:37:15.943460
+46:12.277100
56.7p
242
H 40
Jörgen Johansson
Kalix SK
2:37:22.944100
+46:18.277740
56.6p
243
H 50
Stefan Mattsson
IF Åland
2:37:22.944180
+46:19.277820
56.6p
244
H 21 Motion
Zakris Strömqvist
Uppsala
2:37:37.945670
+46:34.279310
56.5p
245
H 35
Petter Wiberg
Föreningen Engelbrektsloppet
2:38:26.950510
+47:22.284150
56.2p
246
H 50
Anders Johansson
Högbo GIF
2:38:29.950810
+47:25.284450
56.2p
247
H 21
Mattias Jonsson
Årsunda IF
2:38:42.952120
+47:38.285760
56.1p
248
H 21
Gabriel Spetz
AXA SC
2:38:43.952210
+47:39.285850
56.1p
249
H 21 Motion
Magnus Loving
Vallentuna
2:38:45.952460
+47:42.286100
56.1p
250
H 21
Johan Stenvall
Stockholms RK
2:39:01.954000
+47:57.287640
55.9p
251
H 21 Motion
Rickard Nilsson
Stockholm
2:39:08.954770
+48:05.288410
55.9p
252
H 40
Johan Högberg
Täby IS SK
2:39:24.956370
+48:21.290010
55.8p
253
H 50
Bengt Lindén
Sundbybergs IK
2:39:28.956770
+48:25.290410
55.8p
254
H 21 Motion
Fredrik Ländin
Uppsala
2:39:35.957420
+48:31.291060
55.7p
255
H 21
Kristoffer Aabo Jensen
Holte Ski
2:39:36.957530
+48:32.291170
55.7p
256
H 21
Kristofer Lundberg
Långshyttans AIK SK
2:39:38.957770
+48:35.291410
55.7p
257
H 40
Anders Ställberg
IFK Grängesberg SK
2:39:56.959520
+48:52.293160
55.6p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:40:00
258
H 21 Motion
Daniel Stenflo
Storuman
2:40:21.962000
+49:17.295640
55.4p
259
H 50
Sven Drakenborn
Stockholms RK
2:40:22.962190
+49:19.295830
55.4p
260
D 21
Magdalena Mattes
Edsbyns SK
2:40:30.962980
+49:27.296620
55.3p
261
H 60
Mats Bergqvist
Falun
2:40:31.963010
+49:27.296650
55.3p
262
H 21
Niklas Oldéen
Gävle SK
2:40:40.963940
+49:36.297580
55.3p
263
H 50
Anders Berlin
AXA SC
2:40:41.964090
+49:38.297730
55.2p
264
H 21 Motion
Tobias Karlsson
Västerås
2:40:46.964510
+49:42.298150
55.2p
265
H 35
Joakim Ludvigsson
AXA SC
2:40:49.964810
+49:45.298450
55.2p
266
H 21
Anders Gustafsson
IKJ Haninge
2:40:52.965180
+49:49.298820
55.2p
267
H 40
Johan Lundberg
AXA SC
2:40:52.965190
+49:49.298830
55.2p
268
H 35
Hans Michael Asplund
Täby IS SK
2:40:53.965270
+49:50.298910
55.2p
269
H 21
Oskar Eklund
Gävlepolisens IF
2:41:03.966250
+49:59.299890
55.1p
270
H 40
Per Seltborg
Västerås Skidklubb
2:41:04.966310
+50:00.299950
55.1p
271
H 21 Motion
Christian Buchli
Täby
2:41:15.967430
+50:11.301070
55.0p
272
H 50
Bo-Erik Söderlund
IF Åland
2:41:24.968380
+50:21.302020
55.0p
273
H 35
Jonas Engfeldt
Stockholm
2:41:35.969430
+50:31.303070
54.9p
274
H 40
Anders Bergqvist
Storvreta IK
