Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Söndag
2016-11-20
INFO
RESULTAT
Visa sprintstege
Visar resultat 501 till 606 av 606[
1
2
]
H 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Kval
86
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
3:44.22356
87
Henrik Ottosson
Åsarna IK
3:45.22405
88
Thomas Albertsen Dahlén
Norway
3:45.22409
89
Marcus Ruus
Åsarna IK
3:45.22476
90
Arvid Forss
Åsarna IK
3:46.22505
91
Johannes Ringsby
SK Bore
3:46.22509
92
Hikari Fujinoki
Japan
3:46.22526
93
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
3:46.22530
94
Jens Andersson
Kalix SK
3:46.22534
95
Daniel Svensson
IFK Mora SK
3:46.22570
96
Simon Lageson
Åsarna IK
3:47.22609
97
Kristoffer BY Vollset
Norway
3:47.22615
98
Torstein Buan Røvik
Norway
3:47.22627
99
Svein Berg Fines
Norway
3:47.22651
100
Björn Sandström
Piteå Elit SK
3:47.22657
101
Jakub ANTOS
Czech Republic
3:47.22659
102
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
3:47.22667
103
Mats Iversen
Norway
3:47.22672
104
Gaute Iversen
Norway
3:47.22699
105
Johan Forsberg
IFK Umeå
3:48.22705
106
Marcus Grate
IFK Umeå
3:48.22745
107
Alfred Buskqvist
IK Stern
3:48.22759
108
Mattias Bångman
Offerdals SK
3:48.22797
109
Håkan Emilsson
Offerdals SK
3:48.22799
110
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
3:49.22836
111
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
3:49.22850
112
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
3:49.22877
113
Simen Nordhagen
Norway
3:50.22907
114
Nils Persson
Östersunds SK
3:50.22912
115
Emil Persson
Östersunds SK
3:50.22921
116
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
3:50.22953
117
Callum Smith
Storbritannien
3:50.22964
118
Takahiro Suzuki
Japan
3:51.23036
119
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
3:51.23055
120
Petter Hedman
IFK Umeå
3:51.23063
121
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
3:51.23067
122
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:51.23068
123
Bob Impola
SK Bore
3:51.23094
124
Jørgen Sæternes Ulvang
Norway
3:52.23123
125
David Frisk
IFK Mora SK
3:52.23161
126
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
3:52.23167
127
Elias Dahl
Offerdals SK
3:52.23170
128
Martin Moeller
Danmark
3:53.23232
129
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
3:53.23266
130
Akihito Uda
Japan
3:53.23275
131
Andrei Lamov
Älvdalens IF SK
3:53.23289
132
Daniel Södersten
Orsa SK
3:54.23308
133
Jonathan Engström
Borås SK
3:54.23315
134
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
3:54.23323
135
Kristoffer Hestetræet
Norway
3:54.23351
136
Imanol Rojo
Spain
3:54.23363
137
Måns Sunesson
Sellnäs IF
3:54.23373
138
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
3:55.23454
139
Ludvik Bjørnstad
Norway
3:56.23586
139
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
3:56.23586
141
Yuji Homma
Japan
3:57.23615
142
Viktor Axelsson
Borås SK
3:57.23645
143
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
3:58.23700
144
Nils Augustsson
IFK Mora SK
3:58.23735
145
Erik Rost
Hudiksvalls IF
3:58.23750
146
Erik Persson
IF Hallby SOK
3:58.23762
147
Takuma Muraji
Japan
3:58.23781
148
Carl Olander
IK Stern
3:59.23835
149
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
3:59.23892
150
Lasse Hulgaard
Danmark
4:00.23937
151
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
4:00.23992
152
Kristian Santiago Ankersen
Norway
4:01.24088
153
Jens Selahn
Stockviks SF
4:02.24170
154
Daniel Holmgren
IFK Umeå
4:02.24190
155
Eirik Andreas Johansen
Norway
4:03.24238
156
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
4:04.24335
157
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
4:05.24497
158
Tarjei Bakken
Norway
4:06.24507
159
Jakub Kraus
Czech Republic
4:06.24513
160
Vegard Ødegården
Norway
4:06.24539
161
Naoto Baba
Japan
4:07.24612
162
Marti Vigo Del Arco
Spain
4:07.24614
163
Ola Raaum Jansen
Norway
4:07.24695
164
Sondre Handeland
Norway
4:09.24838
165
Tim Magnusson
IFK Mora SK
4:09.24891
166
Simon Svanebo
Tynderö IK
4:10.24946
167
Erik Amondsen
Danmark
4:11.25026
168
Sam CAIRNS
Storbritannien
4:13.25209
169
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
4:18.25744
170
David Thorell
IK Stern
4:19.25869
171
Tue Roemer
Danmark
4:20.25953
172
Frederik Petersen
Danmark
4:29.26814
173
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
4:33.27275
174
Jan Barton
Czech Republic
23:59:58.8639700
175
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:59:59.8639800
175
Anders Jonsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
175
Eddie Edström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
175
Callum Watson
Australia
23:59:59.8639800
175
Niklas Liederer
Austria
23:59:59.8639800
175
Keishin Yoshida
Japan
23:59:59.8639800
175
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
23:59:59.8639800
175
Jonas Bestak
Czech Republic
23:59:59.8639800
175
Andre Larsson
Svegs IK
23:59:59.8639800
175
Jun Ishikawa
Japan
23:59:59.8639800
175
Joel Lager
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
175
Jens Hulgaard
Danmark
23:59:59.8639800
175
Martin Johansson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
175
Masato Tanaka
Japan
23:59:59.8639800
175
Ondrej Dudek
Czech Republic
23:59:59.8639800
175
Jerry Ahrlin
Team Swedemount SC
23:59:59.8639800
175
Gregor Young
Storbritannien
23:59:59.8639800
Visar resultat 501 till 606 av 606[
1
2
]