Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2008-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ole Reinhart Sandsta
Grue Finnskog IL
2:09:11.775030
72.4p
2
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
2:15:15.811470
+6:04.36340
68.3p
3
Karl-Erik Eriksson
Korsnäs IF SK
2:16:01.816000
+6:49.40870
67.9p
4
Mats Bergqvist
Korsnäs IF SK
2:21:34.849340
+12:23.74210
64.6p
5
Börje Enander
Ulricehamns IF
2:23:18.859730
+14:06.84600
63.6p
6
Sven Persson
Domnarvets GOIF
2:25:03.870220
+15:51.95090
62.7p
7
Kurt-Arne Eknor
Vattenfalls IF Trollhättan
2:28:47.892640
+19:36.117510
60.8p
8
Klas Sundberg
Hällefors SK
2:29:29.896840
+20:18.121710
60.4p
9
Kent Törnblom
Domnarvets GOIF
2:30:08.900710
+20:56.125580
60.1p
10
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:31:06.906520
+21:54.131390
59.7p
11
Våge Strålin
Åmotfors IF
2:33:35.921400
+24:23.146270
58.5p
12
Leif Karlsson
OK Grane
2:35:02.930170
+25:51.155040
57.8p
13
Patrik Hjalmarsson
Säters IF SK
2:35:43.934240
+26:32.159110
57.5p
14
Jan Olof Gustafsson
Finnskogarnas SK
2:37:59.947880
+28:48.172750
56.5p
15
Sören Sandell
IFK Mora SK
2:40:42.964180
+31:31.189050
55.4p
16
Per-Elis Svensson
Lönashults GIF
2:41:05.966480
+31:54.191350
55.2p
17
Bengt Jansson
Mullsjö SOK
2:42:08.972710
+32:56.197580
54.8p
18
Harald Hermansson
Gnosjö FK
2:43:02.978110
+33:50.202980
54.5p
19
Ulf Udddbäck
Gävle SK
2:43:29.980880
+34:18.205750
54.3p
20
Folke Henriksson
IFK Skövde SK
2:46:20.997960
+37:09.222830
53.2p
21
Nils Norgren
Sundborns GOIF
2:46:21.998020
+37:09.222890
53.2p
22
Jan-Anders Jansson
Gillberga SK
2:46:34.999320
+37:22.224190
53.1p
23
Gösta Wallerius
Atlas Copco IF
2:50:15.1021400
+41:03.246270
51.7p
24
Erling Leknes
Töcksfors IF
2:50:51.1025000
+41:39.249870
51.5p
25
Bengt Stevensson
Säffle SK
2:51:15.1027410
+42:03.252280
51.4p
26
Erland Sangfeldt
Uppsala Studenters IF
2:51:40.1029980
+42:29.254850
51.2p
27
Torsten Gustafsson
OK Tyr
2:52:36.1035550
+43:25.260420
50.9p
28
Lars-Erik Sandin
Borås SK
2:52:50.1036910
+43:38.261780
50.8p
29
Claes Rygert
IFK Skövde SK
2:53:47.1042650
+44:36.267520
50.5p
30
Leif Eriksson
Malungs IF
2:57:34.1065380
+48:23.290250
49.2p
31
Kent Olofsson
Sundbybergs IK
2:59:12.1075140
+50:01.300010
48.7p
32
Roland Pudas
Svappavaara Aif
2:59:43.1078210
+50:31.303080
48.5p
33
Mogens Hedengran
Danmark
3:00:36.1083570
+51:25.308440
48.3p
34
Ingemar Tallskog
Dala-Järna IK
3:01:04.1086360
+51:53.311230
48.1p
35
Göran Matsson
Bovallstrands SK
3:01:10.1086910
+51:58.311780
48.1p
36
Ulf Sonesson
Domnarvets GOIF
3:04:18.1105710
+55:06.330580
47.1p
37
Göran Andersson
Motala Aif SK
3:05:37.1113610
+56:25.338480
46.7p
38
Bertil Håkansson
Bovallstrands SK
3:05:40.1113900
+56:28.338770
46.7p
39
Bengt Persson
Granbergsdals IF
3:09:24.1136360
+1:00:13.361230
45.7p
40
Björn Ställberg
Domnarvets GOIF
3:09:39.1137880
+1:00:28.362750
45.6p
41
Torbjörn Johansson
Grava SK
3:11:22.1148160
+1:02:11.373030
45.1p
42
Lennart Asterberg
OK Skogshjortarna
3:14:21.1166000
+1:05:09.390870
44.3p
43
Lars Holm
OK Gipen
3:15:39.1173890
+1:06:28.398760
44.0p
44
Rolans Andersson
OK Gipen
3:22:51.1217020
+1:13:39.441890
42.2p
45
Dan Westerberg
OK Kåre
3:25:13.1231240
+1:16:02.456110
41.6p
46
Sören Laggar
IK Jarl Rättvik
3:25:37.1233680
+1:16:26.458550
41.5p
47
Yngve Nilsson
OK Gipen
3:26:10.1236960
+1:16:59.461830
41.4p
48
Sven Johansson
Grums SK
3:26:42.1240100
+1:17:30.464970
41.3p
49
Svante Lennartsson
Dellner Couplers IK
3:28:06.1248520
+1:18:54.473390
41.0p
50
Björn Rombo
Korsnäs IF SK
3:29:01.1254010
+1:19:49.478880
40.8p
51
Åke Gisslar
Stockholms-Postens IK
3:32:12.1273130
+1:23:00.498000
40.1p
52
Tommy Groth
Gävle SK
3:32:30.1274950
+1:23:19.499820
40.0p
53
Börje Neuman
IFK Skövde SK
3:36:02.1296150
+1:26:51.521020
39.3p
54
Jarl Storesson
OK Orion
3:40:58.1325740
+1:31:47.550610
38.3p
55
Leif Alexandersson
Storbro SK
3:44:30.1346970
+1:35:19.571840
37.6p
56
Mats Sjöberg
IK Stern
3:50:28.1382700
+1:41:16.607570
36.5p
57
Thore Brolén
Malma Aif
4:00:21.1442030
+1:51:09.666900
34.8p
58
Göran Stångberg
Finspångs SOK
4:18:06.1548540
+2:08:55.773410
32.1p
59
Stefan Karlsson
Säffle SK
4:19:17.1555690
+2:10:06.780560
32.0p