2:41:35.969460
+50:32.303100
54.9p
275
H 40
Björn Nilsson
Roslagsbro IF
2:41:43.970230
+50:39.303870
54.8p
276
H 40
Patrik Grönman
Valbo AIF
2:41:43.970290
+50:40.303930
54.8p
277
H 40
Richard Lindahl
Huddinge
2:41:44.970370
+50:41.304010
54.8p
278
H 40
Mikael Jonsson
Nacka Värmdö SK
2:41:59.971850
+50:55.305490
54.7p
279
H 50
Christian Hadenius
Sundbybergs IK
2:42:21.974010
+51:17.307650
54.6p
280
H 21
Fredrik Sandesjö
AXA SC
2:42:25.974450
+51:21.308090
54.6p
281
H 60
Tom Berghäll
Stockholm RR
2:42:28.974720
+51:24.308360
54.5p
282
H 50
Karl Eriksson
Enköpings AIF
2:42:33.975200
+51:29.308840
54.5p
283
H 40
Peter Skäringer
Sandvik Västberga PF
2:42:37.975650
+51:33.309290
54.5p
284
H 40
Johan Hedlund
Flir IF
2:42:45.976470
+51:42.310110
54.4p
285
H 50
Peter Bergström
Västberga PF
2:43:02.978170
+51:59.311810
54.3p
286
H 50
Calle Björfjäll
Lugi SK
2:43:03.978230
+51:59.311870
54.3p
287
H 40
Anders Drakenberg
Enebybergs IF
2:43:06.978530
+52:02.312170
54.3p
288
H 60
Sven Andersson
Enköpings AIF
2:43:08.978770
+52:05.312410
54.3p
289
H 50
Mats Hallberg
Roslagsbro IF
2:43:10.978940
+52:06.312580
54.3p
290
H 21 Motion
P-O Olsson
Stockholm
2:43:20.979930
+52:16.313570
54.2p
291
D 21
Helena Zingmark
Stockholms RK
2:43:20.979970
+52:17.313610
54.2p
292
D 21
Karin Rådström
Enhörna IF
2:43:27.980690
+52:24.314330
54.1p
293
H 40
Kristofer Arwin
sollentuna slalomklubb
2:43:30.980920
+52:26.314560
54.1p
294
H 40
Marcus Hornström
Högbo GIF
2:43:31.981010
+52:27.314650
54.1p
295
H 21
Daniel Kolm
Yuppie Ski Club
2:43:35.981410
+52:31.315050
54.1p
296
H 21
Jesper Marklund
Ufk
2:43:36.981540
+52:32.315180
54.1p
297
H 60
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:43:39.981860
+52:36.315500
54.1p
298
H 21
Daniel Jonsson
Rembo IK
2:43:57.983600
+52:53.317240
54.0p
299
H 35
Allan Everum
Stockholm
2:44:04.984370
+53:01.318010
53.9p
300
H 40
David Lagneholm
Danderyd
2:44:09.984890
+53:06.318530
53.9p
301
H 21 Motion
Roland Esevik
Uppsala
2:44:12.985190
+53:09.318830
53.9p
302
D 21
Sandra Hänninen
Ockelbo SK
2:44:17.985650
+53:13.319290
53.8p
303
H 40
Mattias Wulff
AXA SC
2:44:23.986260
+53:20.319900
53.8p
304
H 21
Johan Bengtsson
Årsunda IF
2:44:34.987370
+53:31.321010
53.7p
305
H 21 Motion
Josef Murray
Stockholm
2:44:49.988830
+53:45.322470
53.6p
306
H 21 Motion
Niclas Ottosson
Falun
2:44:49.988890
+53:46.322530
53.6p
307
H 21 Motion
Simon Murray
Stockholm
2:44:50.988910
+53:46.322550
53.6p
308
H 50
Kaj Genas
Täby IS SK
