Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vårby Distansen / DM Ångermanland
2016-03-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 50
Anders Mannelqvist
Vårby IK
44:07.264600
2
H 35
Robert Engström
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Mattias Sundin
Vårby IK
25:40.153900
83.7p
2
H 20
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
26:43.160200
+1:03.6200
80.4p
3
H 20
Elias Olofsson
Vårby IK
27:35.165400
+1:55.11400
77.9p
4
H 18
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
28:28.170700
+2:48.16700
75.5p
5
H 20
Alexander Hörnquist
Hägglunds Ski Team SK
29:26.176500
+3:46.22500
73.0p
6
H 20
Jack Sjödin
Junsele IF
29:34.177300
+3:54.23300
72.7p
7
H 20
Lukas Sondell
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
7
H 18
Albin Eriksson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 18
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
13:57.83600
75.9p
2
H 16
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
14:14.85300
+17.1600
3
H 16
Alexander Gidlund
Husums IF SK
14:37.87600
+40.3900
4
H 16
Vilgot Lindh
Bondsjöhöjdens IK
14:42.88100
+45.4400
5
D 18
Vendela Blom
Stockviks SF
15:17.91600
+1:20.7900
69.3p
6
D 16
Lovisa Olsson
Husums IF SK
15:26.92500
+1:29.8800
7
D 18
Frida Olofsson
Vårby IK
15:36.93500
+1:39.9800
67.9p
8
D 18
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
15:48.94700
+1:51.11000
67.0p
9
D 15
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
16:06.96500
+2:09.12800
10
D 15
Julia Johansson
Skorpeds SK
16:33.99200
+2:36.15500
11
D 16
Elsa Forsberg
Kramfors Alliansen
16:54.101300
+2:57.17600
12
D 15
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
17:04.102300
+3:07.18600
13
D 16
Johanna Dahl
Vårby IK
17:18.103700
+3:21.20000
14
D 15
Tilde Engberg
Bondsjöhöjdens IK
17:59.107800
+4:02.24100
15
D 16
Sofia Pahlin
Sollefteå Skidor IF
18:24.110300
+4:27.26600
16
D 15
Emelie Wiberg
Nätra SK
20:14.121300
+6:17.37600
17
H 16
Oskar Karlsson
Anundsjö IF
23:59:59.8639800
17
D 18
Hedda Berglund
Vårby IK
23:59:59.8639800
17
D 18
Maja Petersson
Vårby IK
23:59:59.8639800
3.9km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Melker Eklund
Vårby IK
12:56.77500
2
H 14
Laban Nordin
Vårby IK
13:12.79100
+16.1500
3
D 14
Emma Höglund
Kramfors Alliansen
13:34.81300
+38.3700
4
D 14
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
13:38.81700
+42.4100
5
D 14
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
13:54.83300
+58.5700
6
H 14
Axel Saitton
Vårby IK
14:15.85400
+1:19.7800
7
D 14
Sanna Sundström
Husums IF SK
14:18.85700
+1:22.8100
8
D 14
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
15:09.90800
+2:13.13200
9
D 14
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
15:50.94900
+2:54.17300
10
H 14
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
10
D 14
Tea Nilsson
Anundsjö IF
23:59:59.8639800
2.7km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 13
Axel Mannelqvist
Vårby IK
8:05.48400
2
D 13
Sanna Berglund
Vårby IK
8:07.48600
+2.100
3
D 13
Elin Forsgren
Vårby IK
8:18.49700
+13.1200
4
H 12
Carl Gustafsson
Vårby IK
8:22.50100
+17.1600
5
D 13
Klara Torshage
Vårby IK
8:25.50400
+20.1900
6
H 12
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
8:28.50700
+23.2200
7
D 12
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
8:34.51300
+29.2800
8
H 13
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
8:36.51500
+31.3000
8
D 13
Maja Kallin
Hägglunds Ski Team SK
8:36.51500
+31.3000
10
D 12
Elin Näslund
Vårby IK
8:38.51700
+33.3200
11
H 13
Viktor Olsson
Husums IF SK
8:39.51800
+34.3300
12
D 13
Alva Persson
Vårby IK
8:46.52500
+41.4000
13
D 13
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
8:49.52800
+44.4300
13
H 12
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
8:49.52800
+44.4300
15
H 11
Viking Olsson
Husums IF SK
9:04.54300
+59.5800
16
H 13
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
9:07.54600
+1:02.6100
17
H 12
Erik Byström
Vårby IK
9:12.55100
+1:07.6600
18
H 13
Viggo Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
9:14.55300
+1:09.6800
18
H 13
Teo Eikelboom
Vårby IK
9:14.55300
+1:09.6800
20
D 12
Nora Westerlund
Vårby IK
9:19.55800
+1:14.7300
20
