Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Torsbyrullen, dag 2
2016-05-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
14km
Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
45:17.271600
87.3p
2
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
45:53.275230
+36.3530
86.4p
3
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
45:59.275850
+42.4150
86.2p
4
H 20
Alfred Buskqvist
IK Stern
46:23.278270
+1:06.6570
85.6p
5
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
47:09.282870
+1:52.11170
84.4p
6
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
47:34.285340
+2:17.13640
83.7p
7
H 21
Anton Persson
SK Bore
48:07.288630
+2:50.16930
82.9p
8
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
48:09.288840
+2:52.17140
82.9p
9
H 21
Bob Impola
SK Bore
48:12.289180
+2:55.17480
82.8p
10
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
48:46.292550
+3:29.20850
82.0p
11
H 21
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
48:57.293600
+3:40.21900
81.7p
12
H 20
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
49:11.295000
+3:54.23300
81.4p
13
H 20
Alexander Karlsson
Källbottens IK
49:29.296860
+4:12.25160
80.9p
14
H 20
Gabriel Strid
Sunne SLF
49:35.297410
+4:18.25710
80.8p
15
H 20
Emil Nykvist
Sunne SLF
50:03.300240
+4:46.28540
80.1p
16
H 20
Adam Persson
IF Hallby SOK
50:57.305600
+5:40.33900
78.9p
17
H 20
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
50:59.305850
+5:42.34150
78.9p
18
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
51:07.306630
+5:50.34930
78.7p
19
H 21
Tobias Westman
IK Stern
51:13.307210
+5:56.35510
78.6p
20
H 20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
51:50.310930
+6:33.39230
77.7p
21
H 21
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
51:54.311390
+6:37.39690
77.6p
22
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
51:59.311880
+6:42.40180
77.5p
23
H 20
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
52:58.317770
+7:41.46070
76.3p
24
H 20
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
53:21.320000
+8:04.48300
75.8p
25
H 21
Erik Persson
IF Hallby SOK
54:20.325920
+9:03.54220
74.6p
26
H 20
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
55:20.331920
+10:03.60220
73.4p
27
H 20
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
55:26.332570
+10:09.60870
73.3p
28
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
56:02.336120
+10:45.64420
72.6p
29
H 20
David Nykvist
Sunne SLF
56:46.340560
+11:29.68860
71.8p
30
H 20
Simon Lundberg
SK Bore
57:39.345820
+12:22.74120
70.8p
31
D 20
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
57:47.346630
+12:30.74930
70.7p
32
H 20
Alfred Nilsson
Filipstads SF
58:24.350300
+13:07.78600
70.0p
33
D 20
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
58:37.351630
+13:20.79930
69.8p
34
H 20
Albin Persson
Tranemo IF
58:42.352110
+13:25.80410
69.7p
35
D 20
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
59:10.354910
+13:53.83210
69.2p
36
D 20
Freya Orban
IF Ski Team Skåne
1:03:14.379320
+17:57.107620
65.3p
37
D 20
Amelia Furunäs
Malungs IF
1:04:22.386110
+19:05.114410
64.2p
38
D 20
Maja Eriksson
Filipstads SF
1:05:08.390710
+19:51.119010
63.6p
39
D 20
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
1:05:34.393350
+20:17.121650
63.2p
40
D 20
Linn Gustafsson
Filipstads SF
1:06:40.399920
+21:23.128220
62.3p
41
H 20
Jonatan Palander
Sellnäs IF
1:08:24.410390
+23:07.138690
60.8p
42
D 20
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
1:09:15.415460
+23:58.143760
60.2p
43
H 20
Anton Swedberg
Borås SK
1:13:21.440090
+28:04.168390
57.1p
44
H 20
Christian Olsson
Årjängs IF
1:36:15.577400
+50:58.305700
44.6p