2:45:13.991260
+54:10.324900
53.5p
309
H 50
Martin Myhrberg
Ockelbo SK
2:45:20.991920
+54:16.325560
53.4p
310
H 21
Erik Bylund
Hybo AIK
2:45:31.993040
+54:27.326680
53.4p
311
H 50
Urban Johansson
Väsby SK
2:45:32.993140
+54:28.326780
53.3p
312
H 21
Johan Olsson
Ludvika
2:45:43.994280
+54:40.327920
53.3p
313
H 21
Magnus Boman
Roslagsbro IF
2:45:46.994570
+54:43.328210
53.3p
314
H 40
Tommy Stenvi
OK Linné
2:45:49.994800
+54:45.328440
53.2p
315
H 21 Motion
Markus Forsberg
Sollentuna
2:45:49.994820
+54:45.328460
53.2p
316
D 21 Motion
Joanna Bertlin
Uppsala
2:45:49.994860
+54:46.328500
53.2p
317
H 40
Patrik Andersson
IF Spirit Idrottsförening
2:45:50.994950
+54:46.328590
53.2p
318
H 35
Patrik Lindqvist
AXA SC
2:46:03.996270
+55:00.329910
53.1p
319
H 21 Motion
Roland Johansson
IF Åland
2:46:04.996320
+55:00.329960
53.1p
320
H 40
Mikael Nylander
Assa KK
2:46:16.997570
+55:13.331210
53.1p
321
H 21 Motion
Nicklas Andersson
Huddinge
2:46:20.997900
+55:16.331540
53.0p
322
H 40
Mikael Schylander
Hofors AIF
2:46:25.998440
+55:21.332080
53.0p
323
H 21
Patric Björk
Storvreta IK
2:46:27.998630
+55:23.332270
53.0p
324
H 21 Motion
Thomas Essén
Huddinge
2:46:30.998960
+55:27.332600
53.0p
325
H 21
Ronny Branteström
IK Rex
2:46:45.1000410
+55:41.334050
52.9p
326
H 21 Motion
Love Von Friedrichs
Stockholm
2:46:46.1000540
+55:42.334180
52.9p
327
H 21 Motion
John Eriksson
Nacka
2:46:47.1000680
+55:44.334320
52.9p
328
H 21 Motion
Magnus Lennhagen
Stockholm
2:46:54.1001340
+55:50.334980
52.8p
329
H 35
Tobias Bjöörn
Strängnäs SK
2:47:08.1002750
+56:04.336390
52.7p
330
H 21 Motion
Erik Nilsson
Stockholm
2:47:09.1002820
+56:05.336460
52.7p
331
H 21
Martin Landås
Västerås Skidklubb
2:47:32.1005110
+56:28.338750
52.6p
332
H 50
Thomas Johansson
Bromma-Vällingby SOK
2:47:34.1005300
+56:30.338940
52.6p
333
D 21
Caroline Ström
Tierps IF
2:47:44.1006300
+56:40.339940
52.5p
334
H 40
Fredrik Lilja
JMs PF
2:47:48.1006730
+56:44.340370
52.5p
335
H 40
Ulf Rydberg
Misterhults AIS
2:47:56.1007570
+56:53.341210
52.4p
336
H 35
Peder Kock
Järla Orientering
2:48:24.1010330
+57:20.343970
52.3p
337
H 40
Magnus Svärd
Storviks IF
2:48:31.1011000
+57:27.344640
52.2p
338
H 21 Motion
Peter Lindström
Södertälje
2:48:39.1011800
+57:35.345440
52.2p
339
H 40
Johannes Jögi
Nacka Värmdö SK
2:48:46.1012540
+57:42.346180
52.1p
340
H 21
Andreas Danielsson
Västerås Skidklubb
2:49:02.1014160
+57:59.347800
52.0p
341
H 50
Pontus Rosberg
Ufk
2:49:03.1014290
+58:00.347930
52.0p
342
