10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Oliver Angelsiöö | Storvreta IK | 28:01.168000 | 79.5p | ||||
2 | Daniel Rönnqvist | OK Linné | 34:07.204600 | +6:06.36500 | 65.3p | |||
3 | Axel Ekström | IK Rex | 35:23.212200 | +7:22.44100 | 62.9p | |||
4 | Waldemar Andersson | Storvreta IK | 35:33.213200 | +7:32.45100 | 62.6p | |||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Elis Weslien | Nybro Ski | 28:27.170600 | 78.3p | ||||
2 | Karl Ekström | IK Rex | 28:38.171700 | +11.1000 | 77.8p | |||
3 | Stefan Ekman | Strömsbergs IF | 28:44.172300 | +17.1600 | 77.5p | |||
4 | Emil Eriksson | Tierps IF | 29:08.174700 | +41.4000 | 76.4p | |||
5 | Nils Ohlsen | Bålsta SK | 29:11.175000 | +44.4300 | 76.3p | |||
6 | Tobias Malm | Bålsta SK | 32:45.196400 | +4:18.25700 | 68.0p | |||
7 | Pontus Buhre | Häverödals SK | 40:11.241000 | +11:44.70300 | 55.4p | |||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Erik Arnland | Storvreta IK | 30:44.184300 | 72.4p | ||||
2 | Fredrik Ström | Bålsta SK | 32:31.195000 | +1:47.10600 | 68.5p | |||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Adam Hurynowicz | Knutby IF | 31:08.186700 | 71.5p | ||||
2 | Niclas Norling | Strömsbergs IF | 31:30.188900 | +22.2100 | 70.7p | |||
3 | Ulf Angelsiöö | Storvreta IK | 31:31.189000 | +23.2200 | 70.6p | |||
4 | Peter Jagare | Gävle SK | 32:04.192300 | +56.5500 | 69.4p | |||
5 | Eric Svensson | Vassunda IF | 32:07.192600 | +59.5800 | 69.3p | |||
6 | Patrik Söderqvist | Storvreta IK | 33:40.201900 | +2:32.15100 | 66.1p | |||
7 | Joel Söderberg | Tierps IF | 33:44.202300 | +2:36.15500 | 66.0p | |||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Tryggve Rönnqvist | OK Linné | 37:45.226400 | 59.0p | ||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Jan-Olov Jonsson | Strömsbergs IF | 37:30.224900 | 59.4p | ||||
2 | Bernt Evert Ingemar Hellström | Strömsbergs IF | 45:28.272700 | +7:58.47700 | 49.0p | |||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Alva Sköld | Häverödals SK | 15:40.93900 | |||||
2 | Johanna Ingard | IK Rex | 15:58.95700 | +18.1700 | ||||
3 | Lisa Melén Olsson | Häverödals SK | 16:12.97100 | +32.3100 | ||||
4 | Erika Österman | Häverödals SK | 16:20.97900 | +40.3900 | ||||
5 | Emma Olsson | Storvreta IK | 16:28.98700 | +48.4700 | ||||
6 | Alva Jonsson | Vassunda IF | 23:00.137900 | +7:20.43900 | ||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Cordelia Melén Olsson | Häverödals SK | 15:56.95500 | 62.8p | ||||
2 | Alva Karlsson | OK Borgen | 17:28.104700 | +1:32.9100 | 55.6p | |||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Julia Angelsiöö | Storvreta IK | 15:22.92100 | 66.0p | ||||
2 | Elin Karlsson | OK Borgen | 16:25.98400 | +1:03.6200 | 60.4p | |||
3 | Lina Åslund | Hedesunda IF | 16:49.100800 | +1:27.8600 | 58.5p | |||
4 | Ronja Björklund | Bjursås IK | 18:24.110300 | +3:02.18100 | 52.0p | |||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Pernilla Söderqvist | Bälinge IF | 17:26.104500 | 55.8p | ||||
