Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tranemo Midnight Skimarathon
2016-02-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johanna Sundström
Hestra IF
2:13:54.803310
62.4p
2
Sara Karlsson
Gnosjö FK
2:18:50.832930
+4:56.29520
59.6p
3
Birgitta Johnsson
Svenljunga IK
2:52:30.1034930
+38:36.231520
45.9p
4
Linda Venöstrand
OK Nackhe
2:52:45.1036460
+38:51.233050
45.8p
5
Helena Persson
Äspereds IF
2:53:07.1038690
+39:13.235280
45.7p
6
Mia Hofgren
IK Stern
2:54:14.1045310
+40:20.241900
45.3p
7
Sanna Åhman
Äspereds IF
2:54:21.1046050
+40:27.242640
45.3p
8
Sofia Skörde
Gnosjö FK
2:54:24.1046320
+40:30.242910
45.3p
9
Magdalena Eriksson
Skogsbygdens IF
2:56:41.1060090
+42:47.256680
44.6p
10
Maria Sturesson
Anderstorps OK
3:00:22.1082160
+46:28.278750
43.5p
11
Linnéa Johansson
Gnosjö FK
3:02:21.1094060
+48:27.290650
43.0p
12
Maria Jakobsson
Anderstorps OK
3:07:53.1127270
+53:59.323860
41.5p
13
Johanna Lind
IK Ymer
3:11:05.1146460
+57:11.343050
40.7p
14
Linda Lundgren
Axa SC
3:14:41.1168020
+1:00:47.364610
39.8p
15
Kajsa-Stina Häggqvist
Axa SC
3:23:04.1218310
+1:09:10.414900
37.9p
16
Mikaela Runesson
IK Trasten
3:39:39.1317840
+1:25:45.514430
34.7p
-
Elma Durakovic
Ik Ladan
23:59:59.8639800
-
-
Charlotte Fällgren
Burseryds IF
23:59:59.8639800
-
-
Margareta Rönnqvist
IK Trasten
23:59:59.8639800
-
H 21
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
1:48:56.653590
81.3p
1
Martin Holmstrand
Axa SC
1:48:56.653590
81.3p
3
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
1:52:15.673430
+3:18.19740
78.1p
4
Erik Johansson
Tranemo IF
1:53:33.681240
+4:36.27550
76.9p
5
Mattias Rudklint
OK Landehof
1:54:00.683970
+5:03.30280
76.5p
6
David Olofsson
IFK Skövde SK
1:54:11.685090
+5:15.31400
76.4p
7
Simon Larsson
Äspereds IF
1:54:13.685200
+5:16.31510
76.4p
8
Jonas Hagberg
Borås SK
1:54:32.687190
+5:36.33500
76.1p
9
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
1:54:34.687350
+5:37.33660
76.1p
10
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
1:54:45.688490
+5:49.34800
75.9p
11
Peter Gustavsson Josephson
OK Stigen
1:54:55.689430
+5:58.35740
75.8p
12
Martin Melin
OK Kullingshof
1:56:02.696180
+7:05.42490
74.8p
13
Henry Churchill
IF Ski Team Skåne
1:56:25.698480
+7:28.44790
74.5p
14
Peter Bernroth
Burseryds IF
1:57:17.703620
+8:20.49930
73.8p
15
Ragnar Crona
Volvo IF
1:58:19.709800
+9:22.56110
73.0p
16
Eric Jansson
Tranemo IF
1:58:32.711150
+9:35.57460
72.8p
17
Patrik Petersson
Apladalens Lk
1:58:39.711860
+9:42.58170
72.7p
18
Marcus Ullman
OK Alehof
1:59:59.719870
+11:02.66180
71.6p
19
Andreas Berntsson
IK Stern
2:00:03.720230
+11:06.66540
71.6p
20
Linus Svensson
Grönahögs IK
2:00:43.724210
+11:46.70520
71.1p
21
Jakob Hjelmåker
Axa SC
2:01:28.728760
+12:31.75070
70.5p
22
Andreas Kvist
IK Stern
2:01:40.729930
+12:43.76240
70.4p
23
Stefan Grahn
