Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2017-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
1:57:03.702200
75.4p
2
Rasmus Klintberg
Naprapat Walle Skidklubb
1:57:07.702600
+4.300
75.3p
2
Ulf Tingelöf
Naprapat Walle Skidklubb
1:57:07.702600
+4.300
75.3p
4
Daniel Persson
Team Brink
1:57:14.703300
+11.1000
75.2p
4
Martin Lundgren
Stockviks SF
1:57:14.703300
+11.1000
75.2p
6
Thommy Larsson
Rog IK
1:57:15.703400
+12.1100
75.2p
7
Rolf Kempe
Bergeforsens SK
1:57:17.703600
+14.1300
75.2p
8
Jörgen Roos
Brunflo IF
1:57:43.706200
+40.3900
74.9p
9
Tobias Engblom
Stockviks SF
1:57:54.707300
+51.5000
74.7p
10
John Maritz
Broby GOIF
1:57:59.707800
+56.5500
74.6p
11
Tobias Åhman
Vårby IK
1:58:49.712800
+1:46.10500
74.0p
12
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:02:23.734200
+5:20.31900
71.3p
13
Tobias Nilsson
Kovlands IF
2:04:27.746600
+7:24.44300
69.8p
13
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
2:04:27.746600
+7:24.44300
69.8p
15
Emil Meijer
IFK Mora SK
2:04:45.748400
+7:42.46100
69.6p
16
Marcus Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
2:05:00.749900
+7:57.47600
69.5p
17
Adam Rohr
Axa SC
2:06:27.758600
+9:24.56300
68.5p
18
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
2:07:48.766700
+10:45.64400
67.6p
19
Niklas Gröning
IK Hakarpspojkarna
2:09:40.777900
+12:37.75600
66.4p
20
Fredrik Nordlander
Stockviks SF
2:09:42.778100
+12:39.75800
66.4p
21
Johan Nyman
Stockviks SF
2:10:01.780000
+12:58.77700
66.2p
22
Håkan Blomquist
Axa SC
2:10:29.782800
+13:26.80500
65.9p
23
Kristoffer Ståhl
Alnö Race Team
2:11:05.786400
+14:02.84100
65.5p
24
Bo Göransson
Åsarna IK
2:12:07.792600
+15:04.90300
64.9p
25
Göran Bäckman
No Club
2:12:08.792700
+15:05.90400
64.9p
26
Fredrik Thiger
Bergeforsens SK
2:13:42.802100
+16:39.99800
64.0p
27
André Ekedahl
Axa SC
2:15:17.811600
+18:14.109300
63.0p
28
Jan Fridlund
Alnö Race Team
2:15:49.814800
+18:46.112500
62.7p
29
Andreas Kjellman
Lucksta IF
2:16:15.817400
+19:12.115100
62.5p
30
Urban Englund
Bergeforsens SK
2:16:40.819900
+19:37.117600
62.3p
31
Björn Wedin
Stockviks SF
2:20:29.842800
+23:26.140500
60.2p
32
Tobias Spångberg
Högsjö GF
2:20:57.845600
+23:54.143300
60.0p
33
Robert Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
2:21:12.847100
+24:09.144800
59.9p
34
Michael Westin
Bondsjöhöjdens IK
2:21:20.847900
+24:17.145600
59.8p
35
Mikael Edlund
Alnö Race Team
2:22:04.852300
+25:01.150000
59.4p
36
Mikael Nilsson
Alnö SK
2:23:33.861200
+26:30.158900
58.7p
37
Michael Ekholm
Sollefteå Skidor IF
2:23:42.862100
+26:39.159800
58.6p
38
Andreas Mattsson
Lucksta IF
2:24:46.868500
+27:43.166200
58.1p
39
Marko Kohtala
Ånge SK
2:24:58.869700
+27:55.167400
58.0p
40
Olle Bystedt
Hemsö IF
2:25:13.871200
+28:10.168900
57.9p
41
Johan Nykvist
Bergeforsens SK
2:26:08.876700
+29:05.174400
57.4p
42
Lars Lundberg
Stockviks SF
2:26:15.877400
+29:12.175100
57.4p
43
Jan-åke Lund
Axa SC
2:26:16.877500
+29:13.175200
57.4p
44
Johan Ekman
Visborgs OK
2:26:35.879400
+29:32.177100
57.2p
45
Daniel Söderström
Sollefteå Skidor IF
2:26:38.879700
+29:35.177400
57.2p
46
Glenn Edström
Koneo
2:28:48.892700
+31:45.190400
56.2p
47
Andreas Svensson
Bondsjöhöjdens IK
2:30:01.900000
+32:58.197700
55.7p
48
Göran Olsson
Erikslunds SK
2:30:05.900400
+33:02.198100
55.6p
49
David Sjöstrand
Tynderö IK
2:30:12.901100
+33:09.198800
55.6p
50
Johan Nylander
Stockviks SF
2:30:54.905300
+33:51.203000
55.3p
51
Tony Svensson
Stöde IF
2:33:35.921400
+36:32.219100
54.1p
52
Mikael Grelsson
Ånge SK
