Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vålåskidan
2015-12-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Elias Dahl
Offerdals SK
26:30.158900
86.4p
2
H 20
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
27:00.161900
+30.2900
84.7p
3
H 20
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
27:24.164300
+54.5300
83.5p
4
H 18
Carl Rotvold
Åsarna IK
27:46.166500
+1:16.7500
82.3p
5
H 20
Anders Roos
Östersunds SK
27:54.167300
+1:24.8300
81.9p
6
H 18
Tobias Olsson
Åsarna IK
28:04.168300
+1:34.9300
81.4p
7
H 18
Arvid Jonsson
Duveds IF
28:25.170400
+1:55.11400
80.4p
8
H 18
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
29:17.175600
+2:47.16600
77.9p
9
H 18
Ludvig Karlsson
Järpens SK
29:35.177400
+3:05.18400
77.1p
10
H 20
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
29:50.178900
+3:20.19900
76.4p
11
H 18
Felix Forsberg
Järpens SK
29:57.179600
+3:27.20600
76.1p
12
D 18
Linn Svahn
IFK Umeå
30:31.183000
+4:01.24000
74.7p
13
D 18
Alicia Persson
Stockviks SF
30:41.184000
+4:11.25000
74.2p
14
H 20
Filip Åslin
Stockviks SF
30:55.185400
+4:25.26400
73.7p
15
D 20
Signe Rosenberg
Duveds IF
31:11.187000
+4:41.28000
73.0p
16
H 18
Johan Samuelsson
Husums IF SK
31:51.191000
+5:21.32000
71.4p
17
D 18
Tilda Johansson
Duveds IF
32:02.192100
+5:32.33100
71.0p
18
D 18
Fanny Johansson
Stockviks SF
32:07.192600
+5:37.33600
70.8p
19
D 18
Josefina Sundman
Åsarna IK
32:29.194800
+5:59.35800
70.0p
20
D 20
Sofie Björklund
Järpens SK
32:45.196400
+6:15.37400
69.4p
21
D 18
Sanna Ångström
Duveds IF
32:56.197500
+6:26.38500
69.0p
22
D 18
Vendela Blom
Stockviks SF
33:15.199400
+6:45.40400
68.3p
23
D 18
Emma Wasell
Järpens SK
35:12.211100
+8:42.52100
64.5p
24
D 20
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
39:21.236000
+12:51.77000
57.5p
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Erik Engelin
Offerdals SK
9:29.56800
2
D 16
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
10:23.62200
+54.5300
3
D 15
Tilde Bångman
Offerdals SK
10:27.62600
+58.5700
4
H 16
Kasper Wiken
Åsarna IK
10:31.63000
+1:02.6100
5
D 15
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
10:54.65300
+1:25.8400
6
D 15
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
11:06.66500
+1:37.9600
7
D 16
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
11:10.66900
+1:41.10000
8
D 14
Elina Franzén
Idre SK
11:13.67200
+1:44.10300
9
H 14
Isac Morin
Utrikes SK
11:21.68000
+1:52.11100
10
D 15
Julia Nilsson
Offerdals SK
11:25.68400
+1:56.11500
11
H 13
Leo Svahn
Östersunds SK
11:39.69800
+2:10.12900
12
D 14
Emma Höglund
Kramfors Alliansen
11:42.70100
+2:13.13200
13
H 14
Oskar Algotsson
Åsarna IK
11:43.70200
+2:14.13300
14
D 13
Lina Hennings
Östersunds SK
11:50.70900
+2:21.14000
15
D 14
Anna Jonsson
Duveds IF
12:02.72100
+2:33.15200
16
D 15
Paige Lembke
Sundbybergs IK