H 21 Motion
Erik Lundell
Gävle
2:49:13.1015280
+58:10.348920
52.0p
343
D 21
Maria Backe
Stockholms RK
2:49:25.1016430
+58:21.350070
51.9p
344
H 21 Motion
Anders Svensson
Botkyrka
2:49:29.1016860
+58:26.350500
51.9p
345
H 35
Dag Jönsson
Västerås Skidklubb
2:49:40.1017920
+58:36.351560
51.8p
346
H 21 Motion
Lars Gauffin
AXA SC
2:49:42.1018130
+58:38.351770
51.8p
347
H 35
Nicklas Bergkvist
Dala XC Ski Team Klubb
2:50:24.1022320
+59:20.355960
51.6p
348
H 50
Jonas Vinelund
AXA SC
2:50:37.1023620
+59:33.357260
51.5p
349
H 50
Robert Nilsson
Hammarby IF SF
2:50:59.1025820
+59:55.359460
51.4p
350
H 21 Motion
Egil Vallin
Stockholm
2:51:06.1026540
+1:00:02.360180
51.3p
351
H 21
Erik Jedvik
Aktivitus SC
2:51:08.1026790
+1:00:05.360430
51.3p
352
H 50
Anders Nordzell
Sundbybergs IK
2:51:16.1027510
+1:00:12.361150
51.3p
353
H 50
Tommy Karlsson
Rembo IK
2:51:17.1027620
+1:00:13.361260
51.2p
354
H 40
Jonas Pontén
Ingarö IF
2:51:38.1029720
+1:00:34.363360
51.1p
355
H 21 Motion
Niklas Lundin
Ludvika
2:51:38.1029790
+1:00:35.363430
51.1p
356
H 21
Emil Karlsson
Hestra IF
2:51:42.1030170
+1:00:39.363810
51.1p
357
H 40
Tomas Zetterström
Söderhamns SK
2:51:44.1030350
+1:00:40.363990
51.1p
358
H 21 Motion
Markus Hellgren
Gävle
2:51:46.1030530
+1:00:42.364170
51.1p
359
H 50
Pekka Heino
Västerås Skidklubb
2:52:11.1033020
+1:01:07.366660
50.9p
360
H 50
Gunnar Hedlund
Sundbybergs IK
2:52:16.1033570
+1:01:13.367210
50.9p
361
H 21 Motion
Stefan Westerbom
Tierp
2:52:23.1034210
+1:01:19.367850
50.9p
362
H 21
Martin Norlin
Stockholms RK
2:52:26.1034550
+1:01:22.368190
50.8p
363
H 40
Jesper Kristensson
AXA SC
2:52:26.1034560
+1:01:23.368200
50.8p
364
H 40
Erik Wikström
Gävle SK
2:52:29.1034860
+1:01:26.368500
50.8p
365
H 21 Motion
Göran Larsson
Vallentuna
2:52:41.1036060
+1:01:38.369700
50.8p
366
H 21 Motion
Jun Hermansson
Huddinge
2:52:43.1036240
+1:01:39.369880
50.8p
367
H 60
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
2:52:48.1036780
+1:01:45.370420
50.7p
368
H 21 Motion
Markus Fahlgren
Uppsala
2:53:21.1040070
+1:02:18.373710
50.5p
369
H 21 Motion
Sebastian Sandström
Stockholm
2:53:33.1041210
+1:02:29.374850
50.5p
370
H 40
Henrik Pettersson
AXA SC
2:54:03.1044220
+1:02:59.377860
50.3p
371
D 21
Sandra Svensk
Edsbyns SK
2:54:07.1044640
+1:03:03.378280
50.3p
372
H 35
Fredrik Karlsson
Oxvretens SK
2:54:16.1045530
+1:03:12.379170
50.2p
373
H 21 Motion
Stefan Born
Uppsala
2:54:21.1046000
+1:03:17.379640
50.2p
374
H 21
Anders Eriksson
AXA SC
