Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skatamarksloppet
2016-03-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas Nilsson
Skellefteå XC
55:00.329900
87.7p
2
Niklas Niska
Ounasvaaran Hiito
55:04.330300
+4.300
87.6p
3
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
55:10.330900
+10.900
87.4p
4
Simon Öberg
Kalix SK
55:11.331000
+11.1000
87.4p
5
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
55:30.332900
+30.2900
86.8p
6
Jonny Nilimaa
Studentidrott
59:01.354000
+4:01.24000
81.0p
7
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
1:00:18.361700
+5:18.31700
79.0p
8
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
1:01:19.367800
+6:19.37800
77.6p
9
Daniel Larsson
Gällivare Endurance
1:01:22.368100
+6:22.38100
77.5p
10
Erik Johansson
Tranemo IF
1:01:27.368600
+6:27.38600
77.4p
11
Lars Nordmark
Luleå
1:01:57.371600
+6:57.41600
76.7p
12
Andreas Nilsson
Sävast Ski Team IF
1:02:08.372700
+7:08.42700
76.4p
13
Markus Knutgård
Haparanda SKT
1:02:27.374600
+7:27.44600
76.0p
14
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
1:02:31.375000
+7:31.45000
75.9p
15
Jonas Nordlander
Bodens SK
1:03:59.383800
+8:59.53800
74.0p
16
Jesper Matti
Bodens SK
1:04:48.388700
+9:48.58700
72.9p
17
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
1:05:58.395700
+10:58.65700
71.5p
18
Helena Lundkvist
Kalix SK
1:06:00.395900
+11:00.65900
71.4p
19
Johan Lintzén
Bergnäsets AIK
1:06:28.398700
+11:28.68700
70.9p
20
Linda Danvid-malm
IFK Umeå
1:07:37.405600
+12:37.75600
69.6p
21
Tomas Hedström
Bodens SK
1:08:07.408600
+13:07.78600
69.0p
22
Magnus Berglund
Bodens SK
1:08:30.410900
+13:30.80900
68.6p
23
Johan Cylvén
Axa SC
1:09:37.417600
+14:37.87600
67.3p
24
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
1:09:49.418800
+14:49.88800
67.1p
25
Erik Lund
Bodenpolisens Iff
1:10:19.421800
+15:19.91800
66.6p
26
Daniel Berggren
Jävre IF
1:11:06.426500
+16:06.96500
65.8p
27
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
1:12:58.437700
+17:58.107700
63.9p
28
Rickard Öberg
Hemmingsmarks IF
1:13:12.439100
+18:12.109100
63.7p
29
Mikael Eriksson
Sävast Ski Team IF
1:13:15.439400
+18:15.109400
63.7p
30
Roger Lundqvist
Råneå SK
1:14:46.448500
+19:46.118500
62.3p
31
Isac Ljungholm
Skellefteå SK
1:15:06.450500
+20:06.120500
62.0p
32
Göran Olsson
Sävast Ski Team IF
1:15:23.452200
+20:23.122200
61.7p
33
Jörgen Westerlund
Hemmingsmarks IF
1:16:02.456100
+21:02.126100
61.1p
34
Henry Antonsson
Fmv-Sport
1:16:09.456800
+21:09.126800
61.0p
35
Lars Sundqvist
Vattenfalls IF
1:17:03.462200
+22:03.132200
60.2p
36
Einar Knudsen
Kalix SK
1:18:09.468800
+23:09.138800
59.3p
37
Olavi Vanhapiha
Aavasaksan Urheilijat
1:18:10.468900