2 | Caroline Ström | Tierps IF | 18:03.108200 | +37.3600 | 53.3p | |||
3 | Matilda Funke Jansson | Tierps IF | 22:04.132300 | +4:38.27700 | 41.4p | |||
4 | Malin Funke Jansson | Tierps IF | 24:29.146800 | +7:03.42200 | 36.5p | |||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Johan Lüning | Bålsta SK | 14:42.88100 | |||||
2 | Alexander Lundstein | Storvreta IK | 14:53.89200 | +11.1000 | ||||
3 | Martin Mickels | Bålsta SK | 14:59.89800 | +17.1600 | ||||
4 | David Sjöberg | Gimo IF SK | 15:29.92800 | +47.4600 | ||||
5 | Hampus Claesson | Öregrunds IK | 16:26.98500 | +1:44.10300 | ||||
6 | Axel Bergström | Öregrunds IK | 16:54.101300 | +2:12.13100 | ||||
7 | David Sundqvist | IK Rex | 17:14.103300 | +2:32.15100 | ||||
8 | Ludwig Sandberg | IK Rex | 17:38.105700 | +2:56.17500 | ||||
9 | Petter Bengtsson | Storvreta IK | 17:52.107100 | +3:10.18900 | ||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Alva Adill | Öregrunds IK | 9:33.57200 | |||||
2 | Emelie Melin | Tierps IF | 10:05.60400 | +32.3100 | ||||
3 | Tuva Åhlen | Vassunda IF | 10:22.62100 | +49.4800 | ||||
4 | Frida Melin | Gimo IF SK | 10:30.62900 | +57.5600 | ||||
5 | Agnes Jansson | Tierps IF | 11:03.66200 | +1:30.8900 | ||||
6 | Evelina Granefjäll | Bälinge IF | 11:05.66400 | +1:32.9100 | ||||
7 | Rebecka Lindström | Tierps IF | 11:50.70900 | +2:17.13600 | ||||
8 | Idde Sundberg | Öregrunds IK | 11:52.71100 | +2:19.13800 | ||||
9 | Hedvig Lindqvist | IK Rex | 12:17.73600 | +2:44.16300 | ||||
10 | Tindra Grip | Bälinge IF | 12:26.74500 | +2:53.17200 | ||||
11 | Engla Boström | Gimo IF SK | 12:34.75300 | +3:01.18000 | ||||
12 | Linnea Nordström | Vassunda IF | 12:42.76100 | +3:09.18800 | ||||
13 | Dorothea Petersson | Storvreta IK | 14:04.84300 | +4:31.27000 | ||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Julia Löfström | Månkarbo IF | 8:04.48300 | |||||
2 | Lina Sjöberg | Gimo IF SK | 8:26.50500 | +22.2100 | ||||
3 | Sara Ingard | IK Rex | 8:51.53000 | +47.4600 | ||||
4 | Alice Modin | Vassunda IF | 9:05.54400 | +1:01.6000 | ||||
5 | Lykke Kyllingstad | Häverödals SK | 9:16.55500 | +1:12.7100 | ||||
6 | Leanda Björkvall | Häverödals SK | 9:21.56000 | +1:17.7600 | ||||
7 | Alma Nordström | Vassunda IF | 9:24.56300 | +1:20.7900 | ||||
8 | Hanna Rydén | Öregrunds IK | 9:25.56400 | +1:21.8000 | ||||
9 | Emilia Bergström | Öregrunds IK | 9:39.57800 | +1:35.9400 | ||||
10 | Ellen Bylund | Gimo IF SK | 10:07.60600 | +2:03.12200 | ||||
11 | Josefine Söderqvist | Bälinge IF | 10:12.61100 | +2:08.12700 | ||||
12 | Lina Åhnberg | Storvreta IK | 10:14.61300 | +2:10.12900 | ||||
13 | Josefine Melin | Tierps IF | 10:34.63300 | +2:30.14900 | ||||
14 | Tilde Boström | Gimo IF SK | 10:44.64300 | +2:40.15900 | ||||
15 | Jessica Borg | Storvreta IK | 10:46.64500 | +2:42.16100 | ||||
16 | Moa Eklund | Tierps IF | 10:51.65000 | +2:47.16600 | ||||
17 | Lisa Åkerlöf | Öregrunds IK | 10:56.65500 | +2:52.17100 | ||||
