Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Längdfestivalen del 3
2016-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Rasmus Westerlund
IF Strategen
8:07.48600
2
H 14
Axel Lundgren
Stockviks SF
9:09.54800
+1:02.6100
3
H 14
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
9:11.55000
+1:04.6300
4
H 13
Oskar Vikström
Stockviks SF
9:17.55600
+1:10.6900
5
H 14
Viktor Grenedal
Delsbo IF
9:23.56200
+1:16.7500
6
H 13
Anders Dahl
Alnö SK
9:24.56300
+1:17.7600
6
H 14
Gabinus Ripa
Idre SK
9:24.56300
+1:17.7600
8
H 13
Arve Lignell
Lucksta IF
9:27.56600
+1:20.7900
9
H 14
Adam Näslund
Bergeforsens SK
9:28.56700
+1:21.8000
10
D 13
Amanda Pallin
Alnö SK
9:29.56800
+1:22.8100
11
H 14
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
9:30.56900
+1:23.8200
12
D 14
Emelie Englund
Bergeforsens SK
9:38.57700
+1:31.9000
13
D 14
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
9:43.58200
+1:36.9500
14
H 13
Felix Westerlund
IF Strategen
9:47.58600
+1:40.9900
15
D 13
Alba Johansson
Funäsdalens IF
9:50.58900
+1:43.10200
16
H 13
August Rosén
Jättendals IF
10:01.60000
+1:54.11300
17
H 13
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
10:04.60300
+1:57.11600
18
D 13
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
10:06.60500
+1:59.11800
19
D 13
Sofia Jonsson
Funäsdalens IF
10:08.60700
+2:01.12000
19
D 14
Thula Olskims
Delsbo IF
10:08.60700
+2:01.12000
21
H 13
Nils Norberg
Lucksta IF
10:09.60800
+2:02.12100
22
D 13
Lina Lundgren
IF Strategen
10:12.61100
+2:05.12400
23
D 14
Lovisa Brink
Delsbo IF
10:27.62600
+2:20.13900
24
D 13
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
10:28.62700
+2:21.14000
25
D 13
Ebba Englund
Bergeforsens SK
10:35.63400
+2:28.14700
26
D 13
Maja Andersson
Bergeforsens SK
10:36.63500
+2:29.14800
27
H 14
Jonas Lenz
Matfors SK
10:37.63600
+2:30.14900
28
H 13
Petter Erlandsson
IF Strategen
10:49.64800
+2:42.16100
28
D 14
Julia Nordlander
Stockviks SF
10:49.64800
+2:42.16100
30
H 13
Eric Engberg
Kovlands IF
10:55.65400
+2:48.16700
31
D 13
Trude Burman
Alnö SK
11:02.66100
+2:55.17400
32
H 14
Gustav Rautila
Bergeforsens SK
11:07.66600
+3:00.17900
33
D 13
Emelie Eriksson
Stockviks SF
11:10.66900
+3:03.18200
34
D 13
Signe Fannkvist
Stockviks SF
11:28.68700
+3:21.20000
35
D 13
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
11:39.69800
+3:32.21100
36
D 13
Elsa Hallen
Njurunda SK
11:51.71000
+3:44.22300
37
D 14
Moa Larsson
Stöde IF
11:53.71200
+3:46.22500
38
H 13
Kevin Byström
IF Strategen
12:32.75100
+4:25.26400
39
D 14
Simone Weckenberg
Tynderö IK
12:48.76700
+4:41.28000
40
D 13
Elin Andersson
Lucksta IF
14:04.84300
+5:57.35600
41
D 13
Maja Andersson
Lucksta IF
14:26.86500
+6:19.37800
42
D 13
Linnea Andersson
Lucksta IF
14:37.87600
+6:30.38900
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 12
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
6:04.36300
2
D 12
Louise Jonsson
Alnö SK
6:24.38300
+20.1900
3
H 12
Johan Borg
Hudiksvalls IF
6:33.39200
+29.2800
4
H 11
Simon Nordlander
Stockviks SF
6:35.39400
+31.3000
4
H 12
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
6:35.39400
+31.3000
6
H 11
Hugo Nordlander
Stockviks SF
6:36.39500
+32.3100
7
H 11
Elis Liukkonen
IF Strategen
