Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås Ski Maraton
2016-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marika Sundin
IFK Mora SK
2:05:11.751050
74.8p
2
Emma Belforth
Ulricehamns IF
2:25:56.875580
+20:45.124430
61.2p
3
Sara Karlsson
Gnosjö FK
2:35:23.932270
+30:12.181120
56.5p
4
Maja Wik
Tvärreds IF
2:37:57.947620
+32:45.196470
55.4p
5
Therese Andersson
IK Högaborgs Atleter
2:49:55.1019480
+44:44.268330
50.6p
6
Maria R Thelin
Jönköpings OK
2:53:58.1043790
+48:47.292640
49.2p
7
Elin Hamrefors
Sävedalens AIK
2:57:22.1064170
+52:11.313020
48.0p
8
Malin Josephson
OK Stigen
3:07:22.1124150
+1:02:11.373000
44.9p
9
Ann-Britt Göransson
Gnosjö FK
3:21:11.1207090
+1:16:00.455940
41.3p
10
Stina Nero
Mullsjö SOK
3:28:14.1249380
+1:23:03.498230
39.6p
11
Helena Kronberg
Sävedalens AIK
3:28:38.1251730
+1:23:26.500580
39.5p
12
Anna Larsson
IK Stern
3:32:27.1274650
+1:27:16.523500
38.7p
13
Ann-Charlotte Larsson
AXA SC
3:33:18.1279750
+1:28:07.528600
38.5p
14
Renée Huuva
Stockholm
3:49:53.1379280
+1:44:42.628130
35.3p
15
Victoria Söderberg
OK Landehof
3:52:23.1394290
+1:47:12.643140
34.9p
16
Hillevi Salerno
Göteborg
4:50:44.1744380
+2:45:33.993230
27.0p
-
Johanna Sundström
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joakim Åleheim
Nybro Skidklubb
1:58:32.711130
80.5p
2
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:59:16.715520
+43.4290
79.9p
3
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:00:05.720430
+1:33.9200
79.1p
4
Stefan Palm
Ulricehamns IF
2:02:10.732940
+3:38.21710
77.3p
5
Robert Malmgren
Borås SK
2:04:26.746580
+5:54.35350
75.4p
6
Henrik Alm
Gnosjö FK
2:04:34.747360
+6:02.36130
75.3p
7
Jakob Hjälmåker
AXA SC
2:05:12.751140
+6:40.39910
74.8p
8
Peter Gustavsson Josephson
OK Stigen
2:06:00.755920
+7:27.44690
74.2p
9
Gustav Hindér
Karlslunds IF SF
2:06:40.759970
+8:08.48740
73.6p
10
Tobias Westman
IK Stern
2:07:25.764450
+8:53.53220
73.1p
11
Martin Henricson
Ulricehamns IF
2:07:38.765740
+9:06.54510
72.9p
12
Henry Churchill
IF Ski Team Skåne
2:07:47.766660
+9:15.55430
72.8p
13
Hannes Assarsson
Nässjö Ski
2:08:03.768270
+9:31.57040
72.6p
14
David Fransson
ASK Växjö
2:08:24.770300
+9:51.59070
72.3p
15
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
2:08:44.772370
+10:12.61140
72.1p
16
Simon Magnusson
OK Stigen
2:09:48.778730
+11:16.67500
71.3p
17
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:09:53.779290
+11:21.68060
71.2p
18
Jonas Hagberg
Borås SK
2:11:13.787270
+12:41.76040
70.3p
19
Marcus Ullman
OK Alehof
2:12:13.793270
+13:41.82040
69.6p
20
Magnus Pettersson
Burseryds IF
2:12:40.795940
+14:08.84710
69.3p
21
Trygve Jensen
Nässjö Ski
2:12:51.797070
+14:19.85840
69.1p
22
Martin Melin
OK Kullingshof
2:12:57.797620
+14:24.86390
69.1p
23
Andreas Berntsson
IK Stern
2:13:33.801220
+15:00.89990
68.7p
24
Filip Wadsten
OK Landehof
2:14:09.804890
+15:37.93660
68.3p
25
Björn Aiff
OK Skogshjortarna
2:14:52.809110
+16:19.97880
67.8p
26
Robin Sundqvist
IK Stern
2:15:20.811930
+16:48.100700
67.5p
27
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
2:15:55.815410
+17:22.104180
67.1p
28
Adam Sonehag
IK Stern
2:15:57.815690
+17:25.104460
67.1p
29
Einar Jensen
Nydalens Skiklub
2:16:05.816400
+17:32.105170
67.0p
30
Tomas Gunnarsson
OK Nackhe
2:17:03.822290
+18:31.111060
66.4p
31
Torbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:17:04.822330
+18:31.111100
66.4p
32
Andréas Thern
OK Skogshjortarna
2:17:22.824170
+18:50.112940
66.2p
33
Clas Olsson
Äspereds IF
2:17:26.824540
+18:54.113310
66.1p
34
Martin Beckman
OK Nackhe
2:18:34.831300
+20:01.120070
65.5p
35
Mikael Samuelsson
Serneke IF
2:19:43.838250
+21:11.127020
64.7p
36
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:19:50.838910
+21:17.127680
64.7p
37
Andreas Mäkinen
Äspereds IF
2:19:50.838920
+21:17.127690
64.7p
38
Peter Ask
Borås SK
2:20:25.842450
+21:53.131220
64.3p
39
Martin Sylvén
Skogsbygdens IF
2:20:34.843310
+22:01.132080
64.2p
40
Dennis Öberg
Göteborg
2:20:54.845370
+22:22.134140
64.0p
41
Magnus Blohm
Magra IS
2:21:15.847440
+22:43.136210
63.8p
42
Sebastian Persson
.
