Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2008-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tony Persson
SK Bore
55:05.330450
71.0p
2
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
55:24.332370
+19.1820
70.6p
3
Tobias Ryberg
Leksands SK
1:02:05.372480
+7:00.41930
63.0p
4
Torbjörn Eriksson
IF Vikapojkarna
1:04:08.384760
+9:03.54210
61.0p
5
Lars Gunnarsson
Malungs IF
1:06:23.398280
+11:18.67730
59.0p
6
Erik Persson
IF Rigor
1:08:22.410140
+13:16.79590
57.2p
7
Nils Fredriksson
Malungs IF
1:10:52.425170
+15:47.94620
55.2p
8
Niklas Andersson
SK Bore
1:11:37.429680
+16:32.99130
54.6p
9
Göte Sandbäck
Malungs IF
1:12:27.434650
+17:22.104100
54.0p
10
Erland Lindberg
Domnarvets GOIF
1:12:41.436010
+17:35.105460
53.9p
11
Magnus Jägerman
Volvo IF
1:12:55.437470
+17:50.106920
53.7p
12
Jonne Einarsson
Malungs IF
1:13:29.440890
+18:24.110340
53.3p
13
Anton Jansson
Malungs IF
1:14:37.447670
+19:32.117120
52.4p
14
Erik Olsson
Deje SF
1:14:40.447990
+19:35.117440
52.4p
15
Nils Hinders
Malungs IF
1:17:47.466690
+22:42.136140
50.3p
16
Simon Håkansson
Malungs IF
1:20:45.484420
+25:39.153870
48.5p
17
Conny Jansson
Malungs IF
1:21:14.487350
+26:09.156800
48.2p
18
Magnus Mattsson
Hägglunds IOFK
1:21:41.490040
+26:35.159490
47.9p
19
Conny Andersson
Brännebrona SK
1:21:44.490360
+26:39.159810
47.9p
20
Kenneth Guttman
Arvika IS
1:22:46.496590
+27:41.166040
47.3p
21
Mikael Eidsell
Hagfors SF
1:23:37.501660
+28:32.171110
46.8p
22
Per Nygren
Säters IF SK
1:24:03.504230
+28:57.173680
46.6p
23
Niklas Ottosson
Hagfors SF
1:24:08.504700
+29:02.174150
46.5p
24
Sören Lindblom
Dalregementets IF
1:25:00.509910
+29:54.179360
46.0p
25
Kjell Ottosson
Hagfors SF
1:29:29.536850
+34:24.206300
43.7p
26
Arne Matthed
Äaik
1:29:49.538880
+34:44.208330
43.6p
27
Christer Price
Falu IK
1:29:58.539710
+34:52.209160
43.5p
28
Tord Fransson
Motala Aif SK
1:30:03.540220
+34:57.209670
43.5p
29
Inge Gustafsson
Finnskogarnas SK
1:33:56.563500
+38:50.232950
41.7p
30
Anders Ivarsson
IK Stern
1:36:50.580970
+41:45.250420
40.4p
31
Mikael Karlsson
Sälens IF
1:38:08.588760
+43:03.258210
39.9p
32
Henning Sigstad
Hernes IL
1:39:16.595570
+44:11.265020
39.4p
33
John Eriksson
Töcksfors IF
1:39:37.597650
+44:32.267100
39.3p
34
Per Ove Hvittfeldt
IFK Mora SK
1:40:36.603540
+45:30.272990
38.9p
35
Leif Andersson
Ekshärads SF
1:42:54.617390
+47:49.286840
38.0p
36
Ove Björnell
Lima IF
1:44:33.627280
+49:28.296730
37.4p
37
Lennart Johansson
Mariestads FK
1:47:17.643690
+52:12.313140
36.5p
38
Sam Alinski
Järnvägsmännens IF
1:58:16.709570
+1:03:11.379020
33.1p
39
Mattias Heimdahl
Håfreströms IF
3:16:31.1179090
+2:21:26.848540
19.9p