Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vittjåkk Runt
2016-04-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
30km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
1:26:22.518100
88.3p
2
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
1:30:59.545800
+4:37.27600
83.8p
3
H 21
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
1:31:18.547700
+4:56.29500
83.5p
4
H 21
Mats Riekkola
Luleå Gjutarens IF
1:31:53.551200
+5:31.33000
83.0p
5
H 21
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
1:38:57.593600
+12:35.75400
77.1p
6
H 21
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
1:42:19.613800
+15:57.95600
74.5p
7
H 21
Jim Lundmark
Skellefteå XC
1:43:04.618300
+16:42.100100
74.0p
8
H 21
Simon Nordlund
Jokkmokks SK
1:43:19.619800
+16:57.101600
73.8p
9
H 21
Hans Årebäck
Bolidens SK
1:44:11.625000
+17:49.106800
73.2p
10
H 21
Jan Burman
Skellefteå SK
1:44:14.625300
+17:52.107100
73.2p
11
D 21
Emma Bergström
Kalix SK
1:45:26.632500
+19:04.114300
72.3p
12
D 21
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
1:46:54.641300
+20:32.123100
71.3p
13
H 21
Jan Karlsson
Norsjö SK
1:51:44.670300
+25:22.152100
68.3p
14
D 21
Hanna Forsberg
Luleå
1:54:33.687200
+28:11.169000
66.6p
15
D 21
Andrea Wickbom
Sävast Ski Team IF
1:57:42.706100
+31:20.187900
64.8p
16
H 21
David Palopää
Arjeplogs SK
2:00:15.721400
+33:53.203200
63.4p
17
H 21
Stefan Björck
IFK Umeå
2:00:39.723800
+34:17.205600
63.2p
18
D 21
Marie Älvstrand
Luleå
2:04:07.744600
+37:45.226400
61.4p
19
H 21
Rickard Nordlund
Jokkmokks SK
2:04:09.744800
+37:47.226600
61.4p
20
D 21
Rebecka Widman
Bolidens SK
2:13:48.802700
+47:26.284500
57.0p
21
H 21
Jonas Gustafsson
No Club
2:17:19.823800
+50:57.305600
55.5p
22
D 21
Diana Karlsson
No Club
2:44:00.983900
+1:17:38.465700
46.5p
15km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
43:10.258900
84.2p
2
H 21
Jens Hulgaard
Täfteå IK
44:32.267100
+1:22.8100
81.4p
3
H 21
Jens Selahn
Stockviks SF
44:37.267600
+1:27.8600
81.2p
4
H 21
Oskar Årebäck
Bolidens SK
46:06.276500
+2:56.17500
78.5p
5
H 21
Erik Granström
Strömnäs GIF
47:36.285500
+4:26.26500
75.8p
6
H 21
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
49:01.294000
+5:51.35000
73.5p
7
H 21
Tommy Gustavsson
Hemmingsmarks IF
49:07.294600
+5:57.35600
73.4p
8
H 21
Erik Sundén
Arjeplogs SK
49:27.296600
+6:17.37600
72.8p
9
D 21
Mimmi Björn
IFK Umeå
50:26.302500
+7:16.43500
71.3p
10
D 21
Maja Årebäck
Bolidens SK
51:29.308800
+8:19.49800
69.8p
11
H 21
Arne Zackrisson
Räddningstjänsten Jokkmokk
51:56.311500
+8:46.52500
69.1p
12
H 21
Elias Forss
Luleå Gjutarens IF
53:46.322500
+10:36.63500
66.7p
13
H 21
Tobbe Nilsson
No Club
54:16.325500
+11:06.66500
66.0p
14
D 21
Ida Gustavsson
IFK Umeå
54:23.326200
+11:13.67200
65.9p
15
H 21
Lorens Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
55:08.330700
+11:58.71700
64.9p
16
H 21
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
55:28.332700
+12:18.73700
64.5p
17
H 21
Vilgot Stenman
SK Järven
56:03.336200
+12:53.77200
63.8p
18
D 21
Felicia Konradsson
Lycksele IF
57:31.345000
+14:21.86000
62.1p
19
D 21
Nora Bäckström
Robertsfors IK
59:33.357200
+16:23.98200
59.9p
20
H 21
Jörgen Norén
Malå IF
59:54.359300
+16:44.100300
59.5p
21
H 21
Mats Karlsson
Mm Ski
1:00:37.363600
+17:27.104600
58.8p
22
D 21
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
1:00:43.364200
+17:33.105200
58.7p
23
H 21
Tore Orädd
Vidsels IK
1:00:46.364500
+17:36.105500
58.6p
24
H 21
Kristoffer Eriksson
Arjeplogs SK
1:00:49.364800
+17:39.105800
58.6p
25
D 21
Malin Sundén
Strömnäs GIF
1:00:50.364900
+17:40.105900
58.5p
26
H 21
Leopold Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
1:01:19.367800
+18:09.108800
58.1p
27
H 21
Håkan Holmgren
Bolidens SK
1:01:46.370500
+18:36.111500
57.6p
28
H 21
Magnus Granberg
Strömnäs GIF
1:02:31.375000
+19:21.116000