18 | Greta Söderberg | Tierps IF | 11:14.67300 | +3:10.18900 | ||||
19 | Felicia Larsson | Månkarbo IF | 11:17.67600 | +3:13.19200 | ||||
20 | Elise Blom | Tierps IF | 11:48.70700 | +3:44.22300 | ||||
21 | Sanna Ringefors | Tierps IF | 14:35.87400 | +6:31.39000 | ||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Edvin Schön | Storvreta IK | 8:58.53700 | |||||
2 | Simon Sandberg | IK Rex | 9:56.59500 | +58.5700 | ||||
3 | Johannes Lundstein | Storvreta IK | 10:10.60900 | +1:12.7100 | ||||
4 | Felix Skelander | Bålsta SK | 10:59.65800 | +2:01.12000 | ||||
5 | Johan Thulin | Bålsta SK | 11:00.65900 | +2:02.12100 | ||||
6 | Theo Ingemarsson | Månkarbo IF | 11:16.67500 | +2:18.13700 | ||||
7 | Billy Ingemarsson | Månkarbo IF | 11:31.69000 | +2:33.15200 | ||||
8 | Filip Karlsson | Månkarbo IF | 12:19.73800 | +3:21.20000 | ||||
9 | Johan Löfström | Månkarbo IF | 13:02.78100 | +4:04.24300 | ||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Karl Grywenz | Storvreta IK | 7:20.43900 | |||||
2 | Gabriel Söderqvist | Storvreta IK | 7:47.46600 | +27.2600 | ||||
3 | David Melin | Gimo IF SK | 8:00.47900 | +40.3900 | ||||
4 | Sebastian Norr | Häverödals SK | 8:03.48200 | +43.4200 | ||||
5 | Filip Strand | Sunne SLF | 8:12.49100 | +52.5100 | ||||
6 | Loke Sköld | Häverödals SK | 8:19.49800 | +59.5800 | ||||
7 | Philip Forngren | Täby IS SK | 8:23.50200 | +1:03.6200 | ||||
8 | Lukas Ivarsson | Bålsta SK | 8:46.52500 | +1:26.8500 | ||||
9 | Hampus Arnestrand | Öregrunds IK | 8:47.52600 | +1:27.8600 | ||||
10 | Samuel Linde | Månkarbo IF | 8:50.52900 | +1:30.8900 | ||||
11 | Elliot Angelsiöö | Storvreta IK | 9:11.55000 | +1:51.11000 | ||||
12 | Isak Österman | Häverödals SK | 9:12.55100 | +1:52.11100 | ||||
13 | Simon Arnestrand | Öregrunds IK | 9:29.56800 | +2:09.12800 | ||||
14 | Lukas Söderqvist | Storvreta IK | 10:02.60100 | +2:42.16100 | ||||
15 | Eskil Friberg | Vassunda IF | 10:06.60500 | +2:46.16500 | ||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Moa Söderqvist | Storvreta IK | 4:24.26300 | |||||
2 | Fannie Strand | Sunne SLF | 5:08.30700 | +44.4300 | ||||
3 | Lovisa Granefjäll | Bälinge IF | 7:00.41900 | +2:36.15500 | ||||
4 | Tilde Fernius | OK Borgen | 7:05.42400 | +2:41.16000 | ||||
5 | Julia Eriksson | Tierps IF | 7:09.42800 | +2:45.16400 | ||||
6 | Elvina Ringefors | Tierps IF | 8:04.48300 | +3:40.21900 | ||||
7 | Ebba Levin | Tierps IF | 8:05.48400 | +3:41.22000 | ||||
8 | Madeleine Chaikot | Tierps IF | 14:38.87700 | +10:14.61300 | ||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Anton Adill | Öregrunds IK | 4:24.26300 | |||||
2 | Viktor Melin | Tierps IF | 5:16.31500 | +52.5100 | ||||
3 | Anton Asplund | Tierps IF | 5:51.35000 | +1:27.8600 | ||||
4 | Viktor Petersson | Storvreta IK | 6:39.39800 | +2:15.13400 | ||||
5 | Liam Bergefur | Tierps IF | 6:56.41500 | +2:32.15100 | ||||
6 | Victor Nordström | Vassunda IF | 7:44.46300 | +3:20.19900 | ||||
7 | Henning Lindqvist | IK Rex | 8:05.48400 | +3:41.22000 |