Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
NSD Classic
2016-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
47km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
2:19:17.835610
89.4p
2
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
2:19:17.835650
+0
89.4p
3
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
2:19:25.836420
+8.710
89.3p
4
H 21
Johan Lövgren
Vännäs SK
2:20:15.841490
+58.5780
88.6p
5
H 21
Johan Häggström
Kalix SK
2:20:38.843700
+1:20.7990
88.3p
6
H 21
Tarjei Solli
Drevja IL
2:20:38.843760
+1:21.8050
88.3p
7
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
2:20:41.844090
+1:24.8380
88.3p
8
H 21
Tommy Ljung
Gellivare Skidallians IK
2:25:16.871550
+5:59.35840
84.7p
9
H 21
Niklas Henriksson
Göteborgs SK
2:25:40.873960
+6:23.38250
84.4p
10
H 21
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
2:26:43.880230
+7:26.44520
83.7p
11
H 20
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
2:28:16.889580
+8:59.53870
82.6p
12
H 21 Motion
Jonny Nilimaa
Studentidrott
2:30:18.901710
+11:01.66000
81.2p
13
H 21
David Olofsson
Kalix SK
2:31:16.907520
+11:59.71810
80.5p
14
H 20
Simon Stenberg
Kalix SK
2:31:19.907830
+12:02.72120
80.5p
15
H 21
Thomas Svensson
I 19 IF
2:31:35.909440
+12:18.73730
80.3p
16
D 21
Emma Ribom
Kalix SK
2:31:43.910240
+12:26.74530
80.2p
17
H 21
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
2:31:51.911040
+12:34.75330
80.1p
18
H 21
Daniel Larsson
Gällivare Endurance
2:32:14.913360
+12:57.77650
79.9p
19
H 21
Per Martin Kuhmunen
IFK Kiruna
2:32:26.914520
+13:09.78810
79.7p
20
H 21
Anders Strid
Lucksta IF
2:32:32.915110
+13:15.79400
79.7p
21
H 21
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
2:32:43.916290
+13:26.80580
79.5p
22
H 21
Erik Oskarsson
Sorsele SK
2:32:53.917220
+13:36.81510
79.4p
23
H 21
Marcus Look
Studentidrott
2:32:54.917390
+13:37.81680
79.4p
24
D 21
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
2:33:08.918710
+13:51.83000
79.3p
25
H 21 Motion
Anders Lundbäck
Luleå
2:33:11.919070
+13:54.83360
79.2p
26
H 20
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
2:33:44.922300
+14:26.86590
78.9p
27
H 20
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
2:35:33.933290
+16:16.97580
77.7p
28
H 21
Daniel Larsson
Överkalix IF
2:35:41.934060
+16:24.98350
77.7p
29
H 45
Ronny Martinsson
Bergens IF SK
2:36:26.938520
+17:09.102810
77.2p
30
H 21
Stefan Messner
Sävast Ski Team IF
2:38:11.949090
+18:54.113380
76.1p
31
H 45
Mikael Bäckström
IFK Rundvik
2:38:30.950970
+19:13.115260
75.9p
32
H 21
Per Bergeå af Geijerstam
IK Rex
2:38:39.951800
+19:21.116090
75.9p
33
H 21
Thomas Johansson
OK Renen
2:39:09.954880
+19:52.119170
75.6p
34
H 21 Motion
Emil Eliasson
OK Sarven
2:40:59.965860
+21:42.130150
74.5p
35
H 21 Motion
Jesper Lindberg
OK Sarven
2:41:02.966120
+21:45.130410
