Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vinterpremiären, fristil
2016-12-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
18:03.108200
88.7p
2
H 20
Elias Andersson
Sunderby SK
19:11.115000
+1:08.6700
83.4p
3
H 18
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
19:15.115400
+1:12.7100
83.1p
4
H 18
Anton Laine
Kalix SK
19:22.116100
+1:19.7800
82.6p
5
H 21
Sindre Andre Winter
Medkila Skiclub
19:39.117800
+1:36.9500
81.4p
6
H 21
Bernt Niva
IFK Kiruna
19:46.118500
+1:43.10200
81.0p
7
H 21
Rune Skog
Bjerkvik IF
19:51.119000
+1:48.10700
80.6p
8
H 21
Peter Johansson
Luleå Gjutarens IF
19:57.119600
+1:54.11300
80.2p
9
H 20
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
20:04.120300
+2:01.12000
79.8p
9
H 21
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
20:04.120300
+2:01.12000
79.8p
11
H 20
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
20:05.120400
+2:02.12100
79.7p
12
H 21
Marcus Johnsen
Sortland Og Omegn Ski
20:09.120800
+2:06.12500
79.4p
13
H 20
Felix Selin
IFK Kiruna
20:11.121000
+2:08.12700
79.3p
14
H 20
Albin Larsson
Sunderby SK
20:34.123300
+2:31.15000
77.8p
15
H 21
Hans Turtola
Överkalix IF
20:43.124200
+2:40.15900
77.3p
16
H 20
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
20:44.124300
+2:41.16000
77.2p
17
H 18
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
21:05.126400
+3:02.18100
75.9p
18
H 18
Emil Eliasson
Gellivare Skidallians IK
21:20.127900
+3:17.19600
75.0p
19
H 18
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
21:27.128600
+3:24.20300
74.6p
20
H 20
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
22:33.135200
+4:30.26900
71.0p
21
H 21
Tor Christian Eilertsen
Medkila Skiclub
24:06.144500
+6:03.36200
66.4p
22
H 21
Frode Ström
Narvik SK
24:49.148800
+6:46.40500
64.5p
23
H 18
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
23
H 18
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
23
H 20
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
23
H 20
Martin Östberg
Medkila Skiclub
23:59:59.8639800
23
H 21
Thomas Clayton
University of Vermont
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
12:41.76000
2
H 16
Eelis Murto
OK Sarven
12:51.77000
+10.900
3
H 16
Jesper Lindberg
OK Sarven
13:00.77900
+19.1800
4
H 16
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
13:12.79100
+31.3000
5
D 18
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
13:54.83300
+1:13.7200
68.9p
6
D 20
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
13:59.83800
+1:18.7700
68.5p
7
H 16
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
14:07.84600
+1:26.8500
8
H 16
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
14:13.85200
+1:32.9100
9
H 16
Isak Mikael Sikku
IFK Kiruna
14:18.85700
+1:37.9600
10
H 16
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
14:23.86200
+1:42.10100
11
D 16
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
14:33.87200
+1:52.11100
11
D 21
Maria Sundström
Strömnäs GIF
14:33.87200
+1:52.11100
65.8p
13
D 16
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
14:42.88100
+2:01.12000
14
D 18
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
14:50.88900
+2:09.12800
64.5p
15
D 18
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
14:51.89000
+2:10.12900
64.5p
16
D 20
