Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Torsbyrullen, dag 1
2016-05-21
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7km
Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
21:34.129380
2
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
21:43.130240
+8.760
3
H 20
Alfred Buskqvist
IK Stern
22:08.132780
+34.3300
4
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
22:10.132950
+35.3470
5
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
22:17.133650
+42.4170
6
H 21
Anton Persson
SK Bore
22:53.137230
+1:18.7750
7
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
22:53.137250
+1:18.7770
8
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
22:55.137470
+1:20.7990
9
H 20
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
23:08.138760
+1:33.9280
10
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:29.140830
+1:54.11350
11
H 21
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
23:30.140970
+1:55.11490
12
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
23:34.141380
+2:00.11900
13
H 21
Bob Impola
SK Bore
23:43.142230
+2:08.12750
14
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:48.142730
+2:13.13250
15
H 20
Emil Nykvist
Sunne SLF
23:53.143250
+2:18.13770
16
H 20
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
24:05.144430
+2:30.14950
17
H 20
Martin Herbert
Sundbybergs IK
24:05.144470
+2:30.14990
18
H 20
Adam Gillman
Garphyttans IF
24:07.144610
+2:32.15130
19
H 20
Alexander Karlsson
Källbottens IK
24:10.144940
+2:35.15460
20
H 20
Gabriel Strid
Sunne SLF
24:11.145060
+2:36.15580
21
H 20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
24:35.147410
+3:00.17930
22
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
24:40.147900
+3:05.18420
23
H 20
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
25:07.150640
+3:32.21160
24
H 20
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
25:26.152550
+3:51.23070
25
H 21
Tobias Westman
IK Stern
25:32.153130
+3:57.23650
26
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
25:37.153640
+4:02.24160
27
H 20
Adam Persson
IF Hallby SOK
25:46.154580
+4:12.25100
28
H 21
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
25:51.155030
+4:16.25550
29
H 20
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
25:55.155430
+4:20.25950
30
H 20
Mads Hannibal Berthelsen
Danmark
25:56.155580
+4:22.26100
31
H 21
Erik Persson
IF Hallby SOK
26:03.156250
+4:28.26770
32
H 20
Isak Augustsson
IFK Mora SK
26:08.156790
+4:34.27310
33
H 20
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
26:12.157100
+4:37.27620
34
H 20
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
26:58.161750
+5:23.32270
35
H 20
Alfred Nilsson
Filipstads SF
27:01.162020
+5:26.32540
36
H 20
Simon Lundberg
SK Bore
27:14.163340
+5:39.33860
37
H 20
David Nykvist
Sunne SLF
27:26.164580
+5:52.35100
38
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
27:37.165630
+6:02.36150
39
H 20
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
27:47.166610
+6:12.37130
40
H 20
Albin Persson
Tranemo IF
28:27.170620
+6:52.41140
41
D 20
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
28:29.170800
+6:54.41320
42
D 20
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
28:42.172140
+7:07.42660
43
D 20
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
29:35.177410
+8:00.47930
44
H 20
Jonatan Palander
Sellnäs IF
30:26.182530
+8:51.53050
45
D 20
Freya Orban
IF Ski Team Skåne
31:18.187760
+9:43.58280
46
D 20
Maja Eriksson
Filipstads SF
31:39.189840
+10:04.60360
47
D 20
Hanna Fritz
Filipstads SF
31:43.190240
+10:08.60760
48
D 20
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
32:49.196800
+11:14.67320
49
D 20
Amelia Furunäs
Malungs IF
33:13.199260
+11:38.69780
50
H 20
Adrian Lundberg
SK Bore
33:39.201840
+12:04.72360
51
D 21
Chardine Sloof
SK Bore
33:49.202860
+12:14.73380
51
H 20
Anton Swedberg
Borås SK
33:49.202860
+12:14.73380
53
D 20
Linn Gustafsson
Filipstads SF
34:15.205400
+12:40.75920
54
D 20
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
35:46.214550
+14:11.85070
55
H 20
Christian Olsson
Årjängs IF
42:50.256920
+21:15.127440
56
H 21
Bill Impola
SK Bore
23:59:59.8639800
56
H 21
Oscar Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
56
D 20
Ida Wånggren
Motala Aif SK
23:59:59.8639800
56
D 20
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
56
H 20
Elis Berg
Sunne SLF
23:59:59.8639800
56
H 20
Jens Selahn
Stockviks SF
23:59:59.8639800
56
D 21
Emma Nilsson
Brandsbols SK
23:59:59.8639800