Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2016-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
1:15:16.451530
86.3p
2
Magnus Norøy
Norway
1:15:35.453480
+19.1850
86.0p
3
Vegard Sivertsgård
Norway
1:15:35.453490
+19.1860
86.0p
4
Håvard Kne Galåen
Norway
1:15:38.453710
+21.2080
85.9p
5
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
1:15:39.453850
+23.2220
85.9p
6
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
1:15:50.454940
+34.3310
85.7p
7
Leo Johansson
Skillingaryds FK
1:16:08.456760
+52.5130
85.4p
8
Adam Persson
IF Hallby SOK
1:17:16.463530
+2:00.11900
84.2p
9
Geir Kristian Hoås
Norway
1:17:59.467880
+2:43.16250
83.4p
10
Erik Lieback
Ulricehamns IF
1:18:07.468600
+2:50.16970
83.3p
11
Simon Karlsson
IFK Umeå
1:18:27.470600
+3:10.18970
82.9p
11
Carl Rotvold
Åsarna IK
1:18:27.470600
+3:10.18970
82.9p
13
Gustav Berglund
Storvreta IK
1:18:27.470680
+3:11.19050
82.9p
14
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:19:12.475190
+3:56.23560
82.2p
15
Brage Buroe Sunde
Norway
1:19:18.475780
+4:02.24150
82.1p
16
Alexander Karlsson
Källbottens IK
1:20:10.480930
+4:54.29300
81.2p
17
Håkon Moen
Norway
1:20:10.480940
+4:54.29310
81.2p
18
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
1:20:36.483530
+5:20.31900
80.8p
19
Arvid Jonsson
Duveds IF
1:21:16.487500
+5:59.35870
80.1p
20
Felix Forsberg
Järpens SK
1:21:16.487540
+6:00.35910
80.1p
21
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
1:21:22.488120
+6:05.36490
80.0p
22
Emil Talsi
Finland
1:21:30.488960
+6:14.37330
79.9p
23
Isak Augustsson
IFK Mora SK
1:21:36.489550
+6:20.37920
79.8p
24
Philip Kristoffersson
Alnö SK
1:23:22.500100
+8:05.48470
78.2p
25
Sander Øwre Haugan
Norway
1:24:12.505190
+8:56.53560
77.4p
26
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
1:24:32.507180
+9:16.55550
77.1p
27
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
1:24:35.507400
+9:18.55770
77.1p
28
Vegard Fossli Stjern
Norway
1:24:35.507430
+9:19.55800
77.1p
29
Ola Nymoen Aas
Norway
1:24:39.507830
+9:23.56200
77.0p
30
Kristian Wilberg Rofstad
Norway
1:25:08.510760
+9:52.59130
76.6p
31
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
1:25:40.513960
+10:24.62330
76.1p
32
Tobias Olsson
Åsarna IK
1:27:07.522680
+11:51.71050
74.9p
33
Emrik Nordgren
Vännäs SK
1:28:11.529000
+12:54.77370
74.0p
34
Arvid Vänn
Stockviks SF
1:28:41.532090
+13:25.80460
73.6p
35
Eric Jansson
Tranemo IF
1:29:47.538610
+14:30.86980
72.7p
36
Herman Grytbakk Tronsaune
Norway
1:29:51.539010
+14:34.87380
72.7p
37
Anton Eriksson
Östersunds SK
1:30:23.542240
+15:07.90610
72.3p
38
Jon Zachrisson
Svegs IK
1:31:02.546180
+15:46.94550
71.7p
39
Samuel Björn
Rembo IK
1:31:56.551550
+16:40.99920
71.1p
40
Brodie Murray
Storbritannien
1:32:18.553740
+17:02.102110
70.8p
41
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
1:33:00.557930
+17:44.106300
70.3p
42
Ludvig Karlsson
Järpens SK
1:33:03.558290
+17:47.106660
70.2p
43
Mads Hannibal Berthelsen
Danmark
1:33:12.559170
+17:56.107540
70.1p
44
Elis Berg
Sunne SLF
1:35:42.574140
+20:26.122510
68.3p
45
Johan Samuelsson
Husums IF SK
1:36:07.576670
+20:51.125040
68.0p
46
Anton Modin
Järpens SK
1:41:57.611670
+26:41.160040
64.2p
47
Albin Persson
Tranemo IF
1:41:57.611690
+26:41.160060
64.2p
48
Elias Edvinsson
Hagfors SF
1:44:38.627750
+29:22.176120
62.6p