Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour De Mösseberg Elgiganten Supersprint
2017-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 8
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
-
Selma Abrahamsson
Eksjö SOK
-
Lova Braam
Kimstad GOIF
-
Meja Eriksson
Årjängs IF
-
Iris Fherm
Ulricehamns IF
-
Isabell Fransson
Boxholm-Ekeby SK
-
Alice Pettersson
Borås GIF
-
Hanna Strand
Sävedalens AIK
-
Meja Strid
OK Landehof
-
Julia Swahn
OK Landehof
D 10
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Fannie Strand
Sunne SLF
18.1795
2
Märta Wernersson
IF Hallby SOK
19.1824
+0
3
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
19.1834
+0
4
Ellen Olsson
Garphyttans IF
19.1840
+0
5
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
19.1862
+0
6
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
19.1893
+0
7
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
20.1902
+1.07
8
Edith Carlander
Sya SK
20.1912
+1.17
9
Vera Sandelin
IFK Skövde SK
20.1922
+1.27
10
Tuva Carlsson
Sya SK
20.1923
+1.28
11
Elin Axelsson
OK Landehof
20.1924
+1.29
12
Elsa Karlsson
Tranemo IF
20.1933
+1.38
13
Maja Lax
Nässjö SF
20.1952
+1.57
14
Ester Strand
Sävedalens AIK
20.1968
+1.73
15
Julia Holmström
Borås GIF
20.1982
+1.87
16
Alva Johansson
Ulricehamns IF
20.1991
+1.96
17
Mercedes Melbye
Årjängs IF
20.1998
+2.103
18
Tilde Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
21.2030
+2.135
19
Elin Quick
Falköpings AIK SK
21.2070
+2.175
20
Mimmi Leiderth
Ulricehamns IF
21.2078
+2.183
21
Ebba Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
22.2143
+3.248
22
Hanna Lidström
OK Landehof
22.2153
+3.258
23
Signe Lyckelid
Borås GIF
22.2158
+3.263
24
Adelina Bokesand
Sävedalens AIK
23.2204
+4.309
25
Astrid Kraft
Almby IK
23.2254
+4.359
26
Vendela Olsson
Ulricehamns IF
23.2258
+4.363
27
Wilma Jonsson
Grava SK
24.2301
+5.406
28
Amanda Larsson
OK Landehof
31.3050
+12.1155
D 11
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Rut Hansson
Landsbro IF SK
17.1664
2
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
18.1701
+0
3
Elsa Moqvist
OK Landehof
18.1706
+0
4
Ella Jonsson
Zinkgruvans IF
18.1766
+1.02
5
Kajsa Ekenberg
IK Stern
18.1776
+1.12
6
Alva Bengtsson
Tranemo IF
18.1779
+1.15
7
Elma Rudklint
OK Landehof
19.1805
+1.41
8
Nike Werner
IK Stern
19.1828
+1.64
9
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
19.1849
+1.85
10
Amanda Frid
Filipstads SF
19.1889
+2.125
11
Ingrid Skiöld
Borås SK
20.1908
+2.144
12
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
20.1912
+2.148
13
Vilma Högman
Ulricehamns IF
20.1940
+2.176
14
Maja Hörnström
Grava SK
20.1943
+2.179
15
Hannah Hedström
Grava SK
20.1947
+2.183
16
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
20.1956
+2.192
17
Stina Karlsten
Zinkgruvans IF
21.2019
+3.255
18
Amanda Kjellgren
Grava SK
21.2026
+3.262
19
Wilda Friman
IF Rigor
22.2110
+4.346
20
Tilde Strid
OK Landehof
22.2127
+4.363
21
Ebba Johansson
Borås SK
23.2228
+5.464
22
Saga Grundin
Grava SK
24.2330
+6.566
D 12
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
17.1616
2
Sofia Tunesson
Finspångs SOK
17.1664
+0
3
Lisa Lantz
Sya SK
17.1685
+0
4
Sandra Ling
IF Hallby SOK
18.1735
+1.19
5
Rebecka Lennartsson
Årjängs IF
18.1740
+1.24
6
Mira Göransson
