Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Söndag
2016-11-20
INFO
RESULTAT
Visa sprintstege
Visar resultat 1 till 500 av 606[
1
2
]
D 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Moa Lundgren
IFK Umeå
2
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
3
Lone Johansen
Norway
4
Louise Lindström
Högbo GOIF
5
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
6
Olivia Alm
Strömnäs GIF
Semifinal
7
Johanna Andersson
Falu IK
7
Signe Rosenberg
Duveds IF
9
Wilma Jönsson
Östersunds SK
9
Emma Larsson
IFK Mora SK
11
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
11
Sofie Oskarsson
SK Leksand
Kvartsfinal
13
Victoria Julie Berg
Norway
13
Ida Palmberg
Högbo GOIF
13
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
16
Synne Reitan
Norway
16
Josefina Sundman
Åsarna IK
16
Amelia Furunäs
Malungs IF
16
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
16
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
21
Vendela Blom
Stockviks SF
21
Hanna Fritz
Filipstads SF
21
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
21
Elin Theander
Malungs IF
21
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
26
Maja Eriksson
Filipstads SF
26
Sigrid Aune
Norway
26
Vilde Austad
Norway
26
Fanny Johansson
Stockviks SF
30
Tilda Johansson
Duveds IF
23:59:59.8639800
Kval
31
Lydia Iglesias
Spain
4:30.26928
32
Emma Backén
Rehns BK
4:30.26941
33
Linn Gustafsson
Filipstads SF
4:30.26999
34
Stine.lise Truu
Järpens SK
4:32.27101
35
Hanna Britt Laursoo
Estonia
4:33.27271
36
Judith Dolleris
Falu IK
4:34.27302
37
Kristrun Gudnadottir
Island
4:34.27319
38
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
4:34.27341
39
Une Adeline Haugen
Norway
4:34.27373
40
Nora Jacobsson
Rembo IK
4:35.27402
41
Live Spilker
Norway
4:35.27467
42
Carolina Yngvesson
Rembo IK
4:36.27586
43
Emma Wasell
Järpens SK
4:40.27966
44
Anna Herbert
Brottby SK
4:40.27970
45
Nina Hammer
Austria
4:41.28020
46
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
4:41.28084
47
Madelene Melin
Malungs IF
4:44.28361
48
Stefanie Marchl
Austria
4:45.28491
49
Matilda Melén
Falu IK
4:46.28589
50
Emma Olsson
Storvreta IK
4:46.28599
51
Ida Eriksson
Malungs IF
4:47.28628
52
Melanie Wieland
Austria
4:51.29064
53
Moa Westh
SK Bore
4:51.29070
54
Sanna Ångström
Duveds IF
4:56.29530
55
Amanda Lindblad
Stockviks SF
4:58.29720
56
Johanna Dahl
Vårby IK
5:12.31105
57
Juste Umbrasaite
Lithuania
5:23.32259
58
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
58
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
58
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
58
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
58
Ida Persson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
58
Frida Olofsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
58
Tilda Jacobsson
Rembo IK
23:59:59.8639800
58
Thea Giselman
Rehns BK
23:59:59.8639800
58
Nora Overrein Sørensen
Norway
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Hanna Falk
Ulricehamns IF
2
Stina Nilsson
IFK Mora SK
3
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
4
Elin Mohlin
Åsarna IK
5
Maria Nordström
Ulricehamns IF
6
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
Semifinal
7
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
8
Anna Haag
AnnaEmil Sportklubb
9
Jonna Sundling
IFK Umeå
9
Linn Sömskar
IFK Umeå
11
Frida Erkers
IFK Mora SK
11
Ane Stenseth Appelkvist
Norway
Kvartsfinal
13
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
13
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
13
Helene Söderlund
IFK Mora SK
16
Elina Rönnlund
IFK Umeå
16
Frida Hallquist
Åsarna IK
16
Ida Indahl
Offerdals SK
16
Laila Kveli
Team Swedemount SC
16
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
21
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
21
Urszula Letocha
Poland
21
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
21
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
26
Sofie Elebro
IFK Umeå
26
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
26
Annika Löfström
Årsunda IF
26
Sandra Olsson
Malungs IF
26
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
Kval
31
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
4:08.24725
32
Ida Dahl
IFK Mora SK
4:08.24753
33
Wenche Aune Snildalsli
Norway
4:09.24849
34
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
4:09.24860
35
Helena Lundkvist
Kalix SK
4:10.24923
36
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
4:10.24951
37
Lisa K Svensson
Åsarna IK
4:10.24994
38
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
4:11.25016
39
Anna Emilie Kant
Norway
4:11.25021
40
Hanne Skulbru
Norway
4:13.25259
41
Yukari Tanaka
Japan
4:15.25406