2:54:23.1046280
+1:03:20.379920
50.2p
375
H 40
Tony Olsson
Hofors AIF
2:54:44.1048310
+1:03:40.381950
50.1p
376
H 21 Motion
Jesper Bejnö
Stockholm
2:54:51.1049060
+1:03:48.382700
50.0p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:55:00
377
H 40
Mattias Karlsson
Enklaresport SK
2:55:01.1050010
+1:03:57.383650
50.0p
378
H 21
Wilhelm Lönnies
Gimo IF SK
2:55:05.1050490
+1:04:02.384130
49.9p
379
H 50
Lars Thomsson
Svaide Roma SOK
2:55:11.1051070
+1:04:08.384710
49.9p
380
H 35
Olov Hellqvist
Oxvretens SK
2:55:18.1051750
+1:04:14.385390
49.9p
381
H 21 Motion
Carl Lannerstad
Stockholm
2:55:24.1052350
+1:04:20.385990
49.8p
382
H 21
David Brandemark
Västerås Skidklubb
2:55:27.1052650
+1:04:23.386290
49.8p
383
H 50
Olof Granberg
Sollentuna
2:55:31.1053080
+1:04:28.386720
49.8p
384
H 21
Mikael Hultqvist
Nybro Ski
2:55:32.1053170
+1:04:29.386810
49.8p
385
H 21 Motion
Erik Lundberg
Solna
2:55:44.1054320
+1:04:40.387960
49.7p
386
H 21
Björn Lystedt
Vassunda IF
2:55:45.1054440
+1:04:41.388080
49.7p
387
H 50
Håkan Holmström
Västerås Skidklubb
2:55:46.1054560
+1:04:43.388200
49.7p
388
H 21 Motion
Sven Hansson
Huddinge
2:55:51.1055010
+1:04:47.388650
49.7p
389
H 21 Motion
Henrik Lokander
Stockholm
2:55:52.1055110
+1:04:48.388750
49.7p
390
H 40
Stefan Bergsten
IF Spirit Idrottsförening
2:55:54.1055340
+1:04:50.388980
49.7p
391
H 21 Motion
Anders Jönsson
Nacka
2:56:08.1056700
+1:05:04.390340
49.6p
392
H 40
Magnus Andersson
Karlslunds IF
2:56:09.1056860
+1:05:06.390500
49.6p
393
H 40
Claes Nilsson
Valbo AIF
2:56:11.1057040
+1:05:07.390680
49.6p
394
H 21 Motion
Peter Lundberg
åland
2:56:12.1057100
+1:05:08.390740
49.6p
395
H 21
Fredrik Olsson
Åmots SK
2:56:24.1058380
+1:05:21.392020
49.5p
396
H 21 Motion
Johan Berggren
Botkyrka
2:56:26.1058590
+1:05:23.392230
49.5p
397
H 50
Mats Rudlund
Byske SK
2:56:33.1059280
+1:05:30.392920
49.5p
398
H 40
Erik Kerstell
Högbo GIF
2:56:37.1059610
+1:05:33.393250
49.4p
399
H 21 Motion
Anders Rindborg
Falun
2:56:43.1060240
+1:05:39.393880
49.4p
400
H 21 Motion
Pär Eliasson
Huddinge
2:56:43.1060270
+1:05:40.393910
49.4p
401
H 21 Motion
Magnus Danielsson
Köping
2:56:54.1061380
+1:05:51.395020
49.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21 Motion
Jan Almkvist
Sandviken
2:56:55.1061420
+1:05:51.395060
49.3p
403
D 21 Motion
Elin Hansson
Östersund
2:56:59.1061820
+1:05:55.395460
49.3p
404
H 21
Henrik Jakobson
Bravura SC
2:57:02.1062170
+1:05:59.395810
49.3p
405
H 21 Motion
Stefan Svensson
Stockholm
