Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Skiathlon
2016-03-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
31:16.187570
79.4p
2
Linn Svahn
IFK Umeå
31:30.188970
+14.1300
78.7p
3
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
31:34.189390
+18.1720
78.6p
4
Josefina Sundman
Åsarna IK
31:35.189440
+18.1770
78.5p
5
Kristina Axelsson
Sya SK
32:00.191960
+43.4290
77.5p
6
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
32:16.193550
+59.5880
76.8p
7
Johanna Andersson
Falu IK
32:33.195260
+1:16.7590
76.1p
8
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
32:33.195270
+1:17.7600
76.1p
9
Sanna Sjödén
Stuguns SOK Gjurd
32:49.196880
+1:33.9210
75.5p
10
Ida Gustavsson
IFK Umeå
33:35.201440
+2:18.13770
73.7p
11
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
33:36.201500
+2:19.13830
73.7p
12
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
33:39.201800
+2:22.14130
73.6p
13
Elin Theander
Malungs IF
33:41.202020
+2:24.14350
73.5p
14
Maria Olofsson
Kalix SK
33:59.203860
+2:42.16190
72.8p
15
Evelina Niemi
Pajala IF
34:09.204850
+2:52.17180
72.4p
16
Tilda Jacobsson
Rembo IK
34:20.205910
+3:03.18240
72.0p
17
Carolina Yngvesson
Rembo IK
34:22.206190
+3:06.18520
71.9p
18
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
34:25.206450
+3:08.18780
71.8p
19
Tilda Johansson
Duveds IF
34:26.206520
+3:09.18850
71.8p
20
Jenny Movitz
Borås SK
34:27.206640
+3:10.18970
71.8p
21
Fanny Johansson
Stockviks SF
34:35.207480
+3:19.19810
71.5p
22
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
34:43.208200
+3:26.20530
71.2p
23
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
34:52.209140
+3:35.21470
70.9p
24
Emma Wasell
Järpens SK
34:54.209310
+3:37.21640
70.8p
25
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
34:54.209360
+3:37.21690
70.8p
26
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
35:08.210790
+3:52.23120
70.3p
27
Karin Rönnbäck
Kalix SK
35:10.210930
+3:53.23260
70.3p
28
Nora Jacobsson
Rembo IK
35:16.211500
+3:59.23830
70.1p
29
Sandra Wiig
Stockviks SF
35:18.211700
+4:01.24030
70.0p
30
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
35:25.212420
+4:08.24750
69.8p
31
Sara Thyni
Kalix SK
35:26.212500
+4:09.24830
69.7p
32
Sanna Forsman
Öje IF
35:28.212740
+4:11.25070
69.7p
33
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
35:28.212770
+4:11.25100
69.6p
34
Madelene Melin
Malungs IF
35:30.212900
+4:13.25230
69.6p
35
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
35:35.213470
+4:18.25800
69.4p
36
Vendela Blom
Stockviks SF
36:05.216430
+4:48.28760
68.4p
37
Elin Backén
Svegs IK
36:06.216570
+4:49.28900
68.4p
38
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
36:10.216960
+4:53.29290
68.3p
39
Frida Olofsson
Vårby IK
36:13.217210
+4:56.29540
68.2p
40
Moa Westh
SK Bore
36:22.218190
+5:06.30520
67.9p
41
Anja Svedholm
Östersunds SK
36:49.220800
+5:32.33130
67.0p
42
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
36:50.220990
+5:34.33320
67.0p
43
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
36:52.221110
+5:35.33440
66.9p
44
Sanna Ångström
Duveds IF
36:56.221560
+5:39.33890
66.8p
45
Victoria Andersson
Tranemo IF
36:57.221640
+5:40.33970
66.8p
46
Linda Marie Tillstam
Sävast Ski Team IF
37:02.222180
+5:46.34510
66.6p
47
Ellen Svensson
Borås SK
37:25.224480
+6:09.36810
65.9p
48
Maja Petersson
Vårby IK
37:39.225820
+6:22.38150
65.5p
49
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
37:42.226110
+6:25.38440
65.4p
50
Sofia Berglund
Storvreta IK
37:45.226400
+6:28.38730
65.3p
51
Matilda Melén
Falu IK
37:56.227580
+6:40.39910
65.0p
52
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
38:01.228020
+6:44.40350
64.8p
53
Anna Herbert
Brottby SK
38:32.231150
+7:15.43480
63.9p
54
Hedda Berglund
Vårby IK
38:53.233220
+7:36.45550
63.4p
55
Gabriella Bengtson
IK Stern
39:19.235860
+8:02.48190
62.6p
56
Alva Karlsson
OK Borgen
39:27.236690
+8:11.49020
62.4p
57
Thea Giselman
Rehns BK
39:29.236840
+8:12.49170
62.4p
58
Elin Blomberg
Lycksele IF
39:30.236900
+8:13.49230
62.3p
59
Felicia Konradsson
Lycksele IF
39:30.236950
+8:13.49280
62.3p
60
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
41:14.247350
+9:57.59680
59.6p
61
Alma Bergqwist
Vaggeryds SOK
43:59.263800
+12:42.76130
55.8p
-
Alicia Persson
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Maja Landström
Gävle SK
23:59:58.8639700
-
-
Magdalena Larsson
Sätra IF
23:59:58.8639700
-
-
Nora Nordlund
Hybo AIK
23:59:58.8639700
-
-
Michela Andreasson
Gillberga SK
23:59:58.8639700
-
-
Klara Ask
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Ida Danielsson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Louise Roslin
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
-
-
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
23:59:58.8639700
-
-
Ida Palmberg
Högbo GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Moa Olsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Sara Toreheim
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
-
Sara Eriksson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
23:59:59.8639800
-
-
Ida Persson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Sofie Oskarsson
SK Leksand
23:59:59.8639800
-