42
Eva Johansson
Linköpings SK
4:16.25527
43
Maria Jonasson
Östersunds SK
4:16.25574
44
Emma Ivarsson
Årsunda IF
4:18.25785
45
Evelina Sutro
IFK Mora SK
4:18.25793
46
Kozue Takizawa
Japan
4:19.25821
47
Chisa Obayashi
Japan
4:19.25866
48
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
4:20.25970
49
Miki Kodama
Japan
4:21.26079
50
Yuka Watanabe
Japan
4:25.26484
51
Harumi Kosenda
Japan
4:29.26867
52
Masae Tsuchiya
Japan
4:29.26898
53
Nagano Karaki
Japan
4:30.26901
54
Sumiko Ishigaki
Japan
4:38.27775
55
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
4:40.27905
56
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
4:46.28533
57
Fern Cates
Storbritannien
5:03.30245
58
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
5:26.32529
59
Maria Gräfnings
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
59
Hedda Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
59
Pauline Sjøvold
Norway
23:59:59.8639800
59
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
59
Barbara Jezersek
Australia
23:59:59.8639800
59
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
H 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Jo Svinsås
Norway
2
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
3
Vegard Stav
Norway
4
Adam Persson
IF Hallby SOK
5
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
6
Vegard Vårheim
Norway
Semifinal
7
Adrian Skar
Norway
7
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
9
Amund Hoel
Norway
9
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
11
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
11
Anders Nyaas
Norway
Kvartsfinal
13
Elias Andersson
Landsbro IF SK
13
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
13
Eivind Kjennerud
Norway
16
Geir Kristian Hoås
Norway
16
Sigurd Roenning
Norway
16
Leo Johansson
Skillingaryds FK
16
Ossian Rosenberg
Duveds IF
16
Felix Forsberg
Järpens SK
21
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
21
Marius Landsem Melhus
Norway
21
Anders Roos
Östersunds SK
21
Sivert Størseth
Norway
21
Gabriel Strid
Sunne SLF
26
Eric Jansson
Tranemo IF
26
Bjoernar Toernes Holm
Norway
26
Johan Herbert
Sundbybergs IK
26
Isak Augustsson
IFK Mora SK
30
Vebjørn Midttun
Norway
23:59:59.8639800
Kval
31
Lukas Mrkonjic
Austria
3:38.21719
32
Sondre Torp Hynne
Norway
3:38.21723
33
Oscar Lindell
Stockviks SF
3:38.21728
34
Erik Lieback
Ulricehamns IF
3:38.21735
35
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
3:39.21807
36
Edvin Grøtan Eriksen
Norway
3:39.21855
37
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
3:39.21857
38
Simon Karlsson
IFK Umeå
3:40.21939
39
Isak Stiansson Pedersen
Norway
3:40.21956
40
Simen Undlien Bruvoll
Norway
3:40.21963
41
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
3:40.21975
42
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
3:40.21987
43
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
3:41.22055
44
Mattias Sundin
Vårby IK
3:42.22100
45
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
3:42.22119
46
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
3:42.22136
47
Aksel Norli
Norway
3:42.22156
48
Azuolas Bajoravicius
Lithuania
3:42.22172
49
Linus Nygren
Ulricehamns IF
3:43.22228
50
Axel Jutterström
IFK Mora SK
3:43.22246
51
Adam Boman
Tranemo IF
3:44.22349
52
Lasse Langørgen
Norway
3:44.22394
53
Gustav Berglund
Storvreta IK
3:45.22429
54
Sigve Kolderup
Norway
3:45.22434
55
Zackarias Björn
Rembo IK
3:45.22453
56
Albin Persson
Tranemo IF
3:45.22454
57
Anton Swedberg
Borås SK
3:45.22481
58
Tobias Vedal
Norway
3:45.22498
59
Samuel Oskarsson
SK Leksand
3:46.22525
60
Joakim Ståhl
Järbo IF
3:46.22543
61
Tobias Lindman
Stockviks SF
3:46.22551
62
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
3:46.22555
63
Martin Mickels
Bålsta SK
3:46.22593
64
Herman Borring VALSET
Danmark
3:47.22633
65
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
3:47.22652
66
Emil Hagström
Garphyttans IF
3:47.22664
67
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
3:47.22675
68
Erik Engelin
Offerdals SK
3:47.22676
69
Nico Steiner
Austria
3:48.22768
70
Karl Ingard
IK Rex
3:48.22790
71
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
3:48.22797
72
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
3:49.22812
73
Max Andersson
Domnarvets GOIF
3:49.22816
74
Simon Lundberg
SK Bore
3:49.22836
75
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
3:49.22839
76
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
3:50.22900
77
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
3:50.22962
78
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
3:50.22970
79
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
3:50.22989