2:57:10.1062980
+1:06:07.396620
49.3p
406
H 21
Emil Larsson
Högbo GIF
2:57:20.1063970
+1:06:17.397610
49.2p
407
H 21 Motion
Peter Thunell
Sandviken
2:57:22.1064170
+1:06:19.397810
49.2p
408
H 40
Henrik Tunér
Yuppie Ski Club
2:57:33.1065220
+1:06:29.398860
49.1p
409
H 50
Jarmo Rantakokko
Storvreta IK
2:57:34.1065310
+1:06:30.398950
49.1p
410
H 40
Kristofer Signer
Sundbybergs BK
2:57:49.1066850
+1:06:45.400490
49.1p
411
H 21 Motion
Viktor Skalin
Stockholm
2:58:02.1068170
+1:06:59.401810
49.0p
412
H 40
Claes Tamm
Bålsta SK
2:58:19.1069830
+1:07:15.403470
48.9p
413
H 21 Motion
Anders Fahlgren
Uppsala
2:58:28.1070710
+1:07:24.404350
48.8p
414
H 35
Bjarne Kampegård
Huddinge SK LF
2:58:32.1071180
+1:07:29.404820
48.8p
415
H 21 Motion
Anders Björk
Hofors AIF
2:58:45.1072480
+1:07:42.406120
48.8p
416
H 40
Johan Moquist
Åkersberga SK
2:58:47.1072640
+1:07:43.406280
48.7p
417
H 40
Mikael Gelin
Lagunda AIK
2:59:09.1074850
+1:08:05.408490
48.6p
418
H 21 Motion
Tage Fyrqvist
FIN
2:59:10.1074980
+1:08:07.408620
48.6p
419
H 21 Motion
Anders Flodin
Tyresö
2:59:11.1075070
+1:08:08.408710
48.6p
420
H 21
Daniel Andersson
Gimo IF SK
2:59:21.1076050
+1:08:17.409690
48.6p
421
H 21 Motion
Peter Isaksson
Linköping
2:59:32.1077110
+1:08:28.410750
48.5p
422
H 21 Motion
Martin Ahnlén
Uppsala
2:59:38.1077720
+1:08:34.411360
48.5p
423
H 21
Stefan Tall
Nacka Värmdö SK
2:59:40.1077950
+1:08:36.411590
48.5p
424
H 21 Motion
Kenneth Petersson
Enköping
2:59:43.1078260
+1:08:40.411900
48.5p
425
H 21 Motion
Ville Lahdensuo
Capmill AB
2:59:51.1079090
+1:08:48.412730
48.4p
426
H 35
Göran Hubinette
Storvreta IK
2:59:56.1079500
+1:08:52.413140
48.4p
426
H 21 Motion
Urban Ekelund
Lidingö
2:59:56.1079500
+1:08:52.413140
48.4p
428
H 21 Motion
Mika Wahlroos
Upplands-Bro
2:59:58.1079710
+1:08:54.413350
48.4p
429
H 50
Pär Jansson
Enköping
3:00:17.1081620
+1:09:13.415260
48.3p
430
H 40
Per Berglund
IF Friska Viljor
3:00:20.1081980
+1:09:17.415620
48.3p
431
H 21 Motion
Jonas Hydén
Yuppie Ski Club
3:00:23.1082260
+1:09:20.415900
48.2p
432
H 21 Motion
Jerker Roos
Ludvika
3:01:04.1086300
+1:10:00.419940
48.0p
433
H 21 Motion
Johan Björklund
Sandviken
3:01:09.1086870
+1:10:06.420510
48.0p
434
H 21 Motion
Stefan Eliasson
Vallentuna
3:01:10.1086980
+1:10:07.420620
48.0p
435
H 21 Motion
Johan Småroos
IF Åland
3:01:12.1087110
+1:10:08.420750
48.0p
436
H 35
Jakob Helles
AXA SC
3:02:08.1092790
+1:11:05.426430
47.7p
437
H 21 Motion
Henrik Richter
Sollentuna
3:02:14.1093310
