Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Offerdalspropagandan
2016-01-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Arvid Forss
Åsarna IK
24:36.147500
91.9p
2
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
24:45.148400
+9.800
91.4p
3
H 20
Max Novak
Offerdals SK
24:47.148600
+11.1000
91.2p
4
H 21
Simon Lageson
Åsarna IK
24:50.148900
+14.1300
91.1p
5
H 21
Jesper Modin
Piteå Elit SK
25:03.150200
+27.2600
90.3p
6
H 21
Emil Svensson
Åsarna IK
25:04.150300
+28.2700
90.2p
7
H 21
Henrik Ottosson
Åsarna IK
25:07.150600
+31.3000
90.0p
8
H 21
Björn Sandström
Täfteå IK
25:08.150700
+32.3100
90.0p
9
H 21
Simon Persson
Umeå
25:16.151500
+40.3900
89.5p
10
H 21
Mattias Bångman
Offerdals SK
25:20.151900
+44.4300
89.3p
11
H 21
Axel Ekström
Garphyttans IF
25:23.152200
+47.4600
89.1p
12
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
25:38.153700
+1:02.6100
88.2p
13
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
25:55.155400
+1:19.7800
87.2p
14
H 21
Eddie Edström
Stockviks SF
25:56.155500
+1:20.7900
87.2p
15
H 21
Carl Olander
IK Stern
26:06.156500
+1:30.8900
86.6p
16
H 21
Martin Emilsson
Offerdals SK
26:20.157900
+1:44.10300
85.9p
17
H 21
Gunnar Hammarberg
Östersund
26:34.159300
+1:58.11700
85.1p
18
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
27:16.163500
+2:40.15900
82.9p
19
H 21
Andreas Grahn
Sunne SLF
27:23.164200
+2:47.16600
82.6p
20
H 21
Jesper Thor
Åsarna IK
28:01.168000
+3:25.20400
80.7p
21
H 21
Johan Bergman
Sollefteå SK
28:14.169300
+3:38.21700
80.1p
22
H 21
Peter Novak
Offerdals SK
31:22.188100
+6:46.40500
72.1p
23
H 18
Karel Novak
Offerdals SK
33:40.201900
+9:04.54300
67.2p
24
H 21
Per Magnus Landén
Ås IL
35:57.215600
+11:21.68000
62.9p
6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Ossian Rosenberg
Duveds IF
17:38.105700
2
D 21
Hedda Bångman
Offerdals SK
18:17.109600
+39.3800
80.5p
3
H 16
Erik Engelin
Offerdals SK
18:33.111200
+55.5400
4
H 16
Jesper Persson
Åsarna IK
18:53.113200
+1:15.7400
5
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
19:06.114500
+1:28.8700
76.3p
6
D 21
Lisa Dahl
Offerdals SK
19:10.114900
+1:32.9100
76.0p
7
H 16
Sven Leander
Åsarna IK
19:34.117300
+1:56.11500
8
D 21
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
19:37.117600
+1:59.11800
73.9p
9
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
19:41.118000
+2:03.12200
73.6p
10
H 16
Simon Eriksson
Östersunds SK
19:45.118400
+2:07.12600
11
H 16
William Selander
Spikbodarnas IK
19:59.119800
+2:21.14000
11
D 21
Isabelle Persson
Stockviks SF
19:59.119800
+2:21.14000
72.3p
13
H 16
Kasper Wiken
Åsarna IK
20:04.120300
+2:26.14500
14
H 16
Henrik Millestu
Utrikes SK
20:11.121000
+2:33.15200
15
H 15
Robin Ivansson
Offerdals SK
20:24.122300
+2:46.16500
16
D 15
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
20:37.123600
+2:59.17800
17
D 16
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
20:39.123800
+3:01.18000
18
H 15
Oskar Åslund
