Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2010-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 697[
1
2
]
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
1:54:22.686120
88.0p
2
H 21
Jerry Ahrlin
Vålådalen SK
1:56:11.697000
+1:48.10780
86.2p
3
H 21
Erik Eriksson
IFK Mora SK
1:56:29.698890
+2:07.12670
85.9p
4
H 21
Thobias Fredriksson
Axa SC
1:57:40.705910
+3:17.19690
84.8p
5
H 21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:57:44.706310
+3:21.20090
84.7p
6
H 21
Daniel Nordebo
Bodens SK
1:57:46.706590
+3:24.20370
84.7p
7
H 21
Andreas Argårds
IFK Mora SK
1:58:31.711090
+4:09.24870
84.0p
8
H 21
Markus Leijon
IFK Mora SK
1:58:36.711500
+4:13.25280
83.9p
9
H 21
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
1:58:37.711620
+4:15.25400
83.9p
10
H 21
Adam Johansson
IFK Mora SK
2:01:04.726310
+6:41.40090
81.8p
11
H 21
Asger Fischer Moelgaard
Holte Ski
2:01:05.726450
+6:43.40230
81.7p
12
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:02:18.733740
+7:56.47520
80.7p
13
H 21
Espen Hultgren Weltzien
Kjelsås IL
2:02:50.736960
+8:28.50740
80.2p
14
H 21
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
2:04:21.746030
+9:59.59810
79.0p
15
H 21
Lassi Karonen
Brudpiga RK
2:04:26.746510
+10:03.60290
78.9p
16
H 21
David Jansson
OK Landehof
2:04:35.747470
+10:13.61250
78.8p
17
H 21
Thomas Stridh
IFK Mora SK
2:04:40.747960
+10:18.61740
78.7p
18
H 21
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:04:51.749020
+10:29.62800
78.6p
19
H 21
Linus Larsson
FK Göingarna
2:05:00.749900
+10:37.63680
78.5p
20
H 21
Toni Kinnunen
IK Jarl Rättvik
2:05:54.755360
+11:32.69140
77.8p
21
H 21
Olle Sjöström
Karlslunds IF SF
2:06:47.760630
+12:25.74410
77.1p
22
H 21
David Holmström
Roslagsbro IF
2:06:48.760770
+12:26.74550
77.1p
23
H 21
Tomas Andersson
Långshyttans AIK SK
2:06:51.761010
+12:28.74790
77.0p
24
H 21
Martin Henricson
Ulricehamns IF
2:07:02.762170
+12:40.75950
76.9p
25
H 21
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
2:07:31.765000
+13:08.78780
76.5p
26
H 21
Rasmus Jensen
København SK
2:07:53.767290
+13:31.81070
76.2p
27
H 21
Martin Bratt
IFK Mora SK
2:08:52.773150
+14:30.86930
75.5p
28
H 40
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:09:26.776540
+15:04.90320
75.1p
29
H 35
Niklas Jonasson
Svegs IK
2:09:36.777560
+15:14.91340
75.0p
30
H 21
Johan Brunberg
Procordia Food
2:09:43.778290
+15:21.92070
74.9p
31
H 21
Björn Henninen
Åmots SK
2:09:47.778660
+15:25.92440
74.8p
32
H 21
Simon Palmblad
Hallstahammars SK SOFK
2:09:57.779650
+15:35.93430
74.7p
33
H 21
Johan Daniels
Orsa SK
2:10:17.781600
+15:54.95380
74.5p
34
H 40
Ulf Jansson
Östervåla IF
2:10:29.782830
+16:07.96610
74.3p
35
H 21
Per Wangel
Falu IK
2:10:42.784110
+16:19.97890
74.2p
36
H 40
Ronny Halvarsson
IFK Mora SK
2:13:40.801940
+19:18.115720
72.1p
37
H 21
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:13:50.802960
+19:28.116740
72.0p
38
H 40
Anders Garfve
IFK Mora SK
2:13:52.803100
+19:29.116880
72.0p
39
H 40
Jonas Eriksson
SK Bore
2:14:00.803920
+19:38.117700
71.9p
40
H 35
Anders Hübinette
Sundbybergs IK
2:14:13.805280
+19:51.119060
71.7p
41
H 21
Erik Melin
Göteborgs SK
2:14:27.806630
+20:05.120410
71.6p
42
H 21
Carl Magnusson
IFK Mora SK
2:15:30.812940
+21:08.126720
70.9p
43
H 21
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
2:15:40.813900
+21:17.127680
70.8p
44
H 21
Erik Strand
Dalregementets IF
2:15:40.813920
+21:18.127700
70.8p
45
D 21
Ulrica Persson
Sunne SLF
2:15:46.814520
+21:24.128300
70.7p
46
H 35
Stefan Koren
Bjursås IK
2:15:54.815300
+21:31.129080
70.6p
47
H 21
Joel Larsson
Göteborgs SK
2:15:54.815340
+21:32.129120
70.6p
48
H 35
Henrik Söderström
IF Åland
2:16:12.817120
+21:50.130900
70.4p
49
H 21
Stig Jäder
IFK Mora SK
2:16:27.818690
+22:05.132470
70.3p
50
H 21
Fredrik Mickelsson
Kilafors SK
2:16:29.818800
+22:06.132580
70.3p
51
H 21
Patrik Bergman
Svegs IK
2:16:29.818820
+22:07.132600
70.3p
52
H 21
Andreas Nilsson
IK Stern
2:16:51.821090
+22:29.134870
70.0p
53
H 21
Torbjörn Georgsson
Hofors Aif
2:17:15.823420
+22:53.137200
69.8p
54
H 21
Andreas Lundblad
OK Nackhe
2:17:25.824420
+23:03.138200
69.7p
55
H 21
Christer Matsson
IFK Mora SK
2:17:33.825250
+23:11.139030
69.6p
56
H 21
Martin Margold
IFK Tumba SOK
2:17:59.827820
+23:37.141600
69.3p
57
H 40
Claus Geleff
København SK
2:18:03.828260
+23:41.142040
69.3p
58
H 40
Jan Eriksson
Brittatorps Tk
2:18:10.828940
+23:48.142720
69.2p
59
H 21
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:18:39.831820
+24:17.145600
68.9p
60
H 45
Mikael Martens
Malungs IF
2:19:23.836250
+25:01.150030
68.5p
61
H 50
Lennart Brunberg
Stora Tuna IK SK
2:19:48.838780
+25:26.152560
68.2p
62
H 21
Henrik Bysell
Orsa SK
2:19:56.839510
+25:33.153290
68.1p
63
H 35
Pessi Liukkonen
IF Strategen
2:19:56.839590
+25:34.153370
68.1p