74.5p
36
H 21
Olov Pettersson
Gellivare Skidallians IK
2:41:50.970990
+22:33.135280
74.0p
37
H 20
Felix Selin
IFK Kiruna
2:41:54.971340
+22:37.135630
74.0p
38
H 21
Johannes Rautio
Vittangi SK
2:42:21.974000
+23:03.138290
73.7p
39
H 21
Johan Karlsson
Överkalix IF
2:42:32.975100
+23:14.139390
73.6p
40
H 20
Joel Åström
Bodens SK
2:42:52.977190
+23:35.141480
73.4p
41
H 21 Motion
Magnus Lundbäck
Luleå
2:43:03.978210
+23:46.142500
73.3p
42
H 20
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
2:43:26.980500
+24:08.144790
73.1p
43
D 21 Motion
Olivia Alm
Strömnäs GIF
2:43:27.980670
+24:10.144960
73.1p
44
H 21
Tomas Törevall
Gällivare Endurance
2:43:31.981060
+24:14.145350
73.1p
45
H 21 Motion
Per Lenndin
Strömnäs GIF
2:43:32.981160
+24:15.145450
73.1p
46
H 21 Motion
Mikael Välivaara
Sattajärvi IF
2:43:38.981710
+24:21.146000
73.0p
47
H 21 Motion
Jimmy Pikkurainen
Jukkasjärvi IF
2:44:35.987410
+25:18.151700
72.5p
48
H 45
Magnus Lindmark
IFK Kiruna
2:45:06.990540
+25:49.154830
72.2p
49
H 21 Motion
Olavi Nieminen
Ragunda IF
2:45:22.992100
+26:04.156390
72.1p
50
H 21 Motion
Per Erik Eriksson
Stockholm
2:45:37.993650
+26:20.157940
71.9p
51
H 21
Jonas Nordlander
Bodens SK
2:45:44.994340
+26:27.158630
71.9p
52
H 45
Torbjörn Andersson
Strömnäs GIF
2:46:15.997460
+26:58.161750
71.6p
53
H 45
Daniel Fåhraeus
Strömnäs GIF
2:46:16.997530
+26:59.161820
71.6p
54
H 20
Andreas Karlsson
Kalix SK
2:46:26.998570
+27:09.162860
71.5p
55
H 55
Ulf Rudlund
Jukkasjärvi IF
2:47:15.1003440
+27:58.167730
71.1p
56
H 20
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
2:49:04.1014350
+29:47.178640
70.1p
57
H 45
Björn Lindström
Alnö Race Team
2:49:07.1014620
+29:50.178910
70.1p
58
H 21
Henrik Fors
Junosuando IK
2:49:15.1015490
+29:58.179780
70.0p
59
D 20
Vilma Funck
IFK Kiruna
2:49:20.1015990
+30:03.180280
70.0p
60
H 45
Daniel Larsson 2
Gällivare Endurance
2:49:34.1017300
+30:16.181590
69.9p
61
H 21
Simon Nordlund
Jokkmokks SK
2:49:39.1017880
+30:22.182170
69.8p
62
H 20
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
2:49:53.1019200
+30:35.183490
69.7p
63
H 21
Andreas Nilsson
Sävast Ski Team IF
2:50:15.1021420
+30:58.185710
69.5p
64
H 21 Motion
Stefan Hertil
Umeå
2:50:27.1022600
+31:09.186890
69.4p
65
H 45
Mikael Videfors
Turebergs IF
2:50:28.1022720
+31:11.187010
69.4p
66
D 21
Åse Borgeryd
Strömnäs GIF
2:50:58.1025720
+31:41.190010
69.2p
67
H 21
Atle Ager
Studentidrott
2:51:11.1027050
+31:54.191340
69.1p
68
D 21
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
2:51:16.1027520
+31:59.191810
69.0p
69
D 21
Emma Belforth
Ulricehamns IF
2:51:37.1029680
+32:20.193970
68.9p
70
H 21
Joel Pettersson
Lulekamraterna
2:51:43.1030260
+32:26.194550
68.8p
71
D 20
Maria Olofsson
Kalix SK
2:52:24.1034360
+33:07.198650
68.5p
72
H 21
Joel Jelf
Studentidrott
2:53:12.1039190
+33:55.203480
