Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2008-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 35
35km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anna-Carin Söderström
IFK Mora SK
2:17:09.822820
83.7p
2
Eva Lindkvist
IFK Mora SK
2:17:34.825380
+25.2460
83.4p
3
Lena Koskinen
Sågmyra SK
2:23:59.863850
+6:50.40930
79.7p
4
Lotta Melin
Malungs IF
2:31:35.909490
+14:26.86570
75.7p
5
Ilona Folmanis
Dalstorps IF
2:34:20.925930
+17:11.103010
74.3p
6
Anne Jansson
Hällbybrunns IF
2:34:41.928080
+17:32.105160
74.2p
7
Lena Having
Göteborgs SK
2:36:20.937960
+19:11.115040
73.4p
8
Ann-cristin Evaldsson
Malungs IF
2:36:28.938740
+19:19.115820
73.3p
9
Anna Gund
Töcksfors IF
2:41:51.971020
+24:42.148100
70.9p
10
Åsa Wigerstedt
Partille Alpin
2:42:24.974380
+25:15.151460
70.6p
11
Carina Kalered
Skogspojkarnas OK
2:43:21.980090
+26:12.157170
70.2p
12
Britt Belbo Lukerstuen
Austmarka IL
2:43:35.981400
+26:25.158480
70.1p
13
Hanna Karlsson
Mölndals RK
2:44:42.988170
+27:33.165250
69.7p
14
Malin Grimsell
IFK Mora SK
2:45:51.995080
+28:42.172160
69.2p
15
Maria Bengtsson
Ekshärads SF
2:48:28.1010790
+31:19.187870
68.1p
16
Helen Johansson
IFK Mora SK
2:48:47.1012630
+31:38.189710
68.0p
17
Ingalill Hermansson
Jome Skog AB
2:50:47.1024680
+33:38.201760
67.2p
18
Maria Byhlin
Stora Tuna IK SK
2:52:56.1037520
+35:47.214600
66.3p
19
Marie Louise Nilsson
SK Hylte
2:53:51.1043070
+36:42.220150
66.0p
20
Karina Hoffsten Sundqvist
OK Låre
2:57:55.1067410
+40:45.244490
64.5p
21
Sussanne Gedda
SK Hylte
2:58:55.1073410
+41:45.250490
64.1p
22
Inger Cronlund
Svenskt Näringslivs IF
3:02:01.1092060
+44:52.269140
63.0p
23
Elisabeth Kallin
IFK Falun
3:04:26.1106500
+47:16.283580
62.2p
24
Lisbeth Stark
Sälens IF
3:06:57.1121640
+49:48.298720
61.4p
25
Maud Sunden
Kopparbergs IF
3:08:45.1132400
+51:35.309480
60.8p
26
Gerd Trommestad
Torestorps IF
3:10:52.1145160
+53:43.322240
60.1p
27
Anna Ulriksson
Täby Slalomklubb
3:12:00.1151950
+54:51.329030
59.8p
28
Namnlös
No Club
3:12:48.1156740
+55:39.333820
59.5p
29
Caroline Näslund
OK Landehof
3:18:15.1189420
+1:01:06.366500
57.9p
30
Cecilia Erlandsson
Köla AIK
3:19:25.1196420
+1:02:16.373500
57.5p
31
Pia Nyqvist
Grava SK
3:19:46.1198580
+1:02:37.375660
57.4p
32
Christina Kopononen
IK Stern
3:25:05.1230400
+1:07:55.407480
55.9p
33
Karin Hjalmers
Ikj Haninge
3:25:21.1232060
+1:08:12.409140
55.9p
34
Margareta Östensson
Sälens IF
3:25:33.1233210
+1:08:23.410290
55.8p
35
Sara Ring
Östansjö SK
3:28:24.1250380
+1:11:15.427460
55.1p
36
Anna Karin Hamnered
Lidköpings VSK
3:28:29.1250800
+1:11:19.427880
55.0p
37
Monica Andersson
Tidaholm SOK Sisu
3:29:41.1258000
+1:12:31.435080
54.7p
38
Yvonne Hildebrandt
Falu IK
3:30:00.1259950
+1:12:51.437030
54.6p
39
Lena Ferdinandsson
IK Stern
3:34:03.1284240
+1:16:54.461320
53.6p
40
Brittmarie Påhlman
Istrums SK
3:35:01.1290040
+1:17:52.467120
53.4p
41
Linda Sörensen
Sunne SLF
3:35:36.1293510
+1:18:26.470590
53.2p
42
Kersti Danell Stén
Enebybergs IF
3:43:18.1339780
+1:26:09.516860
51.4p
43
Carina Johansson
Karlslunds IF SF
4:02:38.1455710
+1:45:28.632790
47.3p
44
Maj Britt Nilsson
OK Gläntan
4:04:06.1464570
+1:46:57.641650
47.0p
45
Irene Andersson
OK Kullingshof
4:36:50.1660960
+2:19:41.838040
41.4p
46
Corinne Haram
Hoviksjoggen
4:56:57.1781690
+2:39:48.958770
38.6p
47
Lena Mörk
Lommedalen IL
5:25:33.1953270
+3:08:24.1130350
35.2p