64
H 35
Daniel Olsson
Karlslunds IF SF
2:20:05.840410
+25:42.154190
68.0p
65
H 21
Mikael Nilsson
Orsa SK
2:20:26.842560
+26:04.156340
67.8p
66
H 35
Henrik Holmberg
Sundbybergs IK
2:20:59.845820
+26:37.159600
67.5p
67
H 35
Joachim Wolf Wallin
Orsa SK
2:21:11.847060
+26:49.160840
67.4p
68
H 21
Martin Andersson Liss
Leksands SK
2:21:36.849560
+27:14.163340
67.1p
69
H 40
John Harrysson
Göteborgs SK
2:21:44.850360
+27:22.164140
67.1p
70
H 40
Torbjörn Jonsson
Hybo AIK
2:21:55.851420
+27:33.165200
66.9p
71
H 35
Jonas Jonsson
Malungs IF
2:21:58.851720
+27:36.165500
66.9p
72
H 21
Mathias Karlsson
OK Alehof
2:22:00.851940
+27:38.165720
66.9p
73
H 21
Torbjörn Eliasson
Korsnäs IF SK
2:22:04.852310
+27:41.166090
66.9p
74
D 21
Julia Limby
Åsarna IK
2:22:08.852710
+27:45.166490
66.8p
75
H 21
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
2:22:12.853110
+27:49.166890
66.8p
76
H 21
Krister Musslinder
Falköpings AIK SK
2:22:14.853340
+27:52.167120
66.8p
77
H 21
Daniel Blomster
IF Åland
2:22:17.853620
+27:55.167400
66.7p
78
H 40
Pär Larsson
Hybo AIK
2:22:40.855970
+28:18.169750
66.5p
79
H 21
Anders Ekh
Orsa SK
2:22:56.857550
+28:34.171330
66.4p
80
H 21
Joakim Wilhelmsson
Falu IK
2:23:34.861310
+29:11.175090
66.0p
81
H 35
Daniel Palm
Älvdalens IF SK
2:23:36.861510
+29:13.175290
66.0p
82
H 21
Fredrik Frykberg
Domnarvets GOIF
2:23:41.862020
+29:19.175800
65.9p
83
H 40
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
2:23:44.862340
+29:22.176120
65.9p
84
H 50
Lars Olsson
Särna SK
2:23:58.863790
+29:36.177570
65.8p
85
H 40
Jonas Lundborg
Sundbybergs IK
2:24:16.865500
+29:53.179280
65.6p
86
D 21
Elin Ek
IFK Mora SK
2:24:37.867630
+30:15.181410
65.4p
87
H 40
Ulf Svensson
Sunne SLF
2:24:52.869190
+30:30.182970
65.3p
88
H 35
Martin Holmberg
Sundbybergs IK
2:25:06.870560
+30:44.184340
65.1p
89
H 21
Lars Clevnert
Spårvägens SK
2:25:22.872110
+30:59.185890
65.0p
90
H 21
Dan Larsson
IK Jarl Rättvik
2:25:23.872290
+31:01.186070
65.0p
91
H 35
Marcus Söderström
IF Åland
2:25:26.872570
+31:04.186350
65.0p
92
H 35
Stefan Johansson
Kils SF
2:25:44.874340
+31:22.188120
64.8p
93
H 21
Anders Näslund
Svegs IK
2:25:58.875730
+31:36.189510
64.7p
94
D 21
Madeleine Bergqvist
IK Stern
2:26:17.877610
+31:54.191390
64.5p
95
H 21
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:26:24.878390
+32:02.192170
64.4p
96
H 21
Per Persson
Evertsbergs SK
2:26:25.878400
+32:02.192180
64.4p
97
H 40
Jonas Lundström
Göteborgs SK
2:27:03.882210
+32:40.195990
64.1p
98
H 21
Nils Zetterström
Stockholms-Polisens IF
2:27:20.883970
+32:58.197750
63.9p
99
H 21
Oscar Andersson
Stora Tuna IK SK
2:27:22.884120
+33:00.197900
63.9p
100
H 35
Tommy Thunberg
Älvdalens IF SK
2:27:31.885040
+33:09.198820
63.8p
101
H 21
Erik Brittus
Sågmyra SK
2:27:32.885120
+33:10.198900
63.8p
102
H 21
John Nilsson
Orsa SK
2:27:42.886190
+33:20.199970
63.7p
103
H 35
Pelle Olsson
Njutångers IF
2:27:44.886320
+33:22.200100
63.7p
104
H 45
Ulf Ånebrant
Näshulta GOIF
2:27:47.886610
+33:24.200390
63.7p
105
H 40
Joakim Uppströmer
Bälinge IF
2:28:01.888040
+33:39.201820
63.6p
106
H 35
Sven Sundberg
IFK Mora SK
2:28:21.890010
+33:58.203790
63.4p
107
H 35
Göran Johansson
OK Landehof
2:28:27.890660
+34:05.204440
63.3p
108
H 35
Niclas Rönnberg
Grycksbo IF OK
2:28:44.892350
+34:22.206130
63.2p
109
H 21
Per Dicander
Dalregementets IF
2:29:24.896340
+35:02.210120
62.9p
110
H 45
Kenneth Lindkvist
Östnor Sport o FK
2:29:25.896440
+35:03.210220
62.9p
111
H 35
Patrik Tynell
Grycksbo IF OK
2:29:57.899600
+35:34.213380
62.6p
112
H 21
Jacob Jørgensen Berg
København SK
2:30:02.900150
+35:40.213930
62.5p
113
H 55
Jan Svernhage
IF Rigor
2:30:08.900710
+35:45.214490
62.5p
114
H 40
Ola Andersson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:30:24.902330
+36:02.216110
62.4p
115
H 35
Per Björklund
Malungs IF
2:30:26.902550
+36:04.216330
62.3p
116
H 40
Tomas Stöt
IFK Mora SK
2:30:31.903000
+36:08.216780
62.3p
117
H 21
Nils Rådström
Nynäshamns IF SK
2:30:38.903790
+36:16.217570
62.2p
118
H 21
Roland Fjellström
Karlslunds IF SF
2:30:49.904810
+36:26.218590
62.1p
119
H 35
Jonny Bergman
OK Ravinen
2:30:52.905150
+36:30.218930
62.1p
120
H 40
Fredrik Erixon
Ösby IF
2:30:56.905520
+36:34.219300
62.1p
121
H 21
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:31:10.906960
+36:48.220740
62.0p
122
H 40
Fred Skantze
Sundbybergs IK
2:31:11.907010
+36:48.220790
62.0p
123
H 35
Henrik Granström
Sollentuna Sbk
2:31:19.907820
+36:57.221600
61.9p
124
H 40
Christian Jansson
Tranemo IF
2:31:28.908710
+37:05.222490
61.8p
125
H 21
Erik von Essen
K3 IF
2:31:48.910720
+37:26.224500
61.7p
126
H 45
Mikael Johansson
Orsa SK
2:31:57.911660
+37:35.225440
61.6p
127
H 35
Claes Sandström
Falu IK
2:32:24.914370
+38:02.228150
61.4p
128
H 21
Johan Sauer
IFK Lidingö SOK
2:32:27.914660
+38:05.228440
61.3p
