Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2016-04-03
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016
<<< Haldo Hanssons Minne
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Beathe Breivik
Spillum IL
2:33:52.923100
68.4p
2
Tone Beate Grøtan
Asker SK
2:48:59.1013800
+15:07.90600
61.3p
3
Hege S Galguften
Overhalla IL
2:53:53.1043200
+20:01.120000
59.3p
4
Andrea Viken Trebostad
Spillum IL
2:54:56.1049500
+21:04.126300
58.9p
5
Elin Blom
Jormvattnets IF
2:54:58.1049700
+21:06.126500
58.9p
6
Else Laksnes
Spillum IL
2:56:43.1060200
+22:51.137000
58.2p
7
Knutsen Hanna Skar
Norway
2:57:41.1066000
+23:49.142800
57.9p
8
Merete Rothe
Spillum IL
2:59:49.1078800
+25:57.155600
57.1p
9
Marit Brøndbo
Namdal Løpeklubb
2:59:56.1079500
+26:04.156300
57.0p
10
Ann Katrin Nilsen
Terråk IL
3:09:23.1136200
+35:31.213000
53.8p
11
Karen Anna Kvemo
Lierne IL
3:09:36.1137500
+35:44.214300
53.7p
12
Marthe Grongstad
Norway
3:10:08.1140700
+36:16.217500
53.5p
13
Linn Sundvik Gystad
Namdalseid IL
3:11:58.1151700
+38:06.228500
53.0p
14
Kristine Moe Skille
Jaktlaget Spett OG Spade
3:13:03.1158200
+39:11.235000
52.6p
15
Brit Thorsen
Namdalseid IL
3:13:53.1163200
+40:01.240000
52.4p
16
Trude Lerfald
Grong IL
3:14:21.1166000
+40:29.242800
52.2p
17
Olga Elisabeth Strøm
Røyrvik IF
3:16:42.1180100
+42:50.256900
51.5p
18
Vivi-ann Limandvik
Norway
3:17:05.1182400
+43:13.259200
51.4p
19
Eva Bach Bruvoll
Lierne IL
3:17:22.1184100
+43:30.260900
51.3p
20
Eva Sandberg
Bodsjöböle SK
3:26:28.1238700
+52:36.315500
48.8p
21
Kristin Staven
Staven United
3:27:19.1243800
+53:27.320600
48.5p
22
Margrete Trebostad Viken
Spillum IL
3:30:28.1262700
+56:36.339500
47.7p
23
Sølvi Therese B Sandvik
Xxl Sport
3:33:50.1282900
+59:58.359700
46.9p
24
Sissel Fløan Solum
Overhalla IL
3:34:08.1284700
+1:00:16.361500
46.8p
25
Beate Ålmo
Snåsa IL
3:34:44.1288300
+1:00:52.365100
46.7p
26
Josefin Hyttsten
Konäs sport- och motorklubb
3:38:12.1309100
+1:04:20.385900
45.8p
27
Åsa Zachrisson
Järpens SK
3:40:11.1321000
+1:06:19.397800
45.4p
28
Gunn Tove Leiren Nordgård
Norway
3:40:14.1321300
+1:06:22.398100
45.4p
29
Line Flaat
G-Sport Namsos
3:40:54.1325300
+1:07:02.402100
45.2p
30
Gudny Furnes
IL Hållingen
3:42:13.1333200
+1:08:21.410000
44.9p
31
Berit Buvarp Aardal
Namdalseid IL
3:43:40.1341900
+1:09:48.418700
44.6p
32
Emma Katrine Amdal
Norway
3:45:58.1355700
+1:12:06.432500
44.1p
33
Ing Marie Jirhed
Östersunds SK
3:48:19.1369800
+1:14:27.446600
43.6p
34
Renate Melhus
Spillum IL
3:51:40.1389900
+1:17:48.466700
42.9p
35
Dagny Jonsson
Gäddede SK
3:51:54.1391300
+1:18:02.468100
42.8p
36
Hilde Kveli
Lierne IL
3:54:51.1409000
+1:20:59.485800
42.2p
37
Lisbeth Mari Larsen
Lierne IL
3:56:04.1416300
+1:22:12.493100
42.0p
38
Siv Merethe Kjenstad
Snåsa IL
3:56:11.1417000
+1:22:19.493800
42.0p
39
Anneli Hellstrand
Duveds IF
4:07:06.1482500
+1:33:14.559300
39.9p
40
Guri Hjulstad
Team Trønder-Avisa
4:26:19.1597800
+1:52:27.674600
36.8p
41
Ingvild Larssen
Steinkjer Skl
4:31:53.1631200
+1:58:01.708000
35.9p
42
Anne-grethe T Berg
Norway
4:36:18.1657700
+2:02:26.734500
35.3p
43
Tina Bengtsson
Gäddede SK
4:50:24.1742300
+2:16:32.819100
33.4p
44
Marie Aagård Urdshals
Lierne IL
5:07:45.1846400
+2:33:53.923200
31.4p
45
Tone Anita Lindsethmo
Lierne IL
5:07:45.1846400
+2:33:53.923200
31.4p
46
Merete Kveli Moen
Norway
5:43:56.2063500
+3:10:04.1140300
27.9p
-
Tonje Rian Kroglund
Overhalla IL
23:59:59.8639800
-