Äspereds IF
18.1741
+1.25
7
Alva Thudeen
Sya SK
18.1746
+1.30
8
Tilde Falao
Lidköpings VSK
18.1747
+1.31
9
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
18.1754
+1.38
10
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
18.1759
+1.43
11
Maja Axelsson
OK Landehof
18.1771
+1.55
12
Anna Karlsson
Årjängs IF
18.1774
+1.58
13
Filippa Swärd
Tidaholm SOK Sisu
18.1788
+1.72
14
Thea Eriksson
Årjängs IF
19.1804
+1.88
15
Amanda Atterhed
Garphyttans IF
19.1807
+1.91
16
Ida Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
19.1826
+2.110
16
Ellen Norman
Sävedalens AIK
19.1826
+2.110
18
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
19.1832
+2.116
19
Julie Sylvan
Borås SK
19.1836
+2.120
20
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
19.1848
+2.132
21
Ida Gotting
Grönahögs IK
19.1849
+2.133
22
Towa Laagen
Lidköpings VSK
19.1857
+2.141
23
Lisa Östensson
Tranemo IF
19.1880
+2.164
24
Julia Forsgren
Grava SK
19.1884
+2.168
25
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
19.1894
+2.178
26
Ellen Trofast
Borensbergs IF SK
19.1895
+2.179
27
Ida Körle
OK Landehof
20.1942
+3.226
28
Elin Stomberg
Almby IK
21.2061
+4.345
29
Linnea Andersson
OK Landehof
22.2124
+5.408
30
Rebecca Norling
IK Stern
22.2133
+5.417
31
Lova Möller
IK Stern
22.2166
+5.450
32
Wilma Dahlander
Borås SK
22.2190
+5.474
33
Alice Klasson
Tidaholm SOK Sisu
23.2232
+6.516
34
Lisen Eklund
IK Stern
26.2542
+9.826
D 13
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Yrla Abrahamsson
IK Stern
16.1581
2
Ninni Einarsson
Årjängs IF
17.1616
+0
3
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
17.1624
+0
4
Alma Olsson
Garphyttans IF
17.1629
+0
5
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
17.1655
+0
6
MY Werner
IK Stern
17.1668
+0
6
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
17.1668
+0
8
Ida Pettersson
Ulricehamns IF
17.1683
+1.02
9
Tilda Rosander
SOK Aneby
17.1694
+1.13
10
Ida Abrahamson
Äspereds IF
17.1696
+1.15
11
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
18.1716
+1.35
12
Emma Bengtsson
Tranemo IF
18.1736
+1.55
13
Felicia Fyhr
SOK Aneby
18.1750
+1.69
14
Alice Nossler
Tidaholm SOK Sisu
18.1762
+1.81
15
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
18.1763
+1.82
16
Jonna Lindblad
Granbergsdals IF
18.1771
+1.90
17
Hanni Beronius
Boxholm-Ekeby SK
18.1786
+2.105
18
Elsa Boberg
IF Rigor
18.1787
+2.106
19
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
19.1811
+2.130
20
Signe Schagerström
Garphyttans IF
19.1843
+2.162
21
Thea Flogård
IK Stern
19.1859
+2.178
22
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
19.1897
+3.216
23
Kim Hassellöf
IK Stern
20.1969
+3.288
24
Linnea Nordling
IK Stern
23.2242
+6.561
D 14
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tuva Forsell
Sya SK
15.1481
2
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
15.1494
+0
3
Kristina Finnskog
Tranemo IF
16.1501
+0
4
Lina Björk
IFK Skövde SK
16.1522
+0
5
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
16.1530
+0
6
Alice Pettersson
Kimstad GOIF
16.1598
+1.17
7
Mirjam Inemyr
Istrums SK
17.1616
+1.35
8
Anja Stolpe
Filipstads SF
17.1617
+1.36
9
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
17.1622
+1.41
10
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