68.1p
73
H 21
Markus Lidman
Hemmingsmarks IF
2:53:15.1039420
+33:58.203710
68.1p
74
H 45
Nils Ola Sikku
Soppero Sameförening
2:53:29.1040840
+34:12.205130
68.0p
75
H 20
Anton Laine
Kalix SK
2:53:33.1041220
+34:16.205510
67.9p
76
H 21
Niklas Dahlgren
IK Stern
2:53:40.1041930
+34:23.206220
67.9p
77
H 21 Motion
Peter Johansson
Luleå
2:53:42.1042130
+34:25.206420
67.9p
78
D 21 Motion
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
2:54:00.1043980
+34:43.208270
67.7p
79
H 21
Albert Askegren
Visborgs OK
2:54:12.1045170
+34:55.209460
67.6p
80
H 21
Karl Mattsson
Vittangi SK
2:54:58.1049710
+35:41.214000
67.3p
81
H 21 Motion
Reijo Huhtinen
Lkab FF
2:55:17.1051600
+35:59.215890
67.1p
82
H 21 Motion
Jan Ryrland
IFK Kiruna
2:55:19.1051830
+36:02.216120
67.1p
83
H 45
Mattias Johnselius
Kalix SK
2:55:37.1053670
+36:20.217960
67.0p
84
H 21 Motion
Albin Åström
Bodens SK
2:56:11.1057010
+36:54.221300
66.7p
85
H 21 Motion
Jörgen Granevald
Älvdalens IF SK
2:56:17.1057680
+37:00.221970
66.6p
86
H 20
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
2:56:26.1058580
+37:09.222870
66.6p
87
H 55
Mikael Edman
Luleå Gjutarens IF
2:56:38.1059730
+37:21.224020
66.5p
88
H 21 Motion
Jan Andersson
Lulekamraterna
2:56:43.1060250
+37:26.224540
66.4p
89
H 21 Motion
Ruben Nyberg
OK Sarven
2:57:03.1062220
+37:46.226510
66.3p
90
H 45
Nils-Arvid Olofsson
Eslövs FK
2:57:06.1062510
+37:49.226800
66.3p
91
H 45
Ingemar Eriksson
Bergens IF SK
2:57:28.1064770
+38:11.229060
66.1p
92
H 45
Örjan Fjällborg
Kiruna X-country IF
2:57:43.1066250
+38:26.230540
66.0p
93
H 55
Jan Hasselgren
Sundbybergs IK
2:58:32.1071160
+39:15.235450
65.6p
94
H 21 Motion
Patrik Nilsson
Gällivare SK
2:58:46.1072550
+39:29.236840
65.5p
95
H 21
Joakim Suhr
Gällivare Endurance
2:59:26.1076560
+40:09.240850
65.2p
96
H 21
Magnus Stålnacke
Svappavaara Aif
3:00:22.1082160
+41:05.246450
64.8p
97
H 21
Joakim Ågärd
Axa SC
3:00:42.1084170
+41:25.248460
64.7p
98
H 21 Motion
Andreas Viberg
Vallentuna
3:01:15.1087430
+41:58.251720
64.4p
99
H 20
Markus Norman
Kalix SK
3:01:37.1089600
+42:19.253890
64.3p
100
H 21
Anders Borgeryd
Strömnäs GIF
3:01:38.1089770
+42:21.254060
64.3p
101
D 20
Sara Thyni
Kalix SK
3:02:32.1095140
+43:15.259430
63.9p
102
D 20
Karin Rönnbäck
Kalix SK
3:02:39.1095880
+43:22.260170
63.8p
103
H 21
Rickard Nordlund
Jokkmokks SK
3:04:18.1105720
+45:01.270010
63.2p
104
D 20
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
3:04:43.1108290
+45:26.272580
63.0p
105
H 21 Motion
Björn Bonthron
Gällivare SK
3:05:12.1111100
+45:54.275390
62.8p
106
H 21
Sören Isaksson
Lulekamraterna
3:05:14.1111320
+45:57.275610
62.8p
107
H 21 Motion
Olle Nilsson
Luleå
3:05:44.1114350
+46:27.278640
62.6p
108
D 20
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
3:07:21.1124050
+48:04.288340
61.9p
109
H 21 Motion
Andreas Engvall
