Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2003-04-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 60
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sverre Matberg
Frol IL
58:39.351800
77.8p
2
Nils Undersåker
Inderøy IL
1:00:56.365500
+2:17.13600
74.9p
3
Erling Hatling
Stod IL
1:02:29.374800
+3:50.22900
73.1p
4
Kåre Husby
Otterøy IL
1:02:35.375400
+3:56.23500
72.9p
5
Steinar Finne
Kolvereid IL
1:02:39.375800
+4:00.23900
72.9p
6
Arve Lindstrøm
Malm IL
1:02:53.377200
+4:14.25300
72.6p
7
Aarstein Berg
Byåsen IL
1:03:11.379000
+4:32.27100
72.2p
8
Egil Tettli
Follafoss IL
1:03:38.381700
+4:59.29800
71.7p
9
Odd Halseth
Jernbanens IL
1:04:51.389000
+6:12.37100
70.4p
10
Trond Laugen
Foldereid IL
1:04:59.389800
+6:20.37900
70.2p
11
Kjell Olav Trones
Elva/Namsskogan IL
1:05:00.389900
+6:21.38000
70.2p
12
Arnfinn Ofstad
Strindheim IL
1:05:16.391500
+6:37.39600
69.9p
13
Jørund Saursaunet
Egge IL
1:05:28.392700
+6:49.40800
69.7p
14
Johannes A Okstad
IL Hållingen
1:05:38.393700
+6:59.41800
69.6p
15
Asbjørn S Bjørhusdal
Elva/Namsskogan IL
1:06:25.398400
+7:46.46500
68.7p
16
Hans Lundgren
Backe IF
1:06:38.399700
+7:59.47800
68.5p
17
Hans Öhman
Norabygdens SK
1:06:57.401600
+8:18.49700
68.2p
18
Kjell Hopen
Botnan IL
1:07:20.403900
+8:41.52000
67.8p
19
Jöns Olov Olovsson
Pilgrimstad IF
1:07:22.404100
+8:43.52200
67.8p
20
Magnar Andersen
Nte
1:07:28.404700
+8:49.52800
67.7p
21
Gunnar Söderberg
Järpens SK
1:08:25.410400
+9:46.58500
66.7p
22
Arvid Musum
Steinkjer Skl
1:09:03.414200
+10:24.62300
66.1p
23
Arnfinn Rønning
Skogn IL
1:09:19.415800
+10:40.63900
65.9p
24
Hans Kristian Sæter
Halsø IL
1:09:47.418600
+11:08.66700
65.4p
25
Andreas Langlid
Henning Sl
1:10:01.420000
+11:22.68100
65.2p
26
Per Leirseth
Helgådal IL
1:10:18.421700
+11:39.69800
64.9p
27
Stig Eriksson
Hägglunds IOFK
1:10:26.422500
+11:47.70600
64.8p
28
Jan-Eric Ericson
IFK Strömsund
1:10:43.424200
+12:04.72300
64.6p
29
Kåre Johansen
J:Bil
1:10:46.424500
+12:07.72600
64.5p
30
Svein Sende
Leksdal IL
1:10:58.425700
+12:19.73800
64.3p
31
Alf Nordlander
Norabygdens SK
1:11:02.426100
+12:23.74200
64.3p
32
Bjørn Steinsli
Leirådal Il, Nor
1:11:28.428700
+12:49.76800
63.9p
33
Kolbein Storvoll
Steinsdalen IL
1:14:39.447800
+16:00.95900
61.2p
34
Per Brekkvassmo
Elva/Namsskogan IL
1:14:57.449600
+16:18.97700
60.9p
35
Alf Gunnes
Rennebu IL
1:15:03.450200
+16:24.98300
60.8p
36
Yngve Larsson
IF Strategen
1:15:59.455800
+17:20.103900
60.1p
37
Lennart Johansson
IF Friska Viljor
1:16:19.457800
+17:40.105900
59.8p
38
Lars Estensen
Susendal IL
1:16:48.460700
+18:09.108800
59.4p
39
Gunnar Eggen
Skogn IL
1:17:02.462100
+18:23.110200
59.3p
40
Sune Lööf
Näldens IF
1:17:42.466100
+19:03.114200
58.8p
41
Klas Hagström
Steinkjer Skl
1:17:43.466200
+19:04.114300
58.7p
42
Kurt Jacobsson
Nordantjäl IK
1:18:23.470200
+19:44.118300
58.2p
43
Sune Hallqvist
Fåkers IK
1:20:24.482300
+21:45.130400
56.8p
44
Arnulf Hernes
Frosta IL
1:22:15.493400
+23:36.141500
55.5p
45
Bengt Olsson
Husums IF SK
1:22:44.496300
+24:05.144400
55.2p
46
Hallvard Saursaunet
Egge IL
1:22:49.496800
+24:10.144900
55.1p
47
Bjarne Espås
Børsa IL
1:23:21.500000
+24:42.148100
54.8p
48
Per Genberg
Tunnsjø IL
1:24:38.507700
+25:59.155800
53.9p
49
Kedar Olsen
No Club
1:29:56.539500
+31:17.187600
50.8p
50
Allan Sellström
Rödvattnets SK
1:48:35.651400
+49:56.299500
42.0p