Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2010-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Annika Löfström
Falun Borlänge SK
2:18:33.831270
70.7p
2
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:31:41.910080
+13:08.78710
63.4p
3
Lina Hultin
Garphyttans IF
2:35:11.931090
+16:38.99720
61.6p
4
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
2:37:43.946280
+19:10.114910
60.5p
5
Katja Nyström
Karlslunds IF SF
2:39:45.958420
+21:11.127050
59.6p
6
Susanne Hedlund
Granbergsdals IF
2:42:02.972120
+23:28.140750
58.6p
7
Åsa Höög
Kumla SF
2:46:45.1000480
+28:12.169110
56.6p
8
Lena Koskinen
Sågmyra SK
2:47:52.1007180
+29:19.175810
56.2p
9
Anna Jansson
Hällbybrunns IF
2:51:32.1029120
+32:58.197750
54.8p
10
Emma Nyström
Ställbergs IK
3:00:36.1083500
+42:02.252130
51.6p
11
Amélie Wallenhammar
Hagaby GOIF
3:05:29.1112820
+46:55.281450
50.0p
12
Lisa Johansson
Vreta Skid o Mk
3:09:07.1134660
+50:33.303290
48.9p
13
Emma Fransson
Karlslunds IF SF
3:09:55.1139470
+51:22.308100
48.6p
14
Susanne Eriksson
Karlslunds IF SF
3:13:23.1160280
+54:50.328910
47.6p
15
Camilla Sjökvist
Norbergs OK
3:13:41.1162080
+55:08.330710
47.5p
16
Maria Herrman
SK Ringen
3:15:35.1173450
+57:01.342080
47.0p
17
Frida Karbing
Karlslunds IF SF
3:15:40.1173900
+57:06.342530
47.0p
18
Pia Johansson
IK Stern
3:15:47.1174600
+57:13.343230
47.0p
19
Jennie Pettersson
Visborgs OK
3:15:49.1174860
+57:15.343490
46.9p
20
Daniela Profir
Sundbybergs IK
3:17:49.1186800
+59:15.355430
46.4p
21
Viktoria Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
3:25:42.1234110
+1:07:08.402740
44.4p
22
Anna Herrman
SK Ringen
3:26:07.1236660
+1:07:33.405290
44.3p
23
Camilla Grill
Boxholm-Ekeby SK
3:27:07.1242630
+1:08:33.411260
44.0p
24
Karin Persson
Hagaby GOIF
3:31:04.1266350
+1:12:30.434980
43.1p
25
Elin Värehag
IFK Västerås SK
3:35:11.1291030
+1:16:37.459660
42.2p
26
Tina Åbjörn
Almby IK
3:39:25.1316430
+1:20:51.485060
41.2p
27
Sara Westerström Mangs
GOIF Tjalve
3:41:14.1327350
+1:22:40.495980
40.9p
28
Sara Ring
Zinkgruvans IF
3:51:30.1388920
+1:32:56.557550
38.8p
29
Monique Stalås Hörnst
Åkersberga SK
3:51:37.1389660
+1:33:03.558290
38.8p
30
Stina Johansson
Medåkers IF
4:00:23.1442240
+1:41:49.610870
37.2p
31
Maud Sunden
Kopparbergs IF
4:00:47.1444640
+1:42:13.613270
37.1p
32
Kajsa Axin
Hagaby GOIF
4:09:45.1498410
+1:51:11.667040
35.7p
33
Hanna Eriksson
OK Vivill
4:11:43.1510290
+1:53:10.678920
35.3p
34
Elizabeth Lindell
Mälarö SOK
4:15:46.1534530
+1:57:12.703160
34.7p
35
Barbro Häger
Grönbo IF
4:21:24.1568340
+2:02:50.736970
33.9p
36
Patricia Lindén
Sya SK
4:35:37.1653690
+2:17:04.822320
32.0p
37
Josefin Carlring
Östansjö SK
4:41:28.1688730
+2:22:54.857360
31.2p
38
Sandra Johansson
IFK Västerås SK
4:56:10.1776930
+2:37:36.945560
29.5p