Bodens SK
3:07:27.1124600
+48:09.288890
61.9p
110
H 21 Motion
Tony Åström
Umeå
3:07:48.1126780
+48:31.291070
61.8p
111
H 45
Rickard Öberg
Hemmingsmarks IF
3:07:56.1127570
+48:39.291860
61.7p
112
H 20
Truls Lindholm
IFK Kiruna
3:08:31.1131060
+49:14.295350
61.5p
113
H 21
Mattias Wikman
Brändöns IF
3:08:36.1131520
+49:19.295810
61.4p
114
H 21 Motion
Lars Segerstedt
Hemmingsmarks IF
3:08:47.1132640
+49:30.296930
61.4p
115
H 21 Motion
Jan Boman
Luleå
3:08:59.1133860
+49:42.298150
61.3p
116
H 21 Motion
Peter Isaksson
Jukkasjärvi IF
3:08:59.1133890
+49:42.298180
61.3p
117
D 21
Linnea SILVA
Studentidrott
3:09:01.1134050
+49:44.298340
61.3p
118
D 20
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
3:09:06.1134560
+49:49.298850
61.2p
119
D 21
Cecilia Häggroth
Kiruna
3:09:19.1135880
+50:02.300170
61.2p
120
H 20
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
3:09:29.1136870
+50:12.301160
61.1p
121
H 55
Gunder Fors
Junosuando IK
3:09:29.1136880
+50:12.301170
61.1p
122
H 21 Motion
Ole-petter Olsen
Narvik SK
3:09:34.1137390
+50:17.301680
61.1p
123
H 21 Motion
Robert Wilhelmsson
Kalix SK
3:09:49.1138810
+50:32.303100
61.0p
124
H 21 Motion
Jan Lundholm
Skellefteå XC
3:09:58.1139730
+50:41.304020
60.9p
125
H 55
Kjell Berglund
Mälarö SOK
3:10:44.1144310
+51:27.308600
60.6p
126
H 21 Motion
Petter Stridsman
Kiruna
3:10:58.1145710
+51:41.310000
60.5p
127
H 21
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
3:11:03.1146260
+51:46.310550
60.5p
128
H 21 Motion
Benjamin Sorsa
Överkalix IF
3:11:05.1146460
+51:48.310750
60.5p
129
H 21 Motion
Jacob Arén
Stockholm
3:11:47.1150600
+52:29.314890
60.2p
130
H 21 Motion
Henri Murto
OK Sarven
3:12:12.1153180
+52:55.317470
60.1p
131
D 21
Ellen Scheidegger
Axa SC
3:12:39.1155870
+53:22.320160
59.9p
132
H 21 Motion
Per Rendahl
Bodens SK
3:13:03.1158230
+53:46.322520
59.8p
133
H 45
Svante Zachrisson
Gällivare Endurance
3:13:16.1159530
+53:59.323820
59.7p
134
H 21 Motion
Leo Lansbergen
Slt Nederland
3:13:31.1161010
+54:14.325300
59.6p
135
H 55
Roger Svensson
Hindås SK
3:13:41.1162000
+54:23.326290
59.5p
136
H 21
Simon Lindehag
Strömnäs GIF
3:14:08.1164740
+54:51.329030
59.4p
137
H 21
Andreas Lundquist
IK Rex
3:14:13.1165270
+54:56.329560
59.3p
138
H 21 Motion
Andrè Christensen
Narvik SK
3:14:15.1165450
+54:58.329740
59.3p
139
D 21 Motion
Ellinor Jakobsson
OK Sarven
3:14:24.1166360
+55:07.330650
59.3p
140
H 55
Leif Andersson
Loos IF
3:14:45.1168450
+55:28.332740
59.1p
141
H 21 Motion
Marko Hyrkös
Övertorneå IF
3:14:51.1169020
+55:34.333310
59.1p
142
H 55
Hans Bäckström
Lulekamraterna
3:15:25.1172430
+56:08.336720
58.9p
143
H 55
Ola Mårtensson
Sundbybergs IK
3:16:28.1178770
+57:11.343060
58.5p
144
H 21 Motion
Matts Engvall
Bodens SK
3:16:35.1179490
+57:18.343780
58.5p
145
H 21 Motion
Lars Sundqvist
Vattenfalls IF Luleå
