Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2017-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
1:59:42.718100
81.6p
2
Terje Nyland
Norway
2:04:26.746500
+4:44.28300
77.8p
3
Ragnar Crona
Volvo IF
2:05:08.750700
+5:26.32500
77.3p
4
Lars Åkerman
Älvdalens IF SK
2:09:43.778200
+10:01.60000
74.0p
5
Anders Holmer
Stockholms RK
2:11:25.788400
+11:43.70200
72.8p
6
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
2:12:24.794300
+12:42.76100
72.2p
7
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:12:24.794300
+12:42.76100
72.2p
8
Erik Bergman
IFK Mora SK
2:15:11.811000
+15:29.92800
70.4p
9
Johan Svenningsson
Mullsjö SOK
2:17:36.825500
+17:54.107300
68.9p
10
Roger Svenningsson
Mullsjö SOK
2:17:40.825900
+17:58.107700
68.9p
11
Anders Hervold
Oslo Kajakklubb
2:19:07.834600
+19:25.116400
68.0p
12
Magnus Kristiansen
Foreign Citizen
2:19:08.834700
+19:26.116500
68.0p
13
Tomas Berg
Norrbärke SK
2:20:15.841400
+20:33.123200
67.4p
14
Henrik Dahlen
Axa SC
2:20:40.843900
+20:58.125700
67.1p
15
Stefan Jansson
Åmotfors IF
2:22:36.855500
+22:54.137300
66.0p
16
Mikael Edlund
Alnö Race Team
2:23:35.861400
+23:53.143200
65.5p
17
Martin Eriksson
Lima IF
2:25:10.870900
+25:28.152700
64.7p
18
Anders Åhs
Skärhamns IK
2:25:13.871200
+25:31.153000
64.6p
19
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:25:42.874100
+26:00.155900
64.4p
20
Staffan Magnius
Axa SC
2:25:58.875700
+26:16.157500
64.2p
21
Anders Magnusson
IK Stern
2:26:08.876700
+26:26.158500
64.1p
22
Jörgen Nilsson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:27:14.883300
+27:32.165100
63.6p
23
Daniel Schön
Vassunda IF
2:27:37.885600
+27:55.167400
63.4p
24
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
2:27:47.886600
+28:05.168400
63.3p
25
Christer Alm
Karlslunds IF SF
2:30:17.901600
+30:35.183400
62.1p
26
Ulf Lövgren
Volvo IF
2:33:05.918400
+33:23.200200
60.7p
27
Thomas Eriksson
Årjängs IF
2:33:16.919500
+33:34.201300
60.6p
28
Jörgen Nilsson
Granbergsdals IF
2:34:04.924300
+34:22.206100
60.3p
29
Jonas Hasslöf
Uddevalla IS
2:35:54.935300
+36:12.217100
59.4p
30
Claes Björn
IK Stern
2:37:06.942500
+37:24.224300
58.9p
31
Nichlas Aldén
Sundbybergs IK
2:39:11.955000
+39:29.236800
58.0p
32
Tomas Gutke
Uddevalla IS
2:41:41.970000
+41:59.251800
57.0p
33
Hilding Nilsson
IK Stern
2:41:54.971300
+42:12.253100
56.9p
34
Jonas Arlmark
IK Stern
2:42:06.972500
+42:24.254300
56.8p
35
Claes Skoglöf
Gräftåvallens SK
2:44:10.984900
+44:28.266700
56.0p
36
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
2:44:42.988100
+45:00.269900
55.8p
37
Erik Romson
IFK Mora SK
2:45:42.994100
+46:00.275900
55.4p
38
Christoffer Brushöj
Intersport IF
2:47:12.1003100
+47:30.284900
54.8p
39
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:47:44.1006300
+48:02.288100
54.6p
40
Hans Johansson
Kiruna X-country IF
2:48:18.1009700