Landsbro IF SK
2:02:14.733370
+13:17.79680
70.0p
24
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
2:03:07.738610
+14:10.84920
69.3p
25
Magnus Pettersson
Burseryds IF
2:03:33.741250
+14:36.87560
69.0p
26
Pontus Kronmarker
Mullsjö SOK
2:04:29.746870
+15:32.93180
68.4p
27
Pär Ekelund
Borås SK
2:05:11.751070
+16:14.97380
67.9p
28
Magnus Eriksson
Borgstena IF
2:05:46.754510
+16:49.100820
67.5p
29
Johan Söderberg
SOK 68
2:05:50.754930
+16:53.101240
67.4p
30
Jonas Lycke
Anderstorps OK
2:06:36.759530
+17:39.105840
66.9p
31
Stefan Carlen
OK Landehof
2:06:51.761020
+17:54.107330
66.7p
32
Erik Utberg
IK Stern
2:07:07.762650
+18:10.108960
66.6p
33
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
2:07:09.762860
+18:12.109170
66.5p
34
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
2:07:12.763130
+18:15.109440
66.5p
35
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
2:07:24.764310
+18:27.110620
66.4p
36
Mattias Johansson
Anderstorps OK
2:07:31.765020
+18:34.111330
66.3p
37
Daniel Andersson
Borås SK
2:08:13.769230
+19:16.115540
65.8p
38
Hans Svensson
OK Reftele
2:08:13.769270
+19:16.115580
65.8p
39
Niclas Hansson
Burseryds IF
2:08:17.769600
+19:20.115910
65.8p
40
Adam Olausson
IK Trasten
2:08:57.773680
+20:00.119990
65.4p
41
Jonathan Hansson
Burseryds IF
2:09:31.777070
+20:34.123380
65.0p
42
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:09:34.777360
+20:37.123670
65.0p
43
Filip Johansson
Hestra IF
2:10:09.780850
+21:12.127160
64.6p
44
Martin Erlandsson
Tranemo IF
2:11:04.786370
+22:07.132680
64.0p
45
Anders Stenberg
Burseryds IF
2:11:07.786610
+22:10.132920
64.0p
46
Rickard Lindholm
Axa SC
2:11:25.788480
+22:28.134790
63.8p
47
Per Gustafsson
Bredaryds SOK
2:11:59.791810
+23:02.138120
63.5p
48
Henrik Ulldahl
Jönköping
2:12:03.792290
+23:07.138600
63.4p
49
Mats Persson
IK Stern
2:12:05.792440
+23:08.138750
63.4p
50
Markus Ljung
Göteborgs Polismäns IF
2:12:08.792710
+23:11.139020
63.4p
51
Peter Rosén
IK Ymer
2:12:13.793220
+23:16.139530
63.4p
52
Magnus Carlander
Hestra IF
2:12:13.793250
+23:16.139560
63.4p
53
pär lunnefors
Öxabäcks Vinter-IK
2:12:32.795180
+23:35.141490
63.2p
54
Henrik Ärlig
Borås SK
2:12:38.795750
+23:41.142060
63.1p
55
Jonas Sörensson
Umara SC
2:13:00.797910
+24:03.144220
62.9p
56
Thomas Asp
IFK Göteborg
2:13:13.799290
+24:17.145600
62.8p
57
Martin Kristensson
Öxabäcks Vinter-IK
2:13:21.800040
+24:24.146350
62.7p
58
Eddy Lidström
OK Landehof
2:13:27.800600
+24:30.146910
62.6p
59
Clas Olsson
Äspereds IF
2:13:48.802720
+24:51.149030
62.4p
60
Dan Claesson
Tranemo IF
2:14:01.804010
+25:04.150320
62.3p
61
Kristian Hagberg
Borås SK
2:14:08.804760
+25:11.151070
62.2p
62
Martin Danklint
Tranemo IF
2:14:35.807430
+25:38.153740
62.0p
63
Johan Gustavsson
Skogsbygdens IF
2:14:50.808950
+25:53.155260
61.8p
64
Mattias Brolin
Magra IS
2:14:51.809000