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
14:58.89700
+2:17.13600
64.0p
17
D 20
Evelina Niemi
Kalix SK
15:00.89900
+2:19.13800
63.8p
18
D 21
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
15:02.90100
+2:21.14000
63.7p
19
D 16
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
15:11.91000
+2:30.14900
20
D 18
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
15:12.91100
+2:31.15000
63.0p
21
D 18
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
15:25.92400
+2:44.16300
62.1p
22
H 16
Arvid Johansson
Sävast Ski Team IF
15:27.92600
+2:46.16500
23
H 21 Motion
Mårten Isaksson
OK Sarven
15:36.93500
+2:55.17400
61.4p
24
D 18
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
15:38.93700
+2:57.17600
61.2p
25
D 20
Linda Marie Tillstam
Bodens SK
15:50.94900
+3:09.18800
60.5p
26
D 18
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
16:14.97300
+3:33.21200
59.0p
27
D 18
Karin Rönnbäck
Kalix SK
16:28.98700
+3:47.22600
58.1p
27
D 18
Linn Elise Winther Torbergsen
Medkila Skiclub
16:28.98700
+3:47.22600
58.1p
29
D 16
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
16:30.98900
+3:49.22800
30
D 16
Tova Nyberg
OK Sarven
16:34.99300
+3:53.23200
31
D 18
Merethe Eilertsen
Medkila Skiclub
16:42.100100
+4:01.24000
57.3p
32
D 16
Marta Rosenberg
OK Sarven
16:46.100500
+4:05.24400
33
D 18
Ellen Nykäinen
Pajala IF
16:51.101000
+4:10.24900
56.8p
34
D 16
Sofia Lundkvist
Kalix SK
17:02.102100
+4:21.26000
35
H 16
Mattias Pigg
Malmbergets AIF
17:06.102500
+4:25.26400
36
D 18
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
17:10.102900
+4:29.26800
55.8p
37
D 16
Sally Berglund
Sävast Ski Team IF
17:12.103100
+4:31.27000
38
D 16
Ida Drugge
Ersnäs IF
17:17.103600
+4:36.27500
39
D 18
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
17:58.107700
+5:17.31600
53.3p
40
D 21 Motion
Anneli Murto
OK Sarven
19:06.114500
+6:25.38400
50.1p
41
H 16
Gabriel Miernik
Malmbergets AIF
19:21.116000
+6:40.39900
42
D 20
Wilma Fjordell
Jukkasjärvi IF
19:55.119400
+7:14.43300
48.1p
43
H 21 Motion
Jesper Lageholm
IFK Kiruna
20:37.123600
+7:56.47500
46.4p
44
D 16
Alma Hansson
Malmbergets AIF
23:59:59.8639800
44
H 16
Sivert Östberg
Medkila Skiclub
23:59:59.8639800
44
H 16
Jon-henrik Winter Torbergsen
Medkila Skiclub
23:59:59.8639800
44
D 21
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
6:42.40100
2
D 14
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
7:13.43200
+31.3000
3
H 14
Henri Murto
OK Sarven
7:29.44800
+47.4600
4
D 14
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
7:30.44900
+48.4700
5
H 14
David Lantto
OK Sarven
7:38.45700
+56.5500
6
D 14
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
7:39.45800
+57.5600
7
H 14
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
7:52.47100
+1:10.6900
8
H 14
Jesper Lundholm
Strömnäs GIF
8:07.48600
+1:25.8400
9
D 14
Elly-margreth Sikku
IFK Kiruna
8:09.48800
+1:27.8600
10
D 14
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
9:04.54300
+2:22.14100
10
H 14
Emil Eriksson
Gällivare SK
9:04.54300
+2:22.14100
12
H 14
Elias Jannok
OK Sarven
9:19.55800
+2:37.15600
13
D 14
Ester Tannerdal
Jukkasjärvi IF
9:20.55900
+2:38.15700
14
D 14
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
9:26.56500
+2:44.16300
15
H 14
Dante Kontio
Gällivare SK
9:45.58400
+3:03.18200