2:22:52.857160
+24:20.145930
62.9p
43
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:23:12.859160
+24:40.147930
62.7p
44
Magnus Ö Bernhed
Sävedalens AIK
2:23:41.862030
+25:08.150800
62.5p
45
Mattias Nilsson
Hultsfreds LK
2:23:54.863320
+25:21.152090
62.3p
46
Magnus Källberg
IF Rigor
2:23:57.863670
+25:25.152440
62.3p
47
Jonas Lycke
Anderstorps OK
2:24:14.865350
+25:42.154120
62.2p
48
Johannes Hellström
Strömstad
2:24:30.866980
+25:58.155750
62.0p
49
Lars Leijon
Mullsjö SOK
2:24:38.867760
+26:06.156530
61.9p
50
Tobias Thorsson
IK Trenne Ullared
2:24:40.867950
+26:08.156720
61.9p
51
Staffan Herbst
AXA SC
2:25:04.870310
+26:31.159080
61.7p
52
Andreas Ulveström
Hestra IF
2:25:19.871890
+26:47.160660
61.6p
53
Simon Nilsson
IF Ski Team Skåne
2:25:38.873770
+27:06.162540
61.4p
54
Tobias Hendén
Ulricehamns IF
2:25:42.874170
+27:10.162940
61.4p
55
Johan Gustafsson
Skogsbygdens IF
2:25:57.875660
+27:25.164430
61.2p
56
Mikael Lugn
Brännebrona SK
2:26:14.877360
+27:42.166130
61.1p
57
Johan Hedenberg
IFK Helsingborg
2:26:39.879840
+28:07.168610
60.8p
58
Andreas Westlin
IK Stern
2:26:43.880270
+28:11.169040
60.8p
59
Per Andersson
Borås SK
2:26:44.880380
+28:12.169150
60.8p
60
Jörgen Eriksson
Ätrans IF
2:27:36.885550
+29:04.174320
60.3p
61
Peder Karlén
IF Hallby SOK
2:27:47.886610
+29:14.175380
60.3p
62
Johan Hördegårdh
IFK Göteborg
2:28:35.891430
+30:02.180200
59.8p
63
Marcus Trulsson
Härlövs IF
2:28:42.892120
+30:09.180890
59.8p
64
Mattias Johansson
Team Swedemount SC
2:28:56.893530
+30:23.182300
59.7p
65
Eskil Mattsson
IK Stern
2:29:11.895070
+30:39.183840
59.5p
66
Anders Wadsten
OK Landehof
2:29:27.896690
+30:55.185460
59.4p
67
Richard Johansson
IF Hagen SK
2:30:34.903310
+32:01.192080
58.8p
68
Mikael Åström
Ronneby OK
2:30:52.905150
+32:20.193920
58.7p
69
Michael Persson
Mölndal
2:31:40.909970
+33:08.198740
58.3p
70
Per-Anders Lindén
Umara SC
2:33:01.918020
+34:28.206790
57.7p
71
Daniel Persson
Tidaholm SOK Sisu
2:33:03.918230
+34:30.207000
57.6p
72
Robert Lidström
IK Stern
2:33:05.918440
+34:33.207210
57.6p
73
David Christofferson
Borås GIF
2:33:29.920820
+34:56.209590
57.4p
74
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:33:47.922650
+35:15.211420
57.3p
75
Daniel Pettersson
Gnosjö FK
2:34:13.925260
+35:41.214030
57.1p
76
Staffan Asplund
Kungälvs OK
2:34:30.926930
+35:57.215700
57.0p
77
Linus Waldén
Nässjö Ski
2:34:44.928360
+36:12.217130
56.8p
78
Mathias Brorsson
IK Högaborgs Atleter
2:34:56.929590
+36:24.218360
56.8p
79
Kent Bernhardsson
Kungälvs RK
2:35:35.933470
+37:03.222240
56.5p
80
Johan Päivärinta
Borgstena IF
2:35:58.935700
+37:25.224470
56.3p
81
Johan Gustafsson
Magra IS
2:36:47.940610
+38:14.229380
55.9p
82
Per Pemberton
Göteborg
2:37:04.942320
+38:31.231090
55.8p
83
Torsten Sörvik
IK Stern
2:37:22.944110
+38:49.232880
55.7p
84
Gustav Boquist
IK Uven
2:37:23.944250
+38:51.233020
55.7p
85
Dan Johansson
Södra IF
2:37:37.945620
+39:04.234390
55.6p
86
Olle Wedin
Göteborg
2:38:23.950210
+39:50.238980
55.2p
87
Kimmo Kurkinen
Borås GIF