56.9p
29
H 21
John Engström
No Club
1:03:00.377900
+19:50.118900
56.4p
30
H 21
Kim Bergström
Malå IF
1:03:01.378000
+19:51.119000
56.4p
31
H 21
Simon Norsten
Bolidens SK
1:05:38.393700
+22:28.134700
54.1p
32
H 21
Ola Ståhl
Sveaskogs IF
1:08:37.411600
+25:27.152600
51.6p
33
D 21
Ronja Bjursell
Norsjö SK
1:08:39.411800
+25:29.152800
51.6p
34
D 21
Lisa Holmgren
Bolidens SK
1:08:50.412900
+25:40.153900
51.5p
35
D 21
Leia Bjursell
Norsjö SK
1:09:51.419000
+26:41.160000
50.7p
36
H 21
Tommy Nilsson
Råneå SK
1:10:03.420200
+26:53.161200
50.5p
37
H 21
Mikael Juuso
Arvidsjaur
1:10:07.420600
+26:57.161600
50.5p
38
D 21
Anna Lindgren
Råneå SK
1:10:09.420800
+26:59.161800
50.4p
39
H 21
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
1:10:38.423700
+27:28.164700
50.1p
40
D 21
Anna Krook-riekkola
Luleå Gjutarens IF
1:10:39.423800
+27:29.164800
50.1p
41
H 21
Ingemar Forss
Luleå
1:11:37.429600
+28:27.170600
49.4p
42
H 21
Albin Lundberg
IFK Arvidsjaur SK
1:12:40.435900
+29:30.176900
48.6p
43
H 21
Ulf Vikström
Antnäs BK
1:12:59.437800
+29:49.178800
48.4p
44
H 21
Tony Gustafsson
IFK Arvidsjaur SK
1:13:06.438500
+29:56.179500
48.3p
45
H 21
Leo Pettersson
Älvsby IF SK
1:13:08.438700
+29:58.179700
48.3p
46
H 21
Kenrick Pettersson
Vidsels IK
1:13:11.439000
+30:01.180000
48.3p
47
D 21
Maria Forss
Luleå
1:13:16.439500
+30:06.180500
48.2p
48
D 21
Maria Nordlund
Jokkmokks SK
1:14:19.445800
+31:09.186800
47.5p
49
H 21
Richard Kringhaug
Valnesfjord IL
1:14:30.446900
+31:20.187900
47.4p
50
D 21
Ebba Alsbäck
Lycksele IF
1:15:24.452300
+32:14.193300
46.8p
51
D 21
Gisela Bjursell
Norsjö SK
1:16:08.456700
+32:58.197700
46.3p
52
H 21
Lars Wikberg
Suddesjaur
1:16:53.461200
+33:43.202200
45.9p
53
H 21
Kalevi Ervasti
Vidsels IK
1:17:03.462200
+33:53.203200
45.8p
54
H 21
Hampus Björn
IFK Arvidsjaur SK
1:19:43.478200
+36:33.219200
44.2p
55
H 21
Filip Sjöström
IFK Arvidsjaur SK
1:19:46.478500
+36:36.219500
44.1p
56
D 21
Maria Sundén
Arjeplogs SK
1:20:02.480100
+36:52.221100
44.0p
57
H 21
Hannes Landström
IFK Arvidsjaur SK
1:24:43.508200
+41:33.249200
41.5p
58
H 21
BO Landström
IFK Arvidsjaur SK
1:24:50.508900
+41:40.249900
41.4p
59
H 21
Bengt Berggren
Stockholm
1:25:00.509900
+41:50.250900
41.3p
60
D 21
Anette Renberg
SK Järven
1:29:07.534600
+45:57.275600
39.4p
61
D 21
Helena Modig
Luleå
1:29:37.537600
+46:27.278600
39.1p
62
H 21
Josef Näslund
Arvidsjaur
1:33:16.559500
+50:06.300500
37.6p
63
D 21
Caroline Irwin
Arjeplogs SK
1:33:44.562300
+50:34.303300
37.4p
64
D 21
Moa Norsten
Bolidens SK
1:33:53.563200
+50:43.304200
37.3p
65
H 21
Alex Neykov
IFK Arvidsjaur SK
1:40:38.603700
+57:28.344700
34.7p
66
D 21
Birgitta Nordlund
Jokkmokks SK
1:41:58.611700
+58:48.352700
34.3p
67
D 21
Pia Holmgren
Bolidens SK
1:44:19.625800
+1:01:09.366800
33.5p
68
D 21
Karin Modell Kringhaug
Valnesfjord IL
1:44:45.628400
+1:01:35.369400
33.3p
69
H 21
Eddie Juliusson
IFK Arvidsjaur SK
1:45:05.630400
+1:01:55.371400
33.2p
70
D 21
Ann-mari Juliusson
IFK Arvidsjaur SK
1:45:34.633300
+1:02:24.374300
33.1p
71
H 21
Kenneth Juliusson
IFK Arvidsjaur SK
1:45:37.633600
+1:02:27.374600
33.0p
72
D 21
Stina Holmgren
Bolidens SK
1:48:16.649500
+1:05:06.390500
32.2p
73
D 21
Linnea Årebäck
Bolidens SK
1:55:20.691900
+1:12:10.432900
30.2p
74
D 21
Line Palopää
Arjeplogs SK
1:55:30.692900
+1:12:20.433900
30.1p
75
D 21
Emma Palopää
Arjeplogs SK
1:55:31.693000
+1:12:21.434000
30.1p
76
D 21
Camilla Årebäck
Bolidens SK
1:55:57.695600
+1:12:47.436600
30.0p
77
H 21
Kurt Sjölund
IFK Arvidsjaur SK
2:00:11.721000
+1:17:01.462000
28.9p
78
D 21
Nelly Nilson
No Club
2:05:06.750500
+1:21:56.491500
27.8p
78
D 21
Julia Neykova
IFK Arvidsjaur SK
2:05:06.750500
+1:21:56.491500
27.8p
80
H 21
Kenneth Lindman
IFK Arvidsjaur SK
2:05:10.750900
+1:22:00.491900
27.8p
80
D 21
Camilla Nilsson
No Club
2:05:10.750900
+1:22:00.491900
27.8p