17.1624
+1.43
11
Thea Tanhua
IFK Skövde SK
17.1644
+1.63
12
Jensine Svensson
Finspångs SOK
17.1663
+1.82
13
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
17.1673
+1.92
14
Kajsa Sköld
Filipstads SF
17.1687
+2.106
15
Alice Strömgren
SOK Aneby
17.1695
+2.114
16
Idalia Friman
IF Rigor
18.1711
+2.130
17
Isabell Pettersson
SOK Aneby
18.1721
+2.140
18
Thuva Andersson
OK Landehof
18.1734
+2.153
19
Jennie Berge-jonsson
Nässjö SF
18.1773
+2.192
20
Anna Wennerholm
Falköpings AIK SK
20.1930
+4.349
21
Alva Brorsson
IK Stern
20.1980
+4.399
D 16
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
13.1284
2
Moa Hansson
Landsbro IF SK
14.1393
+1.09
3
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
15.1441
+1.57
4
Andrea Aulin
Eksjö SOK
15.1486
+2.102
5
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
15.1488
+2.104
6
Minna Seger
Garphyttans IF
15.1496
+2.112
7
Felicia Norrby
Tranemo IF
16.1500
+2.116
8
Maja Högfeldt
Borås SK
16.1501
+2.117
9
Lovisa Moqvist
Sävedalens AIK
16.1523
+2.139
10
Elin Westh
SK Bore
16.1524
+2.140
11
Linnea Johansson
Linköpings SK
16.1530
+2.146
12
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
16.1550
+2.166
13
Tuva Persson
Tranemo IF
16.1553
+2.169
14
Cora Badh
Falköpings AIK SK
16.1575
+2.191
15
Elsa Melin
Landsbro IF SK
17.1601
+3.217
16
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
17.1603
+3.219
17
Emma Ling
IF Hallby SOK
17.1606
+3.222
18
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
17.1638
+3.254
19
Alma Gustafsson
SOK Aneby
17.1664
+3.280
20
Lovisa Persson
SK Granan
17.1681
+3.297
21
Nannie Johansson
SK Granan
17.1686
+4.302
21
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
17.1686
+4.302
23
Emilia Österlund
Borås SK
17.1693
+4.309
24
Hanna Björkman
Tranemo IF
18.1725
+4.341
25
Elisabet Mikkelsen
SOK Viljan
18.1735
+4.351
D 20
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
14.1370
2
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
14.1378
+0
3
Mathilda Ruus
Åsarna IK
14.1388
+0
4
Ida Wånggren
Motala Aif SK
15.1466
+0
5
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
15.1473
+1.03
6
Moa Westh
SK Bore
16.1504
+1.34
7
Lovisa Blomgren
SOK Aneby
16.1516
+1.46
8
Louise Adolfsson
SK Bore
16.1525
+1.55
9
Maja Karlsson
Årjängs IF
16.1527
+1.57
10
Maja Westh
SK Bore
16.1528
+1.58
10
Madelene Melin
Malungs IF
16.1528
+1.58
12
Linn Halvardsson
Åmåls OK
16.1542
+1.72
13
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
16.1548
+1.78
14
Gabriella Bengtson
IK Stern
16.1552
+1.82
15
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
16.1554
+1.84
16
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
16.1574
+2.104
17
Klara Ask
Borås SK
16.1594
+2.124
18
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
17.1647
+2.177
H 8
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
-
Nils Abrahamsson
Eksjö SOK
-
Arvid Norling-alexandersson
Kimstad GOIF
-
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
-
Noel Andersson
Tranemo IF
-
Daniel Bennet
Zinkgruvans IF
-
Lowe Ekström
Grava SK
-
Hannes Perlerot Göransson
Äspereds IF
-
Johannes Holmberg
Ulricehamns IF
-
Charlie Lidström
OK Landehof
-
Vilmer Lindqvist
Ulricehamns IF
-
Albin Mårts
IK Stern
-
Hannes Peterson
Kimstad GOIF
-