2:38:53.953240
+40:21.242010
55.0p
87
Gunnar Holmberg
Skanska IF
2:38:53.953240
+40:21.242010
55.0p
89
Kristian Olsson
OK Kullingshof
2:39:47.958660
+41:15.247430
54.6p
90
Per-Olov Rudenstam
IK Vista
2:40:05.960480
+41:33.249250
54.5p
91
Fredrik Nyberg
OK Landehof
2:40:26.962550
+41:54.251320
54.3p
92
Anders Carlander
Skogsbygdens IF
2:40:27.962640
+41:55.251410
54.3p
93
Fredrik Svensson
IK Stern
2:40:28.962750
+41:56.251520
54.3p
94
Lars Brydolf
Lerum
2:40:52.965140
+42:20.253910
54.2p
95
Christian Melin
Göteborg
2:41:06.966580
+42:34.255350
54.1p
96
Björn Dicander
Magra IS
2:41:31.969030
+42:58.257800
53.9p
97
Marcus Almqvist
Axa SC
2:41:58.971770
+43:26.260540
53.7p
98
Michael Johansson
IK Stern
2:42:14.973370
+43:42.262140
53.6p
98
Andreas Thorold
IK Stern
2:42:14.973370
+43:42.262140
53.6p
100
Johan Nyman
Tranås SOL
2:42:43.976210
+44:10.264980
53.4p
101
Jörgen Dahnér
IK Stern
2:42:44.976300
+44:11.265070
53.4p
102
Oskar Waldemarsson
Göteborg
2:43:00.977920
+44:27.266690
53.3p
103
Daniel Holm
Tidaholm
2:43:39.981870
+45:07.270640
53.0p
104
Mats Eriksson
Bankeryds Skid o MK
2:44:02.984100
+45:29.272870
52.9p
105
David Centervall
FK Finn
2:44:18.985720
+45:45.274490
52.8p
106
Jonatan Larsson
OK Skogsvargarna
2:44:42.988140
+46:10.276910
52.6p
107
Niklas Petersson Fröling
AXA SC
2:44:45.988470
+46:13.277240
52.6p
108
Jonas Olsson
Äspereds IF
2:44:46.988530
+46:13.277300
52.6p
109
Henrik Wallin
IK Stern
2:45:01.990020
+46:28.278790
52.5p
110
Anders Fredriksson
Arvika IS
2:45:32.993100
+46:59.281870
52.3p
111
Hampus Johansson
Göteborg
2:45:48.994720
+47:15.283490
52.2p
112
Henrik Larsson
Högsäters GF
2:46:00.995980
+47:28.284750
52.1p
113
Mats Dahlberg
Borås SK
2:46:38.999760
+48:06.288530
51.8p
114
Jonas Lundgren
OK Alehof
2:46:42.1000140
+48:10.288910
51.8p
115
Carl Johan Wahlund
Göteborg
2:48:39.1011810
+50:06.300580
51.1p
116
Emil Helldin
Brännebrona SK
2:51:05.1026420
+52:32.315190
50.2p
117
Ronny Andersson
Lugi SK
2:51:06.1026510
+52:33.315280
50.2p
118
Marcus Åsgärde
Södra IF
2:51:48.1030760
+53:16.319530
49.9p
119
Robert Björk
IK Stern
2:52:10.1032960
+53:38.321730
49.8p
120
Joel Cederholm
AXA SC
2:52:13.1033240
+53:41.322010
49.8p
121
Rickard Olivecrona
IK Stern
2:52:14.1033340
+53:42.322110
49.8p
122
Olof Nilsson
Borås
2:52:41.1036020
+54:08.324790
49.6p
123
Erik Jansson
Brännebrona SK
2:52:43.1036220
+54:10.324990
49.6p
124
Stefan Pettersson
IK Stern
2:52:43.1036260
+54:11.325030
49.6p
125
Jonathan Mårtensson
AXA SC
2:53:32.1041150
+55:00.329920
49.3p
126
Thomas Swahn
Arvika IS
2:54:20.1045950
+55:48.334720
49.0p
127
Christer Corneliusson
Kungälvs RK
2:55:21.1052020
+56:48.340790
48.7p
128
Christer Wessberg
Volvo IF
2:55:54.1055360
+57:22.344130
48.5p
129
Henrik Engman
Vaggeryds SOK
2:57:01.1062050
+58:29.350820
48.1p
130
Jens Forsman
IK Ymer
2:57:24.1064320
+58:51.353090
48.0p
131
Tony Nilsson Johansson
AXA SC
2:58:07.1068660
+59:35.357430
47.8p
132
Kristoffer Larsson
Göteborg
2:59:10.1074950
+1:00:38.363720
47.4p
133
Henrik Esgård
