Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport Cup Falun Jaktstart
2017-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 21
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Linn Sömskar
IFK Umeå
25:19.151800
2
Maria Nordström
Ulricehamns IF
25:43.154210
+24.2310
3
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
25:43.154260
+24.2360
4
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
25:44.154340
+25.2440
5
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
26:21.158010
+1:02.6110
6
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
26:39.159810
+1:20.7910
7
Elin Mohlin
Åsarna IK
26:57.161630
+1:38.9730
8
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
27:07.162640
+1:48.10740
9
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
27:14.163370
+1:55.11470
10
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
27:23.164230
+2:04.12330
11
Frida Erkers
IFK Mora SK
27:25.164450
+2:06.12550
12
Sandra Olsson
Malungs IF
27:43.166220
+2:24.14320
13
Frida Hallquist
Åsarna IK
27:43.166240
+2:24.14340
14
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
27:44.166370
+2:25.14470
15
Hedda Bångman
Offerdals SK
27:46.166520
+2:27.14620
16
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
28:09.168870
+2:50.16970
17
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
28:14.169350
+2:55.17450
18
Sofie Elebro
IFK Umeå
28:18.169740
+2:59.17840
19
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
28:34.171380
+3:15.19480
20
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
28:52.173190
+3:33.21290
21
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
28:53.173260
+3:34.21360
22
Lisa Dahl
Offerdals SK
28:58.173770
+3:39.21870
23
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
29:07.174660
+3:48.22760
24
Johanna Skottheim
Sälens IF
29:19.175800
+4:00.23900
25
Valeriya Tyuleneva
Kazakstan
29:19.175870
+4:00.23970
26
Sara Hallquist
Åsarna IK
29:47.178660
+4:28.26760
27
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
29:48.178780
+4:29.26880
28
Jennie Jirhed
Östersunds SK
29:52.179170
+4:33.27270
29
Linda Danvid-malm
IFK Umeå
30:12.181130
+4:53.29230
30
Ida Dahl
IFK Mora SK
30:14.181380
+4:55.29480
31
Natalya Sokolovskaya
Kazakstan
30:16.181580
+4:57.29680
32
Eva Johansson
Linköpings SK
30:52.185190
+5:33.33290
33
Isabelle Persson
Stockviks SF
30:55.185460
+5:36.33560
34
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
31:08.186790
+5:49.34890
35
Maria Jonasson
Östersunds SK
31:19.187820
+6:00.35920
36
Maria Sundström
Strömnäs GIF
31:41.190080
+6:22.38180
37
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
32:17.193620
+6:58.41720
38
Madelene Nord
IFK Mora SK
32:20.193920
+7:01.42020
39
Helena Lundkvist
Kalix SK
32:27.194640
+7:08.42740
40
Emma Ivarsson
Årsunda IF
32:42.196130
+7:23.44230
41
Ulrika Axelsson
Sya SK
32:52.197150
+7:33.45250
42
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
33:03.198200
+7:44.46300
43
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
34:48.208740
+9:29.56840
44
Elin Karlsson
OK Borgen
36:00.215930
+10:41.64030
45
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
38:21.230080
+13:02.78180
46
Anna Kvarnström
Dala-Järna IK
41:16.247580
+15:57.95680
47
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
43:13.259270
+17:54.107370
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Helene Söderlund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Elsa-gudrun Jonsdottir
Island
23:59:59.8639800
-
Vilma Funck
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Fern Cates
Storbritannien
23:59:59.8639800