Östersunds SK
21:04.126300
+3:26.20500
19
D 15
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
21:30.128900
+3:52.23100
20
D 16
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
21:45.130400
+4:07.24600
21
D 16
Maria Novak
Offerdals SK
21:49.130800
+4:11.25000
22
D 16
Emma Jönsson
Östersunds SK
21:53.131200
+4:15.25400
23
H 16
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
22:55.137400
+5:17.31600
24
D 15
Ida Wasell
Järpens SK
23:12.139100
+5:34.33300
25
D 15
Julia Nilsson
Offerdals SK
23:42.142100
+6:04.36300
26
H 15
Erik Hennings
Östersunds SK
23:45.142400
+6:07.36600
27
D 15
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
24:10.144900
+6:32.39100
28
D 15
Paige Lembke
Sundbybergs IK
24:17.145600
+6:39.39800
29
D 15
Sara Uddegård
Offerdals SK
24:24.146300
+6:46.40500
30
D 18
Patricia Ivansson
Offerdals SK
24:47.148600
+7:09.42800
56.1p
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Gustav Pålsson
Utrikes SK
9:07.54600
2
H 14
Gustav Hedström
Östersunds SK
9:53.59200
+46.4500
3
D 14
Märta Rosenberg
Duveds IF
10:00.59900
+53.5200
4
D 14
Ylva Olsson
Offerdals SK
10:33.63200
+1:26.8500
5
H 14
Isac Morin
Utrikes SK
10:35.63400
+1:28.8700
6
H 14
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
10:40.63900
+1:33.9200
7
H 13
Leo Svahn
Östersunds SK
10:44.64300
+1:37.9600
8
H 14
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
10:45.64400
+1:38.9700
9
H 14
Axel Mattsson
Ås IL
10:47.64600
+1:40.9900
10
H 14
Jon Nilsson
Offerdals SK
10:54.65300
+1:47.10600
11
H 14
Tor Rönnestrand
Ås IL
11:00.65900
+1:53.11200
12
D 14
Anna Jonsson
Duveds IF
11:01.66000
+1:54.11300
13
D 14
Anna Novak
Offerdals SK
11:02.66100
+1:55.11400
14
H 13
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
11:03.66200
+1:56.11500
15
D 14
Elsa Carlsson
Åsarna IK
11:08.66700
+2:01.12000
16
D 13
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
11:15.67400
+2:08.12700
17
D 14
Ellen Sjölund
Duveds IF
11:24.68300
+2:17.13600
18
H 13
Edvin Nordgren
Åsarna IK
11:32.69100
+2:25.14400
19
H 14
Elias Pedersen
Åsarna IK
11:34.69300
+2:27.14600
20
D 13
Alba Johansson
Funäsdalens IF
11:45.70400
+2:38.15700
21
H 13
Hannes Sjölund Myhr
Ås IL
11:46.70500
+2:39.15800
21
D 14
Wilma Johansson
Åsarna IK
11:46.70500
+2:39.15800
23
D 13
Tilde Ingvarsson
Svegs IK
11:50.70900
+2:43.16200
24
H 13
Elis Graipe
Östersunds SK
11:51.71000
+2:44.16300
24
D 13
Sofia Redman
Östersunds SK
11:51.71000
+2:44.16300
26
D 13
Flisa Ravald
Ås IL
11:56.71500
+2:49.16800
27
H 12
Hjalmar Oskarsson
Ås IL
11:57.71600
+2:50.16900
28
H 13
Victor Berglund
Järpens SK
12:02.72100
+2:55.17400
29
D 12
Jonna Kjellgren
Järpens SK
12:03.72200
+2:56.17500
30
H 12
Pelle Boberg
Duveds IF
12:07.72600
+3:00.17900
31
H 12
Emil Tänglander
Östersunds SK
12:10.72900
+3:03.18200
32
D 12
Elin Carlsson
Åsarna IK
12:11.73000
+3:04.18300
33
H 12
Ludvig Millestu
Utrikes SK
12:29.74800
+3:22.20100
34
D 12
Wilma Karlsson
