Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2017-02-19
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016-17
<<< Flyktingloppet
Flyktingloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eric Simonsson
Landöns IF
2:04:36.747500
83.6p
2
Fredrik Sätter
Mattmar SK
2:10:02.780100
+5:26.32500
79.3p
3
Magnus Oscarsson
Ås IL
2:14:40.807900
+10:04.60300
75.9p
4
Markus Göransson
Duveds IF
2:16:33.819200
+11:57.71600
74.6p
5
Martin Eriksson Fahlgren
Frösö IF
2:16:49.820800
+12:13.73200
74.5p
6
Daniel Danielsson
Sya SK
2:19:42.838100
+15:06.90500
72.6p
7
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:20:53.845200
+16:17.97600
71.8p
8
Mikael G Andersson
Ås IL
2:21:47.850600
+17:11.103000
71.3p
9
Thomas Michaelsen
Crash n Burn
2:24:21.866000
+19:45.118400
69.7p
10
Magnus Österberg
Ås IL
2:24:29.866800
+19:53.119200
69.7p
11
Fredrik Thiger
Bergeforsens SK
2:25:34.873300
+20:58.125700
69.0p
12
Haldor Olav Siraas
Vikavarvet IL
2:32:05.912400
+27:29.164800
65.5p
13
Daniel Kluge
Östersund
2:34:39.927800
+30:03.180200
64.2p
14
Jonas Woxlägd
Hallens SK
2:35:42.934100
+31:06.186500
63.6p
15
Robert Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
2:36:12.937100
+31:36.189500
63.4p
16
Ulrich Wahlström
IFK Strömsund
2:36:59.941800
+32:23.194200
63.0p
17
Håkan Jonsson
Häggenås SK
2:37:25.944400
+32:49.196800
62.8p
18
Henrik Tegström
Dalasjö IK
2:38:58.953700
+34:22.206100
62.1p
19
Carl-Fredrik Bernmar
Tullinge SK
2:42:06.972500
+37:30.224900
60.7p
20
Marcus Nilsson
Mattmar SK
2:42:34.975300
+37:58.227700
60.5p
21
Stefan Ajax
Rörösjöns IK
2:43:36.981500
+39:00.233900
60.0p
22
Pierre Olsson
Klättermusen
2:47:54.1007300
+43:18.259700
58.2p
23
Tomas Ekman
Tåsjö IF
2:48:30.1010900
+43:54.263300
58.0p
24
Niklas Wikman
Sweco IF
2:50:11.1021000
+45:35.273400
57.3p
25
Lars Johansson
Brunflo IF
2:54:58.1049700
+50:22.302100
55.4p
26
Anders Sahlin
Östersund
2:56:38.1059700
+52:02.312100
54.8p
27
Daniel Falk
Semså Fritid
2:57:03.1062200
+52:27.314600
54.7p
28
Markus Brugge
Östersunds SK
2:59:10.1074900
+54:34.327300
53.9p
29
Tomas Elvbo
Bodsjöböle SK
3:00:59.1085800
+56:23.338200
53.3p
30
Magnus Mattsson
Frösö IF
3:02:25.1094400
+57:49.346800
52.8p
31
Markus Flinkberg
Östersunds SK
3:04:48.1108700
+1:00:12.361100
52.0p
32
Joakim Persson
Stuguns SOK Gjurd
3:05:45.1114400
+1:01:09.366800
51.7p
33
Anders Larsen
No Club
3:06:59.1121800
+1:02:23.374200
51.3p
34
Robert Dahlin
Brunflo IF
3:14:47.1168600
+1:10:11.421000
48.9p
35
Jimmy Nilsson
Östersunds SK
3:17:26.1184500
+1:12:50.436900
48.2p
36
Peter Wilhelmsson
Fmv-Sport
3:20:33.1203200
+1:15:57.455600
47.3p
37
Jimmi Eriksson
Fåkers IK
3:28:04.1248300
+1:23:28.500700
45.4p
38
Fredrik Berglund
Krokoms Mck
3:33:13.1279200
+1:28:37.531600
44.1p
39
Gustav Granqvist
Stockholm
3:37:19.1303800
+1:32:43.556200
43.2p
40
Fred Persson
Östersund
3:37:42.1306100
+1:33:06.558500
43.1p
41
Magnus Adervall
Gräftåvallens SK
3:42:45.1336400
+1:38:09.588800
42.0p
42
Rickard Wahlström
Krokoms Mck
3:58:35.1431400
+1:53:59.683800
38.9p
-
Andreas Johansson
Föllinge IK
23:59:58.8639700
-
Jörgen Roos
Brunflo IF
23:59:58.8639700
-
Johan Holmlund
Östersund
23:59:58.8639700
-
Andreas Mattsson
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-
Lars Göran Bång
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Albin Ålin
Ortvikens Mk
23:59:59.8639800
-
Magnus Pihl
Krokoms Mck
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)