+1:11:10.426950
47.7p
438
H 60
William Nilsson
Tärnsjö IF
3:02:16.1093540
+1:11:12.427180
47.7p
439
H 21 Motion
Pär Nilsen
Gävle SK
3:02:17.1093670
+1:11:14.427310
47.7p
440
D 21
Kristina Bergstrand
Söders-Tyresö
3:02:19.1093820
+1:11:15.427460
47.7p
441
H 21
Joel Kröjs
Åf Skidklubb
3:02:42.1096180
+1:11:39.429820
47.5p
442
H 21
Peter Sundgren
AXA SC
3:02:45.1096410
+1:11:41.430050
47.5p
443
H 40
Jerker Axlund
IK Rex
3:02:49.1096830
+1:11:45.430470
47.5p
444
H 21 Motion
Pontus Skårner
Stockholm
3:03:12.1099110
+1:12:08.432750
47.4p
445
H 21
Axel Kinell
Sandvik Västberga PF
3:03:27.1100610
+1:12:23.434250
47.3p
446
H 21 Motion
Anders Guvå
Södertälje
3:03:39.1101810
+1:12:35.435450
47.3p
447
H 40
Niklas Häggström
Vallentuna
3:03:46.1102590
+1:12:43.436230
47.2p
448
H 35
Jonatan Eriksson
Häverödals SK
3:04:02.1104170
+1:12:59.437810
47.1p
449
H 60
Kjell Lindén
Stockholms RK
3:04:15.1105470
+1:13:12.439110
47.1p
449
H 21 Motion
Jörgen Hjelm
Stockholms RK
3:04:15.1105470
+1:13:12.439110
47.1p
451
H 21
Niklas Karlsson
Knutby IF
3:04:17.1105640
+1:13:13.439280
47.1p
452
H 21 Motion
Carl Johan Klemetz
Uppsala
3:04:19.1105890
+1:13:16.439530
47.1p
453
H 21 Motion
Niclas Ward
Stockholm
3:04:27.1106600
+1:13:23.440240
47.0p
454
H 40
Torbjörn Stolpe
Ufk
3:04:27.1106690
+1:13:24.440330
47.0p
455
H 21 Motion
Ola Persson
Sandviken
3:04:35.1107490
+1:13:32.441130
47.0p
456
H 21 Motion
Niklas Norström
Stockholm
3:04:38.1107740
+1:13:34.441380
47.0p
457
H 50
Jim Favre
Peab IF
3:04:39.1107890
+1:13:36.441530
47.0p
458
H 40
Ulf Axelsson
AXA SC
3:04:41.1108060
+1:13:38.441700
46.9p
459
H 40
Mattias Urech
Järla Orientering
3:04:53.1109280
+1:13:50.442920
46.9p
460
H 50
Hans Erik Hansson
AXA SC
3:04:54.1109390
+1:13:51.443030
46.9p
461
H 21 Motion
Erik Guvå
Botkyrka
3:04:59.1109830
+1:13:55.443470
46.9p
462
H 21 Motion
Stefan Bergman
Sandviken
3:05:08.1110710
+1:14:04.444350
46.8p
463
H 50
Jan Axelsson
Högbo GIF
3:05:21.1112000
+1:14:17.445640
46.8p
464
H 21 Motion
Mikael Andersson
Österåker
3:05:36.1113520
+1:14:32.447160
46.7p
465
H 35
Patrik Hjerpe
AXA SC
3:05:36.1113590
+1:14:33.447230
46.7p
466
H 21 Motion
Christian Brink
Gävle
3:05:42.1114120
+1:14:38.447760
46.6p
467
H 21
Mattias Karlsson
Knutby IF
3:05:54.1115360
+1:14:51.449000
46.6p
468
H 50
Håkan Rostö
Arlanda-Märsta SK
3:06:05.1116470
+1:15:02.450110
46.5p
469
H 50
Göran Corander
Peab IF
3:06:34.1119340
+1:15:30.452980
46.4p
470
H 21
Carl Lundborg
Nacka Värmdö SK
3:06:38.1119720