Utrikes SK
12:32.75100
+3:25.20400
35
D 13
Tindra Österberg
Ås IL
12:33.75200
+3:26.20500
36
D 13
Elvira Hermansson
Spikbodarnas IK
12:34.75300
+3:27.20600
37
H 13
Filip Rentzhog
Frösö IF
12:36.75500
+3:29.20800
38
H 13
Arvid Jönsson
Svegs IK
12:42.76100
+3:35.21400
39
D 12
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
12:46.76500
+3:39.21800
40
H 12
Leo Eriksson
Östersunds SK
12:47.76600
+3:40.21900
41
H 12
Ante Duveskog
Östersunds SK
12:51.77000
+3:44.22300
42
D 13
Lova Busk
Svegs IK
13:03.78200
+3:56.23500
42
D 14
Klara Roos
Ås IL
13:03.78200
+3:56.23500
44
H 12
Oscar Norén
Ås IL
13:06.78500
+3:59.23800
45
D 12
Alva Eriksson
Spikbodarnas IK
13:18.79700
+4:11.25000
46
D 12
Liv Sjölund
Östersunds SK
13:21.80000
+4:14.25300
46
D 14
Minna Grip
Ytterhogdals IK
13:21.80000
+4:14.25300
48
H 12
Max Hansson
Offerdals SK
13:23.80200
+4:16.25500
48
D 12
Hanna Mårtensson
Utrikes SK
13:23.80200
+4:16.25500
50
D 14
Elise Ramberger
Frösö IF
13:41.82000
+4:34.27300
51
D 12
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
13:54.83300
+4:47.28600
52
H 12
Axel Arnesson
Ås IL
13:56.83500
+4:49.28800
53
H 13
Linus Sörlin
Offerdals SK
13:59.83800
+4:52.29100
54
D 14
Emma Wikberg
Utrikes SK
14:09.84800
+5:02.30100
55
D 13
Saga Gunneriusson
Östersunds SK
14:16.85500
+5:09.30800
56
D 12
Caroline Nilsson
Offerdals SK
14:21.86000
+5:14.31300
57
D 13
Sanna Bäck
Svegs IK
14:40.87900
+5:33.33200
58
D 12
Meja Engrund
Åsarna IK
14:41.88000
+5:34.33300
59
H 13
Leon Strand
Duveds IF
14:49.88800
+5:42.34100
59
D 13
Nova Noaksson
Ås IL
14:49.88800
+5:42.34100
61
H 12
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
15:03.90200
+5:56.35500
62
D 12
Sofia Carlson
Östersunds SK
16:06.96500
+6:59.41800
63
H 12
Jonas Lindqvist
Östersunds SK
17:01.102000
+7:54.47300
64
D 12
Stina Olausson
Offerdals SK
17:06.102500
+7:59.47800
65
H 12
Albert Andersson
Offerdals SK
19:29.116800
+10:22.62100
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 11
Max Johansson
Östersunds SK
4:13.25200
2
H 11
Björn Rönnestrand
Ås IL
4:26.26500
+13.1200
3
D 10
Maja Pålsson
Utrikes SK
4:34.27300
+21.2000
4
D 11
Alva Svahn
Östersunds SK
4:36.27500
+23.2200
5
D 10
Hilde Oskarsson
Ås IL
4:39.27800
+26.2500
6
H 10
Måns Rawald
Ås IL
4:41.28000
+28.2700
6
H 11
Ebbe Zachrisson
Litsbygdens SK
4:41.28000
+28.2700
8
H 10
Johan Richardsson
Järpens SK
4:50.28900
+37.3600
9
D 11
Elsa Malmgren
Åsarna IK
4:51.29000
+38.3700
10
H 11
Alvin Noaksson
Ås IL
4:55.29400
+42.4100
11
H 11
Philip Hamberg
Östersunds SK
5:00.29900
+47.4600
12
H 10
Felix Sjölund Myhr
Ås IL
5:03.30200
+50.4900
13
H 11
Eric Staaf
Ås IL
5:04.30300
+51.5000
14
H 11
Björn Östlund
Järpens SK
5:05.30400
+52.5100
14
H 11
Elias Redman
Östersunds SK
5:05.30400
+52.5100
16
D 11
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
5:08.30700
+55.5400
17
D 10
Ines Stjerna
Utrikes SK
5:14.31300
+1:01.6000
17
D 11
Astrid Karlstedt
Spikbodarnas IK
5:14.31300
+1:01.6000