H 11
Hugo Petersson
Vårby IK
9:19.55800
+1:14.7300
22
D 13
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
9:22.56100
+1:17.7600
23
H 11
Linus Pettersson
Kramfors Alliansen
9:26.56500
+1:21.8000
24
D 13
Melina Vestermark
Hägglunds Ski Team SK
9:48.58700
+1:43.10200
25
D 11
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
10:08.60700
+2:03.12200
26
H 11
Oskar Höglund
Kramfors Alliansen
10:11.61000
+2:06.12500
27
H 11
Knut Saitton
Vårby IK
10:28.62700
+2:23.14200
28
H 12
Erik Sundberg
Sidensjö IK
10:29.62800
+2:24.14300
29
H 12
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
10:32.63100
+2:27.14600
30
D 13
Tilma Sundelin
Anundsjö IF
10:58.65700
+2:53.17200
31
H 11
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
11:09.66800
+3:04.18300
32
H 13
Adam Söderström
Vårby IK
11:16.67500
+3:11.19000
33
D 11
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds Ski Team SK
11:18.67700
+3:13.19200
34
D 12
Belle Spets
Vårby IK
11:19.67800
+3:14.19300
35
D 11
Moa Eklund
Vårby IK
11:22.68100
+3:17.19600
36
D 11
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
11:23.68200
+3:18.19700
37
D 12
Kristina Vestman
Bondsjöhöjdens IK
11:56.71500
+3:51.23000
38
D 11
Stella Eikelboom
Vårby IK
12:17.73600
+4:12.25100
39
D 13
Sanna Rantala
Husums IF SK
12:49.76800
+4:44.28300
39
D 11
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
12:49.76800
+4:44.28300
41
H 11
Hubert Konopka
Vårby IK
13:07.78600
+5:02.30100
42
D 11
Ida Lindquist
Trehörningsjö IF
13:23.80200
+5:18.31700
43
H 12
Isak Söderlind
Vårby IK
13:37.81600
+5:32.33100
44
H 11
Daniel Kövesi
Vårby IK
14:18.85700
+6:13.37200
45
D 11
Adina Berggren
Vårby IK
15:31.93000
+7:26.44500
46
D 11
Alva Perbo
Hägglunds Ski Team SK
15:32.93100
+7:27.44600
47
D 13
Elsa Eriksson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
47
H 12
Johannes Ulander
Husums IF SK
23:59:59.8639800
47
H 11
Elliot Sundelin
Anundsjö IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 9
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
5:17.31600
2
H 9
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
5:29.32800
+12.1100
3
D 10
Minna Mikaelsson
Hägglunds Ski Team SK
5:41.34000
+24.2300
4
H 10
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
5:43.34200
+26.2500
5
D 10
Lova Larsson
Molidens IK
5:45.34400
+28.2700
6
H 10
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
5:46.34500
+29.2800
7
D 10
Emma Forsgren
Vårby IK
5:55.35400
+38.3700
8
H 9
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
6:02.36100
+45.4400
9
H 9
Erik Gustafsson
Vårby IK
6:12.37100
+55.5400
10
H 10
Joel Byström
Vårby IK
6:14.37300
+57.5600
11
D 10
Lova Toorell
Hägglunds Ski Team SK
6:22.38100
+1:05.6400
12
H 10
Didric Pettersson
Nätra SK
6:25.38400
+1:08.6700
13
H 10
Alfred Jonsson
Nätra SK
6:29.38800
+1:12.7100
14
D 10
Märta Hübenette
Husums IF SK
6:32.39100
+1:15.7400
15
D 10
Ida Hallin
Husums IF SK
6:56.41500
+1:39.9800
16
D 10
Nova Stattin
Bondsjöhöjdens IK
7:01.42000
+1:44.10300
17
D 9
Emelie Häggström
Vårby IK
7:05.42400
+1:48.10700
18
D 9
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
7:11.43000
+1:54.11300
19
D 9
Tyra Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
7:48.46700
+2:31.15000
20
H 9
Joel Söderlind
Vårby IK
7:50.46900
+2:33.15200
21
D 10
Penny Spets
Vårby IK
7:58.47700
+2:41.16000
22
D 9
Elsa Näsström
Vårby IK
8:14.49300
+2:57.17600
23
D 9
Ella Forsberg
Vårby IK
8:15.49400
+2:58.17700
24
D 9
Klara Olofsson
Vårby IK
8:17.49600
+3:00.17900
25
H 10
Oliwer Sturk Kindberg
Nätra SK
8:42.52100
+3:25.20400
25
D 9
Elvira Nässén
Vårby IK
8:42.52100
+3:25.20400
27
D 10
Julina Nyström
Vårby IK
9:01.54000
+3:44.22300
28
H 9
Albin Gyllenflykt
Sidensjö IK
9:07.54600
+3:50.22900
29
H 10
Arvid Andersson
Vårby IK
9:58.59700
+4:41.28000
30
H 9
Elton Sundquist
Vårby IK
11:02.66100
+5:45.34400
31
D 10
Ida Bohman
Vårby IK
11:20.67900
+6:03.36200
32
D 9
Meja Kallin-Åström
Vårby IK
11:39.69800
+6:22.38100
33
H 9
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
33
D 9
Hedvig Ulander
Husums IF SK
23:59:59.8639800
33
D 9
Ellen Fränckel
Husums IF SK
23:59:59.8639800
33
D 9
Linna Dynesius
Nätra SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)