Arvid Rosander
SOK Aneby
-
Wille Sylvan
Borås SK
-
Oscar Wall
Borås SK
-
Filip Weber
Borås GIF
H 9
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
18.1763
2
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
18.1782
+0
3
Viggo Rudklint
OK Landehof
18.1788
+0
Logga in för att slippa de här annonserna
4
Oskar Helmin
Ärla IF
19.1852
+0
5
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
19.1877
+1.14
6
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
20.1965
+2.102
7
Johannes Isaksson
Grava SK
22.2113
+3.250
8
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
22.2126
+3.263
9
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
22.2190
+4.327
10
Axel Lindblad
Granbergsdals IF
23.2200
+4.337
11
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
23.2213
+4.350
12
Melker Swärd
Tidaholm SOK Sisu
23.2242
+4.379
13
Elias Bengtsson
Tranemo IF
23.2250
+4.387
13
Melker Sundström
Hestra IF
23.2250
+4.387
15
Oscar Dahlander
Borås SK
23.2272
+5.409
16
Johan Fladrich
Kimstad GOIF
24.2304
+5.441
17
Melwin Darius-trogen
Falköpings AIK SK
24.2320
+5.457
18
Carl Söderhielm
Falköpings AIK SK
24.2358
+5.495
19
Felix Grundin
Grava SK
25.2413
+6.550
20
Theo Larsson
Tranemo IF
25.2460
+6.597
21
Oliver Dahlqvist
Ulricehamns IF
27.2698
+9.835
H 10
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
17.1692
2
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
18.1726
+0
3
Arvid Trofast
Borensbergs IF SK
18.1735
+0
4
Oskar Olsson
Äspereds IF
18.1790
+0
4
Adam Carlsson
Sya SK
18.1790
+0
6
Olle Gedda
OK Landehof
19.1817
+1.25
7
Albin Fransson
Boxholm-Ekeby SK
19.1818
+1.26
8
Emil Ling
IF Hallby SOK
19.1824
+1.32
9
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
19.1852
+1.60
10
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
19.1855
+1.63
11
Erik Pihl
Borås SK
19.1871
+1.79
12
Måns Åkerlind
IFK Skövde SK
19.1872
+1.80
13
Alfred Swahn
OK Landehof
19.1883
+1.91
14
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
19.1890
+1.98
15
Linus Wedin
Garphyttans IF
20.1904
+2.112
16
Isak Hertz
IF Hallby SOK
20.1920
+2.128
16
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
20.1920
+2.128
18
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
20.1950
+2.158
19
Matheo Rydén
Ulricehamns IF
20.1953
+2.161
20
Isac Berglund
Ulricehamns IF
20.1986
+2.194
21
Axel Kamstedt
IF Hallby SOK
22.2103
+4.311
22
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
22.2113
+4.321
23
Marcus Ramberg
Ulricehamns IF
22.2144
+4.352
24
Jacob Holmberg
Ulricehamns IF
22.2178
+4.386
25
Gabriel Fherm
Ulricehamns IF
22.2191
+4.399
26
Ludvig Möller
IK Stern
25.2402
+7.610
27
Olle Lindqvist
Ulricehamns IF
27.2690
+9.898
H 11
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Carl Björk
IFK Skövde SK
16.1575
2
Albin Larsson
Filipstads SF
17.1644
+0
3
Malte Henden
Ulricehamns IF
17.1684
+1.09
4
Emil Larsson
Filipstads SF
18.1733
+1.58
5
Anton Weber
Borås GIF
18.1744
+1.69
6
Lucas Mårts
IK Stern
18.1757
+1.82
7
Hugo Ekström
Grava SK
18.1759
+1.84
8
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
18.1782
+2.107
9
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
18.1796
+2.121
10
Viktor Persson
Borås SK
19.1802
+2.127
11
Pål Hassellöf
IK Stern
19.1821
+2.146
12