129
H 40
Robert Berg
Sunne SLF
2:32:33.915280
+38:11.229060
61.3p
130
H 60
Elis Åberg
Strömsbergs IF
2:32:48.916780
+38:26.230560
61.2p
131
H 40
Johan Landstedt
Arlanda-Märsta SK
2:33:01.918020
+38:39.231800
61.1p
132
H 21
Stefan Wiklund
Ernst & Young SK
2:33:03.918210
+38:40.231990
61.0p
133
H 35
Jonas Bäckström
Swedbank IF
2:33:54.923340
+39:32.237120
60.6p
134
H 21
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:33:57.923670
+39:35.237450
60.6p
135
H 35
Andreas Malmsten
Broby GOIF
2:33:58.923730
+39:36.237510
60.6p
136
H 21
Linus Studeny
Västerviks OK
2:34:00.923930
+39:38.237710
60.6p
137
H 21
Marcus Andersson
Ornäs IK
2:34:02.924130
+39:40.237910
60.6p
138
D 21
Helena Wiklund
Hybo AIK
2:34:22.926190
+40:00.239970
60.4p
139
H 40
Lars Ericson
Malungs IF
2:34:40.927900
+40:17.241680
60.3p
140
H 40
Michael Ladegaard Jensen
København SK
2:34:40.927960
+40:18.241740
60.3p
141
H 21
Jonas Böhlmark
IFK Mora SK
2:34:51.929020
+40:29.242800
60.2p
142
H 40
Olle Paulsson
Nacka Värmdö SK
2:35:40.933980
+41:18.247760
59.8p
143
H 45
Ulf Westin
Ockelbo SK
2:35:48.934710
+41:25.248490
59.7p
144
H 40
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:35:49.934880
+41:27.248660
59.7p
145
H 50
Ulf Eriksson
Stora Tuna IK SK
2:35:57.935630
+41:35.249410
59.7p
146
H 21
Fredrik Ohlsson
Volvo IF
2:36:04.936380
+41:42.250160
59.6p
147
H 21
Anton Sundin
Strängnäs-Malmby OL
2:36:34.939310
+42:11.253090
59.4p
148
H 40
Peter Rönnblad
Östervåla IF
2:36:44.940390
+42:22.254170
59.3p
149
H 35
Stefan Laurelii
Söders SOL Tyresö
2:36:47.940650
+42:25.254430
59.3p
150
H 55
Karl-Erik Eriksson
Ornäs IK
2:36:48.940740
+42:26.254520
59.3p
151
H 21
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:37:02.942180
+42:40.255960
59.2p
152
H 60
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:37:05.942430
+42:43.256210
59.2p
153
H 21
Daniel Andersson
Oxbergs IF
2:37:48.946710
+43:25.260490
58.8p
154
H 21
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:37:59.947800
+43:36.261580
58.8p
155
H 21
Anders Pettersson
Falun Borlänge SK
2:38:01.948010
+43:38.261790
58.7p
156
H 40
Otto Davidsson
Lima IF
2:38:05.948400
+43:42.262180
58.7p
157
H 21
Björn Haglund
Hybo AIK
2:38:08.948730
+43:46.262510
58.7p
158
H 60
Rolf Andersson
Roslags-Länna IF
2:38:09.948860
+43:47.262640
58.7p
159
H 40
Mats Ekman
Elu IF
2:38:24.950340
+44:02.264120
58.6p
160
H 40
Bengt Nääs
IFK Mora SK
2:38:28.950780
+44:06.264560
58.5p
161
D 21
Moa Gomersson
IFK Mora SK
2:38:32.951160
+44:10.264940
58.5p
162
H 21
Markus Persson
Sälens IF
2:38:45.952490
+44:23.266270
58.4p
163
H 50
Mats Lagerblad
Växjöpolisens IF o Psk
2:38:47.952670
+44:25.266450
58.4p
164
H 40
Patrik Svensson
Dala-Floda IF
2:39:30.956910
+45:07.270690
58.1p
165
H 35
Magnus Norén
Envikens IF Sverige
2:39:31.957030
+45:09.270810
58.1p
166
H 45
Johan Hallgren
Bjursås OK
2:39:37.957630
+45:15.271410
58.0p
167
H 35
Mattias Gradén
Domnarvets GOIF
2:39:38.957700
+45:15.271480
58.0p
168
H 45
Magnus Svensson
Täby OK
2:39:54.959310
+45:31.273090
57.9p
169
H 21 Motion
David Jonsson
Venjans AIK
2:39:58.959770
+45:36.273550
57.9p
170
H 45
Håkan Jarskog
Ötzis Vänner SK
2:39:59.959890
+45:37.273670
57.9p
171
H 21
Pär Landén
Scania IF
2:40:13.961200
+45:50.274980
57.8p
172
H 55
Esa Tuomi
Linköpings SK
2:40:31.963090
+46:09.276870
57.6p
173
H 50
Göran Martinsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:40:33.963220
+46:11.277000
57.6p
174
H 21
Oskar Nielsen
IFK Skövde SK
2:40:40.963980
+46:18.277760
57.6p
175
H 21
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
2:41:03.966240
+46:41.280020
57.4p
176
H 45
Håkan Lundberg
Svaide-Roma SOK
2:41:30.968990
+47:08.282770
57.2p
177
H 40
Anders Fryxell
Enebybergs IF
2:41:41.970020
+47:19.283800
57.1p
178
H 60
Mats Fredriksson
Malungs IF
2:41:46.970520
+47:24.284300
57.1p
179
H 21
Jens Nilsen
IFK Mora SK
2:41:46.970530
+47:24.284310
57.1p
180
H 50
Göran Grannas
IF Åland
2:41:52.971130
+47:30.284910
57.1p
181
H 45
Gert Johansson
OK Alehof
2:42:16.973530
+47:54.287310
56.9p
182
H 45
Anders Larsson
Ötzis Vänner SK
2:42:25.974470
+48:03.288250
56.8p
183
H 50
Peter Klock
IK Stern
2:42:26.974580
+48:04.288360
56.8p
184
H 45
Nils-Erik Bodén
Njutångers IF
2:42:30.974940
+48:08.288720
56.8p
185
H 40
Håkan Söderqvist
OK Ravinen
2:42:39.975890
+48:17.289670
56.7p
186
H 45
Mikael Andersson
Selja-Långlets IK
2:43:12.979150
+48:50.292930
56.5p
187
H 21 Motion
Erik Emanuelsson
IFK Lidingö SOK
2:43:24.980330
+49:02.294110
56.4p
188
H 40
Anders R Karlsson
Vaxholms Kanotsällskap
2:43:30.980900
+49:07.294680
56.4p
189
H 21 Motion
Bengt Åke Olovsson
Strängnäs-Malmby OL
2:43:36.981560
+49:14.295340
56.3p
190
H 35
Peter Abelsson
IK Stern
2:43:42.982120
+49:20.295900
56.3p
191
H 60
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
2:43:47.982630
