Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Röbäcksspelen
2017-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 20
Carl Schogster
IFK Umeå
24:50.148910
84.1p
2
H 20
Mattias Sundin
Vårby IK
24:52.149170
+2.160
83.9p
3
H 20
Jacob Stark
Stockviks SF
24:54.149360
+4.350
83.8p
4
H 20
Erik Björkman
Täfteå IK
25:11.151040
+21.2030
82.9p
5
H 18
Simon Åstot
IFK Umeå
25:33.153290
+43.4280
81.7p
6
H 18
Linus Nilsson
IFK Umeå
25:38.153760
+48.4750
81.4p
7
H 18
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
25:49.154820
+59.5810
80.9p
8
H 20
Johan Forslund
Lycksele IF
26:07.156600
+1:16.7590
80.0p
9
H 18
Arvid Larsson
IFK Umeå
26:18.157770
+1:28.8760
79.4p
10
H 18
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
4.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
14:26.86520
70.0p
2
D 18
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
14:28.86790
+2.170
69.8p
3
D 18
Nora Bäckström
Robertsfors IK
15:03.90280
+37.3660
67.1p
4
D 20
Sandra Wiig
Stockviks SF
15:19.91810
+52.5190
66.0p
5
D 16
Lia Arvidsson
IFK Umeå
15:32.93100
+1:05.6480
6
D 18
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
15:44.94390
+1:18.7770
64.2p
7
D 15
Gisela Bjursell
Norsjö SK
16:39.99830
+2:13.13210
8
D 15
Alva Zakrisson
Lycksele IF
18:04.108320
+3:38.21700
2.4km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Jens Junes
IFK Umeå
6:57.41670
2
H 14
Isak Lundholm
Täfteå IK
6:58.41700
+0
3
H 14
Emil Löfgren
Täfteå IK
6:58.41740
+0
4
H 13
Edwin Nordmark
Täfteå IK
7:04.42370
+7.600
5
H 13
Arvid Törnblom
IFK Umeå
7:08.42760
+10.990
6
H 14
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
7:09.42860
+11.1090
7
H 14
Hampus Björck
IFK Umeå
7:27.44600
+29.2830
8
H 14
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
7:27.44640
+29.2870
9
H 13
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
7:44.46300
+46.4530
10
D 14
Elin Henriksson
Skellefteå SK
7:49.46820
+51.5050
11
D 13
Elsa Stenlund
Skellefteå SK
7:49.46860
+51.5090
11
H 14
Oskar Johansson
IFK Umeå
7:49.46860
+51.5090
13
D 13
Ronja Bjursell
Norsjö SK
7:49.46880
+52.5110
14
H 13
Benjamin Edman
IFK Umeå
7:51.47010
+53.5240
15
D 13
Leia Bjursell
Norsjö SK
7:52.47110
+54.5340
16
D 13
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
7:53.47220
+55.5450
17
H 12
Otto Timby
Täfteå IK
7:56.47550
+58.5780
18
H 13
Joel Nilsson
IFK Umeå
7:59.47820
+1:01.6050
19
H 12
Ivar Törnblom
IFK Umeå
7:59.47830
+1:01.6060
20
H 12
Elias Malm
Täfteå IK
7:59.47880
+1:02.6110
21
D 14
Alice Vretblom
IFK Umeå
8:03.48210
+1:05.6440
22
H 13
Gustav Berggren
Skellefteå SK
8:09.48820
+1:11.7050
23
D 11
Maja Lundholm
Täfteå IK
8:13.49230
+1:15.7460
24
D 11
Moa Lindgren
Täfteå IK
8:15.49400
+1:17.7630
25
H 13
Isak Westerlund
Spöland Vännäs IF
8:22.50180
+1:25.8410
26
H 13
Elof Karlsson
IFK Umeå
8:23.50210
+1:25.8440
27
H 14
Andreas Svensson
Vindelns IF
8:24.50340
+1:26.8570
28
D 12
Nora Wallenius
IFK Umeå
8:26.50590
+1:29.8820
29
D 11
Ida Åström
Täfteå IK
8:28.50730
+1:30.8960
30
H 13
Linus Grundström
Täfteå IK
8:35.51440
+1:37.9670
31
D 14
Elina Karlsson
Skellefteå SK
8:36.51570
+1:39.9800
32
D 14
Evelina Nilsson
IFK Umeå
8:38.51740
+1:40.9970
33
D 14
Wilma Johansson
Norsjö SK
8:39.51810
+1:41.10040
34
D 14
Klara Nilsson
Spöland Vännäs IF
8:40.51990
+1:43.10220
35
D 13
Alva Nilsson
Vindelns IF
8:42.52150
+1:44.10380
36
D 13
Brule Gundale
Täfteå IK
8:45.52400
+1:47.10630
37
D 13
Ella Burman
Skellefteå SK
8:45.52440
+1:47.10670
38
H 11
Walter Nordmark
Täfteå IK
8:48.52760
+1:50.10990
39
H 11
Robin Hilli
IFK Umeå
8:52.53100
