Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vittjåkk Runt
2016-04-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Mimmi Björn
IFK Umeå
50:26.302500
71.3p
2
Maja Årebäck
Bolidens SK
51:29.308800
+1:03.6200
69.8p
3
Ida Gustavsson
IFK Umeå
54:23.326200
+3:57.23600
65.9p
4
Felicia Konradsson
Lycksele IF
57:31.345000
+7:05.42400
62.1p
5
Nora Bäckström
Robertsfors IK
59:33.357200
+9:07.54600
59.9p
6
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
1:00:43.364200
+10:17.61600
58.7p
7
Malin Sundén
Strömnäs GIF
1:00:50.364900
+10:24.62300
58.5p
8
Ronja Bjursell
Norsjö SK
1:08:39.411800
+18:13.109200
51.6p
9
Lisa Holmgren
Bolidens SK
1:08:50.412900
+18:24.110300
51.5p
10
Leia Bjursell
Norsjö SK
1:09:51.419000
+19:25.116400
50.7p
11
Anna Lindgren
Råneå SK
1:10:09.420800
+19:43.118200
50.4p
12
Anna Krook-riekkola
Luleå Gjutarens IF
1:10:39.423800
+20:13.121200
50.1p
13
Maria Forss
Luleå
1:13:16.439500
+22:50.136900
48.2p
14
Maria Nordlund
Jokkmokks SK
1:14:19.445800
+23:53.143200
47.5p
15
Ebba Alsbäck
Lycksele IF
1:15:24.452300
+24:58.149700
46.8p
16
Gisela Bjursell
Norsjö SK
1:16:08.456700
+25:42.154100
46.3p
17
Maria Sundén
Arjeplogs SK
1:20:02.480100
+29:36.177500
44.0p
18
Anette Renberg
SK Järven
1:29:07.534600
+38:41.232000
39.4p
19
Helena Modig
Luleå
1:29:37.537600
+39:11.235000
39.1p
20
Caroline Irwin
Arjeplogs SK
1:33:44.562300
+43:18.259700
37.4p
21
Moa Norsten
Bolidens SK
1:33:53.563200
+43:27.260600
37.3p
22
Birgitta Nordlund
Jokkmokks SK
1:41:58.611700
+51:32.309100
34.3p
23
Pia Holmgren
Bolidens SK
1:44:19.625800
+53:53.323200
33.5p
24
Karin Modell Kringhaug
Valnesfjord IL
1:44:45.628400
+54:19.325800
33.3p
25
Ann-mari Juliusson
IFK Arvidsjaur SK
1:45:34.633300
+55:08.330700
33.1p
26
Stina Holmgren
Bolidens SK
1:48:16.649500
+57:50.346900
32.2p
27
Linnea Årebäck
Bolidens SK
1:55:20.691900
+1:04:54.389300
30.2p
28
Line Palopää
Arjeplogs SK
1:55:30.692900
+1:05:04.390300
30.1p
29
Emma Palopää
Arjeplogs SK
1:55:31.693000
+1:05:05.390400
30.1p
30
Camilla Årebäck
Bolidens SK
1:55:57.695600
+1:05:31.393000
30.0p
31
Nelly Nilson
No Club
2:05:06.750500
+1:14:40.447900
27.8p
32
Julia Neykova
IFK Arvidsjaur SK
2:05:06.750500
+1:14:40.447900
27.8p
33
Camilla Nilsson
No Club
2:05:10.750900
+1:14:44.448300
27.8p