+49:25.296410
56.3p
192
H 21
Thomas Carlander
Axa SC
2:44:06.984570
+49:44.298350
56.1p
193
H 21
Aivar Heamägi
Axa SC
2:44:25.986440
+50:03.300220
56.0p
194
H 21
Anders Olausson
IK Trasten
2:44:28.986730
+50:06.300510
56.0p
195
H 50
Magne Brynhildsvoll
Röros IL
2:44:29.986870
+50:07.300650
56.0p
196
H 40
Lars Landenberg
Horndals IF
2:44:33.987290
+50:11.301070
55.9p
197
H 55
Jonas Pers
IFK Mora SK
2:44:34.987310
+50:11.301090
55.9p
198
H 21 Motion
Daniel Aspelin
Domnarvets GOIF
2:44:38.987780
+50:16.301560
55.9p
199
H 35
Erik Johansson
Axa SC
2:44:54.989320
+50:32.303100
55.8p
200
H 35
Martin Arror
Sälens IF
2:44:55.989400
+50:32.303180
55.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 40
Jonas Wikdahl
Sågmyra SK
2:44:59.989810
+50:36.303590
55.8p
202
H 40
Per Hansson
Sundbybergs IK
2:45:02.990130
+50:40.303910
55.8p
203
H 50
Roger Andersson
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:45:05.990490
+50:43.304270
55.7p
204
H 45
Nils-Erik Björkbacka
Domnarvets GOIF
2:45:13.991210
+50:50.304990
55.7p
205
H 50
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
2:45:17.991600
+50:54.305380
55.7p
206
H 40
Tommy Larsson
Kilafors SK
2:45:17.991680
+50:55.305460
55.7p
207
H 21
Martin Damm
Björkfors GOIF
2:45:20.991960
+50:58.305740
55.6p
208
H 60
Karl Erik Green
Dalregementets IF
2:45:36.993560
+51:14.307340
55.5p
209
H 50
Kent Blomström
Stennäsets IF
2:45:41.994090
+51:19.307870
55.5p
210
H 40
Ulf Edsfors
Falu IK
2:45:49.994890
+51:27.308670
55.4p
211
H 21
Fredrik Wiklund
IK Jarl Rättvik
2:46:05.996430
+51:43.310210
55.3p
212
H 40
Tomas Persson
Edsbyns SK
2:46:07.996630
+51:45.310410
55.3p
213
H 21 Motion
Jimmy Elfsberg
Axa SC
2:46:15.997430
+51:53.311210
55.3p
214
H 21 Motion
Sven Haga
IK Jarl Rättvik
2:46:20.997900
+51:57.311680
55.2p
215
H 40
Anders Carlsson
Ericsson IK
2:46:31.999090
+52:09.312870
55.2p
216
H 21
Anders Södergren
Orsa SK
2:46:35.999400
+52:12.313180
55.1p
217
H 40
Fredric Dahlgren
Svaide-Roma SOK
2:47:07.1002650
+52:45.316430
54.9p
218
H 55
Leif Hedberg
Korsnäs IF SK
2:47:18.1003750
+52:56.317530
54.9p
219
H 21
Tomas Gunnarsson
Kungsäters IF
2:47:21.1004040
+52:59.317820
54.8p
220
H 45
Björn Jonsson
Orsa SK
2:47:26.1004560
+53:04.318340
54.8p
221
H 21 Motion
Stefan Rodheim
Volkswagens IF
2:47:33.1005200
+53:10.318980
54.8p
222
H 21 Motion
Tor Johnson
Stockholms SIF
2:47:56.1007570
+53:34.321350
54.6p
223
H 21 Motion
Mats Ahlberg
Falu IK
2:47:59.1007870
+53:37.321650
54.6p
224
H 35
Dennis Franzén
IFK Mora SK
2:48:03.1008240
+53:41.322020
54.6p
225
H 40
Tomas Sellström
Insjöns IF OK
2:48:08.1008780
+53:46.322560
54.5p
226
H 21 Motion
John Sjöström
IFK Mora SK
2:48:22.1010130
+54:00.323910
54.4p
227
H 55
Krister Strand
OK Landehof
2:48:26.1010510
+54:03.324290
54.4p
228
H 40
Micke Larsson
Malungs IF
2:48:30.1010940
+54:08.324720
54.4p
229
H 50
Göran Backlund
Hindås SK
2:48:34.1011310
+54:11.325090
54.4p
230
H 35
Pontus Löfving
Gävle SK
2:48:39.1011810
+54:16.325590
54.3p
231
H 21 Motion
Martin Hübschmann
København SK
2:48:41.1012070
+54:19.325850
54.3p
232
H 21
Stefan Nilsson
IFK Mora SK
2:48:48.1012780
+54:26.326560
54.3p
233
H 55
Erik Eriksson
Svegs IK
2:49:01.1014040
+54:39.327820
54.2p
234
H 45
Per Grywenz
OK Linné
2:49:14.1015300
+54:51.329080
54.1p
235
H 45
Åke Lissmats
IK Jarl Rättvik
2:49:27.1016610
+55:04.330390
54.0p
236
H 21 Motion
Carl Pers
IFK Mora SK
2:49:37.1017620
+55:15.331400
54.0p
237
H 40
Torsten Lind
Linköpings SK
2:49:40.1017910
+55:17.331690
53.9p
238
H 21 Motion
Jerker Karls
IK Jarl Rättvik
2:49:41.1018040
+55:19.331820
53.9p
239
H 40
Olov Normell
Q-Med FF
2:49:48.1018740
+55:26.332520
53.9p
239
H 60
Lennart Bernström
Vålådalen SK
2:49:48.1018740
+55:26.332520
53.9p
241
H 21
Hans Ottersten
Brottby SK
2:49:51.1019040
+55:29.332820
53.9p
242
H 40
Fredrik Bergström
Envikens IF Sverige
2:50:01.1020070
+55:39.333850
53.8p
243
H 45
Stefan Persson
Åmots SK
2:50:07.1020690
+55:45.334470
53.8p
244
H 45
Maximilian Schattauer
Sollentuna Sbk
2:50:41.1024050
+56:19.337830
53.6p
245
H 21
Mats Bergqvist
Korsnäs IF SK
2:50:41.1024070
+56:19.337850
53.6p
246
H 50
Torbjörn Jonsson
IFK Mora SK
2:50:43.1024210
+56:20.337990
53.6p
247
H 35
Mika Wahlroos
Hasarna IK
2:50:49.1024840
+56:27.338620
53.5p
248
H 21
Markus Bäckström
IFK Västerås SK
2:51:00.1025910
+56:37.339690
53.4p
249
H 21
David Engvall
Åf SK
2:51:20.1027930
+56:58.341710
53.3p
250
H 21
Peter Sakar
Scania IF
2:51:30.1028920
+57:08.342700
53.3p
251
H 21 Motion
Adam Myrén
Gustafs GOIF
2:51:32.1029100
+57:09.342880
53.3p
252
H 60
Gunnar Löfkvist
Bjursås OK
2:51:35.1029410
+57:12.343190
53.2p
253
H 21
Andreas Norell
Åf SK
2:51:35.1029460
+57:13.343240
53.2p
254
H 21
Mark Glanville
Järla IF SK
2:51:42.1030100
+57:19.343880
53.2p
255
H 40
Markus Wiklund
Karlslunds IF SF
2:51:56.1031500