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
19.1822
+2.147
13
Hugo Braam
Kimstad GOIF
19.1838
+2.163
14
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
19.1856
+2.181
15
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
19.1863
+2.188
16
Ludvig Åkvist
Borås GIF
19.1881
+3.206
17
Oliver Hedberg
Sunne SLF
19.1884
+3.209
18
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
20.1914
+3.239
19
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
20.1919
+3.244
20
Anton Olsson
Äspereds IF
20.1930
+3.255
21
Albin Lundqvist
Falköpings AIK SK
20.1938
+3.263
22
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
20.1961
+3.286
23
Melvin Rydin
Tranemo IF
20.1979
+4.304
24
David Stomberg
Almby IK
20.1992
+4.317
25
Rasmus Ganebäck
Almby IK
21.2021
+4.346
26
Isac Dahlqvist
Ulricehamns IF
21.2027
+4.352
27
Anton Jonsson
Grava SK
21.2036
+4.361
28
Adam Stråle
Grava SK
22.2100
+5.425
29
Wilmer Wall
Borås SK
22.2101
+5.426
30
William Olsson
Ulricehamns IF
22.2146
+5.471
31
Sidor Nordling
IK Stern
23.2296
+7.621
32
Albin Isaksson
Grava SK
1:56.11589
+1:40.9914
H 12
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lukas Rudberg
Sya SK
16.1528
2
Martin Höiby
OK Landehof
16.1538
+0
3
Gustav Skogsjö
Skogsluffarnas OK
16.1546
+0
4
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
17.1602
+0
5
Casper Eriksson
Årjängs IF
17.1614
+0
6
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
17.1626
+0
7
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
17.1632
+1.04
8
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
17.1654
+1.26
9
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
17.1657
+1.29
10
Erik Källström
OK Landehof
17.1692
+1.64
11
Elias Nyqvist
OK Landehof
18.1710
+1.82
12
Isak Eskilsson
IK Hakarpspojkarna
18.1733
+2.105
13
Linus Holmström
Borås GIF
18.1740
+2.112
14
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
18.1757
+2.129
15
Simon Stridh
Skogsluffarnas OK
18.1764
+2.136
16
Albin Sundström
Hestra IF
18.1768
+2.140
17
Otto Nilsson
Linköpings SK
18.1780
+2.152
18
Alvin Johansson
IK Vista
18.1786
+2.158
19
Erik Halvarsson
Åmåls OK
19.1810
+2.182
20
Trond Forssten
OK Landehof
19.1819
+2.191
21
Elis Peterson
Kimstad GOIF
19.1852
+3.224
22
Oskar Österlund
Borås SK
19.1855
+3.227
23
Ivar Serrander
Borås GIF
19.1863
+3.235
24
Morgan Pettersson
Kimstad GOIF
20.1912
+3.284
25
Tomas Nilsson
Granbergsdals IF
20.1942
+4.314
26
Viktor Halvarsson
Åmåls OK
20.1949
+4.321
27
Tim Andersson
Tranemo IF
20.1985
+4.357
28
Casper Nedemark
Ulricehamns IF
21.2006
+4.378
29
Martin Eriksson
Annebergs GIF
21.2021
+4.393
30
Otto Larsson
Tranemo IF
22.2131
+6.503
H 13
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
16.1502
2
Melker Hendén
Ulricehamns IF
16.1557
+0
3
Simon Claesson
Ulricehamns IF
16.1561
+0
4
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
16.1563
+0
5
Anton Grahn
IF Hallby SOK
16.1564
+0
6
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
16.1582
+0
7
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
16.1585
+0
8
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
16.1588
+0
9
Gabriel Norder
IF Rigor
16.1593
+0
10
Filip Sundin
Grava SK
16.1596
+0
11
Alfons Wedin
Garphyttans IF
17.1603
+1.01
12
Alexander Helmin
Ärla IF
17.1607
+1.05
13
