Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Lördag
2016-11-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Masako Ishida
Japan
31:24.188310
79.4p
2
Anna Haag
AnnaEmil Sportklubb
31:55.191410
+31.3000
78.5p
3
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
31:59.191890
+35.3480
78.3p
4
Jonna Sundling
IFK Umeå
32:07.192620
+43.4210
78.1p
5
Sara Lindborg
Östersunds SK
32:09.192890
+45.4480
78.0p
6
Emma Wikén
Åsarna IK
32:11.193010
+47.4600
78.0p
7
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
32:26.194530
+1:02.6120
77.5p
8
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
32:27.194650
+1:03.6240
77.5p
9
Elin Mohlin
Åsarna IK
32:41.196090
+1:17.7680
77.0p
10
Helene Söderlund
IFK Mora SK
32:52.197150
+1:28.8740
76.7p
11
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
32:53.197270
+1:29.8860
76.7p
12
Linn Sömskar
IFK Umeå
32:59.197810
+1:35.9400
76.5p
13
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
33:06.198560
+1:42.10150
76.3p
14
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
33:13.199240
+1:49.10830
76.1p
15
Maria Nordström
Ulricehamns IF
33:34.201320
+2:10.12910
75.5p
16
Yuki Kobayashi
Japan
33:40.201920
+2:16.13510
75.3p
17
Frida Hallquist
Åsarna IK
33:46.202540
+2:22.14130
75.1p
18
Lisa Dahl
Offerdals SK
33:47.202600
+2:22.14190
75.1p
19
Ida Indahl
Offerdals SK
33:50.202990
+2:26.14580
75.0p
20
Frida Erkers
IFK Mora SK
33:55.203460
+2:31.15050
74.9p
21
Maria Gräfnings
Karlslunds IF SF
34:05.204440
+2:41.16030
74.6p
22
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
34:10.204960
+2:46.16550
74.4p
23
Sofie Elebro
IFK Umeå
34:13.205280
+2:49.16870
74.3p
24
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
34:16.205510
+2:52.17100
74.3p
25
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
34:19.205810
+2:55.17400
74.2p
26
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
34:21.206070
+2:57.17660
74.1p
27
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
34:22.206190
+2:58.17780
74.1p
28
Jennie Jirhed
Östersunds SK
34:27.206650
+3:03.18240
74.0p
29
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
34:34.207390
+3:10.18980
73.7p
30
Sandra Olsson
Malungs IF
34:45.208470
+3:21.20060
73.5p
31
Annika Löfström
Årsunda IF
34:46.208510
+3:22.20100
73.4p
32
Anna Emilie Kant
Norway
34:48.208720
+3:24.20310
73.4p
33
Chisa Obayashi
Japan
34:49.208860
+3:25.20450
73.3p
34
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
34:51.209080
+3:27.20670
73.3p
35
Yukari Tanaka
Japan
34:53.209270
+3:29.20860
73.2p
36
Anne Lise Grubbmo
Norway
34:55.209490
+3:31.21080
73.2p
37
Kozue Takizawa
Japan
34:59.209860
+3:35.21450
73.1p
38
Anniken Jørgensen
Norway
35:10.210990
+3:46.22580
72.8p
39
Laila Kveli
Team Swedemount SC
35:16.211530
+3:52.23120
72.6p
40
Miki Kodama
Japan
35:24.212330
+4:00.23920
72.4p
41
Ida Dahl
IFK Mora SK
35:24.212350
+4:00.23940
72.4p
42
Helena Lundkvist
Kalix SK
35:30.212960
+4:06.24550
72.2p
43
Elina Rönnlund
IFK Umeå
35:33.213200
+4:08.24790
72.2p
44
Martyna Galewicz
Poland
35:38.213770
+4:14.25360
72.0p
45
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
35:39.213890
+4:15.25480
72.0p
46
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
35:44.214310
+4:20.25900
71.9p
47
Barbara Jezersek
Australia
35:45.214410
+4:21.26000
71.9p
48
Lisa K Svensson
Åsarna IK
35:45.214420
+4:21.26010
71.9p
49
Masae Tsuchiya
Japan
35:47.214650
+4:23.26240
71.8p
50
Guro Bostad
Norway
35:47.214690
+4:23.26280
71.8p
51
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
36:00.215960
+4:36.27550
71.5p
52
Evelina Sutro
IFK Mora SK
36:15.217480
+4:51.29070
71.1p
53
Karoline Wollan
Norway
36:25.218410
+5:01.30000
70.8p
54
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
36:38.219720
+5:14.31310
70.5p
55
Eva Johansson
Linköpings SK
36:53.221200
+5:28.32790
70.1p
56
Sumiko Ishigaki
Japan
36:55.221480
+5:31.33070
70.0p
57
Eiril Fuglem Renå
Norway
37:10.222970
+5:46.34560
69.7p
58
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
37:21.224030
+5:57.35620
69.4p
59
Yuka Watanabe
Japan
37:25.224430
+6:01.36020
69.3p
60
Isabelle Persson
Stockviks SF
37:29.224860
+6:05.36450
69.2p
61
Emma Ivarsson
Årsunda IF
37:46.226520
+6:22.38110
68.8p
62
Nagano Karaki
Japan
37:51.227060
+6:27.38650
68.7p
63
Harumi Kosenda
Japan
38:48.232740
+7:24.44330
67.3p
64
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
40:07.240690
+8:43.52280
65.6p
65
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
40:46.244510
+9:22.56100
64.7p
66
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
41:09.246860
+9:45.58450
64.2p
67
Fern Cates
Storbritannien
44:17.265670
+12:53.77260
60.5p
68
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
46:21.278080
+14:57.89670
58.3p
-
Maria Jonasson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Line Sundsvik
Norway
23:59:58.8639700
-
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
Elin Bryne
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Hedda Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)