6:41.40000
+37.3600
7
D 12
Sara Henriksson
Tynderö IK
6:41.40000
+37.3600
9
D 12
Tuva Lundin
Alnö SK
6:47.40600
+43.4200
9
D 12
Tova Grahn Birve
Alnö SK
6:47.40600
+43.4200
11
H 12
Olle Nordin
Delsbo IF
6:49.40800
+45.4400
12
D 12
Klara Forslund
Stockviks SF
6:52.41100
+48.4700
13
D 12
Tea Hedlund
Stockviks SF
6:58.41700
+54.5300
14
H 11
Tomas Holmgren
Matfors SK
6:59.41800
+55.5400
14
H 12
Edvin Lake
Lucksta IF
6:59.41800
+55.5400
16
H 12
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
7:05.42400
+1:01.6000
17
H 11
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
7:10.42900
+1:06.6500
18
H 11
Liam Johnson
Matfors SK
7:11.43000
+1:07.6600
18
H 12
Liam Englundh
Hudiksvalls IF
7:11.43000
+1:07.6600
20
D 12
Alva Dahlin
Kovlands IF
7:16.43500
+1:12.7100
20
D 12
Tomina Ripa
Idre SK
7:16.43500
+1:12.7100
22
H 11
David Palmgren
Bergeforsens SK
7:19.43800
+1:15.7400
23
H 11
Mattias Larsson
Matfors SK
7:23.44200
+1:19.7800
24
D 11
Emma Strand
Selånger SOK
7:26.44500
+1:22.8100
25
H 11
Helmer Nordvall
Matfors SK
7:28.44700
+1:24.8300
26
H 11
Oskar Erlandsson
IF Strategen
7:38.45700
+1:34.9300
26
D 12
Emma Biberg
Bergeforsens SK
7:38.45700
+1:34.9300
28
D 11
Irma Burman
Alnö SK
7:39.45800
+1:35.9400
29
H 11
Jason Blomqvist
Matfors SK
7:41.46000
+1:37.9600
30
H 11
Elias Bengtsson
Tynderö IK
7:43.46200
+1:39.9800
31
H 11
Gustav Lovén
Ånge SK
7:44.46300
+1:40.9900
32
H 11
Hampus Bergkvist
Matfors SK
7:45.46400
+1:41.10000
33
D 12
Ylva Sandström
Stockviks SF
7:47.46600
+1:43.10200
34
D 11
Ida Bergfors
Matfors SK
7:50.46900
+1:46.10500
35
D 12
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
7:52.47100
+1:48.10700
36
D 11
Ines Lignell
Lucksta IF
7:59.47800
+1:55.11400
37
H 12
Arvid Lindqvist
Funäsdalens IF
8:00.47900
+1:56.11500
38
D 11
Julia Byvall
Matfors SK
8:03.48200
+1:59.11800
38
D 11
Wilma Larsson
Stockviks SF
8:03.48200
+1:59.11800
40
D 12
Anja Pousette
Funäsdalens IF
8:06.48500
+2:02.12100
41
H 11
William Edström
Matfors SK
8:09.48800
+2:05.12400
42
D 11
Thea Hägg
Funäsdalens IF
8:12.49100
+2:08.12700
42
D 11
Nova Johansson
Funäsdalens IF
8:12.49100
+2:08.12700
44
D 11
Saga Östling
Kovlands IF
8:19.49800
+2:15.13400
45
H 12
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
8:26.50500
+2:22.14100
46
H 12
Hampus Konradsson
Stockviks SF
8:27.50600
+2:23.14200
46
D 12
Amanda Andersson
Tynderö IK
8:27.50600
+2:23.14200
48
D 12
Ebba Lindholm
Stockviks SF
8:32.51100
+2:28.14700
49
D 12
Sara Johansson
Selånger SOK
8:33.51200
+2:29.14800
50
H 11
Jonathan Byvall
Matfors SK
8:46.52500
+2:42.16100
51
D 12
Stina Lindholm
Stockviks SF
9:02.54100
+2:58.17700
52
H 11
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
9:08.54700
+3:04.18300
53
D 11
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9:18.55700
+3:14.19300
54
D 12
Wilma Åkebring
Matfors SK
10:06.60500
+4:02.24100
54
D 12
Marielle Norberg
Tynderö IK
10:06.60500
+4:02.24100
56
D 11
Wilma Lindé
Lucksta IF
10:23.62200
+4:19.25800
Logga in för att slippa de här annonserna
1km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Oscar Wikander
Alnö SK
4:05.24400
2
D 10
Julia Jonsson
Alnö SK
4:18.25700
+13.1200
3
H 9
Erik Borg
Hudiksvalls IF
4:24.26300
+19.1800
3
H 9
Kalle Birve