+1:15:34.453360
46.4p
471
H 21 Motion
Andreas Witén
Stockholm
3:06:39.1119800
+1:15:35.453440
46.4p
472
H 21 Motion
Johan Enefjord
Uppsala
3:06:42.1120100
+1:15:38.453740
46.4p
473
D 21 Motion
Karin Messing
Västerås
3:06:42.1120180
+1:15:39.453820
46.4p
474
H 21 Motion
Karl Wistrand
Danderyd
3:06:43.1120280
+1:15:40.453920
46.4p
475
H 21 Motion
Peter Isling
Stockholm
3:06:53.1121270
+1:15:50.454910
46.3p
476
H 21
Nicklas Winestedt
Järbo IF
3:06:55.1121410
+1:15:51.455050
46.3p
477
H 21 Motion
Ludwig Andesson
Örebro
3:06:58.1121700
+1:15:54.455340
46.3p
478
H 21 Motion
David Olsson
Sandviken
3:07:01.1122020
+1:15:57.455660
46.3p
479
H 40
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
3:07:03.1122250
+1:15:59.455890
46.3p
480
H 21 Motion
Hans Lundberg
Hedemora
3:07:04.1122360
+1:16:01.456000
46.3p
481
H 40
Ivar Andersson
Oxvretens SK
3:07:06.1122510
+1:16:02.456150
46.2p
482
H 21 Motion
Nils Oskar Torell
Täby
3:07:12.1123190
+1:16:09.456830
46.2p
483
D 21
Charlotte Andersson
Rembo IK
3:07:20.1123970
+1:16:17.457610
46.2p
484
H 21 Motion
Jon Kvarmans
Bollnäs
3:07:24.1124320
+1:16:20.457960
46.2p
485
H 60
Sten Ljunggren
IF Spirit Idrottsförening
3:07:32.1125120
+1:16:28.458760
46.1p
486
H 21 Motion
Emil Ytterberg
Häverödals SK
3:07:40.1125910
+1:16:36.459550
46.1p
487
H 21 Motion
Tommy Olsson
Haninge
3:07:41.1126020
+1:16:37.459660
46.1p
488
H 21 Motion
Gustaf Martinsson
Stockholm
3:07:44.1126390
+1:16:41.460030
46.1p
489
H 21 Motion
Owe Johansson
Stockholm
3:07:51.1127010
+1:16:47.460650
46.0p
490
H 40
Jonas Svensson
Gimo IF SK
3:07:54.1127370
+1:16:51.461010
46.0p
491
H 21 Motion
Patrik Döl
Huddinge
3:08:23.1130200
+1:17:19.463840
45.9p
492
H 60
Lars Leonardsson
Stockholm LK
3:08:33.1131220
+1:17:29.464860
45.8p
493
H 21 Motion
Rolf Ström
Sandviken
3:08:48.1132770
+1:17:45.466410
45.8p
494
H 40
Linus Wretblad
Järla Orientering
3:08:57.1133660
+1:17:54.467300
45.7p
495
H 50
Fredrik Hammarqvist
Haninge
3:09:05.1134400
+1:18:01.468040
45.7p
496
H 21 Motion
Syver Christensen
Gävle
3:09:20.1135910
+1:18:16.469550
45.6p
497
H 21 Motion
Johan Dettel
Lidingö
3:09:23.1136210
+1:18:19.469850
45.6p
498
H 21 Motion
Anders Holmberg
Uppsala
3:09:38.1137770
+1:18:35.471410
45.5p
499
H 21 Motion
David Lindgren
Uppsala
3:09:44.1138340
+1:18:40.471980
45.5p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:10:00
500
H 40
Jan Sarnet
Göteborgs SK
3:10:02.1140150
+1:18:58.473790
45.4p
Visar resultat 1 till 500 av 989[
1
2
]