Partille
2:59:30.1076920
+1:00:57.365690
47.3p
134
Clas Hallström
OK Landehof
3:00:33.1083210
+1:02:00.371980
47.0p
135
Tomas Johansson
Tidaholm SOK Sisu
3:01:18.1087720
+1:02:45.376490
46.8p
136
Klas Adolfsson
Borås SK
3:01:48.1090700
+1:03:15.379470
46.6p
137
Joel Bengtsson
Fjärås AIK
3:02:35.1095400
+1:04:02.384170
46.4p
138
Martin Trulsson
Härlövs IF
3:03:06.1098550
+1:04:34.387320
46.2p
139
Oskar Eckerbom
Östgöta Helikopter SK IF
3:05:09.1110830
+1:06:36.399600
45.6p
140
Magnus Hansson
Nybro Skidklubb
3:06:33.1119220
+1:08:00.407990
45.2p
141
Emir Halalkic
Göteborg
3:06:54.1121370
+1:08:22.410140
45.1p
142
Sven-Olof Nilsson
OK Landehof
3:07:19.1123890
+1:08:47.412660
44.9p
143
Martin Lundström
IK Stern
3:08:17.1129680
+1:09:45.418450
44.7p
144
David Kinberger
Göteborgs SK
3:08:23.1130260
+1:09:51.419030
44.6p
145
Johan Heidenvall
Tidaholm
3:10:45.1144490
+1:12:13.433260
44.0p
146
Johan Schildt
IK Hakarpspojkarna
3:11:16.1147500
+1:12:43.436270
43.8p
147
Jimmy Hamerius Hultberg
Preem IF
3:11:28.1148710
+1:12:55.437480
43.8p
148
Bengt Svensson
Skillingaryds FK
3:12:37.1155630
+1:14:04.444400
43.5p
149
Pär Andrén
Göteborg
3:12:43.1156210
+1:14:10.444980
43.4p
150
Albin Nilsson
Uddevalla
3:15:00.1169990
+1:16:28.458760
42.8p
151
Daniel Lingenhult
Volvo IF
3:15:26.1172570
+1:16:54.461340
42.7p
152
Måns Eriksson
Ronneby OK
3:15:32.1173160
+1:17:00.461930
42.7p
153
Sonny Lahti
Kungälv
3:17:56.1187580
+1:19:24.476350
42.1p
154
Sven Andersson
Göteborg
3:18:15.1189440
+1:19:43.478210
42.0p
155
Christoffer Smith
DEN
3:23:03.1218210
+1:24:30.506980
40.8p
156
John Lillvall
Göteborg
3:24:57.1229600
+1:26:24.518370
40.4p
157
Johan Ronner
IK Stern
3:30:27.1262670
+1:31:55.551440
39.1p
158
Robert Åberg
IK Stern
3:31:19.1267860
+1:32:47.556630
38.9p
159
Patric Andersson
Göteborg
3:43:06.1338510
+1:44:33.627280
36.5p
160
Pelle Söderberg
Partille
3:52:23.1394280
+1:53:51.683050
34.9p
161
Kent Lahti
Bollebygd
4:05:29.1472850
+2:06:57.761620
32.7p
162
Tobias Tann
Halmstad
4:06:55.1481410
+2:08:22.770180
32.5p
163
Emil Overby
DEN
4:13:39.1521890
+2:15:07.810660
31.5p
164
Erik Sten
Borås
4:23:50.1582940
+2:25:18.871710
30.1p
165
Christian Overby
DEN
4:39:05.1674480
+2:40:33.963250
28.3p
-
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
-
Cristian Hagberg
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Karlsson
Överkalix IF
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Runeson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Alrik
Tidaholm SOK Sisu
23:59:58.8639700
-
-
Johan Lindow
Gnosjö
23:59:58.8639700
-
-
Joel Gunnarsson
Lugi SK
23:59:58.8639700
-
-
Albin Sabo
Mölndal
23:59:58.8639700
-
-
Morgan Börjeson
Ringhals IF
23:59:58.8639700
-
-
Bill Nakos
ASK Växjö
23:59:58.8639700
-
-
Filip Johansson
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Friestad
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Rudklint
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Ove Helgee
Alstermo IF
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Sonehag