+57:33.345280
53.1p
256
H 21
Jonas Engfeldt
Sundbybergs IK
2:51:58.1031780
+57:36.345560
53.1p
257
H 21
Erik Lindgren
IK Stern
2:52:03.1032230
+57:41.346010
53.1p
258
H 60
Bengt Stenerhag
Västerbergslagens OL
2:52:22.1034100
+57:59.347880
52.9p
259
H 45
Kjell Svensson
SLK Oxelösund
2:52:43.1036280
+58:21.350060
52.8p
260
H 35
Kenneth Petersson
Rasbo IK
2:52:46.1036500
+58:23.350280
52.8p
261
H 21
Per Holenmark
Dalregementets IF
2:53:02.1038190
+58:40.351970
52.7p
262
H 21
Tommie Jonsson
Föne IK
2:53:17.1039650
+58:55.353430
52.6p
263
H 60
Paul Jonasson
Svegs IK
2:53:19.1039850
+58:57.353630
52.6p
264
H 40
Peter Frodin
Björnstorps IF
2:53:25.1040460
+59:03.354240
52.6p
265
H 45
Richard Isidor Björk
Lima IF
2:53:44.1042320
+59:22.356100
52.5p
266
H 45
Niclas Engborg
Sundbybergs IK
2:54:01.1044090
+59:39.357870
52.3p
267
H 45
Jan Samuelson
Grycksbo IF OK
2:54:32.1047130
+1:00:10.360910
52.2p
268
H 21
Magnus Ståhlberg
Gävle SK
2:54:46.1048510
+1:00:23.362290
52.1p
269
D 21
Barbora Malisova
IFK Tumba SOK
2:54:54.1049380
+1:00:32.363160
52.0p
270
H 21 Motion
Kristofer Signer
Sundbybergs BK
2:54:57.1049630
+1:00:35.363410
52.0p
271
H 50
Lennart Hägg
Axa SC
2:55:20.1051970
+1:00:58.365750
51.9p
272
H 21
Ola Carlsson
Joa IF
2:55:26.1052550
+1:01:04.366330
51.9p
273
H 21 Motion
Ola Stering
Orsa SK
2:55:37.1053660
+1:01:15.367440
51.8p
274
H 21
Per Johansson
Abb IF SK
2:55:38.1053770
+1:01:16.367550
51.8p
275
H 40
Urban Ståhl
Sundbybergs IK
2:55:41.1054000
+1:01:18.367780
51.8p
276
H 35
Johan Dahlman
Axa SC
2:55:58.1055730
+1:01:36.369510
51.7p
277
H 21
Patrik Mattes
Edsbyns SK
2:56:09.1056880
+1:01:47.370660
51.6p
278
H 45
Jonas Myrberg
Hybo AIK
2:56:17.1057660
+1:01:55.371440
51.6p
279
H 35
Magnus Hult
Norrbärke SK
2:56:19.1057830
+1:01:57.371610
51.5p
280
H 21 Motion
Mathias Normand
Strängnäs-Malmby OL
2:56:22.1058150
+1:02:00.371930
51.5p
281
H 35
Magnus de Besche
IFK Mora SK
2:56:39.1059860
+1:02:17.373640
51.4p
282
H 35
Fredrik Bergström
Joa IF
2:57:03.1062210
+1:02:40.375990
51.3p
283
H 50
Peter Jäderström
OK Linné
2:57:23.1064290
+1:03:01.378070
51.2p
284
H 21
Isac Hedén
Orsa SK
2:57:24.1064320
+1:03:02.378100
51.2p
285
H 21
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:57:40.1065900
+1:03:17.379680
51.1p
286
H 40
Fredrik Hedqvist
Haninge SOK
2:57:51.1067080
+1:03:29.380860
51.0p
287
H 40
Thomas Andersson
IFK Skövde SK
2:58:00.1067990
+1:03:38.381770
51.0p
288
H 50
Hans Karlsson
Almunge IK
2:58:09.1068880
+1:03:47.382660
50.9p
289
H 45
Sören Torlén
Hammarby IF SF
2:58:19.1069820
+1:03:57.383600
50.9p
290
H 21
Henrik Edvardsson
Axa SC
2:58:20.1069920
+1:03:58.383700
50.9p
291
H 21 Motion
Tage Koverberg
Stockholms Kom Anst IF
2:58:32.1071130
+1:04:10.384910
50.8p
292
H 35
Henrik Hjelte
Långshyttans AIK SK
2:59:11.1075030
+1:04:49.388810
50.6p
293
H 21 Motion
Fredrik Borgström
Orsa SK
2:59:25.1076420
+1:05:03.390200
50.5p
294
H 21 Motion
Christian Ek
Sälens IF
2:59:29.1076860
+1:05:07.390640
50.5p
295
H 21
Gunnar Engström
Axa SC
2:59:31.1077020
+1:05:09.390800
50.5p
296
H 21 Motion
Erik Klanga
Gräftåvallens SK
2:59:33.1077240
+1:05:11.391020
50.5p
297
H 21 Motion
Hans Tjäder
Kungälvs OK
2:59:37.1077650
+1:05:15.391430
50.4p
298
H 21 Motion
Dennis Dahl
Axa SC
2:59:47.1078630
+1:05:25.392410
50.4p
299
H 21 Motion
Marcus Laggar
Orsa SK
2:59:47.1078660
+1:05:25.392440
50.4p
300
H 21
Robert Nilsson
Deje SF
2:59:57.1079680
+1:05:35.393460
50.3p
301
H 21
Jerker Abb Roos
Abb IF SK
3:00:00.1079970
+1:05:38.393750
50.3p
302
D 21
Daniela Backlund
Hindås SK
3:00:02.1080140
+1:05:40.393920
50.3p
303
H 21 Motion
Peter Hansson
Orsa SK
3:00:16.1081520
+1:05:54.395300
50.2p
304
H 21 Motion
Christian Tennstedt
Orsa SK
3:00:27.1082610
+1:06:04.396390
50.2p
305
H 21 Motion
Markus Sik
Vikarby IK
3:00:34.1083310
+1:06:11.397090
50.1p
306
H 21
Erik Bängs
Rembo IK
3:00:35.1083430
+1:06:13.397210
50.1p
307
H 50
Hans Hansson
Torshälla-Nyby IS
3:00:39.1083840
+1:06:17.397620
50.1p
308
H 21 Motion
Anders Roos
Brudpiga RK
3:00:44.1084350
+1:06:22.398130
50.1p
309
H 55
Per-Erik Mattes
Edsbyns SK
3:00:49.1084860
+1:06:27.398640
50.0p
310
H 21 Motion
Matts Jörgensen
Falun Borlänge SK
3:00:55.1085400
+1:06:32.399180
50.0p
311
H 35
Daniel Sund
OK Hammaren
3:01:09.1086820
+1:06:47.400600
49.9p
312
H 40
Tomas Almqvist
Sälens IF
3:01:10.1086970
+1:06:48.400750
49.9p
313
H 21
Joakim Eliasson
Abb IF SK
3:01:12.1087120
+1:06:50.400900
49.9p
314
H 50
Dag Sundin
Strängnäs-Malmby OL
3:01:22.1088180
+1:07:00.401960
49.9p
315
H 21 Motion
Henrik Sandberg
Vikarby IK
3:01:25.1088480
+1:07:03.402260
49.8p
316
H 40
Jan Axelsson
Högbo GOIF
3:01:26.1088530
+1:07:04.402310
49.8p
317
H 21
Nicklas Höglund
Linköpings SK
3:01:28.1088700
+1:07:05.402480
49.8p
318
H 21
Gustaf Folke
Sälens IF
3:01:38.1089750
+1:07:16.403530
49.8p
