Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM-Rullskidor och STS Roll Cup Masstart
2016-07-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
21km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
40:38.243770
82.0p
2
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
40:38.243790
+0
82.0p
2
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
40:38.243790
+0
82.0p
4
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
40:39.243820
+0
82.0p
5
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
40:39.243850
+0
82.0p
6
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
40:39.243890
+1.20
82.0p
7
H 21
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
40:40.243900
+1.30
82.0p
8
H 21
Tobias Westman
IK Stern
40:40.243930
+1.60
82.0p
9
H 21
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
40:41.244080
+3.210
82.0p
9
H 21
Anton Persson
SK Bore
40:41.244080
+3.210
82.0p
11
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
40:41.244090
+3.220
82.0p
12
H 21
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
40:42.244100
+3.230
82.0p
13
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
40:42.244150
+3.280
81.9p
14
H 21
Gabriel Strid
Sunne SLF
40:42.244160
+3.290
81.9p
15
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
42:14.253380
+1:36.9510
79.7p
16
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
42:15.253450
+1:36.9580
79.7p
17
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
42:15.253480
+1:37.9610
79.6p
18
H 21
Pontus Hermansson
SK Bore
42:23.254200
+1:44.10330
79.5p
19
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
43:03.258260
+2:24.14390
78.5p
20
H 21
Filip Danielsson
SK Bore
43:35.261450
+2:56.17580
77.8p
21
H 21
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
43:41.262010
+3:02.18140
77.7p
22
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
43:41.262020
+3:02.18150
77.7p
23
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
43:41.262040
+3:02.18170
77.7p
23
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
43:41.262040
+3:02.18170
77.7p
25
H 21
Viktor Axelsson
Borås SK
43:41.262080
+3:03.18210
77.6p
26
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
43:43.262240
+3:04.18370
77.6p
27
H 21
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
44:00.263950
+3:21.20080
77.2p
28
H 21
Albin Persson
Tranemo IF
23:59:56.8639500
28
H 21
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
23:59:56.8639500
28
H 21
Kjell Häggquist
Näsvikens IK
23:59:56.8639500
28
H 21
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
23:59:56.8639500
28
H 21
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:59:56.8639500
28
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
23:59:56.8639500
28
H 21
Petter Persson
Borås SK
23:59:56.8639500
28
H 21
Emil Folkesson
Nybro Ski
23:59:56.8639500
28
H 21
Jonathan Engström
Borås SK
23:59:56.8639500
28
H 21
Eric Jansson
Tranemo IF
23:59:56.8639500
28
H 21
Jonatan Palander
Sellnäs IF
23:59:56.8639500
39
H 21
Eddie Edström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
39
H 21
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
39
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
23:59:59.8639800
15.7km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
34:21.206050
72.6p
2
D 21
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
34:21.206060
+0
72.6p
2
D 21
Maria Nordström
Ulricehamns IF
34:21.206060
+0
72.6p
4
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
35:27.212690
+1:06.6540
70.4p
5
D 21
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
36:14.217380
+1:53.11230
68.9p
6
D 21
Ulrika Axelsson
Sya SK
36:46.220500
+2:24.14350
67.9p
7
D 21
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
36:46.220580
+2:25.14430
67.9p
8
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
37:23.224260
+3:02.18110
66.7p
9
D 21
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
38:23.230290
+4:02.24140
65.0p
10
D 21
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
38:24.230320
+4:02.24170
65.0p
11
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
39:24.236330
+5:02.30180
63.3p
12
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:56.8639500
12
D 21
Hanna Fritz
Filipstads SF
23:59:56.8639500
12
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
23:59:56.8639500
15
D 21
Kristina Axelsson
Sya SK
23:59:58.8639700
16
D 21
Sofie Björklund
Järpens SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)