Eskil Peterson
Borås GIF
17.1608
+1.06
14
Edvin Högman
Ulricehamns IF
17.1616
+1.14
15
Philip Merkel
Tranemo IF
17.1625
+1.23
16
Michael Chao Pettersson
IK Stern
17.1665
+1.63
17
Henrik Fladrich
Kimstad GOIF
17.1680
+1.78
18
Alfred Nilsson
IK Vista
17.1683
+1.81
19
Axel Broms
FK Friskus Varberg
17.1684
+1.82
20
Sebastian Pettersson
Finspångs SOK
17.1690
+1.88
21
Joel Holmberg
Ulricehamns IF
17.1694
+1.92
22
Melker Åkesson
OK Landehof
18.1707
+2.105
23
Algot Lindgren
Tranemo IF
18.1720
+2.118
24
Acke Dahlblom
Halmstads Skidklubb
18.1738
+2.136
25
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
18.1743
+2.141
26
Erik Johansson
Zinkgruvans IF
18.1744
+2.142
27
Filip Berglund
Ulricehamns IF
18.1789
+2.187
28
Alexander Holmberg
Ulricehamns IF
19.1830
+3.228
29
Anton Larsson
OK Landehof
19.1853
+3.251
30
Filip Lyckelid
Borås GIF
20.1916
+4.314
H 14
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
14.1388
2
Erik Bryne
Sunne SLF
15.1405
+0
3
Adrian Skiöld
Borås SK
15.1418
+0
4
Christian Eriksson
Årjängs IF
15.1435
+0
5
Hjalmar Gedda
OK Landehof
15.1445
+0
6
Oscar Carlsson
Sya SK
15.1465
+0
7
Lukas Jonsson
Årjängs IF
15.1485
+0
8
Filip Strand
Sunne SLF
15.1496
+1.08
9
Harald Ekenberg
IK Stern
15.1497
+1.09
10
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
16.1501
+1.13
11
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
16.1508
+1.20
12
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
16.1513
+1.25
13
Joel Björnlinger
IK Vista
16.1518
+1.30
14
Simon Wiksell
IK Stern
16.1528
+1.40
15
Linus Ganebäck
Almby IK
16.1550
+1.62
16
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
16.1553
+1.65
17
Albin Källiden
Granbergsdals IF
16.1560
+1.72
18
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
16.1568
+1.80
19
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
17.1607
+2.119
20
Albin Nyqvist
OK Landehof
17.1628
+2.140
21
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
17.1666
+2.178
22
Helmer Tallbacka
IFK Skövde SK
17.1676
+2.188
23
Mattias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
18.1751
+3.263
24
Erik Ling
IF Hallby SOK
20.1923
+5.435
25
Oscar Olin
IK Hakarpspojkarna
20.1926
+5.438
H 15
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
13.1272
2
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
14.1334
+0
3
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
14.1340
+0
4
Emil Granstedt
Eksjö SOK
14.1361
+0
5
Oskar Lundberg
Borås SK
14.1383
+1.11
6
Johan Källström
OK Landehof
14.1396
+1.24
7
Gustav Andersson
Borås SK
15.1404
+1.32
8
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
15.1406
+1.34
9
Alexander Thudeen
Sya SK
15.1415
+1.43
10
Olof Hedin
Eksjö SOK
15.1456
+1.84
11
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
15.1463
+1.91
12
Hugo Sjögren
Tranemo IF
15.1464
+1.92
13
Filip Andersson
Garphyttans IF
15.1476
+2.104
14
Axel Werner
IK Stern
15.1482
+2.110
15
Nils Schagerström
Garphyttans IF
15.1483
+2.111
16
Arvid Aronsson
OK Kroppefjäll
15.1495
+2.123
17
Marius Madsstuen
Halmstads Skidklubb
15.1497
+2.125
18
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
16.1504
+2.132
19
Jacob Edvardsson
Borås SK
16.1511
+2.139
20
Melker Nordgren
Falu IK
16.1516
+2.144
21
Emil Axelsson
OK Landehof
16.1529
+2.157
22
