Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Grönklittsjakten söndag
2016-04-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Anmärkning
OBS! Åktider söndag totalt resultat se Orsa hemsida
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Jaktstart
1
H 18
Alexander Karlsson
Källbottens IK
27:57.167600
2
H 18
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
29:22.176100
+1:25.8400
3
H 18
Albin Persson
Tranemo IF
29:36.177500
+1:39.9800
4
H 18
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
29:38.177700
+1:41.10000
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
5
H 21
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
26:34.159300
-58:37
88.1p
6
H 21
Gilberto Panisi
Dala Sport Academy
26:43.160200
-58:46
87.6p
7
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
27:12.163100
-59:15
86.1p
8
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
27:13.163200
-59:16
86.0p
9
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
27:25.164400
-59:28
85.4p
10
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
27:37.165600
-59:40
84.8p
11
H 20
Martin Lundkvist
IFK Mora SK
29:06.174500
+1:09.6800
80.4p
12
H 20
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
29:24.176300
+1:27.8600
79.6p
13
H 21
Tim Magnusson
IFK Mora SK
29:28.176700
+1:31.9000
79.4p
14
H 21
Jonatahan Hedbys
Nusnäs IF
29:37.177600
+1:40.9900
79.0p
15
H 20
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
29:44.178300
+1:47.10600
78.7p
16
H 20
Oskar Sandberg
Säters IF SK
30:27.182600
+2:30.14900
76.9p
17
H 20
Jens Filipsson
Sunne SLF
30:54.185300
+2:57.17600
75.8p
18
H 20
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
31:21.188000
+3:24.20300
74.7p
19
H 21
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
32:34.195300
+4:37.27600
71.9p
20
H 21
Samuel Hansson
Gävle SK
32:55.197400
+4:58.29700
71.1p
21
H 21
Carl Abrahamsson
IFK Mora SK
33:38.201700
+5:41.34000
69.6p
22
H 20
Simon Jonsson
Storviks IF
34:27.206600
+6:30.38900
67.9p
23
H 21
Joel Helker-nygren
Ovansiljans Bordtennisklubb
36:34.219300
+8:37.51600
64.0p
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
H 16
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
13:26.80500
2
H 14
Isak Garfvé
IFK Mora SK
13:27.80600
+1
3
H 16
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
13:30.80900
+4.300
4
H 16
Martin Mickels
Bålsta SK
13:32.81100
+6.500
5
H 14
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
13:40.81900
+14.1300
6
H 15
Truls Gisselman
Rehns BK
13:43.82200
+17.1600
7
H 14
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
13:49.82800
+23.2200
8
H 15
Benjamin Terent
Näsvikens IK
13:51.83000
+25.2400
9
H 15
Emil Danielsson
Högbo GOIF
13:54.83300
+28.2700
10
H 16
Anton Björk
Orsa SK
14:15.85400
+49.4800
11
H 16
Malte Stefansson
Oxbergs IF
14:23.86200
+57.5600
12
H 14
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
14:24.86300
+58.5700
13
H 15
John Hermansson
IFK Mora SK
14:25.86400
+59.5800
13
H 16
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
14:25.86400
+59.5800
13
H 16
Max Andersson
Domnarvets GOIF
14:25.86400
+59.5800
13
H 16
Erik Ejnarsson
Källbottens IK
14:25.86400
+59.5800
17
H 15
Jakob Tapani
Sågmyra SK
14:27.86600
+1:01.6000
18
H 21 Motion
Daniel Olsson
Garphyttans IF
14:30.86900
+1:04.6300
68.3p
19
H 14
Karl Grywenz
Storvreta IK
14:31.87000
+1:05.6400
20
H 15
Hugo Johnson
SK Bore
14:33.87200
+1:07.6600
21
H 14