2:33:53.923200
+36:50.220900
54.0p
53
Arne Åhman
Anundsjö IF
2:34:36.927500
+37:33.225200
53.7p
54
Greger Brändström
Bondsjöhöjdens IK
2:34:45.928400
+37:42.226100
53.7p
55
Per Frost
Umara SC
2:34:57.929600
+37:54.227300
53.6p
56
Hans Eriksson
No Club
2:35:36.933500
+38:33.231200
53.3p
57
Mats Näsholm
Hemsö IF
2:35:41.934000
+38:38.231700
53.3p
58
Björn Andersson
No Club
2:36:12.937100
+39:09.234800
53.1p
59
Ulrik Norberg
Matfors SK
2:37:12.943100
+40:09.240800
52.7p
60
Jonas Orgård
Stöde IF
2:38:26.950500
+41:23.248200
52.2p
60
Tomas Edström
Alnö Race Team
2:38:26.950500
+41:23.248200
52.2p
62
Håkan Nygren
Ljustorps IF
2:38:56.953500
+41:53.251200
52.0p
63
Stefan Andersson
No Club
2:42:40.975900
+45:37.273600
50.6p
64
Andreas Tollerup
Axa SC
2:43:32.981100
+46:29.278800
50.3p
65
Jan Westin
Matfors SK
2:43:38.981700
+46:35.279400
50.3p
66
Carl Martinez
Team ROG
2:44:31.987000
+47:28.284700
49.9p
67
Jan Lindgren
Bondsjöhöjdens IK
2:48:10.1008900
+51:07.306600
48.7p
68
Jhon Acevedo Rincon
Matfors SK
2:49:11.1015000
+52:08.312700
48.3p
69
Daniel Lundström
Axa SC
2:49:40.1017900
+52:37.315600
48.2p
70
Mathias Sahlander
Sundsvalls SLK
2:52:21.1034000
+55:18.331700
47.3p
71
Sebastian Österlund
Sweco IF
2:53:01.1038000
+55:58.335700
47.1p
72
Urban Selin
Sundsvalls SLK
2:53:17.1039600
+56:14.337300
47.0p
73
Robert Tollerup
Axa SC
2:53:32.1041100
+56:29.338800
46.9p
74
Axel Stenkula
Stockholms RK
2:53:58.1043700
+56:55.341400
46.8p
75
Johan Bergman
Stöde IF
2:54:16.1045500
+57:13.343200
46.7p
76
Niklas Bergman
Axa SC
2:54:43.1048200
+57:40.345900
46.6p
77
Ulrik Frödin
Njurunda SK
2:56:25.1058400
+59:22.356100
46.0p
78
Tomas Nordin
Kovlands IF
2:56:26.1058500
+59:23.356200
46.0p
79
Peter Björklund
Friskis och Svettis
2:56:42.1060100
+59:39.357800
46.0p
80
Albin Ålin
Ortvikens Mk
2:57:20.1063900
+1:00:17.361600
45.8p
81
Tommy Selling
No Club
2:57:46.1066500
+1:00:43.364200
45.6p
82
Joakim Sundqvist
Nolby Alpina SK
2:57:48.1066700
+1:00:45.364400
45.6p
83
Claes Hj Lindberg
No Club
3:00:52.1085100
+1:03:49.382800
44.7p
84
Viktor Lindskog
Tyngdlaget
3:03:58.1103700
+1:06:55.401400
43.9p
85
Ingvar Söderbladh
Sundsvalls SLK
3:05:56.1115500
+1:08:53.413200
43.3p
85
Anders Åström
Indals IF
3:05:56.1115500
+1:08:53.413200
43.3p
87
Hans Syvertsen
No Club
3:09:33.1137200
+1:12:30.434900
42.4p
88
Tony Pålsson
No Club
3:10:28.1142700
+1:13:25.440400
42.2p
89
Torbjörn Bergström
Kovlands IF
3:11:20.1147900
+1:14:17.445600
41.9p
90
Joakim Jansson
Alnö SK
3:14:57.1169600
+1:17:54.467300
41.0p
91
Hans Axbrink
Stockviks SF
3:20:00.1199900
+1:22:57.497600
39.9p
92
Sture Svahn
No Club
3:20:06.1200500
+1:23:03.498200
39.8p
93
Johan Hammarberg
Axa SC
3:20:28.1202700
+1:23:25.500400
39.8p
94
Oskar Svensson
Axa SC
3:23:14.1219300
+1:26:11.517000
39.2p
95
Sven Roland Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
3:30:49.1264800
+1:33:46.562500
37.6p
96
Tommy Nordlander
Alnö SK
3:35:44.1294300
+1:38:41.592000
36.6p
97
Magnus Sneen
No Club
3:37:52.1307100
+1:40:49.604800
36.2p
98
Johan Vikström
IF Strategen
3:39:18.1315700
+1:42:15.613400
35.9p
99
Johan Svensson
Axa SC
3:40:51.1325000
+1:43:48.622700
35.6p
100
Kjell Schelin
Fränsta IK
4:10:05.1500400
+2:13:02.798100
31.0p
-
Stig Bylund
No Club
23:59:58.8639700
-
Björn Smedsgård
No Club
23:59:58.8639700
-
Wilmer Grelsson
Ånge SK
23:59:59.8639800
-
Viktor Lindskog
No Club
23:59:59.8639800
-
Pether Sundqvist
Hemsö IF
23:59:59.8639800
-
Johan Eurenius
Lucksta IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)