Isac Karlsson
Tranemo IF
16.1570
+2.198
23
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
16.1572
+2.200
24
David Dudal
Garphyttans IF
16.1576
+3.204
25
Nils Körle
OK Landehof
16.1594
+3.222
26
John Gustavsson
Hestra IF
17.1608
+3.236
27
Odin Torbrink
OK Landehof
17.1695
+4.323
28
Oscar Ericsson
Årjängs IF
18.1784
+5.412
H 16
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Carl Hedin
Eksjö SOK
13.1228
2
Linus Rydin
Tranemo IF
13.1295
+0
3
Erik Backlund
Äspereds IF
14.1334
+1.06
4
Anton Karlsson
Tanums IF
14.1336
+1.08
5
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
14.1342
+1.14
6
Lukas Höiby
OK Landehof
14.1358
+1.30
7
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
14.1359
+1.31
8
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
14.1361
+1.33
9
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
14.1364
+1.36
10
Adam Hertz
IF Hallby SOK
14.1372
+1.44
11
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
14.1376
+1.48
Logga in för att slippa de här annonserna
12
Alfons Peterson
Borås GIF
14.1377
+1.49
13
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
14.1378
+1.50
14
Mårten Gedda
OK Landehof
14.1381
+1.53
15
Melvin Friis
SK Granan
14.1391
+1.63
16
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
15.1409
+1.81
17
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
15.1414
+1.86
18
Linus Jonsson
Årjängs IF
15.1422
+1.94
19
Axel Björkman
IF Hallby SOK
15.1427
+1.99
20
Hugo Djurstedt
Eksjö SOK
15.1430
+2.102
21
Ask Abrahamsson
IK Stern
15.1433
+2.105
22
Axel Berglund
Ulricehamns IF
15.1441
+2.113
23
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
15.1449
+2.121
24
Karl Stark
Vaggeryds SOK
15.1453
+2.125
25
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
15.1466
+2.138
26
Axel Jernaeus
Äspereds IF
15.1474
+2.146
27
Joel Broms
FK Friskus Varberg
16.1505
+2.177
28
Gustav Östensson
Tranemo IF
16.1521
+2.193
29
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
16.1569
+3.241
30
Hampus Fyhr
SOK Aneby
17.1643
+4.315
H 20
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anton Swedberg
Borås SK
12.1162
2
Adam Boman
Tranemo IF
13.1256
+0
3
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
13.1264
+1.02
4
Max Andersson
Domnarvets GOIF
13.1270
+1.08
5
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
13.1271
+1.09
6
Emil Hagström
Garphyttans IF
13.1292
+1.30
7
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
13.1296
+1.34
8
Gösta Malmström
IK Stern
14.1303
+1.41
9
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
14.1305
+1.43
10
Albin Johansson
Linköpings SK
14.1307
+1.45
11
Simon Lundberg
SK Bore
14.1311
+1.49
12
Axel Svensson
Landsbro IF SK
14.1317
+1.55
13
Adrian Lundberg
SK Bore
14.1338
+1.76
14
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
14.1341
+1.79
15
Christian Olsson
Årjängs IF
14.1344
+1.82
16
Oscar Höiby
OK Landehof
14.1366
+2.104
17
Anton Andersson
Garphyttans IF
14.1378
+2.116
18
Sebastian Nilsson
OK Landehof
15.1448
+2.186
19
Rasmus Nordgren
Falu IK
15.1466
+3.204
20
Linus Dudal
Garphyttans IF
16.1535
+3.273
20
Olle Stefansson
IK Stern
16.1535
+3.273
22
Sebastian Palmér
Tranemo IF
16.1577
+4.315
23
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
2:47.16658
+2:34.15396