3:16:47.1180670
+57:30.344960
58.4p
146
H 21
Anders Paganus
Gällivare Endurance
3:17:20.1183950
+58:03.348240
58.2p
147
H 21 Motion
Erik Kalander
Gällivare SK
3:17:49.1186800
+58:31.351090
58.0p
148
H 45
Jörgen Westerlund
Hemmingsmarks IF
3:17:59.1187880
+58:42.352170
58.0p
149
H 21 Motion
Marko Kohberg
Kiruna
3:18:13.1189220
+58:56.353510
57.9p
150
H 21 Motion
Stefan Salomonsson
Kiruna
3:18:18.1189730
+59:01.354020
57.9p
151
H 21 Motion
Mauri Romppainen
Haparanda SKT
3:19:30.1196950
+1:00:13.361240
57.5p
152
H 21 Motion
Jan-Erik Svangärd
Pajala IF
3:19:31.1197050
+1:00:14.361340
57.5p
153
H 21 Motion
Petter Esberg
Kiruna
3:19:43.1198270
+1:00:26.362560
57.4p
154
H 21 Motion
Per Olof Nutti
Kiruna
3:19:44.1198370
+1:00:27.362660
57.4p
155
D 21 Motion
Karin Stenberg
Gällivare Endurance
3:19:47.1198630
+1:00:30.362920
57.4p
156
H 21 Motion
Görgen Segerlund
Kukkola IF
3:20:00.1199990
+1:00:43.364280
57.3p
157
H 21 Motion
Robert Oskarsen
Arjeplog
3:20:40.1203990
+1:01:23.368280
57.1p
158
H 21 Motion
Birger Svensson
Anundsjö IF
3:21:17.1207660
+1:02:00.371950
56.9p
159
H 21
Andreas Ehlis
Axa SC
3:21:26.1208530
+1:02:09.372820
56.8p
160
H 21 Motion
Lars Eriksson
Luleå
3:21:49.1210880
+1:02:32.375170
56.7p
161
D 21 Motion
Maja-Lina Sande
OK Sarven
3:21:59.1211820
+1:02:42.376110
56.6p
162
H 21 Motion
Daniel Cedering
Överkalix IF
3:23:13.1219240
+1:03:56.383530
56.2p
163
H 21
Marcus Edlund
Skellefteå SK
3:24:17.1225650
+1:05:00.389940
55.9p
164
H 21 Motion
Andreas Salmi
Kiruna
3:27:21.1244050
+1:08:04.408340
54.9p
165
H 21 Motion
Michael Forslund
Toreberg
3:27:47.1246620
+1:08:30.410910
54.8p
166
H 45
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
3:28:36.1251560
+1:09:19.415850
54.5p
167
D 45
Anneli Murto
OK Sarven
3:28:47.1252670
+1:09:30.416960
54.5p
168
D 21
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
3:28:51.1253020
+1:09:34.417310
54.4p
169
H 21 Motion
Sören Koski
Gällivare SK
3:29:54.1259370
+1:10:37.423660
54.1p
170
H 21 Motion
Jan Eriksson
Luleå Gjutarens IF
3:30:23.1262270
+1:11:06.426560
54.0p
171
H 21 Motion
Daniel Lindgren
Bodens SK
3:30:57.1265610
+1:11:40.429900
53.8p
172
H 21 Motion
Christoffer Backlund
No Club
3:31:51.1271020
+1:12:34.435310
53.5p
173
H 21 Motion
Anders Sandlund
No Club
3:31:52.1271100
+1:12:34.435390
53.5p
174
H 21 Motion
Samuel Utoslahti
Överkalix IF
3:32:44.1276390
+1:13:27.440680
53.3p
175
D 21 Motion
Eva Mettävainio
Pajala IF
3:32:52.1277120
+1:13:35.441410
53.2p
176
D 21 Motion
Helena Eriksson
Stockholm
3:32:59.1277810
+1:13:42.442100
53.2p
177
D 21 Motion
Kristina Rajaniemi
Kiruna
3:33:01.1278000
+1:13:43.442290
53.2p
178
H 21 Motion
Johan Dahlberg
Luleå
3:33:05.1278480
+1:13:48.442770
53.2p
179
H 21 Motion
Andreas Danskog
Lkab FF
3:38:05.1308490
+1:18:48.472780
51.8p
180
H 21 Motion
Emil Oldmark
Hudiksvall
