Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Götalandsmästerskapen
2017-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:21:35.489470
88.4p
2
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:21:35.489490
+0
88.4p
3
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:24:31.507040
+2:55.17470
84.8p
4
Carl Olander
IK Stern
1:24:36.507580
+3:01.18010
84.7p
5
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:24:41.508090
+3:06.18520
84.6p
6
Erik Persson
IF Hallby SOK
1:25:03.510250
+3:27.20680
84.1p
7
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:26:01.516080
+4:26.26510
83.0p
8
Martin Gotting
Ulricehamns IF
1:26:21.518060
+4:45.28490
82.7p
9
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:26:23.518220
+4:47.28650
82.6p
10
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
1:26:38.519730
+5:02.30160
82.3p
11
Viktor Axelsson
Borås SK
1:27:19.523890
+5:44.34320
81.6p
12
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
1:27:26.524580
+5:51.35010
81.5p
13
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
1:27:46.526550
+6:10.36980
81.1p
14
Stefan Palm
Ulricehamns IF
1:27:52.527170
+6:17.37600
81.0p
15
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:29:21.536080
+7:46.46510
79.4p
16
Hannes Assarsson
Nässjö SF
1:29:40.537930
+8:04.48360
79.1p
17
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
1:29:48.538780
+8:13.49210
79.0p
18
Tobias Westman
IK Stern
1:30:27.542650
+8:51.53080
78.3p
19
Peter Ettling
Finspångs SOK
1:30:28.542750
+8:52.53180
78.3p
20
Emil Lundborg
Sya SK
1:31:03.546270
+9:28.56700
77.7p
21
Johannes Carlzén
Ulricehamns IF
1:32:10.552910
+10:34.63340
76.6p
22
Linus Svensson
Grönahögs IK
1:32:25.554490
+10:50.64920
76.4p
23
Simon Grenlöv
Äspereds IF
1:34:20.565970
+12:45.76400
74.6p
24
Isak Nilsson
Gnosjö FK
1:35:08.570760
+13:32.81190
73.9p
25
Kristian Larsson
IK Stern
1:35:37.573650
+14:01.84080
73.4p
26
Marcus Granlund
Borås SK
1:35:42.574140
+14:06.84570
73.4p
27
David Fransson
ASK Växjö
1:39:11.595050
+17:35.105480
70.4p
28
Andreas Lundh
Halmstad OK
1:39:20.595960
+17:44.106390
70.3p
29
Marcus Ullman
OK Alehof
1:39:55.599480
+18:20.109910
69.8p
30
Johannes Hellström
IK Stern
1:44:04.624340
+22:28.134770
66.6p
31
Martin Kristensson
Öxabäcks Vinter-IK
1:44:06.624520
+22:30.134950
66.6p
32
Alexander Lundh
Halmstad OK
1:44:38.627780
+23:03.138210
66.2p
33
Andreas Mäkinen
Äspereds IF
1:44:45.628440
+23:09.138870
66.2p
34
Michael Edgren
OK Gränsen
1:45:35.633460
+23:59.143890
65.6p
35
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
1:47:43.646220
+26:07.156650
64.1p
36
Viktor park
Gnosjö FK
1:52:00.671970
+30:25.182400
61.3p
37
Jonas Olsson
Äspereds IF
1:52:27.674690
+30:52.185120
61.0p
38
Pontus Jansson
Hestra IF
1:54:59.689830
+33:23.200260
59.5p
39
Hampus Johansson
OK Alehof
1:55:54.695300
+34:18.205730
59.0p
40
Björn Pehrsson
OK Alehof
1:58:04.708310
+36:28.218740
57.8p
-
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Jonathan Engström
Borås SK
23:59:58.8639700
-
Martin Edman
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Lasse Ericsson
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
Dennis Weidfors
Alstermo IF
23:59:58.8639700
-
Rasmus Ax
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Johan Bjällsjö
OK Stigen
23:59:58.8639700
-
Erik Wickström
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Jakob Böhm
IK Ymer
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)