Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Skicross
2016-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
0.8km, Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Victor Lindquist
Östergötland
2:22.14150
2
Gustav Pålsson
Jämtland-härjedalen
2:28.14720
+5.470
3
Edvin Anger
Dalarna
2:28.14770
+6.520
4
Nils Bergström
Dalarna
2:28.14790
+6.540
5
Måns Skoglund
Stockholm
2:29.14820
+6.570
6
Rasmus Westerlund
Medelpad
2:30.14960
+8.710
7
Gustav Hedström
Jämtland-härjedalen
2:32.15140
+9.890
8
Rasmus Hedeberg
Värmland
2:32.15150
+10.900
9
Martin Blomberg
Västerbotten
2:37.15690
+15.1440
10
Tobias Snell
Norrbotten
2:38.15730
+15.1480
11
Carl Rune
Stockholm
2:38.15780
+16.1530
12
Hugo Sjögren
Västergötland
2:39.15810
+16.1560
13
Sander Krouwel
Dalarna
2:39.15880
+17.1630
14
Gustav Karlsson
Stockholm
2:39.15890
+17.1640
15
Albin Åström
Norrbotten
2:40.15990
+18.1740
16
Jonas Carlsson
Dalarna
2:41.16060
+19.1810
17
Viktor Majbäck
Norrbotten
2:42.16100
+19.1850
18
Simon Nilsson
Småland
2:42.16150
+20.1900
19
Emil Granstedt
Småland
2:43.16260
+21.2010
20
Wilhelm Bergentz
Örebro Län
2:45.16470
+23.2220
21
Aksel Halvarsson
Jämtland-härjedalen
2:46.16530
+23.2280
22
Olof Hedin
Småland
2:46.16530
+23.2280
23
Isak Garfvé
Dalarna
2:46.16550
+24.2300
24
Alexander Jonsson
Småland
2:46.16590
+24.2340
25
Oscar Andersson
Dalarna
2:47.16610
+24.2360
26
Oskar Lundberg
Västergötland
2:48.16740
+25.2490
27
Oskar Algotsson
Jämtland-härjedalen
2:50.16950
+28.2700
28
Gabriel Söderqvist
Uppland
2:50.16970
+28.2720
29
Jens Nilsson
Ångermanland
2:50.16980
+28.2730
30
Kasper Olsen
Värmland
2:51.17000
+28.2750
31
Laban Nordin
Ångermanland
2:51.17040
+28.2790
32
Axel Elmblad
Småland
2:51.17050
+29.2800
33
Axel Lundgren
Medelpad
2:51.17070
+29.2820
34
Johan Källström
Göteborg
2:51.17070
+29.2820
35
Viktor Grenedal
Hälsingland
2:51.17080
+29.2830
36
Martin Lundström
Norrbotten
2:52.17110
+29.2860
37
Eric Westerberg
Värmland
2:52.17120
+29.2870
38
Tor Rönnestrand
Jämtland-härjedalen
2:52.17140
+29.2890
39
Melker Eklund
Ångermanland
2:53.17200
+30.2950
40
Fabian Hermansson
Värmland
2:53.17280
+31.3030
41
Vidar Lindqvist
Jämtland-härjedalen
2:54.17380
+32.3130
42
Hugo Enetjärn
Södermanland
2:54.17380
+32.3130
43
Olle Andersson
Västergötland
2:55.17440
+32.3190
44
Viktor Holmgren
Västerbotten
2:56.17500
+33.3250
45
Birk Blomqvist
Jämtland-härjedalen
2:56.17580
+34.3330
46
Isac Morin
Jämtland-härjedalen
2:56.17590
+34.3340
47
David Borg
Södermanland
2:56.17590
+34.3340
48
Gustav Ohlin
Västergötland
2:58.17720
+35.3470
49
Albert Mattsson
Stockholm
2:58.17780
+36.3530
50
David Melin
Uppland
2:59.17810
+36.3560
51
Oliver Vengelin
Hälsingland
3:00.17930
+37.3680
52
Samuel Henning
Bohuslän-dal
3:01.18020
+38.3770
53
Gabriel Nordgren
Västerbotten
3:01.18070
+39.3820
54
Gabriel Häggkvist
Värmland
3:02.18110
+39.3860
55
Alexander Thudeén
Östergötland
3:02.18110
+39.3860
56
Pontus Lundholm
Norrbotten
3:02.18140
+39.3890
57
Filip Ericson
Hälsingland
3:02.18140
+39.3890
58
Gustav Andersson
Västergötland
3:02.18140
+39.3890
59
Axel Saitton
Ångermanland
3:02.18150
+40.3900
60
Elias Thun Hansson
Medelpad
3:02.18160
+40.3910
61
Axel Gustavsson
Småland
3:02.18180
+40.3930
62
Arvid Henning
Ångermanland
3:03.18240
+40.3990
63
Jonne Liukkonen
Medelpad
3:03.18250
+41.4000
64
Rickard Mårtensson
Medelpad
3:03.18280
+41.4030
65
Adam Näslund
Medelpad
3:03.18290
+41.4040
66
Marius Madsstuen
Halland
3:03.18290
+41.4040
67
Nils Körle
Göteborg
3:04.18380
+42.4130
68
Philip Forngren
Stockholm
3:05.18440
+42.4190
69
Jonas Lenz
Medelpad
3:06.18560
+44.4310
70
Hampus Arnestrand
Uppland
3:06.18570
+44.4320
71
B Hampus Hallberg
Hälsingland
3:08.18730
+45.4480
72
Gustav Ribbholm
Småland
3:08.18760
+46.4510
73
Isac Karlsson
Västergötland
3:10.18980
+48.4730
74
Arvid Aronsson
Bohuslän-dal
3:14.19340
+51.5090
75
Erik Danielsson
Stockholm
3:15.19470
+53.5220
76
Sebastian Norr
Uppland
3:16.19540
+53.5290
77
Erik Gräntz
Hälsingland
3:22.20180
+1:00.5930
78
Alvar Melin
Stockholm
3:23.20210
+1:00.5960
79
Daniel Näs
Värmland
3:26.20510
+1:03.6260
80
Felix Bäckstäde
Gotland
3:28.20710
+1:05.6460
81
Gabriel Johansson
Bohuslän-dal
3:30.20900
+1:07.6650
82
Gustav Rautila
Medelpad
3:31.21030
+1:08.6780
83
Oscar Eriksson
Värmland
3:44.22370
+1:22.8120
84
Theodor Wall
Värmland
3:49.22800
+1:26.8550
-
Axel Mattson
Jämtland-härjedalen
23:59:59.8639800
-
David Dudal
Örebro Län
23:59:59.8639800
-
Karl Grywenz
Uppland
23:59:59.8639800