+1:54.11330
40
H 12
Melker Hultdin
IFK Umeå
8:57.53650
+1:59.11880
41
H 12
Rasmus Vilhelmsson
IFK Umeå
9:00.53910
+2:02.12140
42
D 12
Philippa Sjöström
Storumans IK
9:00.53990
+2:03.12220
43
H 11
Edvard Svensson
Vindelns IF
9:03.54250
+2:05.12480
44
D 12
Ida Björk
Skellefteå SK
9:04.54370
+2:07.12600
45
D 11
Ebba Westergren
Täfteå IK
9:07.54690
+2:10.12920
46
D 12
Ebba Nilsson
Vindelns IF
9:09.54890
+2:12.13120
47
H 11
Ragnar Hultdin
IFK Umeå
9:14.55380
+2:17.13610
48
D 11
Anna Johansson
IFK Umeå
9:17.55670
+2:20.13900
49
H 11
Seth Nordin
Lycksele IF
9:41.58010
+2:43.16240
50
D 14
Moa Magnusson
Byske SK
9:42.58140
+2:44.16370
51
D 11
Tyra Larsson
IFK Umeå
9:47.58620
+2:49.16850
52
H 12
Holger Larsson
Täfteå IK
9:54.59340
+2:56.17570
53
D 14
Hannah Eneslätt
Täfteå IK
10:00.59950
+3:02.18180
54
D 12
Linn Åkesson
Täfteå IK
10:00.59970
+3:03.18200
55
D 12
Tilde Magnusson
Byske SK
10:11.61060
+3:13.19290
56
D 12
Alma Nyström
Byske SK
10:23.62290
+3:26.20520
57
D 11
Rebecka Winroth
Täfteå IK
10:24.62350
+3:26.20580
58
D 11
Nellie Wallgren
Röbäcks SK
10:25.62450
+3:27.20680
59
H 11
Johan Isaksson
Röbäcks SK
10:25.62490
+3:28.20720
60
D 11
Jennifer Arvidsson
Skellefteå SK
10:28.62730
+3:30.20960
61
D 11
Ellen Johansson
Röbäcks SK
11:38.69710
+4:40.27940
62
D 12
Josefin Forslund
Norsjö SK
12:28.74720
+5:30.32950
63
H 13
Alexander Hägglund
Vindelns IF
13:18.79720
+6:20.37950
64
D 11
Saga Hampusson
Röbäcks SK
23:59:59.8639800
64
H 11
Marcus Germann
IFK Umeå
23:59:59.8639800
64
D 13
Freja Zakrisson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
64
D 13
Alice Larsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
64
H 13
Hampus Widebo
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.3km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Arvid Nordin
Lycksele IF
4:18.25710
2
H 10
Frans Lundberg
IFK Umeå
4:20.25990
+2.180
3
H 9
Vilmer Malm
Täfteå IK
4:34.27370
+16.1560
4
H 10
Axel Samuelsson
Röbäcks SK
4:35.27480
+17.1670
5
H 10
Albin Edsmalm
Lycksele IF
4:36.27510
+18.1700
6
D 10
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
4:40.27920
+22.2110
7
H 9
Hugo Danielsson
Lycksele IF
4:41.28010
+23.2200
8
D 10
Iris Grimbert
IFK Umeå
4:46.28530
+28.2720
9
H 9
Stellan Gundale
Täfteå IK
4:50.28970
+32.3160
9
H 10
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
4:50.28970
+32.3160
11
H 9
Axel Larsson
IFK Umeå
4:54.29350
+36.3540
12
H 10
Dennis Vilhelmsson
IFK Umeå
4:57.29660
+39.3850
13
D 9
Lisa Hilli
IFK Umeå
4:58.29730
+40.3920
14
H 9
EINAR TÖRNBLOM
IFK Umeå
5:04.30310
+46.4500
15
H 9
Nils Wallenius
IFK Umeå
5:06.30590
+48.4780
16
D 9
Telma Jakobsson
Lycksele IF
5:08.30740
+50.4930
17
D 10
Mina Jakobsson
Lycksele IF
5:10.30920
+52.5110
18
D 9
Maja Olofsson
Täfteå IK
5:18.31750
+1:00.5940
19
H 9
Edvin Koskenniemi
Täfteå IK
5:20.31980
+1:02.6170
20
H 10
Hannes Lidman
Täfteå IK
5:23.32200
+1:04.6390
21
D 9
Matilda Westergren
Täfteå IK
5:27.32640
+1:09.6830
22
H 10
Erik Kram
Umeå
5:37.33620
+1:19.7810
23
H 9
Manfred Nordin
Lycksele IF
5:50.34990
+1:32.9180
24
H 9
Jesper Lundqvist
Röbäcks SK
5:52.35130
+1:34.9320
25
D 9
Ella Åström
Täfteå IK
6:09.36850
+1:51.11040
26
H 9
Philip Ingelsson
Täfteå IK
6:13.37220
+1:55.11410
27
D 10
Emelina Olofsson
IFK Umeå
6:28.38760
+2:10.12950
28
D 9
Moa Timby
Täfteå IK
6:30.38970
+2:12.13160
29
D 9
Alva Lidgren
Röbäcks SK
7:05.42400
+2:46.16590
30
D 9
Maja Nilsson
Röbäcks SK
10:13.61230
+5:55.35420
31
D 9
Molly Hampusson
Röbäcks SK
23:59:59.8639800
31
H 9
Carl Degerström
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)