Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Pilgrimsloppet
2016-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maria Nordström
Ulricehamns IF
1:09:49.418800
76.9p
2
Annika Löfström
Årsunda IF
1:09:56.419500
+7.600
76.7p
3
Sara Lindborg
Östersunds SK
1:10:01.420000
+12.1100
76.6p
4
Helene Söderlund
IFK Mora SK
1:13:13.439200
+3:24.20300
72.4p
5
Carina Lagerlöf
Malungs SK
1:20:02.480100
+10:13.61200
64.9p
6
Kristina Lycke
Malungs IF
1:20:37.483600
+10:48.64700
64.4p
7
Elin Widercrantz
Stockholms RK
1:23:20.499900
+13:31.81000
61.8p
8
Irene Åslund
Lillhärdals IF
1:24:31.507000
+14:42.88100
60.8p
9
Frida Hansson
Lillhärdals IF
1:27:26.524500
+17:37.105600
58.4p
10
Linda Hasselqvist
Edsbyns SK
1:28:44.532300
+18:55.113400
57.3p
11
Anna Thunell
Linsells IF
1:32:42.556100
+22:53.137200
54.5p
12
Linnéa Lord
Vemdalens IF
1:33:29.560800
+23:40.141900
53.9p
13
Emma Edejern
Lofsdalens SK
1:36:23.578200
+26:34.159300
52.0p
14
Anna Karlsson
IFK Skövde SK
1:38:31.591000
+28:42.172100
50.7p
15
Zara Lundgren
Hudiksvalls IF
1:42:54.617300
+33:05.198400
48.2p
16
Rebecca Rickardsson
IFK Mora SK
1:45:37.633600
+35:48.214700
46.8p
17
Annika Sahlen
No Club
1:46:15.637400
+36:26.218500
46.4p
18
Ewa Edejern
IFK Bergvik
1:46:16.637500
+36:27.218600
46.4p
19
Maria Mårtensson
No Club
1:50:52.665100
+41:03.246200
44.2p
20
Veronica Berglund
Segersta OK
1:53:22.680100
+43:33.261200
43.1p
21
Sofia Jansson
Bondsjöhöjdens IK
1:56:53.701200
+47:04.282300
41.6p
22
Malin Nyström
Lofsdalens SK
1:59:31.717000
+49:42.298100
40.6p
23
Annika Drakfors
Falköpings AIK SK
2:04:52.749100
+55:03.330200
38.6p
24
Lova Busk
Svegs IK
2:05:13.751200
+55:24.332300
38.5p
25
Carola Thurin
No Club
2:19:59.839800
+1:10:10.420900
34.0p
26
Anethe Kraft
Hede SK
2:21:19.847800
+1:11:30.428900
33.6p
27
Sofia Hampus
No Club
2:21:21.848000
+1:11:32.429100
33.6p
28
Linda Jansson
No Club
2:25:05.870400
+1:15:16.451500
32.7p
29
Hanna Johansson
Skattkärrs SOK
2:25:33.873200
+1:15:44.454300
32.5p
30
Karin Långström
Glöte Jsk
2:26:20.877900
+1:16:31.459000
32.3p
31
Karin Sjölund
No Club
2:34:40.927900
+1:24:51.509000
30.4p
32
Britt-inger Rahm
Rehns BK
2:35:18.931700
+1:25:29.512800
30.3p
33
Kristina Svedberg
No Club
2:36:06.936500
+1:26:17.517600
30.1p
34
Barbro Långström
Glöte Jsk
2:44:13.985200
+1:34:24.566300
28.5p
35
Nina Söderström
No Club
3:23:48.1222700
+2:13:59.803800
22.5p
-
Camilla Erlandsson
No Club
23:59:58.8639700
-
Ninna Lundqvist
No Club
23:59:59.8639800
-
Ulrika Larsson
No Club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)