+25:54.155310
61.8p
65
Magnus Stenvall
IK Hakarpspojkarna
2:14:51.809060
+25:54.155370
61.8p
66
Anders Karlsson
IK Trasten
2:16:10.816980
+27:13.163290
61.1p
67
Fredrik Larsson
Borås SK
2:16:27.818640
+27:30.164950
60.9p
68
Joan Starck
Hvetlanda SK
2:16:31.819020
+27:34.165330
60.9p
69
Andreas Bogesten
Anderstorps OK
2:16:39.819830
+27:42.166140
60.8p
70
Johan Carlsson
IK Trasten
2:17:05.822430
+28:08.168740
60.6p
71
Alexander Svensson
Äspereds IF
2:17:56.827580
+28:59.173890
60.1p
72
Markus Ottosson
OK Landehof
2:18:04.828330
+29:07.174640
60.0p
73
Jonas Palm
Sävedalens AIK
2:18:07.828690
+29:11.175000
60.0p
74
Andreas Henningsson
Högaborgs Athleter
2:18:09.828840
+29:12.175150
60.0p
75
Mattias Carlsson
IK Trenne
2:18:30.830910
+29:33.177220
59.8p
76
Jörgen Eriksson
Ätrans IF
2:18:38.831740
+29:41.178050
59.7p
77
Henrik Larsson
Borås SK
2:18:49.832840
+29:52.179150
59.6p
78
Jonas Karlsson
OK Landehof
2:18:57.833650
+30:00.179960
59.6p
79
Andreas Lundh
Halmstad OK
2:19:15.835420
+30:18.181730
59.4p
79
Peter Serrander
Borås GIF
2:19:15.835420
+30:18.181730
59.4p
81
Robert Gotting
Grönahögs IK
2:19:26.836500
+30:29.182810
59.3p
82
Håkan Ek
Grönahögs IK
2:19:37.837650
+30:40.183960
59.2p
83
Peder Folmanis
Tranemo IF
2:19:48.838760
+30:51.185070
59.1p
84
Jan Gotting
Tvärreds IF
2:20:01.840060
+31:04.186370
59.0p
85
Max Bäckström
Karlslunds IF SF
2:20:03.840280
+31:06.186590
59.0p
86
Fredrik Persson
IK Stern
2:20:42.844110
+31:45.190420
58.6p
86
Michael EK
Brännebrona SK
2:20:42.844110
+31:45.190420
58.6p
88
Per Orestig
OK Gränsen
2:20:53.845230
+31:56.191540
58.6p
89
Harald Hermansson
Gnosjö FK
2:21:22.848150
+32:25.194460
58.3p
90
Björn Pehrsson
OK Alehof
2:21:41.850010
+32:44.196320
58.1p
91
Patrik Johansson
OK Stigen
2:22:13.853280
+33:16.199590
57.9p
92
Roland Börjesson
Tranemo IF
2:22:46.856500
+33:49.202810
57.6p
93
Christoffer Havkranz
IF Hallby SOK
2:23:08.858790
+34:12.205100
57.4p
94
Magnus Lövgren
IK Trasten
2:23:15.859440
+34:18.205750
57.4p
95
Viktor park
Gnosjö FK
2:23:24.860380
+34:27.206690
57.3p
96
Anders Furéh
Kungsbacka
2:23:29.860830
+34:32.207140
57.2p
97
Ola Grauers
Mullsjö SOK
2:24:02.864190
+35:06.210500
57.0p
98
Anders Joelsson
OK Landehof
2:24:24.866300
+35:27.212610
56.8p
99
Filip Wärnelöv
Gnosjö FK
2:24:32.867190
+35:36.213500
56.7p
100
Jan-Olof Markinger
Tranemo IF
2:24:50.868950
+35:53.215260
56.6p
101
Hampus Johansson
Göteborg
2:24:53.869260
+35:56.215570
56.6p
102
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
2:25:04.870350
+36:07.216660
56.5p
103
Michael Johansson
IK Stern
2:25:13.871200
+36:16.217510
56.4p
104
Håkan Egerhag
Apladalens Lk
2:25:16.871560
+36:19.217870
56.4p
105
Henrik Dellborg
IK Stern
2:25:40.873940
+36:43.220250
56.2p
106
Micael Wigerud
Göteborg
2:26:10.876910
+37:13.223220
56.0p
107
Ulf Johnsson
Svenljunga IK
