20km Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | H 21 | Oscar Claesson | IF Hallby SOK | 44:14.265300 | | 76.2p |
2 | H 21 | Hannes Assarsson | Nässjö SF | 45:21.272000 | +1:07.6600 | 74.3p |
3 | H 21 | David Johansson | Nässjö SF | 46:11.277000 | +1:57.11600 | 73.0p |
4 | H 21 | Stefan Mennborg | IK Hakarpspojkarna | 46:38.279700 | +2:24.14300 | 72.3p |
5 | H 21 | Olle Frykfeldtd | IK Hakarpspojkarna | 46:41.280000 | +2:27.14600 | 72.2p |
6 | H 21 | Patrik Petersson | Apladalens Lk | 46:43.280200 | +2:29.14800 | 72.1p |
7 | H 21 | Mattias Qvarnström | Lekeryd-Svarttorps SK | 48:14.289300 | +4:00.23900 | 69.9p |
8 | H 21 | Trygve Jensen | Nässjö SF | 48:35.291400 | +4:21.26000 | 69.4p |
9 | H 21 | David Fransson | ASK Växjö | 49:02.294100 | +4:48.28700 | 68.7p |
10 | H 21 | Ove Helgee | Alstermo IF | 49:53.299200 | +5:39.33800 | 67.6p |
11 | H 21 | Tommy Holgersson | Forsa IF | 53:46.322500 | +9:32.57100 | 62.7p |
12 | H 21 | Tomas Gustavsson | IFK Stockaryd | 1:00:50.364900 | +16:36.99500 | 55.4p |
10km Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | H 20 | Erik Sjöberg | Eksjö SOK | 23:32.141100 | | |
2 | D 21 | Åsa Tiare Carlsson | Nässjö SF | 29:37.177600 | +6:05.36400 | |
3 | D 21 | Ulrika Ribbholm | Landsbro IF SK | 30:21.182000 | +6:49.40800 | |
4 | D 21 | Carina Holgersson | Forsa IF | 33:46.202500 | +10:14.61300 | |
5 | D 21 | Lena Eriksson | Eksjö SOK | 23:59:59.8639800 | | |
5km Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | D 16 | Lovisa Blomgren | SOK Aneby | 18:55.113400 | | |
2 | H 16 | Hugo Djurstedt | Eksjö SOK | 19:02.114100 | +7.600 | |
3 | H 16 | Hampus Fyhr | SOK Aneby | 20:03.120200 | +1:08.6700 | |
4 | D 16 | Elin Johansson | Markaryds FK | 29:32.177100 | +10:37.63600 | |
5 | H 16 | Valdemar Danielsson | Apladalens Lk | 33:47.202600 | +14:52.89100 | |
3km Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | H 14 | Simon Nilsson | IF Hallby SOK | 8:23.50200 | | |
2 | H 14 | Olle Andersson | Tidaholm SOK Sisu | 8:30.50900 | +7.600 | |
3 | H 14 | Alexander Jonsson | IF Hallby SOK | 8:49.52800 | +26.2500 | |
4 | H 14 | Karl Petersén | Landsbro IF SK | 9:25.56400 | +1:02.6100 | |
5 | H 14 | Gustav Hildorsson | Nässjö SF | 9:29.56800 | +1:06.6500 | |
6 | H 14 | Joel Björnlinger | IK Vista | 9:30.56900 | +1:07.6600 | |
7 | H 14 | Benjamin Claesson | IF Hallby SOK | 9:42.58100 | +1:19.7800 | |
8 | H 14 | Gustav Ribbholm | Landsbro IF SK | 9:49.58800 | +1:26.8500 | |
9 | H 12 | Gabriel Claesson | IF Hallby SOK | 9:51.59000 | +1:28.8700 | |
10 | D 14 | Emma Ling | IF Hallby SOK | 9:54.59300 | +1:31.9000 | |
11 | H 14 | Mattias Öhlund | IK Hakarpspojkarna | 9:59.59800 | +1:36.9500 | |
11 | D 14 | Emma Eriksson | Eksjö SOK | 9:59.59800 | +1:36.9500 | |
13 | D 14 | Agnes Djurstedt | Eksjö SOK | 10:15.61400 | +1:52.11100 | |
14 | D 14 | Alma Gustafsson | SOK Aneby | 10:29.62800 | +2:06.12500 | |
15 | H 12 | Axel Wernersson | IF Hallby SOK | 10:41.64000 | +2:18.13700 | |
16 | D 14 | Alice Strömgren | SOK Aneby | 10:45.64400 | +2:22.14100 | |
17 | D 14 | Isabell Pettersson | SOK Aneby | 10:54.65300 | +2:31.15000 | |
18 | D 12 | Tilda Rosander | SOK Aneby | 11:06.66500 | +2:43.16200 | |
19 | D 14 | Evelina Jonason | SOK Aneby | 11:07.66600 | +2:44.16300 | |
20 | H 14 | Erik Ling | IF Hallby SOK | 11:39.69800 | +3:16.19500 | |
21 | D 12 | Felicia Fyhr | SOK Aneby | 11:43.70200 | +3:20.19900 | |
22 | D 12 | Sandra Ling | IF Hallby SOK | 11:47.70600 | +3:24.20300 | |
23 | D 14 | Ebba Rosander | SOK Aneby | 11:50.70900 | +3:27.20600 | |
24 | H 12 | Kalle Öhlund | IK Hakarpspojkarna | 12:00.71900 | +3:37.21600 | |
25 | D 14 | Tuffi Tiare | Nässjö SF | 12:17.73600 | +3:54.23300 | |
26 | H 14 | Axel Gustavsson | Landsbro IF SK | 13:05.78400 | +4:42.28100 | |
27 | H 12 | Martin Eriksson | Annebergs GIF | 13:31.81000 | +5:08.30700 | |
28 | D 14 | Hilda Holmqvist Johansson | IK Hakarpspojkarna | 23:59:59.8639800 | | |
|
2km Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | H 10 | Felix Frykfeldt | IK Hakarpspojkarna | 6:22.38100 | | |
2 | H 10 | Isak Hertz | IF Hallby SOK | 7:08.42700 | +46.4500 | |
3 | H 10 | Alfred Claesson | IF Hallby SOK | 7:13.43200 | +51.5000 | |
4 | H 10 | Emil Ling | IF Hallby SOK | 7:16.43500 | +54.5300 | |
5 | H 10 | Nils Johansson | IK Hakarpspojkarna | 7:34.45300 | +1:12.7100 | |
6 | H 10 | Vilhelm Lernevik | IK Hakarpspojkarna | 7:39.45800 | +1:17.7600 | |
7 | H 10 | Wilhelm Karmetun | Landsbro IF SK | 8:14.49300 | +1:52.11100 | |
8 | D 10 | Märta Wernersson | IF Hallby SOK | 8:16.49500 | +1:54.11300 | |
9 | D 10 | Alicia Pettersson | SOK Aneby | 9:50.58900 | +3:28.20700 | |
10 | H 10 | Einar Austli | Nässjö SF | 23:59:59.8639800 | | |
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför)