Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport Cup, Idre
2016-11-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
22:56.137500
88.0p
2
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:22.140100
+26.2500
86.6p
3
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
23:28.140700
+32.3100
86.2p
4
John Leander
Åsarna IK
23:34.141300
+38.3700
85.9p
5
Gustav Berglund
Storvreta IK
23:46.142500
+50.4900
85.3p
6
Marti Vigo Del Arco
Spain
23:47.142600
+51.5000
85.2p
7
Isak Augustsson
IFK Mora SK
23:49.142800
+53.5200
85.1p
8
Carl Rotvold
Åsarna IK
23:53.143200
+57.5600
84.9p
9
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
24:00.143900
+1:04.6300
84.6p
10
Adam Persson
IF Hallby SOK
24:05.144400
+1:09.6800
84.3p
11
Alexander Karlsson
Källbottens IK
24:10.144900
+1:14.7300
84.0p
12
Gabriel Strid
Sunne SLF
24:11.145000
+1:15.7400
84.0p
13
Adam Gillman
Garphyttans IF
24:14.145300
+1:18.7700
83.8p
14
Emil Nykvist
Sunne SLF
24:24.146300
+1:28.8700
83.3p
15
Arvid Jonsson
Duveds IF
24:24.146300
+1:28.8700
83.3p
16
Stavre Jada
Makedonien
24:32.147100
+1:36.9500
82.9p
17
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
24:35.147400
+1:39.9800
82.8p
18
Eirik Sandnes
Norway
24:38.147700
+1:42.10100
82.6p
19
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
24:43.148200
+1:47.10600
82.4p
20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
24:55.149400
+1:59.11800
81.8p
21
Albert Carling
Falu IK
24:57.149600
+2:01.12000
81.7p
22
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
25:00.149900
+2:04.12300
81.6p
23
Simen Smetbak Eriksen
Norway
25:00.149900
+2:04.12300
81.6p
24
Albert Jónsson
Island
25:01.150000
+2:05.12400
81.5p
25
Milancho Krsteski
Makedonien
25:18.151700
+2:22.14100
80.7p
26
Magnus Gjersvold Haug
Norway
25:20.151900
+2:24.14300
80.6p
27
Ewen Perroud
Frankrike
25:24.152300
+2:28.14700
80.4p
28
Petter Persson
Borås SK
25:27.152600
+2:31.15000
80.3p
29
Brage Bergsmyr
Norway
25:28.152700
+2:32.15100
80.2p
30
Joachim Weel Rosbo
Danmark
25:49.154800
+2:53.17200
79.3p
31
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
25:56.155500
+3:00.17900
79.0p
32
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
26:11.157000
+3:15.19400
78.3p
33
Joakim Ståhl
Järbo IF
26:12.157100
+3:16.19500
78.2p
34
Albin Persson
Tranemo IF
26:19.157800
+3:23.20200
77.9p
35
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
26:23.158200
+3:27.20600
77.8p
36
Hampus Millestu
Utrikes SK
26:27.158600
+3:31.21000
77.6p
37
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
26:34.159300
+3:38.21700
77.3p
38
Dagur Benediktsson
Island
26:35.159400
+3:39.21800
77.2p
39
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
26:35.159400
+3:39.21800
77.2p
40
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
26:45.160400
+3:49.22800
76.8p
41
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
26:52.161100
+3:56.23500
76.5p
42
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
27:07.162600
+4:11.25000
75.9p
43
Duncan Gibb
Storbritannien
27:09.162800
+4:13.25200
75.8p
44
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
27:14.163300
+4:18.25700
75.6p
45
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
27:26.164500
+4:30.26900
75.1p
46
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
27:44.166300
+4:48.28700
74.4p
47
Elis Berg
Sunne SLF
28:22.170100
+5:26.32500
72.9p
48
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
28:54.173300
+5:58.35700
71.7p
49
Jonatan Palander
Sellnäs IF
29:51.179000
+6:55.41400
69.6p
50
Peter Jensen
Danmark
30:12.181100
+7:16.43500
68.9p