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Peter Hilmersson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Bengtsson
Stenungsunds OK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
-
Fredrik Hedlund
Ronneby OK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Wadman
Arvika IS
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Larsson
Skanska IF
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Söhrman
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
-
Anders Persson
Tormestorps IF
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Bergfors
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Tenglund
Södra IF
23:59:59.8639800
-
-
Benny Mild
Gällstadbygdens SOK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Hasselgren
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Torvald Gunnarsson
Sävsjö
23:59:59.8639800
-
-
Johan Norrlin
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
-
Åke Nilsson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Rydström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Gustafsson
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
-
Thorbjörn Andersson
SOK 68
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Julia Lacandler
Göteborg
2:57:52.1067150
47.9p
2
Amelie Sjöholm
Växjö
3:25:53.1235220
+28:00.167970
40.2p
3
Annica Harrysson
Joa IF
3:25:55.1235490
+28:03.168240
40.1p
4
Ulrika Karlsson
Kungsäters IF
3:26:25.1238440
+28:32.171190
40.0p
5
Sara Johansson
Göteborg
3:30:27.1262690
+32:35.195440
39.1p
6
Caroline Stenström
Lilla Edet
3:32:18.1273790
+34:26.206540
38.7p
7
Carin Andersson
Kungälv
3:35:09.1290820
+37:16.223570
38.1p
8
Cecilia Nesser
Mölndal
3:38:18.1309730
+40:25.242480
37.5p
9
Anna Skogberg
Borås
3:39:50.1318960
+41:58.251710
37.2p
10
Kristine Andersen
København SK
3:40:56.1325510
+43:03.258260
37.0p
11
Genevieve Blanch
Wangaratta Ski Club
3:43:13.1339220
+45:20.271970
36.5p
12
Louise Lundin
Borås
3:43:30.1340960
+45:38.273710
36.5p
13
Sofia Isaksson
Göteborg
3:48:47.1372610
+50:54.305360
35.5p
14
Therese Jönsson
Stockholm
3:51:32.1389160
+53:40.321910
35.0p
15
Charlotte Horgby
Härryda
3:55:29.1412860
+57:37.345610
34.3p
16
Erica Rydhed
Göteborg
3:59:59.1439850
+1:02:07.372600
33.6p
17
Anne Angaard
Danmark
4:10:09.1500890
+1:12:17.433640
32.0p
18
Henriette Andersen
Holte Ski
5:06:48.1840730
+2:08:55.773480
25.4p
-
Anna Linné
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Cecilia Sundbring
Nybro Skidklubb
23:59:58.8639700
-
-
Catrin Holmvik
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Mikaela Ljugdal
IK Trenne
23:59:59.8639800
-
-
Kajsa Eriksson
No Club
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jörgen Johansson
Kungsäters IF
2:26:56.881540
60.7p
2
Henrik Persson
OK Nackhe
2:28:42.892160
+1:46.10520
59.8p
3
Philip Forsman
IF Elfsborg
2:32:24.914330
+5:27.32690
57.9p
4
Petter Andreassen
Göteborg
2:34:54.929300
+7:57.47660
56.8p
5
Henrik Karlsson
Kungsäters IF
2:35:42.934120
+8:45.52480
56.4p
6
Stefan Thundal
.
