Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2016-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21 Motion
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Morten Hegle Svendsen
Norway
1:20:17.481690
81.1p
2
Jan Jacob Verdenius
Tolga IL
1:20:18.481770
+0
81.1p
3
Ove Feragen
Tynset IL
1:22:06.492510
+1:48.10720
79.3p
4
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
1:22:41.496020
+2:23.14230
78.8p
5
Thomas Eriksson
Domnarvets GOIF
1:23:19.499890
+3:02.18100
78.2p
6
Janek Truu
Tartu Skiclub
1:24:53.509200
+4:35.27410
76.8p
7
Aimer Peensalu
Team TT
1:26:02.516100
+5:44.34310
75.8p
8
Martin Birgersson
Sundsvalls SLK
1:26:35.519400
+6:17.37610
75.3p
9
Thomas Henriksson
Tynderö IK
1:26:37.519690
+6:20.37900
75.3p
10
Thomas Westrin
Trönö IK
1:27:46.526500
+7:28.44710
74.4p
11
Jonas Lindqvist
Funäsdalens IF
1:27:58.527700
+7:40.45910
74.2p
12
Tomas Olaspers
Orsa SK
1:28:17.529600
+7:59.47810
73.9p
13
Erik Adeler
Nacka Värmdö SK
1:28:31.531000
+8:13.49210
73.7p
14
Sigurd Leren
Tolga IL
1:28:35.531440
+8:17.49650
73.7p
15
Erik Hellberg
Östersunds SK
1:29:15.535410
+8:57.53620
73.2p
16
Per Ullberg
Funäsdalens IF
1:29:19.535870
+9:01.54080
73.1p
17
Gustav Källbom
Motala Aif SK
1:31:34.549320
+11:16.67530
71.3p
18
Lukas Deininger
Switzerland
1:31:43.550250
+11:25.68460
71.2p
19
Björn Jonsson
Duveds IF
1:32:14.553360
+11:56.71570
70.8p
20
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:32:17.553620
+11:59.71830
70.8p
21
Peter Fredricson
IFK Mora SK
1:33:19.559870
+13:01.78080
70.0p
22
Anders Solin
Sollefteå Skidor IF
1:34:13.565280
+13:55.83490
69.4p
23
Oscar Stenhammar
Uppsala
1:35:03.570220
+14:45.88430
68.8p
24
Jens Magnusson
Ås IL
1:35:25.572430
+15:07.90640
68.5p
25
Stefan Andersson
Källbottens IK
1:37:29.584890
+17:12.103100
67.1p
26
Erik Jedvik
Aktivitus Sports Club
1:37:58.587750
+17:40.105960
66.8p
27
Markus Lund
Solna
1:38:35.591490
+18:18.109700
66.4p
28
Hans Persson
Vallsta SK
1:39:35.597410
+19:17.115620
65.7p
29
Rickard Klockar
Falun
1:39:58.599760
+19:40.117970
65.5p
30
Johan Widenberg
Täby
1:40:20.601940
+20:02.120150
65.3p
31
Pär Kollberg
Östersunds SK
1:40:29.602850
+20:11.121060
65.2p
32
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
1:40:47.604670
+20:29.122880
65.0p
33
Björn Österberg
Funäsdalens IF
1:41:50.610960
+21:32.129170
64.3p
34
Börje Samuelsson
Östersunds SK
1:41:57.611610
+21:39.129820
64.2p
35
Tomas Mårtensson
Stockholm
1:42:04.612340
+21:46.130550
64.2p
36
Magnus Strömberg
Sollefteå Skidor IF
1:43:10.618920
+22:52.137130
63.5p
37
Gustaf Moberg
Östersunds SK
1:44:10.624990
+23:53.143200
62.9p
38
Olof Rentzhog
Frösö IF
1:44:16.625590
+23:59.143800
62.8p
39
Jan Olof Nilsson
Funäsdalens IF
1:44:17.625620
+23:59.143830
62.8p
40
Per Västerås Hård Segerstad
AF
1:44:36.627590
+24:19.145800
62.6p
41
Peter Rydesäter
Rehns BK
1:45:59.635810
+25:41.154020
61.9p
42
Peter Eklöv
Östersunds SK
1:47:02.642180
+26:44.160390
61.2p
43
Lennart Ingesson
Edsbyns SK
1:47:47.646680
+27:29.164890
60.8p
44
Jonas Kojan
Funäsdalens IF
1:50:14.661350
+29:56.179560
59.5p
45
Svante Rusck
OK Ravinen
1:53:10.678920
+32:52.197130
58.0p
46
Andreas Östlund Hall
Sundsvalls SLK
1:53:52.683110
+33:34.201320
57.7p
47
Dag Svensson
Föreningen IKJ Haninge
1:55:50.694920
+35:32.213130
56.7p
48
Karl Sterner
Åsarna IK
1:59:39.717840
+39:21.236050
54.9p
49
Lars Thorssell
Hässleby SOK
2:00:50.724910
+40:32.243120
54.4p
50
Bengt Collberg
Östersund
2:02:36.735550
+42:18.253760
53.6p
51
Linus Brandén
Funäsdalens IF
2:03:44.742300
+43:26.260510
53.1p
52
Anders Edlund
Ås IL
2:04:20.745980
+44:02.264190
52.9p
53
Per Torssell
Hässleby SOK
2:06:15.757420
+45:57.275630
52.1p
54
Michael Bergsten
Stockholm
2:09:21.776080
+49:03.294290
50.9p
55
Tomas Östberg
Östersunds SK
2:16:31.819030
+56:13.337240
48.2p
56
Lars Bergstrand
Vilhelmina IK
2:22:57.857620
+1:02:39.375830
46.1p
57
Urban Ursing
Nacka
3:02:44.1096390
+1:42:27.614600
36.2p
58
Lars Wall
Värmdö
3:02:50.1096920
+1:42:32.615130
36.2p
59
Ulf Svensson
Bjärnum
3:05:35.1113430
+1:45:17.631640
35.6p
-
Mattias Aspholm
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Per Oeyvind Torvik
Norway
23:59:59.8639800
-
Johannes Nilsson
Lomma
23:59:59.8639800
-
Peter Lundgren
Ätrans IF
23:59:59.8639800
-
Göran Vikman
Sunne SLF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)