319
H 50
Lars Rosén
Uma IF
3:01:50.1090980
+1:07:28.404760
49.7p
320
H 21
Mikael Hjalmarsson
OK Kåre
3:01:53.1091280
+1:07:31.405060
49.7p
321
H 21 Motion
Tomas Jonsson
Edsbyns SK
3:02:00.1091980
+1:07:38.405760
49.7p
322
H 21 Motion
Tony Croon
Edsbyns SK
3:02:02.1092180
+1:07:40.405960
49.6p
323
H 21 Motion
Linus Engstrand
Ockelbo SK
3:02:06.1092580
+1:07:44.406360
49.6p
324
H 40
Jakob Söderström
Enerbybergs IF
3:02:11.1093050
+1:07:49.406830
49.6p
325
H 45
Christer Norström
Torshälla-Nyby IS
3:02:45.1096410
+1:08:22.410190
49.4p
326
H 40
Steffen Dettmann
Orsa SK
3:02:52.1097180
+1:08:30.410960
49.4p
327
H 35
Tomek Jansson
Stockholms SIF
3:03:17.1099660
+1:08:55.413440
49.3p
328
H 21
Larsen Daniel Crafoord
IK Livsnerven
3:03:18.1099780
+1:08:56.413560
49.2p
329
D 21 Motion
Malin Kylberg
Q-Med FF
3:03:19.1099800
+1:08:56.413580
49.2p
330
D 21
Marina Sandgren
IK Livsnerven
3:03:19.1099820
+1:08:57.413600
49.2p
331
H 40
Johan Fogel
Riksbankens IF
3:03:23.1100270
+1:09:01.414050
49.2p
332
H 21 Motion
Fredrik Ekedahl
Söre Rockets
3:03:47.1102600
+1:09:24.416380
49.1p
333
D 21
Anne Arén
IFK Tumba SOK
3:03:48.1102780
+1:09:26.416560
49.1p
334
H 45
Mikael Öberg
Orsa SK
3:03:48.1102790
+1:09:26.416570
49.1p
335
H 50
Mats Rytter
Axa SC
3:03:57.1103680
+1:09:35.417460
49.0p
336
H 40
Magnus Lennhagen
Hammarby IF SF
3:04:23.1106230
+1:10:01.420010
48.9p
337
H 35
Gert Nestler
IFK Mora SK
3:04:38.1107720
+1:10:16.421500
48.8p
338
H 60
Gösta Lönnelid
IFK Mora SK
3:05:06.1110540
+1:10:44.424320
48.7p
339
H 21
Filip Gustafsson
Björnstorps IF
3:05:08.1110740
+1:10:46.424520
48.7p
340
H 40
Håkan Palmqvist
Hällefors SK
3:05:11.1111030
+1:10:49.424810
48.7p
341
H 50
Jan Wång
Axa SC
3:05:35.1113470
+1:11:13.427250
48.5p
342
H 50
Anders Björkman
IK Jarl Rättvik
3:05:38.1113760
+1:11:16.427540
48.5p
343
H 35
Mikael Frost
Älvdalens IF SK
3:05:41.1114030
+1:11:19.427810
48.5p
344
H 21 Motion
Johan Hansson
Evertsbergs SK
3:05:45.1114410
+1:11:22.428190
48.5p
345
H 21 Motion
Thomas Westfeldt
OK Vallonerna
3:05:52.1115170
+1:11:30.428950
48.5p
346
H 21
Erik Islén
Falu IK
3:05:58.1115790
+1:11:36.429570
48.4p
347
H 40
Tor Caesar
Axa SC
3:05:59.1115810
+1:11:36.429590
48.4p
348
H 21
Christofer Höglund
Scania IF
3:06:23.1118270
+1:12:01.432050
48.3p
349
H 40
Magnus Edström
IFK Västerås SK
3:06:25.1118400
+1:12:02.432180
48.3p
350
H 21
Fredrik Lindström
IFK Tumba SOK
3:06:38.1119760
+1:12:16.433540
48.2p
351
H 35
Petter Skantze
Sundbybergs IK
3:06:45.1120490
+1:12:23.434270
48.2p
352
H 21
John Blomberg
Carnegie IF
3:06:51.1121050
+1:12:29.434830
48.2p
353
D 21 Motion
Maja Myrén
Södra Dalarnas Dhk
3:07:00.1121970
+1:12:38.435750
48.1p
354
H 21
Mathias Johansson
Sundbybergs IK
3:07:02.1122180
+1:12:40.435960
48.1p
355
H 45
Göran Corander
Täby OK
3:07:07.1122690
+1:12:45.436470
48.1p
356
H 21 Motion
Lars Nord
Q-Med FF
3:07:16.1123550
+1:12:54.437330
48.0p
357
H 40
Göran Olsson
Granbergsdals IF
3:07:31.1125070
+1:13:09.438850
48.0p
358
H 21 Motion
Fredrik Nilzén
Målilla Mörlunda SK
3:07:48.1126760
+1:13:26.440540
47.9p
359
H 21 Motion
Mogens Weel
København SK
3:08:10.1128910
+1:13:47.442690
47.8p
360
H 60
Sten-Olov Björbrand
Fjärdhundra SK
3:08:16.1129550
+1:13:54.443330
47.7p
361
H 35
Jesper Sehl
Dellner Couplers IK
3:08:23.1130200
+1:14:00.443980
47.7p
362
H 40
Mikael Bergstedt
IK Stern
3:08:37.1131610
+1:14:14.445390
47.6p
363
H 21 Motion
Patrik Råneby
Näshulta GOIF
3:09:05.1134440
+1:14:43.448220
47.5p
364
H 35
Thomas E Eriksson
Kexholms SK
3:09:18.1135710
+1:14:55.449490
47.4p
365
H 21
Henric Abb Malmkvist
Abb IF SK
3:09:31.1137040
+1:15:09.450820
47.4p
365
H 21 Motion
Stefan Thorsell
Järfälla SK
3:09:31.1137040
+1:15:09.450820
47.4p
367
H 21 Motion
Chris Wallfelt
Falu IK
3:09:34.1137350
+1:15:12.451130
47.4p
368
H 21
Hugo Brink
Scania IF
3:09:36.1137560
+1:15:14.451340
47.3p
369
H 45
Björn Petersson
IK Hakarpspojkarna
3:09:41.1138000
+1:15:18.451780
47.3p
370
H 55
Arne Lidén
Hammarby IF SF
3:09:51.1139040
+1:15:29.452820
47.3p
371
H 45
Ingemar Moen
Sävedalens AIK
3:09:52.1139150
+1:15:30.452930
47.3p
372
H 21 Motion
Per-Erik Axelsson
Mora Trä SK
3:10:05.1140460
+1:15:43.454240
47.2p
373
D 21
Kristin Karlsson
SOK Aneby
3:10:23.1142240
+1:16:01.456020
47.1p
374
H 40
Erik Oskarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:10:24.1142360
+1:16:02.456140
47.1p
375
H 40
Patric Berling
Volvo IF
3:10:28.1142710
+1:16:05.456490
47.1p
376
H 21
Peter Schierenbeck
Sälens IF
3:10:28.1142790
+1:16:06.456570
47.1p
377
H 21 Motion
Stefan Danielsson
Gesunda Snowboardklubb
3:10:33.1143260
+1:16:11.457040
47.1p
378
H 40
Henrik Säljgård
Dala-Järna IK
3:10:34.1143350
+1:16:12.457130
47.1p
379
H 40
Martin Stern
Nacka Värmdö SK
3:10:38.1143780
+1:16:16.457560
47.0p
380
H 40
Tore Nallgård
IFK Västerås SK
3:10:47.1144680