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
14:44.88300
+1:18.7700
21
H 16
Johan Lüning
Bålsta SK
14:44.88300
+1:18.7700
23
H 15
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
14:46.88500
+1:20.7900
24
H 15
Per Jutterström
IFK Mora SK
14:49.88800
+1:23.8200
25
H 14
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
14:50.88900
+1:24.8300
26
H 16
Andreas Albinsson
SK Bore
14:51.89000
+1:25.8400
26
H 16
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
14:51.89000
+1:25.8400
28
D 14
Lova Broström
Sya SK
14:52.89100
+1:26.8500
29
D 14
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
14:58.89700
+1:32.9100
29
H 14
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
14:58.89700
+1:32.9100
31
D 15
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
15:03.90200
+1:37.9600
32
H 14
Axel Werner
IK Stern
15:07.90600
+1:41.10000
33
H 15
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
15:09.90800
+1:43.10200
34
D 14
Kajsa Rapp
SK Leksand
15:13.91200
+1:47.10600
35
H 21 Motion
Anders Hvittfeldt
IFK Mora SK
15:15.91400
+1:49.10800
64.9p
36
H 15
Emil Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
15:19.91800
+1:53.11200
37
H 14
Kasper Olsen
Grava SK
15:21.92000
+1:55.11400
38
H 15
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
15:24.92300
+1:58.11700
38
H 15
Linus Jonsson
Årjängs IF
15:24.92300
+1:58.11700
40
H 15
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
15:26.92500
+2:00.11900
41
D 14
Tilda Ström
Dala-Järna IK
15:28.92700
+2:02.12100
42
D 14
Emma Eriksson
Filipstads SF
15:33.93200
+2:07.12600
42
D 15
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
15:33.93200
+2:07.12600
44
D 15
Elsa Wallin
Högbo GOIF
15:38.93700
+2:12.13100
45
D 15
Linn Tapani
Sågmyra SK
15:39.93800
+2:13.13200
45
D 18
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
15:39.93800
+2:13.13200
63.2p
47
H 14
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
15:41.94000
+2:15.13400
47
H 15
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
15:41.94000
+2:15.13400
49
D 14
Alva Björk
Orsa SK
15:45.94400
+2:19.13800
50
H 21 Motion
Erik Bergman
IFK Mora SK
15:51.95000
+2:25.14400
62.4p
51
D 16
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
15:53.95200
+2:27.14600
52
H 15
Karl Stark
Vaggeryds SOK
15:56.95500
+2:30.14900
53
D 16
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
15:59.95800
+2:33.15200
54
H 16
Thomas Fällgren
Arvika IS
16:02.96100
+2:36.15500
55
D 16
Alicia Jansson
Filipstads SF
16:09.96800
+2:43.16200
56
D 16
Judith Dolleris
Falu IK
16:12.97100
+2:46.16500
57
H 21 Motion
Michael Furunäs
IFK Grängesberg SK
16:13.97200
+2:47.16600
61.0p
58
D 14
Klara Andersson
Dala-Järna IK
16:14.97300
+2:48.16700
58
D 16
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
16:14.97300
+2:48.16700
60
D 14
Enja Jonsson
Ytterhogdals IK
16:16.97500
+2:50.16900
60
H 16
Axel Åslund
Hedesunda IF
16:16.97500
+2:50.16900
62
D 15
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
16:26.98500
+3:00.17900
63
D 15
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
16:27.98600
+3:01.18000
64
D 15
Tuva Persson
Tranemo IF
16:29.98800
+3:03.18200
65
D 15
Ida Olaspers
Orsa SK
16:30.98900
+3:04.18300
65
D 15
Petra Forsman
Öje IF
16:30.98900
+3:04.18300
67
H 14
Erik Danielsson
Nacka Värmdö SK
16:31.99000
+3:05.18400
68
H 21 Motion
Jonas Karlsson
Sundbybergs IK
16:34.99300
+3:08.18700
59.7p
69
D 14
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