2:26:25.878440
+37:28.224750
55.8p
108
Jonas Kronmarker
Mullsjö SOK
2:26:42.880150
+37:45.226460
55.7p
109
Jerker Fritzell
SK Hylte
2:26:59.881800
+38:02.228110
55.6p
110
Leiv Sjåstad
Tranemo IF
2:27:20.883950
+38:23.230260
55.4p
111
Robin Eriksson
Hestra SSK
2:27:37.885640
+38:40.231950
55.3p
112
Lars Gabrielsson
Dalstorps IF
2:28:09.888830
+39:12.235140
55.1p
113
Nicklas Lindqvist
Landsbro IF SK
2:28:10.888940
+39:13.235250
55.0p
114
Inge Arvidsson
IK Trasten
2:28:11.889040
+39:14.235350
55.0p
115
Henrik Ejderholm
Ufk
2:28:13.889220
+39:16.235530
55.0p
116
Johan Kastensson
IFK Österbymo
2:28:16.889560
+39:19.235870
55.0p
117
Lucas J Sundblad
Eksjö SOK
2:28:20.889900
+39:23.236210
55.0p
118
Mikael Rask
Axa SC
2:28:28.890770
+39:31.237080
54.9p
119
Jan Hindér
Volvo IF
2:29:10.894920
+40:13.241230
54.6p
120
Johan Lindow
Gnosjö FK
2:29:51.899050
+40:54.245360
54.3p
121
Magnus Riisgaard
Anderstorps OK
2:29:56.899530
+40:59.245840
54.3p
122
Joakim Ritzby
Jönköping
2:30:10.900930
+41:13.247240
54.2p
123
Kristian Höglind
Sweden
2:30:37.903660
+41:40.249970
54.0p
124
Andreas Olofsson
Axa SC
2:30:48.904700
+41:51.251010
53.9p
125
Daniel Bokinge
Apladalens Lk
2:30:58.905790
+42:02.252100
53.8p
126
Robert Lindqvist
Tranemo IF
2:31:00.905990
+42:04.252300
53.8p
127
Henrik Gustafsson
Skogsbygdens IF
2:31:01.906010
+42:04.252320
53.8p
128
Thomas Johansson
I 19 IF
2:31:04.906360
+42:07.252670
53.8p
129
Martin Gustafsson
OK Alehof
2:31:28.908770
+42:31.255080
53.6p
130
William Blomkvist
Mullsjö SOK
2:31:53.911290
+42:57.257600
53.4p
131
Tomas Hallgren
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:31:55.911410
+42:58.257720
53.4p
132
Juha Salmela
Tranemo IF
2:31:57.911640
+43:00.257950
53.4p
133
Christian Andersson
Lilla Edet
2:32:01.912040
+43:04.258350
53.4p
134
Tomas Amneskog
Aktivitus Sports Club
2:32:04.912380
+43:07.258690
53.3p
135
Peter Eriksson
Skogsbygdens IF
2:32:20.913930
+43:23.260240
53.2p
136
Anders Jägard
IK Stern
2:32:42.916110
+43:45.262420
53.1p
137
Peter Bråhn
Burseryds IF
2:32:43.916200
+43:46.262510
53.1p
138
Per Wennblom
Anderstorps OK
2:32:54.917380
+43:57.263690
53.0p
139
Fredrik Nyberg
OK Landehof
2:33:32.921130
+44:35.267440
52.7p
140
Staffan Kanen
Landehof
2:34:00.923970
+45:03.270280
52.5p
141
Mats Hammarström
IFK Österbymo
2:34:10.924960
+45:13.271270
52.5p
142
Jonny Persson
OK Gipen
2:34:41.928050
+45:44.274360
52.2p
143
Kent Venöstrand
OK Nackhe
2:34:48.928720
+45:51.275030
52.2p
144
Magnus Palmér
Tranemo IF
2:34:48.928790
+45:52.275100
52.2p
145
Hans Torsborn
Högaborgs Athleter
2:35:51.935030
+46:54.281340
51.8p
146
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
2:36:04.936310
+47:07.282620
51.7p
147
Stefan Elfström
IK Stern
2:36:14.937340
+47:17.283650
51.6p
148
Christer Park
Gnosjö FK
2:36:50.940900
+47:53.287210
51.4p
149