+23:10.138900
59.3p
38
Brage Strang Wikström
Bodens SK
1:21:16.487500
+26:16.157500
56.8p
39
Görgen Segerlund
Kukkola IF
1:22:22.494100
+27:22.164100
56.0p
40
Anna Lintzén
Bergnäsets AIK
1:24:03.504200
+29:03.174200
54.8p
41
Johan Persson
Bodens SK
1:25:03.510200
+30:03.180200
54.1p
42
Mats Andersson
Råneå SK
1:27:12.523100
+32:12.193100
52.6p
43
Niklas Spångberg
Bodens SK
1:30:45.544400
+35:45.214400
50.4p
44
Erik Holmgren
Skogså IF
1:31:39.549800
+36:39.219800
49.9p
45
Lage Antonsson
Råneå SK
1:32:39.555800
+37:39.225800
49.3p
46
Lars Isaksson
Bodens SK
1:32:41.556000
+37:41.226000
49.3p
47
Eric Lundgren
Bodens SK
1:33:41.562000
+38:41.232000
48.7p
48
Anna Lindgren
Råneå SK
1:34:04.564300
+39:04.234300
48.5p
49
Åke Bergström
Vittjärvs IK
1:34:28.566700
+39:28.236700
48.3p
50
Hans Jönsson
Fm
1:34:30.566900
+39:30.236900
48.3p
51
Rikard Wainio
Bodens SK
1:35:05.570400
+40:05.240400
48.0p
52
Petronella Rutström
Bodens SK
1:35:59.575800
+40:59.245800
47.5p
53
Thomas Dådring
Bodens SK
1:36:13.577200
+41:13.247200
47.3p
54
Emil Eriksson
Skogså IF
1:37:44.586300
+42:44.256300
46.6p
55
Samuel Matti
Sävast Ski Team IF
1:40:45.604400
+45:45.274400
45.1p
56
Fredrik Lidberg
Gunnarsby SK
1:40:54.605300
+45:54.275300
45.0p
57
Elmina Nilsson
Antnäs BK
1:47:30.644900
+52:30.314900
42.1p
58
Andreas Nilsson
Antnäs BK
1:47:32.645100
+52:32.315100
42.0p
59
Manfred Söderholm
Skogså IF
1:50:17.661600
+55:17.331600
40.9p
60
Birger Nilsson
Skogså IF
1:52:20.673900
+57:20.343900
40.1p
61
Christin Larsson
No Club
1:55:19.691800
+1:00:19.361800
39.0p
62
Fredrik Hagberg
Råneå SK
1:55:20.691900
+1:00:20.361900
39.0p
63
Johan Norberg
Bodens SK
1:56:57.701600
+1:01:57.371600
38.4p
64
Robert Andersson
Bodens SK
1:58:31.711000
+1:03:31.381000
37.9p
65
John Wahlström
Bodens SK
1:58:33.711200
+1:03:33.381200
37.9p
66
Andreas Hagberg
Degerbäckens By
1:59:41.718000
+1:04:41.388000
37.5p
67
Doris Bertilsson
Bodens SK
2:02:28.734700
+1:07:28.404700
36.6p
68
Ingemar Bertilsson
Bodens SK
2:02:29.734800
+1:07:29.404800
36.6p
69
Christer Jansson
Skogså IF
2:03:57.743600
+1:08:57.413600
36.2p
70
Jessica Sundberg
No Club
2:07:12.763100
+1:12:12.433100
35.2p
71
Charlotta Nordström
No Club
2:07:48.766700
+1:12:48.436700
35.0p
72
Tove Söderholm
No Club
2:11:42.790100
+1:16:42.460100
33.9p
73
Torvald Söderholm
No Club
2:11:43.790200
+1:16:43.460200
33.9p
74
Tony Andersson
Skogså IF
2:14:21.806000
+1:19:21.476000
33.2p
75
Rikard Sundqvist
Skogså IF
2:17:24.824300
+1:22:24.494300
32.4p
76
Urban Henriksson
Skogså IF
2:20:56.845500
+1:25:56.515500
31.6p
77
Bobby Isaksson
Skogså IF
2:24:19.865800
+1:29:19.535800
30.8p
78
Robert Sundberg
No Club
2:25:42.874100
+1:30:42.544100
30.5p