Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrskidan
2016-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 45
Anders Svensson
Sundbybergs IK
18:26.110500
2
H 45
Anders Lavén
Täby IS SK
19:41.118000
+1:15.7400
3
H 45
Magnus Svensson
Turebergs IF
20:22.122100
+1:56.11500
4
H 35
Ola Warrén
Turebergs IF
20:24.122300
+1:58.11700
5
H 35
Torbjörn Karlsson
Täby IS SK
21:51.131000
+3:25.20400
6
H 35
Kristian Stenshamn
Turebergs IF
21:59.131800
+3:33.21200
7
H 45
Jakob Tholander
Sundbybergs IK
22:35.135400
+4:09.24800
8
H 45
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
23:33.141200
+5:07.30600
9
D 21
Elin Widercrantz
Stockholms RK
23:37.141600
+5:11.31000
10
H 45
Christer Norin
Järfälla SK
23:55.143400
+5:29.32800
11
H 55
Jan Hasselgren
Sundbybergs IK
24:10.144900
+5:44.34300
12
H 35
Niklas Lindskog
No Club
24:54.149300
+6:28.38700
13
H 45
Micki Bäckström
Föreningen IKJ Haninge
25:08.150700
+6:42.40100
14
H 20
Johannes Yngve
Sundbybergs IK
25:38.153700
+7:12.43100
15
H 21
Kyle Mccallan
Stockholms RK
26:47.160600
+8:21.50000
16
H 55
Hans Kåsjö
Sundbybergs IK
27:53.167200
+9:27.56600
17
H 55
Mats Yngve
Sundbybergs IK
30:35.183400
+12:09.72800
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
13:12.79100
2
D 16
Olivia Lavén
Täby IS SK
15:17.91600
+2:05.12400
3
D 16
Signe Svensson
Föreningen IKJ Haninge
15:36.93500
+2:24.14300
4
H 16
Johannes Josefsson
Täby IS SK
15:45.94400
+2:33.15200
5
H 16
Carl Svensson
Sundbybergs IK
17:53.107200
+4:41.28000
6
H 16
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
23:59:57.8639600
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Calle Rune
Täby IS SK
7:29.44800
2
H 12
Jonas Umegård
Brottby SK
7:48.46700
+19.1800
3
H 12
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
8:10.48900
+41.4000
4
H 12
Hugo Granström
Sundbybergs IK
8:56.53500
+1:27.8600
5
D 12
Erika Lavén
Täby IS SK
9:31.57000
+2:02.12100
6
H 12
Oskar Strömblad
Täby IS SK
9:50.58900
+2:21.14000
7
H 14
Måns Skoglund
Täby IS SK
9:56.59500
+2:27.14600
8
H 12
Olle Karlsson
Sundbybergs IK
10:51.65000
+3:22.20100
9
D 12
Tilde Josefsson
Täby IS SK
10:58.65700
+3:29.20800
10
H 14
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
11:03.66200
+3:34.21300
11
H 12
Malte Enström
Täby IS SK
11:47.70600
+4:18.25700
12
H 12
Anton Hedlöf
Sundbybergs IK
12:00.71900
+4:31.27000
13
H 14
Philip Forngren
Täby IS SK
12:09.72800
+4:40.27900
14
D 14
Lisa Nystedt
Täby IS SK
12:28.74700
+4:59.29800
15
H 12
Styrbjörn Ekstrand
Sollentuna SpecialBackhopparKlubb
12:29.74800
+5:00.29900
16
D 14
Josefin Ahnbrink
Sundbybergs IK
12:53.77200
+5:24.32300
17
H 14
Axel Karlsson
Täby IS SK
13:01.78000
+5:32.33100
18
D 14
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
13:07.78600
+5:38.33700
19
D 12
Lea Ekstrand
Sollentuna SpecialBackhopparKlubb
15:28.92700
+7:59.47800
20
H 14
Johannes Trost
Täby IS SK
17:13.103200
+9:44.58300
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Wilmer Hagrot
Sundbybergs IK
4:32.27100
2
H 10
Olle Rune
Täby IS SK
6:05.36400
+1:33.9200
3
H 10
Noah Rådmark
Täby IS SK
6:44.40300
+2:12.13100
4
D 10
Agnes Josefsson
Täby IS SK
7:15.43400
+2:43.16200
5
H 10
Hugo Enhörning
Täby IS SK
7:28.44700
+2:56.17500
6
H 10
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
7:44.46300
+3:12.19100
7
H 10
William Dovander
Sundbybergs IK
7:51.47000
+3:19.19800
8
H 10
Anton Hedmark
Täby IS SK
8:16.49500
+3:44.22300
9
H 10
Linus Granström
Sundbybergs IK
9:11.55000
+4:39.27800