12:11.73000
+2:42.16100
17
H 13
Edvin Nordgren
Åsarna IK
12:13.73200
+2:44.16300
18
D 14
Ylva Olsson
Offerdals SK
12:16.73500
+2:47.16600
19
D 15
Ida Wasell
Järpens SK
12:17.73600
+2:48.16700
20
H 14
Even Jermstad
Utleira IL
12:38.75700
+3:09.18800
21
D 13
Nora Hegdahl
Steinkjer Skl
12:43.76200
+3:14.19300
22
H 13
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
12:44.76300
+3:15.19400
23
H 13
Axel Karlsson
Täby IS SK
12:47.76600
+3:18.19700
24
H 13
Hannes Sjölund Myhr
Ås IL
12:59.77800
+3:30.20900
25
D 13
Tindra Österberg
Ås IL
13:17.79600
+3:48.22700
26
H 13
Victor Berglund
Järpens SK
13:24.80300
+3:55.23400
27
H 13
Leo Skålén
Duveds IF
13:28.80700
+3:59.23800
28
D 13
Flisa Ravald
Ås IL
13:36.81500
+4:07.24600
29
D 13
Kaisa Bergin Holtan
Steinkjer Skl
13:55.83400
+4:26.26500
30
D 14
Klara Roos
Ås IL
14:26.86500
+4:57.29600
30
H 14
Anton Olsson
Åsarna IK
14:26.86500
+4:57.29600
32
H 13
Laara Kråik
Järpens SK
15:05.90400
+5:36.33500
Logga in för att slippa de här annonserna
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 12
Jonna Kjellgren
Järpens SK
7:38.45700
2
H 12
Erik Franzén
Idre SK
7:39.45800
+1
2
H 11
Björn Rönnestrand
Ås IL
7:39.45800
+1
4
D 11
Alva Svahn
Östersunds SK
7:40.45900
+2.100
5
D 12
Elin Carlsson
Åsarna IK
7:44.46300
+6.500
6
H 12
Hjalmar Oskarsson
Ås IL
7:51.47000
+13.1200
7
D 12
Maja Boberg
Duveds IF
7:58.47700
+20.1900
7
H 11
Ebbe Zachrisson
Litsbygdens SK
7:58.47700
+20.1900
9
D 10
Maja Pålsson
Utrikes SK
8:01.48000
+23.2200
10
H 10
Johan Richardsson
Järpens SK
8:14.49300
+36.3500
11
H 11
Oskar Höglund
Kramfors Alliansen
8:17.49600
+39.3800
11
D 10
Ines Stjerna
Utrikes SK
8:17.49600
+39.3800
11
H 10
Måns Rawald
Ås IL
8:17.49600
+39.3800
14
H 11
Björn Östlund
Järpens SK
8:18.49700
+40.3900
15
D 11
Elsa Malmgren
Åsarna IK
8:27.50600
+49.4800
16
D 11
Sofia Pedersen
Järpens SK
8:30.50900
+52.5100
17
D 10
Hilde Oskarsson
Ås IL
8:40.51900
+1:02.6100
18
D 11
Signe Roos
Ås IL
9:00.53900
+1:22.8100
19
D 11
Ebba Hennings
Östersunds SK
9:05.54400
+1:27.8600
20
D 11
Moa Ericsson
Östersunds SK
9:15.55400
+1:37.9600
21
D 10
Frida Kjellgren
Järpens SK
9:25.56400
+1:47.10600
22
H 12
Axel Wistman Gunneriusson
Östersunds SK
9:35.57400
+1:57.11600
23
H 10
Felix Sjölund Myhr
Ås IL
9:53.59200
+2:15.13400
24
D 10
Julia Noren
Ås IL
9:55.59400
+2:17.13600
25
H 9
Albin Richardsson
Järpens SK
10:09.60800
+2:31.15000
26
H 10
Anton Nordgren
Åsarna IK
10:25.62400
+2:47.16600
27
D 10
Moa Maripuu
Ås IL
10:51.65000
+3:13.19200
28
D 10
Frida Karlsson
Ås IL
11:17.67600
+3:39.21800
29
H 11
Samuel Fredlund
Järpens SK
11:20.67900
+3:42.22100
30
D 9
Stina Morin
Utrikes SK
12:40.75900
+5:02.30100
31
H 10
Max Landorf
Järpens SK
13:21.80000
+5:43.34200
32
H 9
Jeremias Kråik
Järpens SK
21:08.126700
+13:30.80900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)