2:35:52.935190
+8:56.53550
56.3p
7
Björn Pehrsson
OK Alehof
2:35:59.935850
+9:03.54210
56.3p
8
Ola Franzén
Växjö
2:36:02.936180
+9:06.54540
56.3p
9
Bengt Bern
FK Herkules
2:36:31.939070
+9:35.57430
56.0p
10
Måns Larsson
Herrljunga
2:38:14.949340
+11:18.67700
55.3p
11
Henrik Lundbäck
IK Stern
2:38:27.950680
+11:31.69040
55.2p
12
Lennart Lacandler
Göteborg
2:40:30.962940
+13:34.81300
54.3p
13
Rasmus Jönsson
Borås
2:43:23.980250
+16:27.98610
53.1p
14
Simon Larsson
Norrköping
2:44:04.984300
+17:07.102660
52.8p
15
Lars Johansson
Vara
2:45:12.991140
+18:16.109500
52.4p
16
Anders Engman
Trollhättan
2:46:35.999460
+19:39.117820
51.9p
17
Karl Rosborg
Trollhättan
2:46:36.999500
+19:39.117860
51.9p
18
Jörgen Thorén
Göteborgs Polismäns IF
2:47:26.1004580
+20:30.122940
51.5p
19
Marcus Florqvist
Habo
2:48:38.1011780
+21:42.130140
51.1p
20
Adam Lundin
Göteborg
2:49:23.1016280
+22:27.134640
50.8p
21
Freddi Almgren
No Club
2:50:01.1020050
+23:05.138410
50.6p
21
Anders Andreasson
IK Ymer
2:50:01.1020050
+23:05.138410
50.6p
23
Johan Moreau
IK Stern
2:50:35.1023460
+23:39.141820
50.4p
24
Magnus Carlund
Kungälvs OK
2:51:36.1029530
+24:39.147890
50.0p
25
Jan Grahn
Göteborg
2:51:57.1031610
+25:00.149970
49.9p
26
Per Claesson
Borås
2:52:42.1036110
+25:45.154470
49.6p
27
Matthias Olsson
OK Landehof
2:55:17.1051610
+28:20.169970
48.7p
28
Andreas Elmqvist
Jönköping
2:55:33.1053230
+28:36.171590
48.6p
29
Niklas Aulin
IF Rigor
2:56:48.1060780
+29:52.179140
48.2p
30
Robin Larsen
Göteborg
2:56:54.1061350
+29:58.179710
48.2p
31
Robin Westberg
Göteborg
2:56:58.1061720
+30:01.180080
48.2p
32
Fredrik Persson
Göteborg
2:57:44.1066300
+30:47.184660
47.9p
33
Ingvar Mårald
Lugi SK
2:57:49.1066850
+30:53.185210
47.9p
34
Per Bidemyr
Sjömarken
2:58:35.1071460
+31:39.189820
47.6p
35
Jani Kettula
IFK Helsingborg
2:59:59.1079890
+33:03.198250
47.2p
36
Martin Berntsson
AXA SC
3:00:07.1080660
+33:11.199020
47.1p
37
Calle Ydregården
Åre
3:00:13.1081240
+33:17.199600
47.1p
38
Axel Ydregården
Göteborg
3:00:13.1081250
+33:17.199610
47.1p
39
Sven Johansson
IF Hallby SOK
3:01:16.1087510
+34:19.205870
46.8p
40
Patrik Grahn
Göteborg
3:01:19.1087860
+34:23.206220
46.8p
41
Håkan Ståleby
Göteborg
3:02:22.1094140
+35:26.212500
46.4p
42
Marcus Abrahamsson
Göteborg
3:05:27.1112650
+38:31.231010
45.5p
43
Fredrik Henriksson
Partille
3:05:53.1115290
+38:57.233650
45.4p
44
Anders Josefsson
Göteborg
3:06:00.1115970
+39:04.234330
45.3p
45
Johan Olofsson
Trollhättan
3:07:15.1123410
+40:18.241770
45.0p
46
Per Carlsson
Göteborg
3:07:24.1124380
+40:28.242740
44.9p
47
Claes Gillberg
Borås
3:07:40.1125960
+40:44.244320
44.8p
48
Pelle Brandt
Svenljunga IK
3:08:03.1128290
+41:07.246650
44.7p
49
Sven Ohde
Göteborg
3:08:04.1128310
+41:07.246670
44.7p
50
David Jacobsson
IK Stern
3:08:58.1133710
+42:01.252070
44.5p
51
Johan Hallengren
Lerums SOK
3:09:28.1136700
+42:31.255060
44.3p
52
Måns Andersson
Lund
3:09:43.1138250
+42:47.256610
44.3p
53
Mats Brindeland
Tidaholm SOK Sisu
3:10:46.1144550
+43:50.262910
44.0p
54
Carl Nordberg
OK Skogsvargarna
3:10:48.1144790
+43:52.263150
44.0p
55
Johan Robertson
Nässjö Ski
3:11:02.1146120
+44:05.264480
43.9p
56
Rasmus Folino Nielsen
Danmark
3:12:00.1151930
+45:03.270290
43.6p
57
Ulf Christoffersson
Borås
3:12:01.1152090