16:38.99700
+3:12.19100
70
D 15
Moa Backlund
Högbo GOIF
16:39.99800
+3:13.19200
71
H 21 Motion
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
16:41.100000
+3:15.19400
59.3p
72
D 18
Moa Westh
SK Bore
16:52.101100
+3:26.20500
58.7p
73
D 16
Maja Westh
SK Bore
16:55.101400
+3:29.20800
74
H 21 Motion
Per Carlsson
Stora Tuna IK SK
16:56.101500
+3:30.20900
58.4p
75
H 16
Olle Björk
Högbo GOIF
16:59.101800
+3:33.21200
76
D 15
Kerstin Näslund
SK Bore
17:00.101900
+3:34.21300
76
D 20
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
17:00.101900
+3:34.21300
58.2p
78
D 18
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
17:01.102000
+3:35.21400
58.2p
79
H 14
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
17:04.102300
+3:38.21700
80
D 14
Elin Westh
SK Bore
17:13.103200
+3:47.22600
81
D 20
Lina Åslund
Hedesunda IF
17:14.103300
+3:48.22700
57.4p
82
H 21 Motion
Johan Alfredsson
Stora Tuna IK SK
17:19.103800
+3:53.23200
57.2p
83
H 14
Alvar Melin
Föreningen IKJ Haninge
17:23.104200
+3:57.23600
84
D 16
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
17:26.104500
+4:00.23900
85
H 15
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
17:28.104700
+4:02.24100
86
H 14
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
17:31.105000
+4:05.24400
87
D 15
Elsa Persson
IK Fryken
17:33.105200
+4:07.24600
88
D 20
Frida Lindqvist
Hagfors SF
17:47.106600
+4:21.26000
55.7p
89
H 21 Motion
Håkan Björklund
Högbo GOIF
18:02.108100
+4:36.27500
54.9p
90
D 18
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
18:04.108300
+4:38.27700
54.8p
91
D 14
Alva Andersson
Lima IF
18:05.108400
+4:39.27800
92
D 15
Alva Andreasson
IK Fryken
18:15.109400
+4:49.28800
93
D 14
Sara Ingard
IK Rex
18:36.111500
+5:10.30900
94
D 15
Matilda Bäck
Svegs IK
18:37.111600
+5:11.31000
95
D 14
Linda Forsby
Årjängs IF
18:46.112500
+5:20.31900
96
H 21 Motion
Martin Lüning
Bålsta SK
18:49.112800
+5:23.32200
52.6p
97
H 15
Kevin Kiuru
Stora Tuna IK SK
19:10.114900
+5:44.34300
98
D 16
Engla Larsson
Hedesunda IF
19:21.116000
+5:55.35400
99
D 15
Maja Eriksson
Valbo Aif
19:46.118500
+6:20.37900
100
D 14
Elsa Klingberg
Falu IK
20:17.121600
+6:51.41000
101
H 21 Motion
Petter Skantze
IFK Lidingö SOK
20:28.122700
+7:02.42100
48.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
H 13
Per Ingvar Tollehaug
Vestfossen IF
7:48.46700
2
H 13
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
7:49.46800
+1
3
H 13
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
7:53.47200
+5.400
4
H 13
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
7:58.47700
+10.900
5
H 13
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
8:00.47900
+12.1100
6
H 11
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
8:13.49200
+25.2400
7
H 13
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
8:20.49900
+32.3100
8
H 12
Elias Danielsson
Högbo GOIF
8:23.50200
+35.3400
9
H 13
Albin Augustsson
Källbottens IK
8:24.50300
+36.3500
10
H 13
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
8:30.50900
+42.4100
11
H 13
Malte Johansson
Högbo GOIF
8:31.51000
+43.4200
12
H 13
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
8:34.51300
+46.4500
13
H 12
Fabian Nordgren
Falu IK
8:35.51400
+47.4600
13
H 13
Lukas Jonsson
Årjängs IF
8:35.51400
+47.4600
15
H 13
Albin Källiden
Granbergsdals IF
8:39.51800
+51.5000
16
H 12
Bosse Lövgren
Falu IK
8:41.52000
+53.5200
17
D 12