Alnö SK
4:24.26300
+19.1800
5
H 10
Alfred Johansson
Selånger SOK
4:28.26700
+23.2200
6
H 10
Adrian Thun-hansson
Bergeforsens SK
4:29.26800
+24.2300
7
H 9
Alvin Nordensson
Lucksta IF
4:32.27100
+27.2600
7
H 10
August Lilja
Matfors SK
4:32.27100
+27.2600
9
H 10
Erik Andersson
Bergeforsens SK
4:34.27300
+29.2800
9
D 10
Ruth Hugg-olsson
Matfors SK
4:34.27300
+29.2800
11
H 10
William Forslund
Stockviks SF
4:35.27400
+30.2900
12
H 9
Axel Tjärnlund
Stockviks SF
4:39.27800
+34.3300
13
H 9
Vilgot Lundin
Alnö SK
4:42.28100
+37.3600
14
H 9
Emil Höglund
Matfors SK
4:43.28200
+38.3700
15
D 10
Signe Feil
Stockviks SF
4:44.28300
+39.3800
16
H 10
Joel Nilsson
Matfors SK
4:45.28400
+40.3900
17
D 9
Teresia Ytterbom
Kovlands IF
4:47.28600
+42.4100
18
H 9
Isak Lind
Selånger SOK
4:50.28900
+45.4400
18
H 10
Carl Erngrund
Alnö SK
4:50.28900
+45.4400
20
H 9
Joel Lindqvist
Matfors SK
4:54.29300
+49.4800
21
H 9
Oliwer Zehlander
Matfors SK
4:56.29500
+51.5000
22
D 9
Nilla Grönborg
Kovlands IF
5:02.30100
+57.5600
23
D 9
Klara Edström
Stockviks SF
5:05.30400
+1:00.5900
24
H 10
Ivar Lake
Lucksta IF
5:07.30600
+1:02.6100
25
D 10
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
5:08.30700
+1:03.6200
26
H 9
Jonatan Walther
Matfors SK
5:09.30800
+1:04.6300
27
H 9
Einar Ljungdahl
Matfors SK
5:11.31000
+1:06.6500
28
D 9
Alva Strand
Selånger SOK
5:15.31400
+1:10.6900
29
D 10
Maja Olsson
Lucksta IF
5:16.31500
+1:11.7000
30
H 9
Ivar Granholm
Stockviks SF
5:21.32000
+1:16.7500
30
D 9
Astrid Forslund
Stockviks SF
5:21.32000
+1:16.7500
30
D 9
Noelia Frank
Alnö SK
5:21.32000
+1:16.7500
33
H 9
Albert Östlund
Alnö SK
5:24.32300
+1:19.7800
34
D 10
Signe Havbring
Lucksta IF
5:27.32600
+1:22.8100
35
D 9
Tilde Bergman
Stöde IF
5:29.32800
+1:24.8300
36
H 9
Erik Nordin
Lucksta IF
5:31.33000
+1:26.8500
37
H 9
Gustav Lindé
Lucksta IF
5:33.33200
+1:28.8700
38
D 9
Amanda Karunarathna
Matfors SK
5:36.33500
+1:31.9000
39
H 9
Jordan Blomqvist
Matfors SK
5:46.34500
+1:41.10000
40
H 9
Isak Ejvinsson
Matfors SK
5:48.34700
+1:43.10200
41
H 9
Lucas Falk
Matfors SK
5:49.34800
+1:44.10300
42
D 9
Wilma Lindström
Alnö SK
5:52.35100
+1:47.10600
43
D 9
Frida Bergkvist
Lucksta IF
6:04.36300
+1:59.11800
44
D 9
Selma Norberg
Matfors SK
6:59.41800
+2:54.17300
4km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
George Ersson
IF Strategen
13:29.80800
2
H 16
Filip Borgström
IF Strategen
13:38.81700
+9.800
3
H 16
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
14:04.84300
+35.3400
4
H 16
Emil Logård
Delsbo IF
14:05.84400
+36.3500
5
H 16
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
14:11.85000
+42.4100
6
H 16
Viktor Wiig
IF Strategen
14:24.86300
+55.5400
7
H 16
Axel Svingstedt
Stockviks SF
14:27.86600
+58.5700
8
H 16
Vincent Johnson
Matfors SK
14:39.87800
+1:10.6900
9
D 16
Nora Lignell
Lucksta IF
15:16.91500
+1:47.10600
10
H 16
Joel Jänes
Stockviks SF
15:38.93700
+2:09.12800
11
D 16
Frida Vickström
Stockviks SF
15:52.95100
+2:23.14200
12
D 16
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
16:15.97400
+2:46.16500
13
H 16
Love Kreij
IF Strategen
17:06.102500
+3:37.21600
14
D 16
Jenny Edin
Matfors SK
19:35.117400
+6:06.36500
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)