19
D 10
Julia Noren
Ås IL
5:17.31600
+1:04.6300
20
H 10
Olle Sjöblom
Ås IL
5:22.32100
+1:09.6800
21
H 10
Olle Hamberg
Frösö IF
5:24.32300
+1:11.7000
21
H 11
Oscar Olausson
Offerdals SK
5:24.32300
+1:11.7000
23
D 11
Ebba Hennings
Östersunds SK
5:27.32600
+1:14.7300
23
D 11
Hanna Stenmark
Östersunds SK
5:27.32600
+1:14.7300
25
D 10
Sofia Nilsson
Offerdals SK
5:28.32700
+1:15.7400
26
H 9
Edvin Mårtensson
Litsbygdens SK
5:30.32900
+1:17.7600
27
D 9
Nora Samuelsson
Östersunds SK
5:31.33000
+1:18.7700
28
D 10
Klara Nygård
Frösö IF
5:35.33400
+1:22.8100
28
D 11
Saga Fahlgren
Frösö IF
5:35.33400
+1:22.8100
30
H 10
Malte Lewandowski
Frösö IF
5:36.33500
+1:23.8200
31
D 11
Signe Roos
Ås IL
5:37.33600
+1:24.8300
32
H 10
Leo Eiremo
Östersunds SK
5:38.33700
+1:25.8400
33
D 10
Greta Hedman
Spikbodarnas IK
5:43.34200
+1:30.8900
34
H 9
Melker Rentzhog
Frösö IF
5:45.34400
+1:32.9100
34
H 10
Mattis Fahlgren
Frösö IF
5:45.34400
+1:32.9100
36
D 11
Moa Ericsson
Östersunds SK
5:47.34600
+1:34.9300
37
H 9
Albin Richardsson
Järpens SK
5:48.34700
+1:35.9400
38
H 10
Nils Ramberger
Frösö IF
5:50.34900
+1:37.9600
38
H 11
Nils Graipe
Östersunds SK
5:50.34900
+1:37.9600
40
D 11
Elsa Arnesson
Ås IL
5:51.35000
+1:38.9700
41
H 9
Vile Noaksson
Ås IL
5:53.35200
+1:40.9900
42
D 10
Frida Kjellgren
Järpens SK
5:54.35300
+1:41.10000
43
H 10
Olle Duveskog
Litsbygdens SK
5:55.35400
+1:42.10100
44
D 11
Hanna Lindqvist
Spikbodarnas IK
6:01.36000
+1:48.10700
45
D 10
Emilina Bång
Östersunds SK
6:03.36200
+1:50.10900
46
H 10
Anton Nordgren
Åsarna IK
6:04.36300
+1:51.11000
47
D 10
Mikaela Sörlin
Offerdals SK
6:09.36800
+1:56.11500
48
D 11
Alva Svärd
Östersunds SK
6:10.36900
+1:57.11600
49
H 9
Arvid Karlsson
Åsarna IK
6:12.37100
+1:59.11800
50
D 10
Märta Lindqvist
Östersunds SK
6:19.37800
+2:06.12500
51
H 10
Herman Göransson
Åsarna IK
6:20.37900
+2:07.12600
52
D 11
Filippa Bernsten
Spikbodarnas IK
6:21.38000
+2:08.12700
53
D 9
Elsa Tänglander
Östersunds SK
6:24.38300
+2:11.13000
54
H 11
Thore Hamberg
Frösö IF
6:26.38500
+2:13.13200
55
D 11
Saga Moström
Östersunds SK
6:30.38900
+2:17.13600
56
D 10
Moa Sandberg
Frösö IF
6:33.39200
+2:20.13900
57
H 10
Petrus Landén
Ås IL
6:39.39800
+2:26.14500
58
H 9
Noa Hansson
Offerdals SK
6:43.40200
+2:30.14900
59
D 9
Stina Morin
Utrikes SK
6:48.40700
+2:35.15400
60
D 11
Lydia Lindman
Offerdals SK
7:06.42500
+2:53.17200
61
D 10
Ottilia Pedersen
Åsarna IK
7:10.42900
+2:57.17600
62
H 9
Alfred Pedersen
Åsarna IK
7:11.43000
+2:58.17700
63
H 9
Elias Klemensson
Offerdals SK
7:16.43500
+3:03.18200
64
D 9
Elma Roos
Ås IL
7:26.44500
+3:13.19200
65
H 10
Helmer Lindman
Offerdals SK
7:57.47600
+3:44.22300
66
H 9
Max Söderlund
Offerdals SK
8:10.48900
+3:57.23600
67
D 11
Alva Berglund
Offerdals SK
8:32.51100
+4:19.25800
68
H 10
Ludvig Andersson
Offerdals SK
8:39.51800
+4:26.26500
69
D 9
Kajsa Bernsten
Spikbodarnas IK
9:19.55800
+5:06.30500
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)