+48:36.291500
54.4p
41
Magnus Mackaldener
IFK Tumba SOK
2:48:28.1010700
+48:46.292500
54.3p
42
Patrik Falk
Domnarvets GOIF
2:48:50.1012900
+49:08.294700
54.2p
43
Tomas Andersson
Salens IF
2:49:23.1016200
+49:41.298000
54.0p
44
Bengt Nääs
Axa SC
2:49:27.1016600
+49:45.298400
53.9p
45
Jörgen Hasselström
Sisu Forshaga SK
2:51:23.1028200
+51:41.310000
53.2p
46
Jonas Höök
Ulvsby IF
2:51:28.1028700
+51:46.310500
53.2p
47
Tomas Brunzell
Grava SK
2:51:55.1031400
+52:13.313200
53.1p
48
Patrik Berggren
Axa SC
2:52:23.1034200
+52:41.316000
52.9p
49
Hans Karlsson
Strömtorps IK
2:52:37.1035600
+52:55.317400
52.8p
50
Per-Erik Sehlin
Töcksfors IF
2:52:50.1036900
+53:08.318700
52.7p
51
Mathias Häggkvist
Säffle SK
2:52:59.1037800
+53:17.319600
52.7p
52
Magnus Ström
Ufk
2:54:23.1046200
+54:41.328000
52.2p
53
Thomas Jansson
Nacka Värmdö SK
2:54:53.1049200
+55:11.331000
52.0p
54
Stefan Söderholm
Dala XC Ski Team
2:55:34.1053300
+55:52.335100
51.8p
55
Stefan Andersson
Domnarvets GOIF
2:56:42.1060100
+57:00.341900
51.4p
56
Niklas Fredriksson
IK Stern
2:56:49.1060800
+57:07.342600
51.4p
57
Adama Saine
Korsnäs IF SK
2:58:13.1069200
+58:31.351000
50.9p
58
Gustaf Tobieson
Uddevalla SK
2:58:44.1072300
+59:02.354100
50.7p
59
Lars Olsson
Axa SC
2:58:57.1073600
+59:15.355400
50.7p
60
Albin Andersson
IF Rigor
2:59:39.1077800
+59:57.359600
50.4p
61
Magnus Ranström
Axa SC
2:59:40.1077900
+59:58.359700
50.4p
62
Richard Toss
IFK Mora SK
3:01:51.1091000
+1:02:09.372800
49.7p
63
Jonas Andersson
Hagfors SF
3:02:09.1092800
+1:02:27.374600
49.6p
64
Klas Adolfsson
Borås SK
3:03:24.1100300
+1:03:42.382100
49.3p
65
Anders Åberg
Västerås Skidklubb
3:05:42.1114100
+1:06:00.395900
48.6p
66
Mattias Lundin
Nacka Värmdö SK
3:05:43.1114200
+1:06:01.396000
48.6p
67
Erik Mårtén
Västerås Skidklubb
3:11:29.1148800
+1:11:47.430600
46.9p
68
Per Westlund
Ställbergs IK
3:11:35.1149400
+1:11:53.431200
46.9p
69
Anders Sjöö
Domnarvets GOIF
3:17:44.1186300
+1:18:02.468100
45.2p
70
Stefan P Svanström
Axa SC
3:20:51.1205000
+1:21:09.486800
44.4p
71
Johan Larsson
Karlslunds IF SF
3:22:34.1215300
+1:22:52.497100
44.0p
72
Mikael Busch
Täby IS SK
3:28:22.1250100
+1:28:40.531900
42.6p
73
Robert Nilsson
Karlslunds IF SF
3:29:09.1254800
+1:29:27.536600
42.5p
74
Jan Ove Kristiansen
Norway
3:34:11.1285000
+1:34:29.566800
41.3p
75
Per-Erik Klasa
IFK Kättbo
3:42:01.1332000
+1:42:19.613800
39.7p
76
Björn Lerudsmoen
Norway
3:54:25.1406400
+1:54:43.688200
37.4p
77
Stefan Benjaminsson
IK Stern
4:16:42.1540100
+2:17:00.821900
33.8p
-
Magnus Åhl
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
Stefan Klintberg
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
Micke Larsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Stefan Högman
Turebergs IF
23:59:59.8639800
-
Leif Eklund
Tierps IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)