Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ReservRallarn
2016-03-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristin Barkman
IF Hallby SOK
1:15:42.454100
51.5p
2
Maria Gustafsson
Bottnaryd IF
1:19:29.476800
+3:47.22600
48.6p
3
Stina Nero
Mullsjö SOK
1:24:22.506100
+8:40.51900
45.3p
4
Pia Käck Fritzell
Mullsjö SOK
1:25:08.510700
+9:26.56500
44.8p
5
Ylva Bergqvist
IF Ski Team Skåne
1:26:24.518300
+10:42.64100
44.0p
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
52:56.317500
81.0p
1
Peter Arnesson
Ulricehamns IF
52:57.317600
+1
81.0p
3
Johan Kanto
IK Stern
52:58.317700
+2.100
81.0p
4
Peter Gustavssonjosephson
OK Stigen
53:58.323700
+1:02.6100
79.0p
5
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
54:54.329300
+1:58.11700
77.2p
6
Erik Nero
Mullsjö SOK
55:35.333400
+2:39.15800
76.0p
7
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
57:00.341900
+4:04.24300
73.5p
8
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
57:01.342000
+4:05.24400
73.5p
9
Johan Palmér
IF Hallby SOK
57:06.342500
+4:10.24900
73.4p
10
Mikael Magnusson
Nybro Ski
57:47.346600
+4:51.29000
72.2p
11
David Erixon
IF Hallby SOK
58:42.352100
+5:46.34500
70.8p
12
Marcus Ullman
OK Alehof
58:45.352400
+5:49.34800
70.7p
13
Per Bertilsson
Mullsjö SOK
58:49.352800
+5:53.35200
70.6p
14
Ove Helgee
Alstermo IF
58:50.352900
+5:54.35300
70.6p
14
Roger Svenningsson
Mullsjö SOK
58:50.352900
+5:54.35300
70.6p
16
Patrik Petersson
Apladalens Lk
58:54.353300
+5:58.35700
70.5p
17
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
1:02:01.372000
+9:05.54400
66.0p
18
Arvid Öhrn
IK Vista
1:02:40.375900
+9:44.58300
65.1p
19
Anders Karlsson
IK Trasten
1:02:49.376800
+9:53.59200
64.9p
20
Lasse Ericsson
Nybro Ski
1:04:13.385200
+11:17.67600
63.1p
21
Nils-Arvid Olofsson
Eslövs FK
1:04:55.389400
+11:59.71800
62.3p
22
Peder Karlén
IF Hallby SOK
1:04:58.389700
+12:02.72100
62.2p
23
Henrik Johansson
IK Vista
1:06:52.401100
+13:56.83500
60.0p
24
Johan Kastensson
IFK Österbymo
1:07:38.405700
+14:42.88100
59.2p
25
Emil Andersson
Axa SC
1:09:31.417000
+16:35.99400
57.2p
26
Markus Palmér
Tenhults SOK
1:09:57.419600
+17:01.102000
56.8p
27
Marcus Ölm
IK Vista
1:10:43.424200
+17:47.106600
56.0p
28
Hampus Johansson
OK Alehof
1:11:42.430100
+18:46.112500
55.1p
29
Björn Andersson
ASK Växjö
1:14:21.446000
+21:25.128400
52.7p
30
Kimmo Saikkonen
Nässjö SF
1:14:25.446400
+21:29.128800
52.6p
31
Andreas Ivansson
Vaggeryds SOK
1:14:27.446600
+21:31.129000
52.6p
32
Anders Jägard
IK Stern
1:15:07.450600
+22:11.133000
52.0p
33
Christopher Svensson
Bottnaryd IF
1:15:20.451900
+22:24.134300
51.8p
34
Patrik Sund
IF Hallby SOK
1:16:39.459800
+23:43.142200
50.8p
35
Mattias Carlsson
Hvetlanda SK
1:17:58.467700
+25:02.150100
49.7p
36
Ben Heimdal
Vaggeryds SOK
1:18:26.470500
+25:30.152900
49.4p
37
Viktor Svensson
IFK Österbymo
1:21:06.486500
+28:10.168900
47.4p
38
BO Andersson Möller
IF Hallby SOK
1:42:31.615000
+49:35.297400
36.1p
39
Peter Larsson
Göteborgs SK
2:06:25.758400
+1:13:29.440800
28.5p
-
Johan Wernefur
Skillingaryds FK
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Janette -tom-
No Club
1:05:00.389900
62.2p
2
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
1:27:35.525400
+22:35.135400
43.3p
3
Carin Rosjö
IF Hallby SOK
1:27:36.525500
+22:36.135500
43.3p
4
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
1:27:47.526600
+22:47.136600
43.2p
5
Anette Hertz
IF Hallby SOK
1:32:06.552500
+27:06.162500
40.8p
6
Katarina Cederlund Saikkonen
Nässjö SF
1:39:04.594300
+34:04.204300
37.5p
7
Sofia Beijer