16
H 14
Sune Ögren
Jukkasjärvi IF
11:02.66100
+4:20.25900
17
D 14
Henriette M Johansen
Sortland Og Omegn Ski
23:59:59.8639800
17
D 14
Elin Andersson
OK Sarven
23:59:59.8639800
17
D 14
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
17
H 14
Fabian Johansson
Gällivare SK
23:59:59.8639800
1km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 12
Axel Pellikka
OK Sarven
3:35.21400
2
H 12
Ulrik Jonsson
Strömnäs GIF
3:37.21600
+2.100
2
H 12
Isak Simonsen
Ankenes SK
3:37.21600
+2.100
4
D 12
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
3:57.23600
+22.2100
5
H 12
Jesper Jakobsson
Gällivare SK
3:58.23700
+23.2200
6
D 12
Lina Lantto
Gällivare SK
4:05.24400
+30.2900
7
D 12
Elsa Eriksson
Strömnäs GIF
4:09.24800
+34.3300
7
H 12
Linus Fyrén
OK Sarven
4:09.24800
+34.3300
9
D 12
Emilia Hörnström
IFK Kiruna
4:11.25000
+36.3500
10
D 12
Unni Häggrot
Jukkasjärvi IF
4:16.25500
+41.4000
10
D 12
Mirakel Lind
Jukkasjärvi IF
4:16.25500
+41.4000
12
D 10
Martine Skog
Bjerkvik IF
4:20.25900
+45.4400
13
H 10
Alvin Svonni
Jukkasjärvi IF
4:22.26100
+47.4600
14
D 12
Klara Johansson
Jukkasjärvi IF
4:23.26200
+48.4700
15
H 10
Andre Jonsson
Strömnäs GIF
4:27.26600
+52.5100
15
H 12
Mårten Mäkelä
Gällivare SK
4:27.26600
+52.5100
17
H 12
Markus Lindberg
OK Sarven
4:33.27200
+58.5700
18
D 10
Ellen Lundholm
Strömnäs GIF
4:36.27500
+1:01.6000
19
D 12
Elin Paganus
IFK Kiruna
4:40.27900
+1:05.6400
20
D 12
Turina Johansson
Jukkasjärvi IF
4:42.28100
+1:07.6600
21
D 10
Edit Söderlind
IFK Kiruna
4:46.28500
+1:11.7000
22
D 12
Kristina Lindmark
IFK Kiruna
4:51.29000
+1:16.7500
23
D 12
Sofie Simonsen
Ankenes SK
4:54.29300
+1:19.7800
24
H 10
Vilmer Pellikka
OK Sarven
5:00.29900
+1:25.8400
25
H 12
Jakob Gunnare
IFK Kiruna
5:03.30200
+1:28.8700
26
D 12
Inez Häggrot
Jukkasjärvi IF
5:05.30400
+1:30.8900
27
D 10
Ester Törngren
Sävast Ski Team IF
5:08.30700
+1:33.9200
28
D 10
Milly Hansson
Malmbergets AIF
5:10.30900
+1:35.9400
29
D 12
Siri Kristiansen
IFK Kiruna
5:21.32000
+1:46.10500
29
H 12
Nils Boström
Strömnäs GIF
5:21.32000
+1:46.10500
31
H 10
Aksel Kristiansen
IFK Kiruna
5:58.35700
+2:23.14200
32
D 10
Lova Blind
Soppero Sameförening
7:29.44800
+3:54.23300
33
D 10
Selma Eriksson
Jukkasjärvi IF
11:56.71500
+8:21.50000
34
H 10
Måns Hörnström
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
34
D 12
Emmy Johansson
Gällivare SK
23:59:59.8639800
34
H 12
Eddie Tornberg
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
0.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 8
Thilda-Maren Blind
Soppero Sameförening
1
D 8
Ida Eriksson
Jukkasjärvi IF
1
D 8
Ellen Hetta
IFK Kiruna
1
D 8
Sally Johansson
Jukkasjärvi IF
1
D 8
Tyra Johansson
Jukkasjärvi IF
1
D 8
Winna Lind
Jukkasjärvi IF
1
D 8
Mimmi Lindmark
IFK Kiruna
1
D 8
Alvina Niva
IFK Kiruna
1
D 8
Elvira Niva
IFK Kiruna
1
D 8
Nora Hennie Skog
Bjerkvik IF
1
D 8
Oda Josefine Skog
Bjerkvik IF
1
D 8
Philippa Stålnacke
Jukkasjärvi IF
1
D 8
Alma Svonni
Jukkasjärvi IF
1
H 8
Julius Antonsen
Sävast Ski Team IF
15
D 8
Freija Partapuoli
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
15
D 8
Sara-Karin Hetta
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
15
D 8
Elsa Kontio
Gällivare SK
23:59:59.8639800
15
H 8
Johan Sikku Kuhmunen
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)