+45:05.270450
43.6p
58
Pontus Johansson
IK Stern
3:12:05.1152440
+45:09.270800
43.6p
59
Jonas Stenström
Lilla Edet
3:12:57.1157620
+46:00.275980
43.4p
60
Jonas Niklasson
Kungälv
3:13:05.1158420
+46:08.276780
43.3p
61
Bengt Eliasson
Vaggeryds SOK
3:13:50.1162950
+46:54.281310
43.1p
62
Kent Nero
Mullsjö SOK
3:14:20.1165910
+47:23.284270
43.0p
63
Jan Andersson
Kungälv
3:15:22.1172170
+48:26.290530
42.7p
64
Johan Forsman
IF Elfsborg
3:16:27.1178620
+49:30.296980
42.5p
65
Matthias Jönsson
Göteborg
3:17:14.1183320
+50:17.301680
42.3p
66
Kjell Asplund
Fristad GOIF
3:17:44.1186340
+50:48.304700
42.1p
67
Thomas Baan
IK Stern
3:18:02.1188150
+51:06.306510
42.1p
68
Dieck Gustafsson
Ale
3:18:25.1190440
+51:29.308800
42.0p
69
Tommie Standerth
Lerums SOK
3:19:44.1198300
+52:47.316660
41.6p
70
Jesper Olsson
Mölndal
3:20:12.1201110
+53:15.319470
41.5p
71
Anders Åsgärde
Göteborg
3:20:41.1204000
+53:44.322360
41.4p
72
Fredrik Ohlsson
Borås
3:20:42.1204160
+53:46.322520
41.4p
73
Anton Molin
Stigmännen Karlshamn OK
3:21:02.1206150
+54:06.324510
41.3p
74
Gabriel Palmenäs
Göteborg
3:22:05.1212470
+55:09.330830
41.1p
75
Patrik Olofsson
Bovallstrands SK
3:22:48.1216700
+55:51.335060
40.9p
76
Michaela Ljungdahl
Borås
3:23:15.1219470
+56:19.337830
40.8p
77
Sven Janson
Götene
3:23:56.1223560
+57:00.341920
40.6p
78
Peter Johansson
Varberg
3:26:04.1236360
+59:08.354720
40.1p
79
Anders Hjärtnäs
Öjersjö
3:26:07.1236650
+59:11.355010
40.1p
80
Thomas Wallén
Göteborg
3:26:28.1238760
+59:32.357120
40.0p
81
Sören Svensson
SOK Knallen
3:26:39.1239840
+59:43.358200
40.0p
82
Peter Lyröholm
Orust
3:26:54.1241300
+59:57.359660
39.9p
83
Daniel Andrén
Borås
3:27:39.1245830
+1:00:42.364190
39.8p
84
Fredrik Sjöstedt
Habo
3:29:46.1258500
+1:02:49.376860
39.3p
85
Mikael Åberg
Halmstad
3:31:33.1269220
+1:04:36.387580
38.9p
86
Daniel Holmberg
Partille
3:37:00.1301950
+1:10:04.420310
37.8p
87
Samuel Aldous
Australia
3:38:03.1308270
+1:11:07.426630
37.5p
88
Kent Kjelltoft
Ale
3:38:17.1309650
+1:11:21.428010
37.5p
89
Ole Jörgensen
No Club
3:40:51.1325020
+1:13:54.443380
37.0p
90
Mikael Norrman
Varberg
3:41:04.1326300
+1:14:07.444660
36.9p
91
Stefan Kastenman
Göteborg
3:42:22.1334100
+1:15:25.452460
36.7p
92
Michael Fester
Holte Ski
3:44:07.1344630
+1:17:10.462990
36.4p
93
Carsten Nielsen
Holte Ski
3:44:07.1344640
+1:17:11.463000
36.4p
94
Svante Lahti
Hestra IF
3:45:05.1350400
+1:18:08.468760
36.2p
95
Jan Mattsson
Göteborg
3:48:01.1368060
+1:21:05.486420
35.6p
96
Klas Svensson
Lönashult goif
3:48:19.1369830
+1:21:22.488190
35.6p
97
Harald Wängberg
OK Skogshjortarna
3:49:48.1378770
+1:22:52.497130
35.3p
98
Mikael Isaksson
Eslövs FK
4:00:46.1444580
+1:33:50.562940
33.5p
99
Henrik Lysemark
Göteborg
4:02:32.1455130
+1:35:35.573490
33.2p
100
Anders Anell
Lund
4:04:48.1468740
+1:37:52.587100
32.8p
101
Magnus Marvéus
Lugi SK
4:09:08.1494770
+1:42:12.613130
32.2p
102
Gert Anderzen
AXA SC
4:16:14.1537300
+1:49:17.655660
31.2p
103
Stellan Gildå
IK Ymer
4:16:14.1537360
+1:49:18.655720
31.2p
104
Magnus Rizell
Lerum
4:19:45.1558450
+1:52:49.676810
30.7p
105
Kion Støving
Roskilde Skiklub
4:23:25.1580440
+1:56:29.698800
30.2p
106
Jonathan Falgren
Roskilde Skiklub
4:27:00.1601990
+2:00:04.720350
29.7p
107
Jonas Molander
OK Alehof
4:29:11.1615050
+2:02:15.733410