+1:16:25.458460
47.0p
381
H 21 Motion
Patrik Östberg
Bringcitymail
3:10:57.1145660
+1:16:35.459440
47.0p
382
H 21 Motion
Simon Westlinder
Orsa SK
3:11:03.1146280
+1:16:41.460060
46.9p
383
H 21 Motion
Patrick Livijn
IFK Lidingö SOK
3:11:21.1148010
+1:16:58.461790
46.8p
384
H 60
Lennart Svensson
Club Ski & Run
3:11:35.1149480
+1:17:13.463260
46.8p
385
H 35
Henrik Ernerot
Hammarby IF SF
3:11:39.1149880
+1:17:17.463660
46.8p
386
H 21 Motion
Gustav Klock
IK Stern
3:11:40.1149980
+1:17:18.463760
46.7p
387
H 21 Motion
Björn Johansson
IFK Mora SK
3:11:45.1150440
+1:17:23.464220
46.7p
388
H 21
Philip Gottlieb
Djurgårdens IF Af
3:11:52.1151160
+1:17:30.464940
46.7p
389
H 35
Anders Frykholm
Stockholms SIF
3:12:16.1153540
+1:17:54.467320
46.6p
390
H 50
Hans Persson
Ericsson IK
3:12:21.1154030
+1:17:59.467810
46.6p
391
H 21 Motion
Berne Kennborn
IK Stern
3:12:25.1154480
+1:18:03.468260
46.5p
392
H 21 Motion
Johan Mesterton
Stockholms SIF
3:12:28.1154740
+1:18:06.468520
46.5p
393
H 21
Per Lennartsson
Ätrans IF
3:13:10.1158970
+1:18:48.472750
46.3p
394
H 21 Motion
Peter Åkesson
IFK Mora SK
3:13:15.1159470
+1:18:53.473250
46.3p
395
H 21
Daniel Karlsson
Linköpings SK
3:13:26.1160530
+1:19:04.474310
46.3p
396
D 45
Inger Lidegran
Röjeråsens SK
3:13:28.1160730
+1:19:06.474510
46.2p
397
H 21 Motion
Stefan Linder
Nacka Värmdö SK
3:13:43.1162260
+1:19:21.476040
46.2p
398
D 21
Sofie Mattes
Edsbyns SK
3:13:45.1162490
+1:19:23.476270
46.2p
399
H 60
Bengt Jans
Öset SOK
3:13:57.1163690
+1:19:35.477470
46.1p
400
H 40
Anders Nordzell
Spånga
3:14:00.1163960
+1:19:38.477740
46.1p
401
H 21 Motion
Petter Lind
Norrköpings SK
3:14:20.1165970
+1:19:58.479750
46.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 45
Kristofer Sjöberg
Hölö-Mörkö IF
3:14:25.1166420
+1:20:03.480200
46.0p
403
H 21 Motion
Klas Sundberg
Ornäs IK
3:14:31.1167010
+1:20:08.480790
46.0p
404
H 40
Peter Hultberg
Väsby SK
3:14:36.1167590
+1:20:14.481370
45.9p
405
H 21 Motion
Andreas Smedh
Insjöns IF OK
3:14:38.1167720
+1:20:16.481500
45.9p
406
H 40
Jari Tuomela
Axa SC
3:14:58.1169750
+1:20:36.483530
45.8p
407
H 45
Mikael Sjöberg
Axa SC
3:15:06.1170520
+1:20:44.484300
45.8p
408
H 21 Motion
Karl-Olof Norman
Högforsen Fritid IF
3:15:08.1170710
+1:20:45.484490
45.8p
409
H 45
Martin Edlund
OK Landehof
3:15:17.1171670
+1:20:55.485450
45.7p
410
H 21 Motion
Mats Hellzen
Sundbybergs IK
3:15:23.1172270
+1:21:01.486050
45.7p
411
H 21 Motion
Per-Olof Syrén
Hammarby IF SF
3:15:34.1173370
+1:21:12.487150
45.7p
412
H 21 Motion
Daniel Edlund
Nynäshamns IF SK
3:15:46.1174520
+1:21:24.488300
45.6p
413
H 60
Göran Johansson
Västerås SOK
3:16:00.1175900
+1:21:37.489680
45.6p
414
H 40
Dan Lindgren
Dellner Couplers IK
3:16:07.1176640
+1:21:45.490420
45.5p
415
H 21 Motion
Johan Carlborg
Intellus SK
3:16:09.1176830
+1:21:47.490610
45.5p
416
H 21 Motion
Jon Limby
Orsa SK
3:16:15.1177440
+1:21:53.491220
45.5p
417
H 21 Motion
Fredrik Wenngren
IFK Mora SK
3:16:26.1178580
+1:22:04.492360
45.4p
418
D 21 Motion
Anita Westman
Oslo Ski
3:17:02.1182100
+1:22:39.495880
45.3p
419
H 21 Motion
Björn Stensen
Smhi IF
3:17:03.1182240
+1:22:41.496020
45.3p
420
H 45
Nils Welleus
Nacka Värmdö SK
3:17:06.1182580
+1:22:44.496360
45.3p
421
H 21 Motion
Bertil Hult
Axa SC
3:17:21.1184020
+1:22:59.497800
45.2p
422
H 21 Motion
Mattias Eriksson
Orsa SK
3:17:26.1184530
+1:23:04.498310
45.2p
423
H 35
Anders Nisser
Domnarvets GOIF
3:17:33.1185270
+1:23:11.499050
45.1p
424
H 21 Motion
Kjell Olof Matsson
Borlänge Energi Pk
3:17:41.1186050
+1:23:19.499830
45.1p
425
H 21 Motion
Pontus Nordström
Åf SK
3:17:45.1186490
+1:23:23.500270
45.1p
426
H 21 Motion
Carl Lindskog
IFK Lidingö SOK
3:17:47.1186640
+1:23:25.500420
45.1p
427
D 21 Motion
Annika Morin
Huddinge SK LF
3:17:52.1187130
+1:23:30.500910
45.1p
428
D 21
Annika Nygard
IFK Mora SK
3:18:07.1188650
+1:23:45.502430
45.0p
429
H 21
Mikael Sakar
City Wolfs SC
3:18:25.1190440
+1:24:03.504220
44.9p
430
H 21 Motion
Magnus Hansson
Älvdalens IF SK
3:18:33.1191280
+1:24:11.505060
44.9p
431
H 21 Motion
Anders Reinhold
OK Landehof
3:18:36.1191530
+1:24:14.505310
44.9p
432
D 21
Klara Torlén
Hammarby IF SF
3:18:45.1192410
+1:24:22.506190
44.8p
433
H 50
Markku Pursiainen
Vaxholms Kanotsällskap
3:19:17.1195600
+1:24:54.509380
44.7p
434
H 21 Motion
Kim Frellsen
København SK
3:19:59.1199800
+1:25:36.513580
44.5p
435
D 45
Ann Marie Fredriksson
Västerås SOK
3:20:10.1200900
+1:25:47.514680
44.5p
436
H 40
Marcus Thollin
Spirit IF
3:20:23.1202200
+1:26:00.515980
44.4p
437
H 21 Motion
Erik Troeng
Storviks IF
3:20:25.1202430
+1:26:03.516210
44.4p
438
H 45
Thomas Jansson
Almunge IK
3:20:37.1203670
+1:26:15.517450
44.3p
439
H 21 Motion
Klas Björkhagen
IFK Mora SK
3:20:41.1204090
+1:26:19.517870
44.3p
440
H 21 Motion
Simon Karlsson
Järnvägsmännens IF
3:20:47.1204630