Jönköpings OK
1:40:50.604900
+35:50.214900
36.8p
8
Camilla Henriksson
Jönköping
2:08:56.773500
+1:03:56.383500
27.8p
-
Caroline Lövhammer
Bottnaryd IF
23:59:58.8639700
-
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
1:09:50.418900
56.9p
2
Björn Bergman
Jönkopings OK
1:10:08.420700
+18.1700
56.6p
3
Ralf Pankalla
NA
1:11:59.431800
+2:09.12800
54.8p
4
Adam Hertz
IF Hallby SOK
1:13:00.437900
+3:10.18900
53.9p
5
Axel Björkman
IF Hallby SOK
1:13:03.438200
+3:13.19200
53.8p
6
Tommy Skagert
Team s
1:16:26.458500
+6:36.39500
50.9p
7
Jonas Johansson
IF Hallby SOK
1:17:12.463100
+7:22.44100
50.3p
8
Stefan Andall
Taberg
1:17:31.465000
+7:41.46000
50.1p
9
Joel Mellin
SVT
1:18:12.469100
+8:22.50100
49.6p
10
Stefan Markson
Åsarp
1:21:21.488000
+11:31.69000
47.3p
11
Christian Melin
Bottnaryd IF
1:21:26.488500
+11:36.69500
47.2p
12
Jan Rosendahl
IF Saab
1:22:23.494200
+12:33.75200
46.6p
13
Lennart Lindbom
IK Hakarpspojkarna
1:22:25.494400
+12:35.75400
46.5p
14
Anders Boestad
IK Vista
1:22:52.497100
+13:02.78100
46.2p
15
Mathias Engblom Furulund
No Club
1:26:13.517200
+16:23.98200
44.1p
16
Pierre Figeus
Bottnaryd IF
1:26:53.521200
+17:03.102200
43.7p
17
Anders Johansson
OK Gränsen
1:28:37.531600
+18:47.112600
42.7p
18
Weine Gustavsson
Skillingaryds FK
1:30:32.543100
+20:42.124100
41.7p
19
Martin Gelbart
No Club
1:32:03.552200
+22:13.133200
40.9p
20
Patrik Zinnerfors
IK Hakarpspojkarna
1:33:23.560200
+23:33.141200
40.2p
21
Ulf Persson
Bottnaryd IF
1:39:14.595300
+29:24.176300
37.5p
22
Jonas Nilsson
Bottnaryd IF
1:39:44.598300
+29:54.179300
37.2p
23
Martin Beijer
Jönköpings OK
1:40:39.603800
+30:49.184800
36.8p
24
Kurt Westerberg
Axa SC
1:47:11.643000
+37:21.224000
34.3p
25
Daniel Markovic
Jönköping
1:49:52.659100
+40:02.240100
33.3p
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eva-kristina Gustafsson
Specialfastigheter
42:15.253400
51.2p
2
Josefin Dalsten
Eksjö SOK
44:31.267000
+2:16.13500
48.6p
3
Thelma Carlsson
Klippans Friidrott
52:30.314900
+10:15.61400
41.2p
4
Magdalena Lunden
No Club
52:38.315700
+10:23.62200
41.1p
5
Josefine Fröjd
No Club
54:04.324300
+11:49.70800
40.0p
6
Maria Kjellberg
Bottnaryd IF
57:33.345200
+15:18.91700
37.6p
7
Ella Ingström
Bottnaryd IF
58:29.350800
+16:14.97300
37.0p
8
Carina Andersson
No Club
59:25.356400
+17:10.102900
36.4p
9
Anna Jansson
No Club
1:03:49.382800
+21:34.129300
33.9p
10
Hedda Carlson
Klippans Friidrott
1:09:00.413900
+26:45.160400
31.4p
11
Ragni Andersson
IF Hallby SOK
1:33:14.559300
+50:59.305800
23.2p
-
Ulla-Karin Ramde
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
34:10.204900
63.3p
1
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
34:10.204900
63.3p
3
Niclas Svensson
Hovslätts IK
35:00.209900
+50.4900
61.8p
4
Filip Billing
Jönköping
39:48.238700
+5:38.33700
54.4p
5
Kenth Lundgren
Jönköping
41:18.247700
+7:08.42700
52.4p
6
Marcus Nero
No Club
43:04.258300
+8:54.53300
50.2p
7
Ulf Nero
No Club
45:33.273200
+11:23.68200
47.5p
8
Fredrik Ruderfors
No Club
46:56.281500
+12:46.76500
46.1p
9
Martin Kjellberg
Bottnaryd IF
50:48.304700
+16:38.99700
42.6p
10
Bernt E Isacson
IF Hallby SOK
54:21.326000
+20:11.121000
39.8p
11
Anton Ljung
IF Hallby SOK
56:22.338100
+22:12.133100
38.4p
12
Göran Hansen
No Club
56:23.338200
+22:13.133200
38.4p
13
Per Blomkvist
Hemvärnsmusikkåren Eksjö
57:40.345900
+23:30.140900
37.5p
14
Vildar Carlsson
Ljungbyttens IF
1:08:59.413800
+34:49.208800
31.4p
15
Valdemar Danielsson
Apladalens Lk
1:15:06.450500
+40:56.245500
28.8p
16
Gabriel Eriksson
IF Hallby SOK
1:33:13.559200
+59:03.354200
23.2p