29.5p
108
Ragnar Andersson
IFK Helsingborg
4:32:06.1632500
+2:05:09.750860
29.1p
-
Alfred Blixt
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
-
Tomas Franzén
Partille
23:59:58.8639700
-
-
Jörgen Unger
Borås GIF
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Andersson
Härryda
23:59:58.8639700
-
-
Erik Wahlström
Tjörn
23:59:58.8639700
-
-
Björn Bengtsson
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Johan Hegestrand
Jönköping
23:59:58.8639700
-
-
Erik Bäcklund
Storbritannien
23:59:58.8639700
-
-
Lars Karlsson
Borås
23:59:58.8639700
-
-
Johan Schildt
Jönköping
23:59:59.8639800
-
-
Martin Weimarck
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Anders Thörnblad
Alvesta SOK
23:59:59.8639800
-
-
Mats Karlsson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Fredric Killén
OK Skogsvargarna
23:59:59.8639800
-
-
Bo Venbrant
Lerums SOK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Calberg
Borås
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Bengtson
IK Trenne Ullared
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Carlsson
Borås
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Thörnblad
Alvesta SOK
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Jodin
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Ola Eriksson
Jönköping
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Svensson
Hylte
23:59:59.8639800
-
-
Anders Fransson
Gånghester
23:59:59.8639800
-
-
David Beckman
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Persson
Sandared
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Franzén
Växjö
23:59:59.8639800
-
-
Johan Meldo
Borås
23:59:59.8639800
-
-
Karl Gottfridsson
Falkenbergs OK
23:59:59.8639800
-
-
Samuel Röjås
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Mathias Olsson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
1:12:38.435750
62.7p
2
Moa Hansson
Landsbro IF SK
1:12:43.436290
+5.440
62.6p
3
Karin Johnsson
Göteborg
1:20:08.480790
+7:30.44940
56.8p
4
Åsa Wiksell
Göteborg
1:34:43.568230
+22:04.132380
48.1p
5
Annika Aasa
IK Uven
1:42:47.616640
+30:08.180790
44.3p
6
Ulrika Aiff
Lerums SOK
1:47:11.643050
+34:33.207200
42.5p
7
Olivia Ullman
OK Alehof
1:47:15.643420
+34:36.207570
42.5p
8
Elin Svensson
Göteborg
1:53:26.680580
+40:48.244730
40.1p
9
Lena Ullman
OK Alehof
2:09:12.775160
+56:34.339310
35.2p
10
Madelene Brunbäck
Ulricehamn
2:29:23.896200
+1:16:44.460350
30.5p
-
Mikaela Wallo
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Anette Rattfelt
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Boquist
IK Uven
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Högfeldt
Borås SK
1:07:42.406110
67.3p
2
Samuel Norlén
IK Stern
1:08:44.412300
+1:01.6090
66.2p
3
Magnus Ullman
OK Alehof
1:24:58.509730
+17:16.103520
53.6p
4
Jonas Ask
IK Stern
1:28:55.533430
+21:13.127220
51.2p
5
Per Carlsson
Lerums SOK
1:33:03.558270
+25:21.152060
48.9p
6
Johan Andreasson
No Club
1:34:32.567150
+26:50.160940
48.2p
7
Dennis Zikovic
Uddevalla SK
1:43:35.621450
+35:53.215240
44.0p
8
Micael Thorén
No Club
1:45:39.633840
+37:57.227630
43.1p
9
Lars Lundquister
Göteborg
1:53:21.680070
+45:39.273860
40.2p
-
Alfred Nordh
Borås
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Israelsson-Karlsson
Lerum
23:59:59.8639800
-