Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2016-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Johan Lüning
Bålsta SK
43:30.260950
65.6p
2
Daniel Eriksson
Malungs IF
47:12.283150
+3:42.22100
60.4p
3
Micke Larsson
Malungs IF
47:28.284750
+3:58.23700
60.1p
4
Per Erik Lagerberg
Cd Entreprenad
47:50.286940
+4:19.25890
59.6p
5
Anders Nordanbro
Sisu Forshaga SK
48:39.291850
+5:09.30800
58.6p
6
Olof Persson
Malungs IF
50:06.300560
+6:36.39510
56.9p
7
Richard Nilsson
Cd Entreprenad
50:46.304550
+7:16.43500
56.2p
8
Benny Vestlund
Filipstads SF
51:33.309230
+8:02.48180
55.3p
9
Carl-Anders Stefansson
No Club
52:06.312500
+8:35.51450
54.7p
10
Niklas Thorén
Göteborgs SK
52:11.313070
+8:41.52020
54.6p
11
Hans-eric Hansson
IK Jarl Rättvik
53:34.321300
+10:03.60250
53.2p
12
Jonatan Hedin
Axa SC
55:10.330900
+11:39.69850
51.7p
13
Christer Dalmans
Cd Entreprenad
57:34.345380
+14:04.84330
49.5p
14
Anton Talvilahti
No Club
57:45.346470
+14:15.85420
49.4p
15
Nils Fredriksson
Malungs IF
58:59.353800
+15:28.92750
48.4p
16
Samuel Malmfors
Skogspojkarnas OK
59:09.354870
+15:39.93820
48.2p
17
Daniel Stunz
No Club
59:43.358290
+16:13.97240
47.7p
18
Erland Lindberg
Domnarvets GOIF
59:52.359160
+16:22.98110
47.6p
19
Jan Hermansson
No Club
1:00:16.361510
+16:45.100460
47.3p
20
Leif Ivarsson
Abb IF SK
1:00:43.364280
+17:13.103230
47.0p
21
Roger Tiefensee
No Club
1:01:18.367750
+17:48.106700
46.5p
22
Johan Matsson
Cd Entreprenad
1:03:12.379180
+19:42.118130
45.1p
23
Hasse Appelros
Gränums IF
1:03:25.380460
+19:55.119410
45.0p
24
Jonas Persson
No Club
1:03:40.381990
+20:10.120940
44.8p
25
Jonne Einarsson
Malungs IF
1:04:07.384680
+20:37.123630
44.5p
26
Johannes Lennartsson
OK Dacke
1:07:19.403850
+23:49.142800
42.4p
27
Kent Eriksson
Norrbärke SK
1:10:27.422620
+26:56.161570
40.5p
28
Conny Bäck
Norrbärke SK
1:12:03.432270
+28:33.171220
39.6p
29
Hans-gunnar Jonsson
Domnarvets GOIF
1:12:26.434570
+28:56.173520
39.4p
30
Per-Owe Hvitfeldt
IFK Mora SK
1:15:33.453210
+32:02.192160
37.7p
31
John Eriksson
Töcksfors IF
1:17:10.462910
+33:39.201860
37.0p
32
Georg Thors
Malungs IF
1:19:48.478750
+36:18.217700
35.7p
33
Håkan Thonberg
Malungs IF
1:52:30.674900
+1:08:59.413850
25.4p
-
Joachim Tiefensee
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
-
Christian Olsson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Persson
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Axel Ekström
IK Rex
23:59:59.8639800
-