+1:26:25.518410
44.3p
441
H 21 Motion
Jonas Hagberg
SOK 68
3:20:51.1205060
+1:26:29.518840
44.3p
441
H 21 Motion
Douglas Lenander
Vaxholms RF
3:20:51.1205060
+1:26:29.518840
44.3p
443
H 21 Motion
Mattias Hedberg
IFK Mora SK
3:20:56.1205540
+1:26:34.519320
44.3p
444
H 55
Sten Åke Torefeldt
Elu IF
3:21:04.1206300
+1:26:41.520080
44.2p
445
H 21 Motion
Per Linder
Axa SC
3:21:08.1206750
+1:26:46.520530
44.2p
446
H 21
Simon Pahnke
Falun Borlänge SK
3:21:12.1207180
+1:26:50.520960
44.2p
447
H 40
Christer Cederlund
Linköpings SK
3:21:21.1208000
+1:26:58.521780
44.2p
448
H 21 Motion
Carl Gustav Arvidson
Falu IK
3:21:30.1208950
+1:27:08.522730
44.1p
449
H 55
Robert Alm
Almunge IK
3:21:38.1209790
+1:27:16.523570
44.1p
450
H 21 Motion
Anders Jorlin
Skatteverket IF
3:21:51.1211080
+1:27:29.524860
44.0p
451
D 35
Inger Gustås
Linköpings OK
3:21:55.1211450
+1:27:33.525230
44.0p
452
H 21 Motion
Björn Olsson
Färnäs
3:22:21.1214090
+1:27:59.527870
43.9p
453
D 35
Helen Johansson
IFK Mora SK
3:22:37.1215630
+1:28:15.529410
43.8p
454
H 21 Motion
Andreas Hansson
Bv FF
3:22:45.1216450
+1:28:23.530230
43.8p
455
H 35
Petter König
Axa SC
3:22:52.1217190
+1:28:30.530970
43.8p
456
H 21 Motion
Curt Rahlén
OK Ravinen
3:22:58.1217740
+1:28:36.531520
43.8p
457
D 21
Stina Juto
IFK Mora SK
3:23:00.1217950
+1:28:38.531730
43.7p
458
D 21 Motion
Catarina Carlsson
Q-Med FF
3:23:02.1218190
+1:28:40.531970
43.7p
459
D 21 Motion
Sara Erkfeldt
OK Landehof
3:23:16.1219510
+1:28:53.533290
43.7p
460
H 45
Anders Andrén
Björnstorps IF
3:23:18.1219720
+1:28:56.533500
43.7p
461
D 21
Emma Mellgren
Hagfors SF
3:23:19.1219840
+1:28:57.533620
43.7p
462
D 21 Motion
Julie Rosbo
København SK
3:23:30.1220910
+1:29:07.534690
43.6p
463
H 45
Anders Grelsson
Nacka Värmdö SK
3:23:57.1223690
+1:29:35.537470
43.5p
464
H 21 Motion
Jan Blom
Bromma Vällingby SOK
3:24:02.1224110
+1:29:39.537890
43.5p
465
H 21 Motion
Jörgen Olsson
Enebybergs IF
3:24:02.1224130
+1:29:40.537910
43.5p
466
H 21 Motion
Per Magnusson
Linköpings SK
3:24:43.1228220
+1:30:21.542000
43.3p
467
H 21 Motion
Greger Fyhr
IK Jarl Rättvik
3:24:46.1228580
+1:30:24.542360
43.3p
468
H 21 Motion
Niclas Hjerdt
Smhi IF
3:25:00.1229950
+1:30:38.543730
43.3p
469
H 21 Motion
Lars Karlsson
Järnvägsmännens IF
3:25:11.1231020
+1:30:49.544800
43.2p
470
H 40
Thomas Johansson
OK Kolmården
3:25:24.1232330
+1:31:02.546110
43.2p
471
H 21
Jonas Forss
Stockholms SIF
3:25:35.1233460
+1:31:13.547240
43.1p
472
D 35
Cecilia Thörnblom
Stockholms SIF
3:26:00.1235950
+1:31:38.549730
43.0p
473
H 21 Motion
Björn Willmer
Idre SK
3:26:27.1238660
+1:32:05.552440
42.9p
474
H 21 Motion
Nick Barrable
OK Ravinen
3:26:34.1239370
+1:32:12.553150
42.9p
475
H 21 Motion
Ola Jacobsson
Strängnäs-Malmby OL
3:26:43.1240270
+1:32:21.554050
42.8p
476
H 55
Kjell Torlén
Hammarby IF SF
3:26:44.1240360
+1:32:22.554140
42.8p
477
D 21 Motion
Johanna Bohs
IFK Moras OK
3:27:09.1242850
+1:32:47.556630
42.7p
478
H 35
Peter Bergmark
Carnegie IF
3:27:24.1244330
+1:33:02.558110
42.7p
479
H 21 Motion
Niklas Westerholm
Stockholms SIF
3:27:34.1245360
+1:33:12.559140
42.6p
480
H 60
Klas Roudén
Mälarö SOK
3:27:39.1245810
+1:33:16.559590
42.6p
481
H 21 Motion
Peter Jacobson
Q-Med FF
3:27:42.1246110
+1:33:19.559890
42.6p
482
H 21 Motion
Andres Lindberg
Sundbybergs BK
3:27:53.1247240
+1:33:31.561020
42.6p
483
D 21 Motion
Anna Persson
Evertsbergs SK
3:27:58.1247720
+1:33:36.561500
42.5p
484
D 21
Agnes Rafting
IFK Mora SK
3:28:13.1249240
+1:33:51.563020
42.5p
485
H 35
Matti Karonen
IFK Hedemora SK
3:28:22.1250140
+1:34:00.563920
42.4p
486
D 21
Anna Malungs Jonsson
OK Skogsmårdarna
3:28:28.1250720
+1:34:06.564500
42.4p
487
H 21 Motion
Markku Nikula
IFK Skövde SK
3:28:47.1252610
+1:34:24.566390
42.4p
488
H 21 Motion
Jonathan Mullins
Ikj Haninge
3:29:30.1256960
+1:35:08.570740
42.2p
489
H 21 Motion
Gustaf Tunhammar
Axa SC
3:29:54.1259340
+1:35:32.573120
42.1p
490
H 21
Daniel Bylock
Göteborgs SK
3:30:02.1260130
+1:35:40.573910
42.1p
491
H 21 Motion
Martin Söderberg
Spirit IF
3:30:20.1261950
+1:35:58.575730
42.0p
492
H 60
Jens Olai Jenssen
Norway
3:30:40.1263910
+1:36:17.577690
41.9p
493
H 21 Motion
Johan Fornander
Älvdalens IF SK
3:30:58.1265740
+1:36:36.579520
41.9p
494
H 45
Håkan Söderberg
Rasbo IK
3:31:02.1266160
+1:36:40.579940
41.8p
495
H 21 Motion
Anders Örtengren
IK Stern
3:31:05.1266470
+1:36:43.580250
41.8p
496
H 21 Motion
Jan Eneroth
Roslags-Länna IF
3:31:07.1266610
+1:36:44.580390
41.8p
497
H 21 Motion
Marcus Berndt
IFK Mora SK
3:31:23.1268210
+1:37:00.581990
41.8p
498
H 45
Hans Mattsson
IK Rex
3:31:33.1269210
+1:37:10.582990
41.7p
499
H 21 Motion
Erik Asp
Strängnäs-Malmby OL
3:31:36.1269560
+1:37:14.583340
41.7p
500
H 21 Motion
Lars Holmström
IK Westmannia Frisk
3:31:57.1271610
+1:37:34.585390
41.6p
Visar resultat 1 till 500 av 697[
1
2
]