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:42.52100
+54.5300
18
H 13
Markus Almgren
IFK Mora SK
8:44.52300
+56.5500
18
H 13
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
8:44.52300
+56.5500
20
H 12
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
8:46.52500
+58.5700
21
H 13
Måns Olsen
Grava SK
8:48.52700
+1:00.5900
22
H 11
Jonathan Lindberg
SK Leksand
8:49.52800
+1:01.6000
22
D 13
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
8:49.52800
+1:01.6000
24
H 13
Isak Lissel
Stora Tuna IK SK
8:51.53000
+1:03.6200
25
D 12
Lina Rydén
IFK Mora SK
8:52.53100
+1:04.6300
25
H 13
Arvid Jönsson
Svegs IK
8:52.53100
+1:04.6300
27
D 13
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
8:55.53400
+1:07.6600
28
H 12
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
8:56.53500
+1:08.6700
28
H 13
Markus Melén
Falu IK
8:56.53500
+1:08.6700
30
H 13
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
9:00.53900
+1:12.7100
31
H 12
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
9:05.54400
+1:17.7600
32
D 12
Lilly Engman
Dala-Järna IK
9:06.54500
+1:18.7700
33
D 13
Linn Palmberg
Högbo GOIF
9:10.54900
+1:22.8100
34
H 11
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
9:11.55000
+1:23.8200
35
H 12
Lucas Wanner
IFK Hedemora SK
9:12.55100
+1:24.8300
35
D 13
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
9:12.55100
+1:24.8300
35
D 13
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
9:12.55100
+1:24.8300
38
H 13
Albin Björk
Högbo GOIF
9:14.55300
+1:26.8500
39
D 12
Ellen Björk
Orsa SK
9:16.55500
+1:28.8700
39
D 12
Matilda Bandefur
Idre SK
9:16.55500
+1:28.8700
41
D 13
Emma Lindberg
SK Leksand
9:18.55700
+1:30.8900
42
D 11
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
9:19.55800
+1:31.9000
42
H 11
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
9:19.55800
+1:31.9000
44
H 12
Karl Grönland
Sälens IF
9:23.56200
+1:35.9400
45
D 11
Elsa Palmberg
Högbo GOIF
9:24.56300
+1:36.9500
45
H 12
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
9:24.56300
+1:36.9500
47
H 13
Walter Helldén
Sundbybergs IK
9:25.56400
+1:37.9600
48
D 13
Tilde Ingvarsson
Svegs IK
9:26.56500
+1:38.9700
49
H 11
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
9:27.56600
+1:39.9800
49
D 12
Alma Olsson
Garphyttans IF
9:27.56600
+1:39.9800
51
D 11
Moa Birkebaek
Stora Tuna IK SK
9:28.56700
+1:40.9900
52
H 11
Milton Loft
Åsarna IK
9:30.56900
+1:42.10100
53
D 11
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
9:34.57300
+1:46.10500
54
D 12
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
9:35.57400
+1:47.10600
55
D 12
Ida Garfvè
IFK Mora SK
9:37.57600
+1:49.10800
56
D 12
Wilma Karlsson
Utrikes SK
9:39.57800
+1:51.11000
57
D 13
Maja Heikki
Sälens IF
9:40.57900
+1:52.11100
58
H 11
Sixten Partanen
Högbo GOIF
9:41.58000
+1:53.11200
59
D 12
Moa Hansson
Högbo GOIF
9:45.58400
+1:57.11600
60
D 12
Hanna Mårtensson
Utrikes SK
9:46.58500
+1:58.11700
61
D 13
Elsa Andersson
Dala-Järna IK
9:47.58600
+1:59.11800
62
H 12
Anton Fors
Dala-Järna IK
9:51.59000
+2:03.12200
63
H 12
Erik Johansson
Zinkgruvans IF
9:54.59300
+2:06.12500
64
H 12
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
9:55.59400
+2:07.12600
65
H 12
Axel Klingberg
Falu IK
9:58.59700
+2:10.12900
65
H 12
Sixten Bihl
Grava SK
9:58.59700
+2:10.12900
67
D 13
Kajsa Heikki
Sälens IF
9:59.59800
+2:11.13000
68
D 12
Alva Adill
Öregrunds IK
10:00.59900
+2:12.13100
69
H 11
Hampus Karlsson