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
2:37:08.942730
+48:11.289040
51.3p
150
Mats Uddbäck
FK Finn
2:37:16.943530
+48:19.289840
51.2p
151
Andreas Avedal
Axa SC
2:38:22.950160
+49:25.296470
50.8p
152
Christer Sturesson
Anderstorps OK
2:39:22.956100
+50:25.302410
50.4p
153
Martin Anderberg
Göteborg
2:39:44.958340
+50:47.304650
50.3p
154
Anders Gryte
OK Landehof
2:39:44.958380
+50:47.304690
50.3p
155
Marcus Johansson
Apladalens Lk
2:39:52.959180
+50:55.305490
50.2p
156
Sten Karlsson
Göteborg
2:40:12.961110
+51:15.307420
50.1p
157
Alexander Lundh
Halmstad OK
2:41:04.966330
+52:07.312640
49.8p
158
Peter Svensson
OK Reftele
2:41:21.968070
+52:24.314380
49.7p
159
Mats Franzén
Ulricehamns IF
2:41:25.968430
+52:28.314740
49.6p
160
Björn Johansson
Målerås IF
2:41:36.969540
+52:39.315850
49.6p
161
Johan Hindér
Axa SC
2:42:11.973080
+53:14.319390
49.4p
162
Per Waltersson
Tranemo IF
2:42:26.974570
+53:29.320880
49.3p
163
Birger Bengtsson
Peab Bedriftsidrettslag
2:43:00.977950
+54:03.324260
49.1p
164
Erik Blomgren
Rydaholms GOIF
2:43:09.978880
+54:12.325190
49.0p
165
Magnus Hofwing
Axa SC
2:43:31.981090
+54:35.327400
48.9p
166
Dan Johnsson
Apladalens Lk
2:43:33.981290
+54:37.327600
48.9p
167
Johan Moreau
IK Stern
2:44:43.988270
+55:46.334580
48.4p
168
Mats Hansson
IK Stern
2:45:04.990330
+56:07.336640
48.3p
169
Johan Engman
Värnamo
2:45:44.994370
+56:47.340680
48.1p
170
Johan Törnqvist
Anderstorps OK
2:45:53.995240
+56:56.341550
48.0p
171
Henrik Andersson
Axa SC
2:46:09.996890
+57:13.343200
47.9p
172
Janne Huhtala
Lilla Edet
2:46:20.997950
+57:23.344260
47.9p
173
Ulf Runum
Gnosjö FK
2:46:49.1000820
+57:52.347130
47.7p
174
Joakim Kvist
IFK Österbymo
2:46:51.1001070
+57:54.347380
47.7p
175
Kent Johansson
Bollebygd
2:48:23.1010250
+59:26.356560
47.2p
176
Jonas Carlsson
OK Reftele
2:48:25.1010480
+59:28.356790
47.2p
177
Nils Anders Brunnsgård
OK Reftele
2:48:41.1012040
+59:44.358350
47.1p
178
Tapio Koppelo
OK Stigen
2:49:35.1017490
+1:00:39.363800
46.8p
179
Mathias Dahlander
Borås SK
2:49:58.1019700
+1:01:01.366010
46.7p
180
Magnus Johnsson
Navåsens FK
2:50:29.1022890
+1:01:33.369200
46.5p
181
Mikael Folkesson
Öxabäcks Vinter-IK
2:50:41.1024020
+1:01:44.370330
46.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
182
Robert Johansson
Kungsäters IF
2:50:41.1024040
+1:01:44.370350
46.4p
183
Tommy Hallberg
Skene Sim o IS
2:50:59.1025840
+1:02:02.372150
46.3p
184
Peter Öhman
Göteborgs SK
2:51:02.1026150
+1:02:05.372460
46.3p
185
Jörgen Hurtig
Gislaved
2:52:09.1032820
+1:03:12.379130
46.0p
186
Joacim Fransson
Anderstorps OK
2:52:41.1036090
+1:03:45.382400
45.8p
187
Bobby Granath
IFK Österbymo
2:52:55.1037420
+1:03:58.383730
45.7p
188
Patrik Andersson
Anderstorps OK
2:53:25.1040440
+1:04:28.386750
45.6p
189
Jonas Rothén
Göteborg
2:53:29.1040880
+1:04:32.387190
45.6p
