Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Söndag
2016-11-20
INFO
RESULTAT
Visa sprintstege
H 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Jo Svinsås
Norway
2
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
3
Vegard Stav
Norway
4
Adam Persson
IF Hallby SOK
5
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
6
Vegard Vårheim
Norway
Semifinal
7
Adrian Skar
Norway
7
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
9
Amund Hoel
Norway
9
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
11
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
11
Anders Nyaas
Norway
Kvartsfinal
13
Elias Andersson
Landsbro IF SK
13
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
13
Eivind Kjennerud
Norway
16
Geir Kristian Hoås
Norway
16
Sigurd Roenning
Norway
16
Leo Johansson
Skillingaryds FK
16
Ossian Rosenberg
Duveds IF
16
Felix Forsberg
Järpens SK
21
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
21
Marius Landsem Melhus
Norway
21
Anders Roos
Östersunds SK
21
Sivert Størseth
Norway
21
Gabriel Strid
Sunne SLF
26
Eric Jansson
Tranemo IF
26
Bjoernar Toernes Holm
Norway
26
Johan Herbert
Sundbybergs IK
26
Isak Augustsson
IFK Mora SK
30
Vebjørn Midttun
Norway
23:59:59.8639800
Kval
31
Lukas Mrkonjic
Austria
3:38.21719
32
Sondre Torp Hynne
Norway
3:38.21723
33
Oscar Lindell
Stockviks SF
3:38.21728
34
Erik Lieback
Ulricehamns IF
3:38.21735
35
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
3:39.21807
36
Edvin Grøtan Eriksen
Norway
3:39.21855
37
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
3:39.21857
38
Simon Karlsson
IFK Umeå
3:40.21939
39
Isak Stiansson Pedersen
Norway
3:40.21956
40
Simen Undlien Bruvoll
Norway
3:40.21963
41
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
3:40.21975
42
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
3:40.21987
43
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
3:41.22055
44
Mattias Sundin
Vårby IK
3:42.22100
45
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
3:42.22119
46
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
3:42.22136
47
Aksel Norli
Norway
3:42.22156
48
Azuolas Bajoravicius
Lithuania
3:42.22172
49
Linus Nygren
Ulricehamns IF
3:43.22228
50
Axel Jutterström
IFK Mora SK
3:43.22246
51
Adam Boman
Tranemo IF
3:44.22349
52
Lasse Langørgen
Norway
3:44.22394
53
Gustav Berglund
Storvreta IK
3:45.22429
54
Sigve Kolderup
Norway
3:45.22434
55
Zackarias Björn
Rembo IK
3:45.22453
56
Albin Persson
Tranemo IF
3:45.22454
57
Anton Swedberg
Borås SK
3:45.22481
58
Tobias Vedal
Norway
3:45.22498
59
Samuel Oskarsson
SK Leksand
3:46.22525
60
Joakim Ståhl
Järbo IF
3:46.22543
61
Tobias Lindman
Stockviks SF
3:46.22551
62
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
3:46.22555
63
Martin Mickels
Bålsta SK
3:46.22593
64
Herman Borring VALSET
Danmark
3:47.22633
65
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
3:47.22652
66
Emil Hagström
Garphyttans IF
3:47.22664
67
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
3:47.22675
68
Erik Engelin
Offerdals SK
3:47.22676
69
Nico Steiner
Austria
3:48.22768
70
Karl Ingard
IK Rex
3:48.22790
71
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
3:48.22797
72
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
3:49.22812
73
Max Andersson
Domnarvets GOIF
3:49.22816
74
Simon Lundberg
SK Bore
3:49.22836
75
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
3:49.22839
76
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
3:50.22900
77
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
3:50.22962
78
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
3:50.22970
79
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
3:50.22989
80
Andreas Karlsson
Kalix SK
3:51.23017
81
Elis Berg
Sunne SLF
3:51.23028
82
Jonatan Palander
Sellnäs IF
3:51.23051
83
Manuel Zaminer
Austria
3:51.23081
84
Florian Windbichler
Austria
3:52.23125
85
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
3:52.23170
86
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
3:52.23182
87
Loke Östangård
Eksjö SOK
3:53.23219
88
Albert Jónsson
Island
3:53.23267
89
William Karlsson
Källbottens IK
3:53.23272
90
Emrik Nordgren
IFK Umeå
3:54.23359
91
Bjarne Hansen
Danmark
3:54.23384
92
Dagur Benediktsson
Island
3:55.23452
93
Harald Östensen
IFK Skövde SK
3:55.23464
94
Ewen Perroud
Frankrike
3:55.23493
95
Albin Johansson
Sätra IF
3:56.23547
96
Sigurður Arnar Hannesson
Island
3:56.23597
97
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
3:57.23612
98
Jens Filipsson
Sunne SLF
3:57.23626
99
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
3:57.23688
100
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:58.23710
101
Lucas Pitzer
Austria
3:58.23768
102
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
3:59.23891
103
Linus Nilsson
IFK Umeå
3:59.23899
104
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
4:00.23982
105
Alexander Svensson
Äspereds IF
4:02.24155
106
Haavard Skistad Thorsnes
Norway
4:03.24228
107
Sivert Hoeiseth
Norway
4:04.24330
108
Mads Hannibal Berthelsen
Danmark
4:04.24339
109
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
4:05.24412
110
Ludvig Karlsson
Järpens SK
4:06.24536
111
Axel Svensson
Landsbro IF SK
4:06.24588
112
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
4:07.24689
113
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
4:08.24792
114
Anton Andersson
Garphyttans IF
4:09.24831
115
Joachim Weel Rosbo
Danmark
4:10.24977
116
Adrian Lundberg
SK Bore
4:11.25056
117
Petur Tryggvi Petursson
Island
4:16.25514
118
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
4:18.25750
119
Paulius Januskevicius
Lithuania
4:20.25930
120
Matthias Steinlechner
Austria
4:20.25996
121
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
4:22.26105
122
Arnar Ólafsson
Island
4:28.26789
123
Peter Jensen
Danmark
4:51.29063
124
Albert Carling
Falu IK
23:59:58.8639700
125
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
23:59:59.8639800
125
Erik HUSBY
Norway
23:59:59.8639800
125
Alexander Karlsson
Källbottens IK
23:59:59.8639800
125
Adam Gillman
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
125
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
23:59:59.8639800
125
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
125
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
125
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
125
Sebastian Eriksson
Falu IK
23:59:59.8639800
125
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
125
Martin Julian Buvarp
Norway
23:59:59.8639800
125
Ole Jacob Forsmo
Norway
23:59:59.8639800
125
Johan Toendel Hammer
Norway
23:59:59.8639800
125
Nick Berg
Orsa SK
23:59:59.8639800
125
William Schultz
IFK Umeå
23:59:59.8639800
125
Malte Stefansson
Oxbergs IF
23:59:59.8639800
125
Stefan Aichmaier
Austria
23:59:59.8639800