Högbo GOIF
10:01.60000
+2:13.13200
70
D 12
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
10:06.60500
+2:18.13700
71
D 11
Anna Fällgren
Arvika IS
10:07.60600
+2:19.13800
72
H 12
Kalle Sörling
Hedesunda IF
10:10.60900
+2:22.14100
73
D 11
Ellen Bengtsson
Orsa SK
10:11.61000
+2:23.14200
74
D 13
Ellen Karlsson
Årjängs IF
10:15.61400
+2:27.14600
75
H 11
Joel Lundgren Wikström
Grava SK
10:16.61500
+2:28.14700
76
D 13
Emma Olaspers
Orsa SK
10:17.61600
+2:29.14800
77
D 12
Alva Klockare
Kvarnsvedens GOIF SK
10:19.61800
+2:31.15000
77
D 13
Lova Busk
Svegs IK
10:19.61800
+2:31.15000
79
H 11
Oscar Fältenhag
Högbo GOIF
10:20.61900
+2:32.15100
79
H 12
Hannes Olsson
IFK Mora SK
10:20.61900
+2:32.15100
81
H 11
Niklas Erlandsson
Föreningen IKJ Haninge
10:30.62900
+2:42.16100
82
D 11
Anna Backlund
Högbo GOIF
10:33.63200
+2:45.16400
83
H 11
Alexander Bjuredal
Sälens IF
10:36.63500
+2:48.16700
84
D 11
Julia Björn
SK Bore
10:38.63700
+2:50.16900
84
D 13
Alice Millén
Sälens IF
10:38.63700
+2:50.16900
86
D 11
Ebba Augustsson
Källbottens IK
10:41.64000
+2:53.17200
87
H 11
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
10:42.64100
+2:54.17300
88
D 12
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
10:43.64200
+2:55.17400
89
D 11
Anna Karlsson
Årjängs IF
10:51.65000
+3:03.18200
90
D 13
Sanna Bäck
Svegs IK
10:52.65100
+3:04.18300
91
D 12
Vilja Björklund
Högbo GOIF
10:57.65600
+3:09.18800
91
D 13
Kajsa Sköld
Filipstads SF
10:57.65600
+3:09.18800
93
D 11
Louise Wallin
IFK Mora SK
10:58.65700
+3:10.18900
94
D 12
Fanny Sundin
Orsa SK
10:59.65800
+3:11.19000
95
D 12
Caroline Maklin
Orsa SK
11:01.66000
+3:13.19200
96
D 12
Linnea Hedin
Brandsbols SK
11:03.66200
+3:15.19400
96
H 13
Lukas Söderqvist
Storvreta IK
11:03.66200
+3:15.19400
98
D 13
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
11:04.66300
+3:16.19500
99
H 11
Arvid Tunell
Högbo GOIF
11:05.66400
+3:17.19600
100
D 13
Agnes Krüger
Falu IK
11:20.67900
+3:32.21100
101
D 13
Vilma Eriksson
IFK Grängesberg SK
11:26.68500
+3:38.21700
102
D 11
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
11:27.68600
+3:39.21800
103
H 11
Viljam Björklund
Högbo GOIF
11:37.69600
+3:49.22800
104
D 13
Lisa Persson Nyberg
IFK Grängesberg SK
11:40.69900
+3:52.23100
105
H 11
Olle Karlsson
Sundbybergs IK
11:48.70700
+4:00.23900
106
D 11
Klara Eriksson
Valbo Aif
11:49.70800
+4:01.24000
107
H 11
Sebastian Gunnarsson
Malungs IF
11:52.71100
+4:04.24300
108
D 11
Ida Backén
Svegs IK
11:59.71800
+4:11.25000
109
D 12
Alice Frisk
IFK Hedemora SK
12:54.77300
+5:06.30500
110
D 13
Thea Fröberg
Zinkgruvans IF
13:17.79600
+5:29.32800
111
D 11
Ella Andersson
Lima IF
13:33.81200
+5:45.34400
112
D 11
Mina Eriksson
Älvdalens IF SK
13:45.82400
+5:57.35600
113
D 11
Sara Johannesen
Brandsbols SK
14:41.88000
+6:53.41200
114
D 11
Hilda Sand
IFK Grängesberg SK
21:24.128300
+13:36.81500
1.4km
Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
H 10
Alvar Myhlback
Bjursås IK
3:33.21200
2
H 10
Albin Larsson
Filipstads SF
4:03.24200
+30.2900
3
H 10
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
4:04.24300
+31.3000
4
H 10
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
4:09.24800
+36.3500
5
H 10
Täpp Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
4:12.25100
+39.3800
5
H 10
Alfred Carlberg Nilsson
Domnarvets GOIF
4:12.25100
+39.3800
7
H 10
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
4:17.25600
+44.4300