190
Jan Löngårdh
IK Ymer
2:53:31.1041070
+1:04:34.387380
45.5p
191
Johan Johansson
SK Hylte
2:54:20.1045960
+1:05:23.392270
45.3p
192
Tord Karlberg
Mölndal
2:54:35.1047400
+1:05:38.393710
45.2p
193
Agne Johansson
Svenljunga IK
2:54:43.1048260
+1:05:46.394570
45.2p
194
Sören Skålberg
IK Stern
2:55:13.1051290
+1:06:17.397600
45.0p
195
Mathias Eriksson
IK Trasten
3:00:11.1081050
+1:11:14.427360
43.6p
196
Pär Jorstadius
RO-Gruppen SK
3:01:39.1089880
+1:12:42.436190
43.2p
197
Fredrik Mårebäck
Varberg
3:01:50.1090960
+1:12:53.437270
43.1p
198
Alexander Landstedt
Ringhals IF
3:02:48.1096750
+1:13:51.443060
42.8p
199
Fredrik Parkhagen
Äspereds IF
3:03:26.1100530
+1:14:29.446840
42.7p
200
Stefan Molin
Apladalens Lk
3:03:53.1103250
+1:14:56.449560
42.5p
201
Per-Åke Bastestad
Axa SC
3:04:18.1105790
+1:15:22.452100
42.4p
202
Peter Augustsson
Göteborg
3:04:51.1109090
+1:15:55.455400
42.3p
203
Alexander Öberg
Göteborg
3:05:07.1110620
+1:16:10.456930
42.2p
204
Johan Meldo
Dalsjöfors GOIF
3:05:30.1112940
+1:16:33.459250
42.1p
205
Anders Blom
Falköpings AIK SK
3:05:36.1113500
+1:16:39.459810
42.1p
206
Kjell Vågfelt
IK Stern
3:05:42.1114110
+1:16:45.460420
42.1p
207
Staffan Berg
IK Ymer
3:05:48.1114730
+1:16:51.461040
42.0p
208
Magnus Englund
Borås
3:06:25.1118400
+1:17:28.464710
41.9p
209
Anders Sjöberg
OK Reftele
3:07:11.1123000
+1:18:14.469310
41.7p
210
Mikael Theliander
Stenungsunds OK
3:09:44.1138300
+1:20:47.484610
41.0p
211
Thomas Hansson
Gnosjö FK
3:09:57.1139640
+1:21:00.485950
41.0p
212
Tommy Andersson
Landsbro IF SK
3:10:11.1141000
+1:21:14.487310
40.9p
213
Tobias Wigerud
Göteborg
3:10:15.1141410
+1:21:18.487720
40.9p
214
Lars Gunnar Karlsson
Tranemo IF
3:12:09.1152810
+1:23:12.499120
40.4p
215
Magnus Johansson
Axa SC
3:12:09.1152870
+1:23:12.499180
40.4p
216
Magnus Andersson
Ibm-Klubben
3:12:30.1154940
+1:23:33.501250
40.3p
217
Anders Liljedahl
OK Reftele
3:14:49.1168840
+1:25:52.515150
39.8p
218
Magnus Rosenqvist
Kungälv
3:17:28.1184700
+1:28:31.531010
39.2p
219
Bengt Svensson
OK Gisle
3:21:03.1206230
+1:32:06.552540
38.4p
220
Marcus Nilsson
Ljungby
3:23:30.1220910
+1:34:33.567220
37.8p
221
Mats Johansson
Telia IoFF
3:27:37.1245680
+1:38:40.591990
37.0p
222
Kent Johnsson
Alvesta SOK
3:28:32.1251130
+1:39:35.597440
36.8p
223
Samuel Söderberg
Skogsbygdens IF
3:29:21.1256020
+1:40:24.602330
36.6p
224
Tomas Runesson
IK Trasten
3:39:39.1317810
+1:50:42.664120
34.7p
225
Otto Pile
Sweden
3:40:06.1320560
+1:51:09.666870
34.6p
226
Robert Frederiksen
Göteborg
3:44:20.1345960
+1:55:23.692270
33.8p
-
Erik Finnskog
Tranemo IF
23:59:58.8639700
-
-
Ulf Westlund
Anderstorps OK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Westermark
IK Wilske
23:59:58.8639700
-
-
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Eriksson
Lerums SOK
23:59:58.8639700
-
-
Peter Wirkensjö
FK Finn