80
Andreas Karlsson
Kalix SK
3:51.23017
81
Elis Berg
Sunne SLF
3:51.23028
82
Jonatan Palander
Sellnäs IF
3:51.23051
83
Manuel Zaminer
Austria
3:51.23081
84
Florian Windbichler
Austria
3:52.23125
85
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
3:52.23170
86
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
3:52.23182
87
Loke Östangård
Eksjö SOK
3:53.23219
88
Albert Jónsson
Island
3:53.23267
89
William Karlsson
Källbottens IK
3:53.23272
90
Emrik Nordgren
IFK Umeå
3:54.23359
91
Bjarne Hansen
Danmark
3:54.23384
92
Dagur Benediktsson
Island
3:55.23452
93
Harald Östensen
IFK Skövde SK
3:55.23464
94
Ewen Perroud
Frankrike
3:55.23493
95
Albin Johansson
Sätra IF
3:56.23547
96
Sigurður Arnar Hannesson
Island
3:56.23597
97
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
3:57.23612
98
Jens Filipsson
Sunne SLF
3:57.23626
99
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
3:57.23688
100
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:58.23710
101
Lucas Pitzer
Austria
3:58.23768
102
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
3:59.23891
103
Linus Nilsson
IFK Umeå
3:59.23899
104
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
4:00.23982
105
Alexander Svensson
Äspereds IF
4:02.24155
106
Haavard Skistad Thorsnes
Norway
4:03.24228
107
Sivert Hoeiseth
Norway
4:04.24330
108
Mads Hannibal Berthelsen
Danmark
4:04.24339
109
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
4:05.24412
110
Ludvig Karlsson
Järpens SK
4:06.24536
111
Axel Svensson
Landsbro IF SK
4:06.24588
112
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
4:07.24689
113
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
4:08.24792
114
Anton Andersson
Garphyttans IF
4:09.24831
115
Joachim Weel Rosbo
Danmark
4:10.24977
116
Adrian Lundberg
SK Bore
4:11.25056
117
Petur Tryggvi Petursson
Island
4:16.25514
118
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
4:18.25750
119
Paulius Januskevicius
Lithuania
4:20.25930
120
Matthias Steinlechner
Austria
4:20.25996
121
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
4:22.26105
122
Arnar Ólafsson
Island
4:28.26789
123
Peter Jensen
Danmark
4:51.29063
124
Albert Carling
Falu IK
23:59:58.8639700
125
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
23:59:59.8639800
125
Erik HUSBY
Norway
23:59:59.8639800
125
Alexander Karlsson
Källbottens IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
125
Adam Gillman
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
125
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
23:59:59.8639800
125
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
125
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
125
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
125
Sebastian Eriksson
Falu IK
23:59:59.8639800
125
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
125
Martin Julian Buvarp
Norway
23:59:59.8639800
125
Ole Jacob Forsmo
Norway
23:59:59.8639800
125
Johan Toendel Hammer
Norway
23:59:59.8639800
125
Nick Berg
Orsa SK
23:59:59.8639800
125
William Schultz
IFK Umeå
23:59:59.8639800
125
Malte Stefansson
Oxbergs IF
23:59:59.8639800
125
Stefan Aichmaier
Austria
23:59:59.8639800
H 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
2
Teodor Peterson
IFK Umeå
3
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
4
Maciej Starega
Poland
5
Hiroyuki Miyazawa
Japan
6
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
Semifinal
7
Johan Edin
IFK Mora SK
8
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
9
Pontus Hermansson
SK Bore
9
Carl Quicklund
Östersunds SK
11
Pawel Klisz
Poland
11
Karl-Johan Westberg
Borås SK
Kvartsfinal
13
Thomas Ekrem
Norway
13
Erik Silfver
IFK Umeå
13
Gustav Nordström
Borås SK
13
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
17
Ludek SELLER
Czech Republic
17
Peter Mlynar
Slovakia
17
Anton Persson
SK Bore
17
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
21
Oscar Kardin
Östersunds SK
21
Gilberto Pasini
Falun Borlänge SK
21
Max Novak
Offerdals SK
21
Robin Norum
IFK Umeå
21
Sivert Grøtan Eriksen
Norway
26
Johan Häggström
Piteå Elit SK
26
Tomoki Sato
Japan
26
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
29
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
29
Simon Persson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Kval
31
Axel Ekström
Garphyttans IF
3:43.22205
32
Akira Lenting
Japan
3:43.22235
32
Patrik Tallbom
Östersunds SK
3:43.22235
34
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
3:43.22267
35
Miroslav Rypl
Czech Republic
3:43.22270
36
Anton Karlsson
Åsarna IK
3:44.22337
37
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
3:44.22342
Visar resultat 1 till 500 av 606[
1
2
]