8
H 9
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
4:22.26100
+49.4800
9
D 10
Moa Söderqvist
Storvreta IK
4:23.26200
+50.4900
9
H 10
Emil Larsson
Filipstads SF
4:23.26200
+50.4900
11
D 9
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
4:24.26300
+51.5000
11
H 10
Jonathan Palmberg
Högbo GOIF
4:24.26300
+51.5000
13
H 9
Anton Adill
Öregrunds IK
4:25.26400
+52.5100
14
H 9
Erik Danielsson
Dala-Järna IK
4:26.26500
+53.5200
15
H 10
William Rytter
Älvdalens IF SK
4:38.27700
+1:05.6400
16
D 9
Ella Persson
Högbo GOIF
4:40.27900
+1:07.6600
16
D 10
Philippa Eriksson
Filipstads SF
4:40.27900
+1:07.6600
18
H 10
Hugo Braam
Kimstad GOIF
4:41.28000
+1:08.6700
19
D 9
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
4:43.28200
+1:10.6900
19
H 9
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
4:43.28200
+1:10.6900
21
H 10
Axel Björklund
Korsnäs IF SK
4:44.28300
+1:11.7000
22
D 9
Ellen Olsson
Garphyttans IF
4:48.28700
+1:15.7400
23
H 10
Ville Åkerlund
Sälens IF
4:50.28900
+1:17.7600
23
H 10
Oskar Bergman
IFK Mora SK
4:50.28900
+1:17.7600
25
D 9
Fanny Jansson
Filipstads SF
4:51.29000
+1:18.7700
26
D 10
Ella Jonsson
Zinkgruvans IF
4:52.29100
+1:19.7800
26
D 10
Ellen Berg
Granbergsdals IF
4:52.29100
+1:19.7800
28
D 10
Klara Olsson
IFK Mora SK
4:53.29200
+1:20.7900
29
D 10
Alva Eriksson
IFK Grängesberg SK
4:54.29300
+1:21.8000
30
D 10
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
4:55.29400
+1:22.8100
31
H 10
Alvin Sörlin
IFK Mora SK
4:56.29500
+1:23.8200
32
D 10
Magdalena Arwidson Lif
Lima IF
4:57.29600
+1:24.8300
33
H 10
Alvin Lestander
Orsa SK
5:00.29900
+1:27.8600
34
D 10
Agnes Millén
Sälens IF
5:01.30000
+1:28.8700
35
D 10
Nike Werner
IK Stern
5:02.30100
+1:29.8800
36
D 9
Olivia Sjöholm
Garphyttans IF
5:04.30300
+1:31.9000
37
H 9
Leon Kvistegården
Högbo GOIF
5:07.30600
+1:34.9300
37
D 10
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
5:07.30600
+1:34.9300
39
D 9
Selma Partanen
Högbo GOIF
5:09.30800
+1:36.9500
40
D 9
Tilde Karelius
Lima IF
5:10.30900
+1:37.9600
41
H 10
Leon Dahlin
IFK Hedemora SK
5:12.31100
+1:39.9800
42
H 10
Isak Björk
Högbo GOIF
5:15.31400
+1:42.10100
43
H 10
Viktor Nordin
Orsa SK
5:16.31500
+1:43.10200
44
D 9
Ida Zeffer
Mälarö SOK
5:18.31700
+1:45.10400
45
D 10
Hanna Johansen
Högbo GOIF
5:23.32200
+1:50.10900
46
D 10
Kajsa Limby
IFK Mora SK
5:27.32600
+1:54.11300
47
D 9
Wilda Hallberg
Högbo GOIF
5:30.32900
+1:57.11600
48
H 10
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
5:32.33100
+1:59.11800
49
D 9
Elsa Hedin
Brandsbols SK
5:33.33200
+2:00.11900
50
H 9
Arvid Schaar
Orsa SK
5:36.33500
+2:03.12200
51
D 10
Frida Tynell
Falu IK
5:45.34400
+2:12.13100
52
D 10
Stella Ingvarsson
Svegs IK
5:46.34500
+2:13.13200
53
D 9
Tilda Persson
Brandsbols SK
5:51.35000
+2:18.13700
54
H 9
Fredrik Olsson
Högbo GOIF
5:57.35600
+2:24.14300
55
D 9
Irma Fundin
Svegs IK
6:04.36300
+2:31.15000
56
D 10
Saga Lilja
Orsa SK
6:05.36400
+2:32.15100
57
H 9
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK
6:25.38400
+2:52.17100
58
D 10
Svea Skantze
Sundbybergs IK
6:29.38800
+2:56.17500
59
D 10
Vera Skantze
IFK Lidingö SOK
6:38.39700
+3:05.18400
60
D 10
Linn Sjöberg
Dingtuna
6:51.41000
+3:18.19700
61
H 9
Felix Almgren
IFK Mora SK
6:57.41600
+3:24.20300
62
D 9
Rebecca Wallin
Orsa SK
7:12.43100
+3:39.21800
63
D 9
Sophia Ednarsson
Brandsbols SK
8:01.48000
+4:28.26700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)