3:38:07.1308620
+1:18:50.472910
51.7p
181
H 21 Motion
Robert Wennberg
Övertorneå IF
3:39:21.1316020
+1:20:04.480310
51.4p
182
H 21 Motion
Jonas Lindeman
Kalix SK
3:39:28.1316760
+1:20:11.481050
51.4p
183
D 21 Motion
Heli Lehto
Övertorneå IF
3:39:34.1317330
+1:20:17.481620
51.4p
184
D 21 Motion
Jeanette Nilsson
Luleå
3:40:27.1322600
+1:21:09.486890
51.1p
185
H 45
Roger Niemi
Kalix SK
3:40:44.1324370
+1:21:27.488660
51.0p
186
H 21 Motion
Ingemar Larsson
Narken
3:45:09.1350800
+1:25:51.515090
49.9p
187
H 21 Motion
Carl-andré Esberg
Kiruna
3:47:58.1367700
+1:28:40.531990
49.2p
188
D 21 Motion
Maria Nordlund
Jokkmokks SK
3:48:37.1371670
+1:29:20.535960
49.0p
189
H 21 Motion
Dan Johansson
Gällivare SK
3:49:39.1377820
+1:30:22.542110
48.7p
190
D 21
Sofia Hjulström
Huddinge SK LF
3:51:48.1390720
+1:32:31.555010
48.2p
191
H 21 Motion
Daniel Rova
Antnäs BK
3:51:51.1391080
+1:32:34.555370
48.2p
192
D 21
Anna Lindgren
Råneå SK
3:52:18.1393750
+1:33:01.558040
48.1p
193
H 55
Åke Gustafsson
Bergnäsets AIK
3:53:06.1398510
+1:33:49.562800
47.9p
194
H 55
Anders Sundström
Nacka Värmdö SK
3:53:50.1402930
+1:34:33.567220
47.7p
195
H 21 Motion
Erik Vallin
Bodens SK
3:54:05.1404440
+1:34:48.568730
47.7p
196
D 21 Motion
Emmelie Larsson
Luleå
3:54:23.1406290
+1:35:06.570580
47.6p
197
H 21 Motion
Anders Lundström
Piteå Elit SK
3:58:50.1432950
+1:39:33.597240
46.6p
198
H 21 Motion
Fredrik Udén
Luleå
3:59:10.1434990
+1:39:53.599280
46.5p
199
H 21 Motion
Stig Eriksson
Skellefteå SK
3:59:35.1437450
+1:40:18.601740
46.4p
200
H 21 Motion
Erik Ranangen
Luleå
4:02:44.1456370
+1:43:27.620660
45.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21 Motion
Lars Ranangen
Botkyrka
4:05:35.1473460
+1:46:18.637750
45.1p
202
H 21 Motion
Mathias Persson
Stockholm
4:05:36.1473510
+1:46:19.637800
45.1p
203
D 21 Motion
Ann-Helen Fors
Gällivare SK
4:05:59.1475800
+1:46:41.640090
45.0p
204
D 21 Motion
Marlena Eriksson
Skellefteå SK
4:08:41.1492000
+1:49:23.656290
44.5p
205
D 21 Motion
Marina Dahl Bylund
Härnösands OK
4:09:28.1496790
+1:50:11.661080
44.3p
206
D 21
Cecilia Karlsson
Malmbergets AIF
4:10:22.1502110
+1:51:05.666400
44.1p
207
H 21 Motion
Roger Kettunen
Kiruna
4:11:04.1506340
+1:51:47.670630
44.0p
208
D 21 Motion
Yvonne Kramer
Kiruna
4:19:20.1555960
+2:00:03.720250
42.4p
209
D 21 Motion
Mari Åström
Umeå
4:27:54.1607380
+2:08:37.771670
40.9p
210
H 21
Niklas Spångberg
Bodens SK
4:35:06.1650580
+2:15:49.814870
39.7p
211
H 21 Motion
Olof Medman
Luleå
4:48:56.1733500
+2:29:38.897790
37.5p
212
D 21 Motion
Sabine Herms
Uppsala
4:56:28.1778780
+2:37:11.943070
36.5p
213
D 45
Yvonne Strömberg
IFK Kiruna
4:58:55.1793460
+2:39:38.957750
36.1p
214
D 21 Motion
Pernilla Kettunen
Kiruna
5:02:26.1814520
+2:43:09.978810
35.7p
215
D 21 Motion
Hanna Simonsson
Luleå
5:10:47.1864630
+2:51:30.1028920
34.6p