Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Götalandsmästerskapen
2017-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 501 till 562 av 562[
1
2
]
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
-
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Agnes Gustafsson
Åmåls OK
23:59:59.8639800
-
Alva Johansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
5:39.33880
2
Emil Ling
IF Hallby SOK
6:09.36880
+30.2900
3
Emil Carlén
OK Landehof
6:12.37110
+32.3130
4
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
6:12.37170
+32.3190
5
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
6:12.37180
+33.3200
6
Oskar Olsson
Äspereds IF
6:20.37990
+41.4010
7
Erik Pihl
Borås SK
6:23.38240
+43.4260
8
Alfred Swahn
OK Landehof
6:23.38260
+43.4280
9
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
6:24.38390
+45.4410
10
Viggo Rudklint
OK Landehof
6:26.38590
+47.4610
11
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
6:27.38680
+48.4700
12
Adam Gustavsson
Åmåls OK
6:33.39200
+53.5220
13
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
6:34.39390
+55.5410
14
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
6:36.39510
+56.5530
15
Albin Fransson
Boxholm-Ekeby SK
6:36.39550
+56.5570
16
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
6:37.39600
+57.5620
17
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
6:38.39790
+59.5810
18
Måns Åkerlind
IFK Skövde SK
6:46.40580
+1:07.6600
19
Melker Erlandsson
Tranemo IF
6:47.40640
+1:07.6660
20
Isak Nilsson
Åmåls OK
6:53.41280
+1:14.7300
21
Pontus Nilsson
Åmåls OK
6:56.41500
+1:16.7520
22
Isak Hertz
IF Hallby SOK
7:00.41980
+1:21.8000
23
Axel Kamstedt
IF Hallby SOK
7:04.42350
+1:24.8370
24
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
7:11.43060
+1:31.9080
25
Adam Carlsson
Sya SK
7:11.43090
+1:32.9110
26
Melker Swärd
Tidaholm SOK Sisu
7:15.43410
+1:35.9430
27
Olle Gedda
OK Landehof
7:17.43620
+1:37.9640
28
Albin Svensson
IK Stern
7:17.43640
+1:37.9660
29
Matheo Rydén
Ulricehamns IF
7:34.45330
+1:54.11350
30
Elias Bengtsson
Tranemo IF
7:36.45500
+1:56.11520
31
Max Svensson
Ulricehamns IF
7:47.46680
+2:08.12700
32
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
7:47.46690
+2:08.12710
33
Hjalmar Ingelsbo
Tranemo IF
7:53.47270
+2:13.13290
34
Ebbe Törnkvist
Anderstorps OK
8:08.48750
+2:28.14770
35
Oscar Lorentsson
Anderstorps OK
9:07.54650
+3:27.20670
36
Linus Fridell
Nässjö SF
9:19.55840
+3:39.21860
37
Olle Lindqvist
Ulricehamns IF
9:56.59570
+4:16.25590
38
Teo Palmér
Ulricehamns IF
9:59.59880
+4:19.25900
-
Emil Johansson
Borås GIF
23:59:59.8639800
D 8
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
-
Selma Abrahamsson
Eksjö SOK
-
Isabell Fransson
Boxholm-Ekeby SK
-
Hollie Olsson
Hestra IF
-
Alice Pettersson
Borås GIF
-
Hanna Strand
Sävedalens AIK
-
Meja Strid
OK Landehof
-
Julia Swahn
OK Landehof
H 8
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
-
Nils Abrahamsson
Eksjö SOK
-
Noel Alsin
Åmåls OK
-
Noel Andersson
Tranemo IF
-
Nils Andrén
Äspereds IF
-
Love Carlén
OK Landehof
-
Hannes Perlerot Göransson
Äspereds IF
-
Björn Johansson
Lidköpings VSK
-
Charlie Lidström
OK Landehof
-
Vilmer Lindqvist
Ulricehamns IF
-
Albin Mårts
IK Stern
-
Vilmer Svärd
Ulricehamns IF
-
Oscar Wall
Borås SK
-
Filip Weber
Borås GIF
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 501 till 562 av 562[
1
2
]