Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kronanloppet
2017-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nina Lintzén
Studentidrott
2:06:52.761100
70.4p
2
Vilma Funck
Gellivare Skidallians IK
2:19:22.836100
+12:30.74900
63.1p
3
Åse Borgeryd
Strömnäs GIF
2:19:48.838700
+12:56.77500
62.9p
3
Susanne Pettersson
Skellefteå XC
2:19:48.838700
+12:56.77500
62.9p
5
Anna Rimpi
Jokkmokks SK
2:20:04.840300
+13:12.79100
62.7p
6
Ellen Scheidegger
Axa SC
2:23:08.858700
+16:16.97500
61.2p
7
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
2:28:00.887900
+21:08.126700
58.9p
8
Linnea SILVA
Studentidrott
2:29:05.894400
+22:13.133200
58.4p
9
Lisa Larson
Bergnäsets AIK
2:42:37.975600
+35:45.214400
52.9p
10
Kristina Rajaniemi
Kiruna
2:43:48.982700
+36:56.221500
52.5p
11
Anna Lindgren
Råneå SK
2:45:21.992000
+38:29.230800
51.9p
12
Mia Jakobsson
Luleå Gjutarens IF
2:47:31.1005000
+40:39.243800
51.1p
13
Signe Leffler Rosendahl
OK Renen
2:47:47.1006600
+40:55.245400
51.1p
14
Boel Sandström
Skellefteå XC
2:48:13.1009200
+41:21.248000
50.9p
15
Teija Ravelin
Haparanda SKT
2:49:52.1019100
+43:00.257900
50.4p
16
Gabriella Törngren
Luleå Gjutarens IF
2:51:51.1031000
+44:59.269800
49.7p
17
Marlene Bjuhr
Sorsele SK
2:53:41.1042000
+46:49.280800
49.1p
18
Åsa Nilsson
Luleå
2:55:16.1051500
+48:24.290300
48.6p
19
Therese Ovefalk
Strömnäs GIF
2:56:27.1058600
+49:35.297400
48.2p
20
Aila JaakoHallqvist
OK Gränsen
2:57:03.1062200
+50:11.301000
48.1p
21
Petra Forslund
Kalix SK
3:00:16.1081500
+53:24.320300
47.1p
22
Jeanette Nilsson
Sävast Ski Team IF
3:05:09.1110800
+58:17.349600
45.7p
23
Nina Olovsson
Axa SC
3:12:10.1152900
+1:05:18.391700
43.9p
24
Anna Norin
Bodens SK
3:16:13.1177200
+1:09:21.416000
42.9p
25
Stella Persson
Strömnäs GIF
3:27:20.1243900
+1:20:28.482700
40.3p
26
Ida Jaako
Luleå
3:29:25.1256400
+1:22:33.495200
39.9p
27
Josefine Lindblom
Sunderby SK
3:30:20.1261900
+1:23:28.500700
39.7p
28
Sofia Lingman
Sunderby SK
3:46:54.1361300
+1:40:02.600100
36.6p
29
Linda Fransson
SOK Viljan
3:53:47.1402600
+1:46:55.641400
35.4p
30
Irene Danielsson
Piteå Elit SK
3:55:55.1415400
+1:49:03.654200
35.0p
31
Sophie Ahrengart
Stockholm
3:57:53.1427200
+1:51:01.666000
34.7p
32
Elisabeth Jämte
Råneå SK
3:58:46.1432500
+1:51:54.671300
34.6p
33
Anna-Britt Asplund
Arvidsjaur
4:14:47.1528600
+2:07:55.767400
32.2p
-
Britt Sjöberg
Råneå SK
23:59:58.8639700
-
Linda Lundberg
OK Renen
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)