Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2007-03-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oskar Svärd
Vålådalen SK
1:51:44.670300
92.3p
2
Anders Myrland
Skogn IL
1:51:52.671100
+8.700
92.2p
3
Anders Palmér
Ulricehamns IF
1:53:40.681900
+1:56.11500
90.3p
4
Gustaf Berglund
Åsarna IK
1:53:47.682600
+2:03.12200
90.1p
5
Kristian Rennemo Tettli
Henning Sl
1:54:51.689000
+3:07.18600
89.1p
6
John Kristian Dahl
Strindheim IL
1:55:30.692900
+3:46.22500
88.4p
7
Bernhard Rønning
Skogn IL
1:56:09.696800
+4:25.26400
87.8p
8
Jonas Kolstad
Henning Sl
1:56:16.697500
+4:32.27100
87.6p
9
Arnstein Finstad
Steinkjer Skl
1:56:46.700500
+5:02.30100
87.2p
10
Håvard Hansen
Byåsen IL
1:56:50.700900
+5:06.30500
87.1p
11
Jakob Börjesson
Sälens IF
1:56:51.701000
+5:07.30600
87.1p
12
Jens Petter Estil
Lierne IL
1:58:21.710000
+6:37.39600
85.7p
13
Martin Hammer
Ekne IL
1:59:08.714700
+7:24.44300
84.9p
14
Robert Johansson
Hägglunds IOFK
1:59:21.716000
+7:37.45600
84.7p
15
Kent Ove Claussen
Steinkjer Skl
1:59:41.718000
+7:57.47600
84.4p
16
Espen Emanuelsen
Lierne IL
1:59:57.719600
+8:13.49200
84.2p
17
Johan Kjølstad
Skogn IL
2:00:26.722500
+8:42.52100
83.8p
18
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:01:59.731800
+10:15.61400
82.4p
19
Philip Furrer
Henning Sl
2:02:32.735100
+10:48.64700
81.9p
20
Marius Lande
Henning Sl
2:02:52.737100
+11:08.66700
81.7p
21
Sindre Sandbakk
Ntnui Langrenn
2:02:59.737800
+11:15.67400
81.6p
22
Jann Inge Rosenvinge
Foldereid IL
2:03:08.738700
+11:24.68300
81.4p
23
Oscar Lund
IF Hallby SOK
2:03:55.743400
+12:11.73000
80.8p
24
Torstein Sundal
Nessegutten IL
2:04:59.749800
+13:15.79400
79.9p
25
Emil Carlsson
Myssjö-Ovikens IF
2:06:15.757400
+14:31.87000
78.9p
26
Jørn Yngve Tømmerstrand
Kolvereid IL
2:06:22.758100
+14:38.87700
78.8p
27
Ole Eide Ivar Stakvik
Ntnui Langrenn
2:06:39.759800
+14:55.89400
78.6p
28
Eric Simonsson
Landöns IF
2:08:09.768800
+16:25.98400
77.4p
29
Frode Øren
Kolvereid IL
2:08:53.773200
+17:09.102800
76.9p
30
Simon Sivertsen Landfald
Leirådal Il, Nor
2:09:10.774900
+17:26.104500
76.6p
31
Rune M Sirijord
Hattfjelldal IL
2:09:23.776200
+17:39.105800
76.5p
32
Alexander Jakobsson
Hotings IF
2:10:13.781200
+18:29.110800
75.9p
33
Anders Eide
Snåsa IL
2:10:57.785600
+19:13.115200
75.3p
34
Einar Raknes Brekke
Molde Og Omegn IF
2:11:01.786000
+19:17.115600
75.3p
35
Torbjørn Svanstrøm
Ntnui Langrenn
2:11:58.791700
+20:14.121300
74.6p
36
Ove Antvord Haugereid
Ntnui Langrenn
2:13:29.800800
+21:45.130400
73.6p
37
Gunnar Kristian Wæhre
Egge IL
2:15:15.811400
+23:31.141000
72.4p
38
Harald Dalheim
Skogn IL
2:15:34.813300
+23:50.142900
72.2p
39
Stian Sjonbotn
Leksvik IL
2:15:35.813400
+23:51.143000
72.1p
40
Steinar Hanem
Hattfjelldal IL
2:15:36.813500
+23:52.143100
72.1p
41
Ola Stenseth
Trondheim Skl
2:15:45.814400
+24:01.144000
72.0p
42
Vegard Saursaunet
Egge IL
2:16:41.820000
+24:57.149600
71.4p
43
Robert Kristensen
Ntnui Langrenn
2:17:28.824700
+25:44.154300
70.9p
44
Runar Martinsen
Lierne IL
2:19:21.836000
+27:37.165600
69.7p
45
Haldor Olav Siraas
Vikavarvet IL
2:19:55.839400
+28:11.169000
69.4p
46
Roland Forsberg
Östersunds OK
2:21:59.851800
+30:15.181400
68.1p
47
Ole Kristian Lied
Ntnui Langrenn
2:22:14.853300
+30:30.182900
68.0p
48
Espen Stordal
Ntnui Langrenn
2:23:25.860400
+31:41.190000
67.3p
49
Jon Inge Kulseth
Øverbygda IL
2:24:42.868100
+32:58.197700
66.6p
50
Ola A Eggen
Snåsa IL
2:26:05.876400
+34:21.206000
65.8p
51
Tomas Sandvik
Otterøy IL
2:26:31.879000
+34:47.208600
65.6p
52
Lars Stokke
Henning Sl
2:27:01.882000
+35:17.211600
65.3p
53
Martin Persson
Vassunda IF
2:27:25.884400
+35:41.214000
65.1p
54
Kjell Ove P Tiller
Leksdal IL
2:27:39.885800
+35:55.215400
65.0p
55
Ivar Strand
Sparebank Midt-No
2:28:14.889300
+36:30.218900
64.7p
56
Ole Tomas Helgesen
Sjåstad/Vestre Lier IL
2:30:57.905600
+39:13.235200
63.2p
57
Inge Flaat
Snåsa IL
2:31:30.908900
+39:46.238500
63.0p
58
Per Magnus Værdal
Inderøy IL
2:32:11.913000
+40:27.242600
62.6p
59
Espen Susegg
Sp:Banken Midt-Nor
2:34:52.929100
+43:08.258700
61.3p
61
Morten Indbryn
Nte
2:38:36.951500
+46:52.281100
59.6p
62
Joakim Jansson
Brevens IF
2:47:10.1002900
+55:26.332500
56.0p
63
Håvard Overland
Snåsa IL
2:50:45.1024400
+59:01.354000
54.6p
64
Magnus Myrset
Ski Og Afterski Kl
3:02:39.1095800
+1:10:55.425400
50.4p
65
Terje Opheim Viken
Ski/Afterski/Jarda
3:04:08.1104700
+1:12:24.434300
49.9p
66
Øyvin Haugan
No Club
3:14:37.1167600
+1:22:53.497200
46.8p
67
Martin Till
Ntnui Langrenn
3:15:33.1173200
+1:23:49.502800
46.6p
68
Odd-Robert Solvåg
No Club
3:52:52.1397100
+2:01:08.726700
38.1p