Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Boxholmsprinten
2017-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 8
Längdskidor, Fristil
1
Hilma Johansson
Boxholm-Ekeby SK
D 10
Längdskidor, Fristil
1
Edith Carlander
Sya SK
4:48.28700
2
Tilde Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
4:56.29500
+8.700
3
Ebba Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
5:05.30400
+17.1600
4
Emma Bengtsson
Sya SK
5:15.31400
+27.2600
D 12
Längdskidor, Fristil
1
Lisa Lantz
Sya SK
4:02.24100
2
Alva Thudeen
Sya SK
4:02.24100
3
Sigrid Forsman
Sya SK
4:21.26000
+19.1800
4
Ella Jonsson
Zinkgruvans IF
4:25.26400
+23.2200
5
Ida Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
4:31.27000
+29.2800
6
Agnes Åsberg
Boxholm-Ekeby SK
4:39.27800
+37.3600
7
Alva Forsman
Sya SK
4:48.28700
+46.4500
8
Hanna Bengtsson
Sya SK
4:54.29300
+52.5100
9
Stina Karlsten
Zinkgruvans IF
4:55.29400
+53.5200
10
Tuva Bengtsson
Boxholm-Ekeby SK
4:57.29600
+55.5400
11
Jennifer Sandell
Sya SK
5:11.31000
+1:09.6800
12
Ella Beronius
Boxholm-Ekeby SK
5:26.32500
+1:24.8300
13
Alma Johansson
Boxholm-Ekeby SK
6:17.37600
+2:15.13400
14
Julia Karlsson
Zinkgruvans IF
7:55.47400
+3:53.23200
D 14
Längdskidor, Fristil
1
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
3:34.21300
2
Tuva Forsell
Sya SK
3:56.23500
+22.2100
3
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
4:02.24100
+28.2700
4
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
4:03.24200
+29.2800
5
Jensine Svensson
Finspångs SOK
4:08.24700
+34.3300
6
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
4:11.25000
+37.3600
D 16
Längdskidor, Fristil
1
Lova Broström
Sya SK
3:32.21100
2
Hanna Johansson
Ödeshögs SK
3:44.22300
+12.1100
3
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
4:03.24200
+31.3000
4
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
4:57.29600
+1:25.8400
H 8
Längdskidor, Fristil
1
Arvid Norling-alexandersson
Kimstad GOIF
1
Daniel Bennet
Zinkgruvans IF
1
William Derke
Sya SK
1
Theodor Dyde
Sya SK
1
Isak Lövgren
Finspångs SOK
1
Vilhelm Thuresson
Sya SK
1
Elias Åsberg
Boxholm-Ekeby SK
H 10
Längdskidor, Fristil
1
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
4:19.25800
2
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
4:19.25800
3
Miron Weber
Vreta Skid o Mk
4:28.26700
+9.800
4
Isak Rickardsson
Boxholm-Ekeby SK
7:02.42100
+2:43.16200
H 12
Längdskidor, Fristil
1
Lukas Rudberg
Sya SK
3:38.21700
2
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
3:45.22400
+7.600
3
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
3:46.22500
+8.700
4
Oliver Vesterlund
Finspångs SOK
4:17.25600
+39.3800
5
Hugo Braam
Kimstad GOIF
4:32.27100
+54.5300
6
Elias Ohlsson
Borensbergs IF SK
5:06.30500
+1:28.8700
7
Alfred Derke
Sya SK
5:52.35100
+2:14.13300
H 14
Längdskidor, Fristil
1
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
3:42.22100
2
Andreas Törnkvist
Kimstad GOIF
4:04.24300
+22.2100
3
Jakob Centervad
Boxholm-Ekeby SK
4:54.29300
+1:12.7100
H 16
Längdskidor, Fristil
1
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
3:24.20300
2
Alexander Thudeen
Sya SK
3:26.20500
+2.100
3
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
3:44.22300
+20.1900