23:59:58.8639700
-
-
Johan Larsson
OK Reftele
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Hammar
Anderstorps OK
23:59:58.8639700
-
-
Martin Malmkvist
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Benny Mild
Gällstads IF
23:59:58.8639700
-
-
Mats Korvi
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Christer Johansson
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Abrahamsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Gotting
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Markus Jönsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Wickström
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Knuuttila
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Ove Helgee
Alstermo IF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Johansson
Dalstorps IF
23:59:59.8639800
-
-
Ulrik Härensten
Anderstorps OK
23:59:59.8639800
-
-
Robin Lövgren
IK Trasten
23:59:59.8639800
-
-
Leif Johansson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Max Larsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
-
Stig Hansson
SOK 68
23:59:59.8639800
-
-
Linus Andersson
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Höök
OK Skogshjortarna
23:59:59.8639800
-
-
Per Kjöllerström
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Andreasson
Borås
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
23:59:59.8639800
-
-
Mats Gustafsson
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Börjesson
Kungsbacka
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
18km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Victoria Andersson
Tranemo IF
58:53.353230
58.7p
2
Veronica Adolfsson
Anderstorps OK
1:05:42.394130
+6:49.40800
52.6p
-
Jessica Engström
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
-
Lina Sandström
OK Stigen
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
18km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hugo Sjögren
Tranemo IF
58:24.350340
59.2p
2
Måns Gustafsson
Borås GIF
58:39.351810
+14.1370
59.0p
3
Gustav Östensson
Tranemo IF
1:02:05.372450
+3:41.22010
55.7p
4
Magnus Andrén
Tranemo IF
1:02:33.375220
+4:08.24780
55.3p
5
Erik Österlin
Sävedalens AIK
1:05:02.390130
+6:37.39690
53.2p
6
Michael Crona
Volvo IF
1:07:12.403120
+8:47.52680
51.5p
7
Folke Lindroos
Lenhovda IF
1:09:51.419090
+11:27.68650
49.5p
8
Kristian Adolfsson
Borås SK
1:12:55.437470
+14:31.87030
47.4p
9
Simon Ragnar
Göteborg
1:16:28.458710
+18:03.108270
45.2p
10
Joakim Ståhl
I 19 IF
1:24:22.506190
+25:58.155750
41.0p
-
Bengt Qvist
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Petter Björkman
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
-
Elias Alstéus
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
-
Kennet Sandström
OK Stigen
23:59:59.8639800
-
-
Mats Alldén
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-